Oprava hlavních světel - stará řada - kulatci a podobní

Moderátor: Moderátoři

Oprava hlavních světel - stará řada - kulatci a podobní

Příspěvekod MartasBrno » úte říj 19, 2010 18:45

Ze cviku jsem se pokusil rozebrat jednu vyhnilou parabolu se zdravým sklem, s vidinou náhrady prasklého skla v jiné, velice zdravé a krásné parabole, lež zřejmě po zásahu cákancem z kaluže.
Že to skončilo střepama ponechám taktně stranou a zeptám se, jak, doháje, vyndat sklo z paraboly?
Jedná se samozřejmě o PAL, tedy kvalitní český výrobek zatmelený zřejmě polyuretanem.

Dostala se mi jediná rada, kterak vyndat sklo bez poškození - uvařit parabolu na plotně. Ovšem tento krok se neukázal funkčním, tedy v mém podání.

Pozn. Ekonomickou stránku věci jsem neřešil, prostě jsem to chtěl zkusit a vyloženě se mi to vyplatilo.
Uživatelský avatar
MartasBrno
 
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvekod Jan Vaníček » úte říj 19, 2010 20:29

Dělal jsem to stejně, holt se někdy zadaří. JInak u PAL halogenů mi 3 skla ze 4 vypadla sama ... .
Jan Vaníček
 
Příspěvky: 1093
Registrován: úte úno 03, 2009 10:26
Bydliště: Krkonoše

Příspěvekod MartasBrno » úte říj 19, 2010 20:59

Takže je ten recept správný? prohřát aby tmel změknul a rozebrat? Jenže jak, ona ta parabola sice jde vzít do ruky, ale páčit nechci, tak jsem se sklo snažil protlačit zevnitř dřevěným špalíkem. A ať jsem tlačil jak chtěl, nešlo to. Voda byla u bodu varu.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
MartasBrno
 
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvekod rosta » stř říj 20, 2010 20:21

a co parabolu rozstříhat nůžkama na plech až těsně u skla a potom opatrně flexou doříznout aby se nepoškodilo sklo :idea: :?:
když jsem byl malý vozili mě ladou a od té doby....
rosta
 
Příspěvky: 1417
Registrován: ned led 07, 2007 12:53
Bydliště: Moravany u Holic

Příspěvekod MartasBrno » stř říj 20, 2010 20:41

rosta píše:a co parabolu rozstříhat nůžkama na plech až těsně u skla a potom opatrně flexou doříznout aby se nepoškodilo sklo :idea: :?:

To je moc práce, bordel z toho... Ale taky je to varianta. Každopádně destruktivní. Pokud se mi elegantní řešení nepovede, nemá to smysl. Mám už parabolu vyměněnou, chtěl jsem jen prodebatovat možnosti nenásilné demontáže. Zvláště, když Jan Vaníček vlastně potvrdil možnost rozlepení za tepla. Jen nevím proč mi to nešlo.
Uživatelský avatar
MartasBrno
 
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno


Zpět na Elektrická soustava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron