svetla, startování

Moderátor: Moderátoři

svetla, startování

Příspěvekod kubahosi » pát pro 09, 2011 16:22

Zdravím stala se mi zvlastní prihoda na vaz 2101, takhle vsechno v pohode zastavim, přijdu za hodinu a v poloze startování, nestartuje svetla nesvítej, vetrák nejde, proste nic, jen kontrolky svítej a blinkry jdou, ale kdyz dam klicek do opacný polohy tak mi svítí, vetrák funguje, proste jak má, cim by to mohlo byt? dekuji
kubahosi
 
Příspěvky: 373
Registrován: sob črc 07, 2007 16:51
Bydliště: Most

Re: svetla, startování

Příspěvekod Luky » pát pro 09, 2011 16:42

"v poloze startování", to jako IV. poloha klíčku? A co je myšleno pod pojmem opačná poloha? Napadají mě dvě věci. Jednak zkrat, ale to by asi nefungovali ty blinkry, k tomu ať se raději vyjádří nějaký elektroodborník a druhá věc, nedělal jsi nedávno něco s pracovník spojkovým válečkem? Mě se něco podobného dělo poté, co jsem zapomněl připojit kostřící kabel :roll: . To bylo sice na 2107, ale předpokládám, že tohle bude stejné.
VAZ 2106 - Marina r.1979
http://dean2107.rajce.idnes.cz/

Dva PoJeBy ze Skašova

„Duše se milují od pasu nahoru, těla od pasu dolů."
Gabriel García Márquez
Uživatelský avatar
Luky
 
Příspěvky: 1994
Registrován: úte čer 15, 2010 19:44
Bydliště: na cestách/Praha 10 - Strašnice

Re: svetla, startování

Příspěvekod kubahosi » pát pro 09, 2011 17:05

nene nic jsem v nejblizsi dobe nedelal se spojkovym valeckem. poloha kdy se rozsvítí tri cerveny kontrolky tak je mrtvo, ale kdyz dam do polohy kdy ma prochazet autem proud tak to funguje
kubahosi
 
Příspěvky: 373
Registrován: sob črc 07, 2007 16:51
Bydliště: Most

Re: svetla, startování

Příspěvekod Hurikán » pát pro 09, 2011 17:27

A v poslední poloze klíčku startér točí? S největší pravděpodobností odešla spínačka. Buďto jsou v háji kontakty, nebo se odbrousilo roztemování osičky, která drží oříšek spínačky pohromadě. Musíš sundat plastové kryty kolem volantu a mrknout na spínačku. Příp. můžeš v současné nefunkční poloze zahýbat dráty, jestli se kontakt nechytne. ;)
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Hurikán
 
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno

Re: svetla, startování

Příspěvekod MartasBrno » pát pro 09, 2011 19:50

Začni tím, že odpojíš baterku, jinak si nejspíš uděláš ohňostroj. I ta blbá pružina, co drží oříšek - kontaktní část uvnitř spínačky je drát, vodič, tedy potenciální nebezpečí. Nejspíš to bude vevnitř vytavené, rozpadené nebo opálené. nakresli si kam který kabel patří. Zkontroluj čistotu a "utažení" fastonů.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
MartasBrno
 
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Re: svetla, startování

Příspěvekod Jaykee » čtv úno 09, 2012 13:46

Asi nic nového neřeknu, ale na žluťákovi jsem měl spínačku zapojenou, že mi šlo všechno ( alespoň mám pocit, je to už nějaká doba ) na všech polohách. U modráka jí mám zapojenou pro mě lepším způsobem, v druhé poloze ( nezamkne se volant, motor nejede ) se všechno vypne, světla, větrák atd...
Jsem rád, mám vyřešeno denní svícení...:-)
U kamaráda jsem jí v létě zapojil jako v jeho 21061 a šlapala jako u žluťáka... :D
Jinak je mi jasné, že se mi nezamyká volant, ale kdo se rozhodne s tím autem odjet, je zrovna tohle pro něj nejmenší překážka...
Máte někdo zkušenost, co zámek vydrží? V obou případech, kdy je zapadlý a když je volant ještě "volný"? Pak se prý dá pořádně rozmáchnout... :roll:
Lada 2101 Small Blue Hornet, Mercedes Viano Big Blue Hornet...
Uživatelský avatar
Jaykee
 
Příspěvky: 467
Registrován: pon bře 24, 2008 20:00
Bydliště: Praha


Zpět na Elektrická soustava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron