Sdružený přepínač, relátka...

Moderátor: Moderátoři

Sdružený přepínač, relátka...

Příspěvekod JeD » čtv bře 24, 2005 11:51

Ahoj,
mám špatný kontakt v přepínači světel, často se mi stane, že po přepnutí tlumené/dálkové zhasne všechno, což občas moc nepotěší :) Dá se ten přepínač rozebrat a očistit kontakty, nebo je to na výměnu? Nový stojí 666.- a to mi přijde celkem dost. Ale je pravda, že bych tam dal rovnou třípáčkový, ty stěrače na tlačítku na palubce jsou občas dost z ruky.
Dál chci prohodit světla, klasické za halogeny, zapojily byste je přes relátka, nebo jenom přes přepínač? Pravd. si pořídím příd. dálkové (aby při problikávání lidí před přechodem nemuseli přemejšlet, jestli je fakt pouštim, nebo jestli mám bordel v elektrice :) no a 4*55W by už relátka chtělo, ne?
A poslední věc, nemám zpátečkové světlo, auto je z roku 74, je v převodovce stopro ten závit na čidlo, nebo to nemám řešit a zapojit si to na vypínač? Díky za odpovědi... JeD
JeD
 

Příspěvekod Wolf » čtv bře 24, 2005 12:12

Rozebirani toho prepinace se tady jiz resilo, nekdy tehdy psal, ze to jde, ale ja bych se do toho nepoustel. Zapojenim svetel na relatka se nic nezkazi, novejsi auta uz maji pres relatka vsechno. Ale pridavna svetla, at jiz dalkova, ci mlhova by se mely zapojit pres samostatna relatka. V prevodovkach starsich typu je jenom predlity otvor bez zavidu, dira se musi dovrtat a vyrezat zavit. W.
Wolf
 
Příspěvky: 1246
Registrován: úte čer 01, 2004 11:14
Bydliště: Kraj Lučanů

Příspěvekod Luděk Musil » čtv bře 24, 2005 12:55

Tak tak, rozebrat to jde, ale skládání je jako 3D puzzle, taky jsem to dělal (měl jsem vytavený kontakt na dálkové světlo) a to skládání . . :( . . . no, nic moc. Lepší je sehnat nějakou starší třípáčku.
Halogeny rozhodně doporučuju a relátka k nim samosebou taky.
A zapojení stěračů z přepínače vedle světel do třípáčky? To jsem ještě nedělal, ale určitě to půjde. L.
Uživatelský avatar
Luděk Musil
 
Příspěvky: 10479
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov

Příspěvekod Krwel » úte dub 05, 2005 10:04

Pokud shanis ty packy,tak se mi doma nejaky valej. Pokud bys je chtel napis na SZ. Mam jak se 3 polohama na svetla, tak se 2.
Relatka bych tam urcite dal, zamezis tim opaleni kontaktu pracve v tech packach, jak tu povidal Ludek :D . Na pridavny svetla pak urcite relatka. Prepojit sterace si myslim, ze nebude takovej problem.
Uživatelský avatar
Krwel
 
Příspěvky: 128
Registrován: stř čer 02, 2004 07:40
Bydliště: Říčany u Prahy

Příspěvekod Patrac » stř dub 06, 2005 07:06

Krwel píše:Pokud shanis ty packy,tak se mi doma nejaky valej. Pokud bys je chtel napis na SZ. Mam jak se 3 polohama na svetla, tak se 2.
Relatka bych tam urcite dal, zamezis tim opaleni kontaktu pracve v tech packach, jak tu povidal Ludek :D . Na pridavny svetla pak urcite relatka. Prepojit sterace si myslim, ze nebude takovej problem.

Ty páčky jsem sháněl taky, ale proto, že mi vadilo, že se mi nevrací blinkry při zatočení.Už jsem si na to zvyknul. Ale kdyby to někdo měl za nějaký drobný penis :lol: Tak bych si je asi odkoupil. Nový segment v brně přijde na bratru 890 kč. To je dost. To raději budu blinkry vracet ručně celej zbytek života mýho nebo života auta... :!:
Uživatelský avatar
Patrac
 
Příspěvky: 3739
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field

Příspěvekod Drobek81 » stř dub 06, 2005 07:21

Pátrač píše:Ty páčky jsem sháněl taky, ale proto, že mi vadilo, že se mi nevrací blinkry při zatočení.Už jsem si na to zvyknul. Ale kdyby to někdo měl za nějaký drobný penis :lol: Tak bych si je asi odkoupil. Nový segment v brně přijde na bratru 890 kč. To je dost. To raději budu blinkry vracet ručně celej zbytek života mýho nebo života auta... :!:


Jo ten prepinac je docela drhej, jestli tam mas ale tri polohovej na svetla tak tech budu mit doma asi vic(vzdycky schovavam zasadne jen to co neodchazi :roll: )
Uživatelský avatar
Drobek81
 
Příspěvky: 2129
Registrován: pon lis 01, 2004 19:47
Bydliště: Brno-Vyškov

Příspěvekod Patrac » stř dub 06, 2005 07:28

Drobek81 píše:
Pátrač píše:Ty páčky jsem sháněl taky, ale proto, že mi vadilo, že se mi nevrací blinkry při zatočení.Už jsem si na to zvyknul. Ale kdyby to někdo měl za nějaký drobný penis :lol: Tak bych si je asi odkoupil. Nový segment v brně přijde na bratru 890 kč. To je dost. To raději budu blinkry vracet ručně celej zbytek života mýho nebo života auta... :!:


Jo ten prepinac je docela drhej, jestli tam mas ale tri polohovej na svetla tak tech budu mit doma asi vic(vzdycky schovavam zasadne jen to co neodchazi :roll: )

Nechápu jak třípolohovej???? Snad jako jedna poloha když fungujou potkávačky a jedna když dálkový, plus posun dozadu pro světelnou hukačku.. Jinou polohu tam nemám. Ale mám v pytli tu druhou stranu. Blinkry.
Uživatelský avatar
Patrac
 
Příspěvky: 3739
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field

Příspěvekod Luděk Musil » stř dub 06, 2005 07:58

:D :D :D Je vidět, jak toho ještě málo znáš o vozech této světové značky :D :D :D . Sorry, to bylo jen takové přátelské poplácání po rameni.
Vozidla první řady (2101, 02, 03, 06) mají dvoupolohový vypínač (tedy On a Off) a sdružený přepínač pod volantem má 3 polohy (tedy obrysovky, tlumený, dálkový)
Vozidla hranaté řady (2104, 05, 07) mají třípolohový vypínač (tedy Off, obrysovky, hlavní) a sdružený přepínač pod volantem má jen 2 polohy (tedy tlumený a dálkový).
Tolik o sdruženém přepínači pod volantem (a to ani nemluvím o tom, že zcela první modely neměly páčku na pravé straně-stěrač - místo toho byl přepínač na palubní desce). L.
Uživatelský avatar
Luděk Musil
 
Příspěvky: 10479
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov

Příspěvekod Myso » stř dub 06, 2005 11:11

neviem nakolko to je origos, ale honza ma v 07cke 3polohovy pod volantom a ja som mal v 053 to iste(o jej originalite ale pomlcim...).
Ich fahre einen Shiguli - WAS2105
Keď ju poriešiš, nie je čo milovať...
_________________
Chatka 12 forever :mrgreen:
Myso
 
Příspěvky: 1389
Registrován: stř kvě 26, 2004 17:59
Bydliště: Bratislava-Praha

Příspěvekod Jelda » stř dub 06, 2005 11:36

Ja mam v 21044 take tripolohovy pod volanten a v 2104 jsem ho mel take.
Jelda
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte čer 01, 2004 11:59
Bydliště: Kyjov

Příspěvekod Luděk Musil » stř dub 06, 2005 11:53

Opět mi to začíná připadat "co měli - dali". Já měl taky v této nové 07 dvoupolohový a měnil jsem ho za třípolohový (ale jen proto, že ten třípolohový mi vyhovuje víc).
Kdoví, jestli to zase není rozlišený nějakým datem výroby :?: . L.
Naposledy upravil Luděk Musil dne čtv dub 07, 2005 06:43, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Luděk Musil
 
Příspěvky: 10479
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov

Příspěvekod Marlosk » stř dub 06, 2005 14:39

Já vám jenom řeknu, že tyhle přepínače jsou pěkný svině. Teďka když mi nešly stěrače jsem si mooooc oddychnul, když jsem zjistil, že odešel jen cylovač. V těch páčkách se radši nehrabu, když nemusím. :!:
Uživatelský avatar
Marlosk
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte pro 21, 2004 16:49
Bydliště: ??

Příspěvekod MZ » pát dub 22, 2005 19:07

Luděk Musil píše:Opět mi to začíná připadat "co měli - dali". Já měl taky v této nové 07 dvoupolohový a měnil jsem ho za třípolohový (ale jen proto, že ten třípolohový mi vyhovuje víc).
Kdoví, jestli to zase není rozlišený nějakým datem výroby :?: . L.


Nejspíš je to tak, mám dvě 2105 a každá to má jinak. Jiné jsou ovšem i přístroje v palubce - 2105 rv 1986 má 2polohy pod volantem a 6 kontrolek uprostřed palubky+voltmetr - 2105 rv1984 má 3 polohy na světla pod volantem , 4 kontrolky a teploměr uprostřed palubky.
již bez Lady. Přešel ke Škodě.
Uživatelský avatar
MZ
 
Příspěvky: 237
Registrován: úte dub 19, 2005 17:57
Bydliště: Holýšov

Příspěvekod Dobi » čtv kvě 04, 2006 11:10

Souhlasím s L. Musilem i s MZ. Já jsem u své 05 (R. V. 85) měnil 2pol. spínač a 3pol. přepínač světel za 3pol. spínač a 2pol. přepínač a z toho důvodu, že při razantnějším přepnutí z dálkových na potk. se mi párkrát podařilo zhasnout až na obrysovky. Je to určitě věcí názoru, ale zajímavé je to, že i přes očekávané ev. úpravy el. zapojení se nic takového nekonalo. Jen jsem prostě přehodil výše popis. spínače a přepínače, zapnul světla a čekal, co se bude dít. Vše funguje, jak má. Že by univerzální kabeláž nebo sovětská intuice?
Dobi
 
Příspěvky: 127
Registrován: ned led 01, 2006 18:39
Bydliště: Sezimovo Ústí

Příspěvekod MZ » čtv kvě 04, 2006 11:51

Dobi píše:Souhlasím s L. Musilem i s MZ. Já jsem u své 05 (R. V. 85) měnil 2pol. spínač a 3pol. přepínač světel za 3pol. spínač a 2pol. přepínač a z toho důvodu, že při razantnějším přepnutí z dálkových na potk. se mi párkrát podařilo zhasnout až na obrysovky. Je to určitě věcí názoru, ale zajímavé je to, že i přes očekávané ev. úpravy el. zapojení se nic takového nekonalo. Jen jsem prostě přehodil výše popis. spínače a přepínače, zapnul světla a čekal, co se bude dít. Vše funguje, jak má. Že by univerzální kabeláž nebo sovětská intuice?


Myslím si spíš, že to bude inovace, co neměla moc bolet. Prostě i při návrhu počítali s tím, že změní počty poloh, ale při zachování stávající elektroinstalace :) Takže změna se týkala jen v toho, že montujícímu Ivanovi strčili do ruky jiný vypínač a páčky...
již bez Lady. Přešel ke Škodě.
Uživatelský avatar
MZ
 
Příspěvky: 237
Registrován: úte dub 19, 2005 17:57
Bydliště: Holýšov

Další

Zpět na Elektrická soustava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků