Mimoriadne problémový altornátor.

Moderátor: Moderátoři

Mimoriadne problémový altornátor.

Příspěvekod Juraj Juriga » pon čer 14, 2010 19:34

Zdravím všetkých milovníkov dobrých ruských áut. Prosím vás poraďte ak môžete. Mám Vaz 21044 1700 i. Robil som menšiu generálku, vymieňal som prahy a z časti aj podlahu atď. Auto som spojazdnil a šiel som na technickú kontrolu.Prešiel som bez problémov. Ale ešte v ten deň som šiel na jazdu ,asi po 20 km mi začala svietiť kontrolka dobíjania. Ale svietila veľmi slabo skoro to nebolo ani vidiet a keď som pridal tak vôbec nesvietila. Alternátor som vybral a zaniesol autoelektikárovi, ten vymenil jednu zo šiestich diód na mostíku.Opravil ho, lenže pri zakladaní som si zabudol odpojiť batériu tak pri zapájaní alternátora sa mi poriadne zaiskrilo. Keď som ho naštartoval tak všetko bolo v poriadku kontrolka zhasla aj voltmeter na prístrojovke ukazoval dobre. Lenže po troch minútach sa kontrolka zas rozsvietila ale tentoraz svieti silnejšie a keď pridám tak svieti úplne silno.
Proste žmurká podľa otáčok čím väčšie otáčky tým jasnejšie. Upresňujem že dobíja, ale silno nameral som aj viac ako 15 voltov. A nakoniec už aj zhasne motor,ale štartuje dobre. Môže to byť regulátor? a je to tá plastová krabička aj z uhlíkmi na alternátore? Poraďte prosím.
Žiguli ide aj vtedy, keď nemá ísť.

vaz 2103 - ex
vaz 21044 1700i a opel astra caravan G
Uživatelský avatar
Juraj Juriga
 
Příspěvky: 80
Registrován: ned pro 13, 2009 16:55
Bydliště: Bešeňová, Slovensko

Příspěvekod rosta » pon čer 14, 2010 20:30

jo to bude regler-je to ta krabica s uhlíkmi........ :wink:
když jsem byl malý vozili mě ladou a od té doby....
rosta
 
Příspěvky: 1417
Registrován: ned led 07, 2007 12:53
Bydliště: Moravany u Holic


Zpět na Elektrická soustava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků