Help Alternator

Moderátor: Moderátoři

Help Alternator

Příspěvekod Thammy8 » čtv led 13, 2011 11:24

Zdravím

Mam jedne problem , mam Vaz 2107 a alternator mi nabija priliž vela , ukazovatel nabijania je este v zelenej casti ale az pri černvenej.
a Zase na volnobehu mi dodava malo štavy.Vidno to na svietivosťi žiaroviek (H4)

vcera som prečistil alternator kontaktnym sprejom cely som ho rozobral ale stale mi to robi ....
Chcel by som sa informovat co by sa v takomto pripade dalo robit ... PS: uz som si objednal tu malu čiernu krabičku čo je na alternatori nie kondenzator .. ale to druhe

Sorry za vyrazy ale som amatér :)

Dakujem za pomoc
Uživatelský avatar
Thammy8
 
Příspěvky: 41
Registrován: ned úno 22, 2009 10:47
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvekod MartasBrno » čtv led 13, 2011 12:34

Ta krabička co není kondenzátor je regulátor napětí. Jsou v něm integrované uhlíky. Když odejde cokoliv z toho, vymění se to celé. Pokud napětí kolísá a vše ostatní je v pořádku, je vadný regulátor. Ještě zkontroluj, než tam dáš nový, jestli nejsou v kroužcích v altíku vydřené drážky od uhlíků. Jestli jo, bylo by dobrý nechat to přesoustružit. A současně dát ložiska. Na tvůj dotaz ve vedlejším tématu je napsaná odpověď ve starších příspěvcích, čti a najdeš.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
MartasBrno
 
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvekod Thammy8 » čtv led 13, 2011 12:37

MartasBrno píše:Ta krabička co není kondenzátor je regulátor napětí. Jsou v něm integrované uhlíky. Když odejde cokoliv z toho, vymění se to celé. Pokud napětí kolísá a vše ostatní je v pořádku, je vadný regulátor. Ještě zkontroluj, než tam dáš nový, jestli nejsou v kroužcích v altíku vydřené drážky od uhlíků. Jestli jo, bylo by dobrý nechat to přesoustružit. A současně dát ložiska. Na tvůj dotaz ve vedlejším tématu je napsaná odpověď ve starších příspěvcích, čti a najdeš.


Aha diki ... a ake lozisko si mam pytat v obchode ... ja sa do toho az tak nerozumiem
Mohol by si mi napisat ?
Uživatelský avatar
Thammy8
 
Příspěvky: 41
Registrován: ned úno 22, 2009 10:47
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvekod MartasBrno » čtv led 13, 2011 13:05

Jasně.
větší ložisko má rozměry d=15 D=42 l=13 což je typ 6302
menší ložisko má rozměry d=12 D=32 l=10 což je typ 6201

obě kup zakrytovaná - řekni že do alternátoru, dají ti ložiska kde jsou kuličky namazané a zakryté plastovými krytkami tak, že nejsou vidět a jsou těsné.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
MartasBrno
 
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Re: Help Alternator

Příspěvekod Hurikán » čtv led 13, 2011 15:06

Thammy8 píše:Mam jedne problem , mam Vaz 2107 a alternator mi nabija priliž vela , ukazovatel nabijania je este v zelenej casti ale az pri černvenej.
a Zase na volnobehu mi dodava malo štavy.Vidno to na svietivosťi žiaroviek (H4)

Sorry za vyrazy ale som amatér :)

Dakujem za pomoc


Za prvé - přečti si tyto články o dobíjení!!!

Za druhé - pokud dobíjení "analyzuješ" jen palubním voltmetrem, tak nic kloudného nezjistíš. Zkontroluj dobíjení pořádným externím voltmetrem, podle návodů ve výše zmíněných článcích.

Za třetí - na volnobehu mi dodava malo štavy. Vidno to na svietivosťi žiaroviek je úplně normální jev. Podstata opět vysvětlena v článku.

Za čtvrté - chyba dobíjení (i lehké přebíjení) může být způsobena úplně něčím jiným, než regulátorem a uhlíky. Velmi často se takto projevuje nedokonalý kontakt na pojistce buzení alternátoru, příp. může být vadná (ne přepálená) samotná pojistka :idea: ;)
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Hurikán
 
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno

Příspěvekod MartasBrno » čtv led 13, 2011 15:47

Uznávám, že rada "Pokud napětí kolísá a vše ostatní je v pořádku, je vadný regulátor." Je zavádějící, ale nakonec, pokud Thammy nebude mít možnost měřit, bude jediná metoda pokus omyl.
Thammy8, máš poblíž někoho, kdo by ti pomohl najít chybu v elektrice?

Zjistil jsi úbytek elektrolytu v baterce? Zkoukni to, pokud tam máš šroubovací zátky, koukni kde je hladina.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
MartasBrno
 
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno


Zpět na Elektrická soustava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků