Kontrolky

Moderátor: Moderátoři

Kontrolky

Příspěvekod Juraj Juriga » sob srp 20, 2011 20:51

Ahojte, chcel by som vás poprosiť, mám malý traktor s motorom žiguli 21011. Potrebujem poradiť s elektrikou, začal som sám podľa schémy lada 1200. Začal som spínacou skrinkou , napojil som štartér, ten ide. Potom som začal dobíjaním zapojil som alternátor, regulátor, relé kontrolky. A potom začali problémy, nasvieti kontrolka pri zapnutej spínačke. Kde som spravil chybu? Motor som ešte neštartoval. Zapojil som to nasledovne.
Spínačka 30/1 na alternátor 30
Spínačka 15 na poistku č.10
Spínačka 30 na poistku č.1 z hora
Z poistky č.1 z hora na alternátor 30.
Z poistky č.10 z hora na regulátor č. 15
Z regulátora č. 67 na alternátor č. 67
Z alternátora žltý kábel na relé kontrolky č. 85
Z relé kontrolky č. 86 na poistku č. 9 hore tento by mal byť pod prúdom pri zapnutej spínačke?
Na relátku č. 86 a č. 87 sú prepojené.
Z relé 30/51 na kontrolku, to je žiarovka ktorá je ukostrená?
Z alternátora č. 30 na Akumulátor.

A ešte by som potreboval zapojiť snímač oleja na kontrolku, snímač teploty chladiacej kvapaliny na budík,ukazovatel stavu paliva a rezervy paliva, nádrž mám komplet celú z lady 2103. Problém je v tom že tie budíky neviem pozapájať oni sú neak medzi sebou poprepájané a neviem sa s toho vymotať. Mám prístrojovky z lady 2101, 2103 a 2105 ktorá by bola asi najvhodnejšia? Poradťe mi prosím vás, najde sa tu neaký odborník. Ďakujem.
Žiguli ide aj vtedy, keď nemá ísť.

vaz 2103 - ex
vaz 21044 1700i a opel astra caravan G
Uživatelský avatar
Juraj Juriga
 
Příspěvky: 80
Registrován: ned pro 13, 2009 16:55
Bydliště: Bešeňová, Slovensko

Re: Kontrolky

Příspěvekod MartasBrno » sob srp 20, 2011 23:28

Juraj Juriga píše:Z relé kontrolky č. 86 na poistku č. 9 hore tento by mal byť pod prúdom pri zapnutej spínačke? -> Ano, zapne se společně se zapalováním.

Z relé 30/51 na kontrolku, to je žiarovka ktorá je ukostrená? -> Ano.

viz. http://www.autoprospect.ru/vaz/2101-zhi ... es/7-4.jpg
Juraj Juriga píše:A ešte by som potreboval zapojiť snímač oleja na kontrolku, snímač teploty chladiacej kvapaliny na budík,ukazovatel stavu paliva a rezervy paliva, nádrž mám komplet celú z lady 2103. Problém je v tom že tie budíky neviem pozapájať oni sú neak medzi sebou poprepájané a neviem sa s toho vymotať. Mám prístrojovky z lady 2101, 2103 a 2105 ktorá by bola asi najvhodnejšia? Poradťe mi prosím vás, najde sa tu neaký odborník. Ďakujem.

nejjednodušší bude přístrojovka z 2101, tam je už hotové osvětlení i oba napájecí přívody k budíkům. Po připojení přístrojovky k napětí a ke kostře stačí natáhnout jen drát k čidlu nebo snímači.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
MartasBrno
 
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno


Zpět na Elektrická soustava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků