Odpojovač - namontoval jsem ho správně?

Moderátor: Moderátoři

Re: Odpojovač - namontoval jsem ho správně?

Příspěvekod tomass » pát kvě 16, 2014 13:40

Petře a tohle "zkurvený" uchycení akumulátoru s podivným plechem nahoře je fakt v Ladě ? Já ho mám u Fiata a zaslouží si jen nadávky - zvláště v zimě, když mrznou ruce. Zlatý po staru rybina a úhelníček s matkou dole u základny. Předtím ohnutý dráty se závitem a příložník u 2101 to byl taky výplod.... :D

Jaký máš protikus v tý nádobce (magnet v čem?) abys poznal, že dochází voda ?
tomass
 
Příspěvky: 896
Registrován: čtv čer 28, 2012 00:16

Re: Odpojovač - namontoval jsem ho správně?

Příspěvekod smajchl » pát kvě 16, 2014 14:18

tomass: to myslis vazne? Nejhorsi sou ty uhelnicky s matkou dole, navic v autech typu Fabia TDI... kde je tak malo mista, ze na to potrebujes specialni nasadku na golu a pak to tam dvouma prstama lovis a stejne ti ta matka spane nekam do utrob motoru pak lezes pod auto a lovis ji tam nekde zapadlou... to jsem vzdycky nadaval... (fakt to bez vyndani toho plechu neslo vyndat ta baterka.. asi by to melo jit... ale neslo) 2101 reseni je proti tomu zlaty...
Uživatelský avatar
smajchl
 
Příspěvky: 413
Registrován: ned lis 21, 2010 14:11
Bydliště: Praha

Re: Odpojovač - namontoval jsem ho správně?

Příspěvekod tomass » pát kvě 16, 2014 15:26

To myslím naprosto vážně. V hranatý Ladě je závit matka+5 mm závitu a je to venku hned i když mi tam lehce překáží hadice od vyhřívání regulátoru LPG. Matka mi upadla snad jen jednou a rovnou na asfalt, tak jsem jí našel hned. Ten pásek přes akumulátor s pěkně dlouhým závitem je pěkná pakárna vyšroubovávat, zvlášť když je tam kvuli povolení ještě pojistná matka s nylonem. V -10 stupních je to záležitost skoro na čtvrt hodiny vyndat aku, znám ten systém docela dobře s totálně vymrzlejma prstama. :( U 2101 to bylo rychlejší, ale úhlopříčný úhelník mi moc nápaditý nepřipadal. Drát do díry v plechu snad vymysleli snad jen v rychlosti. Oba systémy jsou dobrý akorát tak na zkrat, když Ti náhodou vypadne klíč z ruky.

Zlatá rybina a úhelníček s kouskem závitu. Stačí mi maticový očkoplochý klíč 13 a je to hned - žádná gola ani nástavec netřeba. Vyndavám v zimě každé 2-3 týdny.
Naposledy upravil tomass dne pát kvě 16, 2014 15:34, celkově upraveno 1
tomass
 
Příspěvky: 896
Registrován: čtv čer 28, 2012 00:16

Re: Odpojovač - namontoval jsem ho správně?

Příspěvekod Laďuša » pát kvě 16, 2014 15:32

Mě ten systém v kulaťákach (hrany to mají jinak?) příde úplně supr, drobet povolim dvě matky s dokonalým přístupem a je to uvolněný :)
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Laďuša
 
Příspěvky: 12117
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň

Re: Odpojovač - namontoval jsem ho správně?

Příspěvekod tomass » pát kvě 16, 2014 15:37

Laďušo jasně že to je jinak: viewtopic.php?f=60&t=19296&start=15 hned první fotka. Ale není to ani vidět, protože rybina je ve předu dole a úhelníček zase pod těma hadicema. Úplně stejně jsem se před chvílí divil že 211. to mají taky jinak a právě jako fiati. Akorát u 2101 nesmí vypadnout ani klíček ani ten bazmecht na svorky, jinak bude ohníček.
tomass
 
Příspěvky: 896
Registrován: čtv čer 28, 2012 00:16

Re: Odpojovač - namontoval jsem ho správně?

Příspěvekod smajchl » pát kvě 16, 2014 15:43

Obrázek
Tohle bez goly jo? chtel bych te videt...
Uživatelský avatar
smajchl
 
Příspěvky: 413
Registrován: ned lis 21, 2010 14:11
Bydliště: Praha

Re: Odpojovač - namontoval jsem ho správně?

Příspěvekod Raduz » pát kvě 16, 2014 15:55

Pánové toto téma je o odpojovači baterie né o uchycení baterie.
TAK SE TOHO PROSÍM DRŽTE. ĎEKUJI.
®; Člen LKCS
Uživatelský avatar
Raduz
 
Příspěvky: 4069
Registrován: úte pro 04, 2007 09:22
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: Odpojovač - namontoval jsem ho správně?

Příspěvekod tomass » pát kvě 16, 2014 16:09

Raduz, máš naprostou pravdu, ale vše souvisí se vším. Buď bych musel založit dalších asi 5-6 témat ( o tom co se právě tady probíralo a souvisí - odpojovač, akumulátor, uchycení aku, diody, alternátor,...) a nebo velmi pracně a zdlouhavě hledat jestli to někde není (a že bude.....). Pak se zapletu do propletence vlastních odkazů na jiná témata. Když zde něco hledám, tak podle 1-2 klíčových slov mi obvykle vybíhá od 180 - 3000 odkazů, kde se slovo použilo. To mám 3/4 dne co dělat abych to pročetl. K tomu několik papírů poznámek a když se v tom trošku zorientuju, bude v tématu několik odkazů a ztratím nit v myšlence. Jsem si jist, že to takto nikdo z nás nedělá a asi se do toho ani nepustí. A tohle se tu už taky probíralo víckrát a vzniklo také několik nápadů. Pardon, ale jinak se to nedá. Zatím jsme lidi a ne stroje, proto občas chybujeme...... Na druhou stranu chybují i naše stroje a proto je pořád dokola o čem diskutovat, ne ? :)

S podobným problémem se potýkají i knihovny, kartotéky (jako instituce) a internetové vyhledávače při řazení stejných slov, významů, oborů a podobně.
Zkus pro příklad zadat na Googlu do obrázků slovo "svěrák" a hledat nástroj. Sám jsem čuměl, že tam je milion fotek herce a nástroj téměř žádný, To je asi celosvětová problematika, kterou zatím lidstvo neumí vyřešit.
tomass
 
Příspěvky: 896
Registrován: čtv čer 28, 2012 00:16

Re: Odpojovač - namontoval jsem ho správně?

Příspěvekod Raduz » pát kvě 16, 2014 17:06

Ano máš pravdu vše souvisí se vším to by nám teda vlastně stačilo jen jedno....

Mimochodem pro uchycení aku v různých vozech stačí jedno téma ne 5-6 a začal si to tu řešit ty, dále by bylo dobré vážit slova která používáš.

Děkuji za poučení, ale trvám na svém.
Děkuji.
®; Člen LKCS
Uživatelský avatar
Raduz
 
Příspěvky: 4069
Registrován: úte pro 04, 2007 09:22
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: Odpojovač - namontoval jsem ho správně?

Příspěvekod tomass » pát kvě 16, 2014 17:37

Ach ty moje přívlastky, někdy trochu neslušné, kdy se snažím vystihnout řešení. Často neznámého autora (u výrobce). Jiné mne v tu chvíli prostě nenapadne. Omlouvám se za ně. Vždycky je používám vůči neživé věci a i u konstrukčních řešení, která často taky fyzicky vlastním. http://necyklopedie.wikia.com/wiki/Kurv%C3%ADtko
Nevyslovuju nikdy vůči konkrétní osobě-nechci nikoho urazit. Kdyby se někdo s ne zrovna šťastným pojmenováním řešení (zní to blbě co ?) ztotožňoval, nebo nedopatřením vztáhl na svou osobu, tak se raději omlouvám ještě jednou.
tomass
 
Příspěvky: 896
Registrován: čtv čer 28, 2012 00:16

Re: Odpojovač - namontoval jsem ho správně?

Příspěvekod Petr HC » pát kvě 16, 2014 18:23

tomass píše:Petře a tohle "zkurvený" uchycení akumulátoru s podivným plechem nahoře je fakt v Ladě ? Já ho mám u Fiata a zaslouží si jen nadávky - zvláště v zimě, když mrznou ruce. Zlatý po staru rybina a úhelníček s matkou dole u základny. Předtím ohnutý dráty se závitem a příložník u 2101 to byl taky výplod.... :D
Jaký máš protikus v tý nádobce (magnet v čem?) abys poznal, že dochází voda ?

Asi to bylo na mně - byl jsem celý čas na přípravách 300 zatáček a mezitím zde přibyla spousta příspěvků.
Tak tedy - uchycení aku se mi zdá dobré. spíše bych nevěřil, že úchyty za dno udrží aku při nárazu na svém místě.
Pokud jde o čidlo hladiny pro ostřikovač, tak tam zůstal původní plovák se zalitým magnetem.
Если бы автомобили Лада были безпроблематичными, я бы определенно русский язык забыл.
Uživatelský avatar
Petr HC
 
Příspěvky: 2295
Registrován: stř lis 21, 2007 11:27
Bydliště: Hořice

Re: Odpojovač - namontoval jsem ho správně?

Příspěvekod Křečík Barbuška » pát kvě 16, 2014 21:05

Pokud dojde k narazu s igulikem tak mi asi bude fuk jak dopadne schranka na energii kdyz budu vypoustet dusi z rozmlacenou palici, rozparanym hrudnickem a o zlamanych nozickach s otocenymi kolinky radeji nemluve 8) .
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
 
Příspěvky: 11029
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Re: Odpojovač - namontoval jsem ho správně?

Příspěvekod Vašátor » sob kvě 17, 2014 11:19

Petře, správně by přeci žádné výrazné páry z akumulátoru unikat neměli, je tak? A když už, z elektrolitu se přeci za normálního provozu odpařuje jen H2O, kdy se H2SO4 dělí na H2O + SO2 ... nebo si to ze školy pletu s akumulátorem vybitým? :mrgreen:
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9316
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

Re: Odpojovač - namontoval jsem ho správně?

Příspěvekod smajchl » sob kvě 17, 2014 19:21

rek bych ze by se mel vyparovat vodik a kyslik, ale jak to bubla tak to ssebou bere i mikrokapicky ty kyseliny a ta pak zpusobuje korozi ;-) a to my nechceme, popremejslim taky o hadicce, kam je vyustena dole?

To co pises vasatore je prece proces nabijeni a vybijeni ne? (co se deje v ty kapaline)
Uživatelský avatar
smajchl
 
Příspěvky: 413
Registrován: ned lis 21, 2010 14:11
Bydliště: Praha

Re: Odpojovač - namontoval jsem ho správně?

Příspěvekod Křečík Barbuška » sob kvě 17, 2014 20:51

Ja to "nic" chytam do plastoveho baleni Proenzi. System zachytavani jsem realizoval z opodstatnene neduvery k regleru na altiku, ale od te doby co jsem presel na regulacni prvek na podbehu je to jen zbytecna zatez :-) .
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
 
Příspěvky: 11029
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Elektrická soustava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků