POMOC s ELEKTRIKOU 2103

Moderátor: Moderátoři

POMOC s ELEKTRIKOU 2103

Příspěvekod MAGO » sob pro 11, 2010 20:37

Zdravim vas, po dlhom case som tu opat a mam takyto problem: Isiel som do garaze na 2103ke vsetko fungovalo vybral som baterku , potreboval som vytihnut E30 lebo som siel robit svetla na nej...(nemam v nej batt.. od vcera uz hej :) ) ked som dokoncil na E30 tak som ju vtiahol naspet do garaze vybral z nej bateriu a dal ju naspat do zigulaku...a problem bol na svete- auto nestartuje , nesvietia svetla-stretavky dialky, parkovacky,brzdove ,osvetlenie interieru dalej nejde klakson, stierace,vetrak kurenia, zapalovac , radio osvetlenie zavaz. priestoru a motoroveho a nejde este osvetlenie SPZ... Jedine co ide je poistka č. 9 a to su blinkre kontrolka sytice,ruc.brzdy,kontrolka dobijania , kontolka benzinu, tlaku oleja dalej ide spiatockove svetlo pri zaradenej spiatocke ... čo som spravil: skusal som hybat s kablami ci nieje zly kontakt pritiahol kostru skontroloval setky kable co idu od altiku, spinacej skrinky a skusal som hybat s kablami za budikmi...

Poznatok : ked dam klucik do polohy kedy ma ist starter kontrolky NEpohasinaju dalsi poznatok je ten ze ked mam klucik vybraty a odpojim a znova zapojim baterku nehace nic iskru takze na SKRAT to nevidim... skorej prehoreny daky kabel alebo co... POISTKY SU VSETKY OK.

DAKUJEM ZA RADY UZ SOM ZUFALY V TEJ KOSE SA NEDA NIC ROBIT :-( Dakujem za akukolvek pomoc/radu :)

Mišo
Zlepšiť prístup.
Uživatelský avatar
MAGO
 
Příspěvky: 29
Registrován: čtv čer 10, 2010 20:34
Bydliště: SLOVENSKO-ŽILINA

Příspěvekod MartasBrno » sob pro 11, 2010 21:18

Předpokládám že by měla fungovat i pojistka č.10 - dobíjení. Jsou na jedné větvi s pojistkou č.9 Zároveň by mělo fungovat zapalování a sahara, což neověříš.

Svádím to na spínací skříňku, na silový přívod svorka 30, na její kontakty, nebo na výstupní svorku INT.
Vzhledem k tomu, že v poloze START nepohasnou kontrolky, bude chyba buď v oříšku spínačky, nebo v silovém přívodu svorka 30 (silný růžový kabel).
Uživatelský avatar
MartasBrno
 
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvekod MAGO » sob pro 11, 2010 21:49

ta sahara funguje vypojil som z teplotneho spinaca tie dva cierne kable spojil ich a relatko cvaklo a vrtula sa tocila... dalej sa mi motor podarilo nakopnut klukov (v tejto kose velmi obtiazne, krize sli srat na 3 dni uz sa to zlepsuje no citim ich...) a kontrolka dobijania zhasla takze martas vydim ze mas dost prehlad :-) :wink: 8)

takze tu spinacku zajtra skusim vybrat pozret co snou je, kontakty obrusim i ked sa mi nezdali zkorodovane alebo opalene... a pozrem ten ruzovy kabel...

Zatial Velka vdaka fakt uz som v koncoch :-)
Zlepšiť prístup.
Uživatelský avatar
MAGO
 
Příspěvky: 29
Registrován: čtv čer 10, 2010 20:34
Bydliště: SLOVENSKO-ŽILINA

Příspěvekod MartasBrno » sob pro 11, 2010 21:58

To chce klid a nohy v teple se říká u nás :) .
Však uvidíš. Na to vyzkoušení by stačila žárovková zkoušečka, pokud něco takového máš. Nebo si musíš nějak poradit, třeba metodou pokus - omyl.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
MartasBrno
 
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvekod MAGO » sob pro 11, 2010 22:05

jo, skusim to pomerat to bude najlepsie merak mam aj ziarovky aj milon kablov :-D

diki za rady zajtra dam vediet ako som pochodil... ale vidim to na jeden s tych kablov co idu stoho plusoveho " spojovacieho KONEKTORU" co je vedla baterky 2mi cvockami prichiteny o vezu... 6x4cm biela zazltnuta farba :P

dnes to istí teplá vana aspon na hodinku :lol:

M.
Zlepšiť prístup.
Uživatelský avatar
MAGO
 
Příspěvky: 29
Registrován: čtv čer 10, 2010 20:34
Bydliště: SLOVENSKO-ŽILINA

Příspěvekod MartasBrno » sob pro 11, 2010 22:27

MAGO píše:ale vidim to na jeden s tych kablov co idu stoho plusoveho " spojovacieho KONEKTORU" co je vedla baterky 2mi cvockami prichiteny o vezu... 6x4cm biela zazltnuta farba :P


AHA!!! Ono je to takto! To jsem nevěděl, sorry, neuvědomil jsem si jak je tam udělaný spoj těchto kabelů. Může to být ono!
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
MartasBrno
 
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvekod MAGO » úte pro 14, 2010 18:56

Takze martas velmi si mi pomohol -problem vyrieseny bol to ten ruzovy hruby kabel co ide s toho plusoveho spojovacieho konektoru do poistkovej skrine... nasiel som tam pekne spaleny , nezapojeny"pin" kde mal ist ten ruzovy :)skusil som vsetko zapnut ze ci sa bude hriat alebo palit ale teplota sa nezmenila :) takze este raz dakujem za napad a pomoc :)

problem vyrieseny mozte LOCK

M.
Zlepšiť prístup.
Uživatelský avatar
MAGO
 
Příspěvky: 29
Registrován: čtv čer 10, 2010 20:34
Bydliště: SLOVENSKO-ŽILINA

Příspěvekod MartasBrno » úte pro 14, 2010 23:30

Bezva :)
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
MartasBrno
 
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvekod Teepee » stř pro 15, 2010 15:18

I když už je vyřešeno, připíšu tu zkušenost sem. To že nepohasínají při aktivaci starteru kontrolky nemusí znamenat závadu starteru, nebo spínací skříňky, ale závadu akumulátoru.
Stalo se mi to u Bílého, v půlce srpna dobrý a začátkem září prostě startér nic, kontrolky OK světla svítily. Ale pak jsem si všiml že ta světla svítí nějak do žluta, tak voltmetr a na baterce 10,5 voltu. Stačí, že startér nesepne vinutí a tudíž je to bez cvaknutí a odběr vysouvací cívky pohasínání žárovek nezpůsobí.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Teepee
 
Příspěvky: 4246
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ

Příspěvekod MartasBrno » stř pro 15, 2010 16:04

Teepee píše:odběr vysouvací cívky pohasínání žárovek nezpůsobí.

No, cvičené oko ho určitě postřehne, já teda počítám s tím, že člověk pozná pohasnutí vlivem připojení vysouvací cívky. U nové baterie je to jen o něco míň poznat.
Spíš je mi divný, že ti nesepla ta zasouvací cívka - ta by měla fungovat vždycky. A kdyby to bylo vadnou baterkou, čekal bych, že napětí spadne a pohasne všechno ještě víc.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
MartasBrno
 
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvekod MAGO » stř pro 15, 2010 20:07

takze tato oprava ma bude stat novy mobil kedze vcera som dokoncil tu elektriku a z baterky si nezobral mobil, ktory padol na tu plosinku vedla zvodov ... ja som vedel ze nemam ist na takom mocnom plyne domov :-D
Přílohy
65799_1481359085100_1567522862_31070148_3426948_n.jpg
Zlepšiť prístup.
Uživatelský avatar
MAGO
 
Příspěvky: 29
Registrován: čtv čer 10, 2010 20:34
Bydliště: SLOVENSKO-ŽILINA

Příspěvekod Laďuša » stř pro 15, 2010 20:56

A eště funguje a nebo je jenom znetvořenej?
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Laďuša
 
Příspěvky: 12116
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň

Příspěvekod MartasBrno » stř pro 15, 2010 22:42

Tak to je dobrý tohle :lol: . Nezlob se, ale toto jsem ještě neviděl. Kolik kilometrů takhle ujel, než jsi ho našel? To ti prostě vypadnul z kapsy a pak se ti ho povedlo najít pod vejfukem?
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
MartasBrno
 
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvekod MAGO » čtv pro 16, 2010 00:05

ked som zapajal baterku v garazi po tme som si prisvietil mobilom ked som dotahoval kontakty a polozil ho zrejme na baterku ked som to zapojil a zabudol ho tam este som ho mohol polozit na filterbox odtial tiez mohol sklznut na ten nosnik vedla zvodov :-D no teplota vody bola v strede ... stejne je to jedno kedze zvody su horuce po 10 sekundach chodu motora :D presiel som s tym cca 10 km cudujem sa ze ho neroztopilo cely :D inak mobil normalne pouzivam vsetko funguje dokonca mi zacal hrat aj ten reproduktor pri tom roztavenom (konecne mi to hra stereo) :-D :-D inak mobil som hladal pekne dlho celu garaz som dal hore nohami obidve auta prehladal a nic ... nechapem ze sa tam tak dlho udrzal... ale on tam bol hezky zataveny takze nemal ani ako moc vypadnut... :-D kazdopadne FUN.

hlavne ze ide :-D on je taky bojovnik uz 2 hy display ma nema to sklicko nad displayom cize je nechraneny a chybaju tlacitka 7 * 0 # ale som spokojny sluzi uz 4 ty rok :P
Zlepšiť prístup.
Uživatelský avatar
MAGO
 
Příspěvky: 29
Registrován: čtv čer 10, 2010 20:34
Bydliště: SLOVENSKO-ŽILINA

Příspěvekod Laďuša » čtv pro 16, 2010 00:25

No, nevim, jestli ve stejným dizajnu je víc mobilů, ale vzhledově mam úplně stejnej - sice jenom 3 roky, ale už je to na vzhledu taky znát - momentálně (už půl roku) mam odstraněnej ten horní dekl nad foťákem. Přestalo mi totiž fungovat tlačítko na zapínání, tak jsem to rozebral, abych se pod to podíval. Zajímavý je, že žádná tyčka nic z toho nevypadla, ale vevnitř taky nic neni a mačkat se tam nedá. Akorát jsem přišel na to, že když se dovnitř do tý dírky šikovně porejpe vodivým předmětem (špendlík, drát z kancelářský sponky...) a ňák se trefim správně na správný místo, tak to tam reaguje (ale je to na dlouhou dobu laborování). Eště, že při vypnutým telefonu a zvonícím budíku tam je možnost zapnout telefon. Když se mi občas omylem vybitím vypne, tak to mam nervy, jestli jsem ho nezapomněl nastavit.
A proto by mě zajímalo, jak to tam na tom plošňáku, kde se zapíná, vypadá, rozebírat se mi to už víc nechce, neb to vypadá docela celistvě a hlavně tu vidim další spoje... A ten mobil musí fungovat dál, tak nemam odvahu to otevřít. Proto kdyby jsi ho dával pryč a měl destrukční náladu... :mrgreen:
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Laďuša
 
Příspěvky: 12116
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň

Další

Zpět na Elektrická soustava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron