Kontrolka dobíjení

Moderátor: Moderátoři

Kontrolka dobíjení

Příspěvekod Pája » pát bře 18, 2005 13:15

Neví někdo jak a kam a přez co je zapojená? Schéma mě nezajíma, už ho mám vykoukaný. Zkusíte mi to někdo nějak vysvětlit?
Pája
 
Příspěvky: 991
Registrován: ned čer 06, 2004 19:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Luděk Musil » pát bře 18, 2005 13:42

Jak jednoduše :?: To nejde :!: No, v kostce :) :
Z jedné strany je kontrolka zapojená přes klíček na baterku - tedy plus
Z druhé strany je přes rozepínací relé zapojená na výstup alternátoru (tedy resp. uhlíky). Alternátor je ukostřen a minus se různými cestičkami a kličkami dostane z druhé strany ke kontrolce
Popis činnosti:
Klíček vypnut: proud neprobíhá, žárovka nesvítí.
Klíček zapnut: proud běží od baterie přes klíček, žárovku k relátku, kde najde kostru, proto je obvod sepnut a žárovka svítí.
Motor je nastartován, alternátor dodává proud: proud běží . . . . . k relátku, které ale dostalo impuls od alternátoru, proto rozeplo, nenajde kostru, žárovka zhasne.
Motor je nastartován ale alternátor přestal dávat proud: relátko ztratí impuls od alternátoru, proto sepne a žárovka se rozsvítí.

Uuuf, jasný? L.
Uživatelský avatar
Luděk Musil
 
Příspěvky: 10479
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov

Příspěvekod Roman » pát bře 18, 2005 15:14

Este maly dodatok, to rele pokial viem je zapojene na zvlastny vyvod z alternatora, je to myslim stred vinuti a tam je pri behu alternatora polovicne napatie a preto spominane rele musi spinat na 6V. Funguje to aj s niektorymi "citlivejsimi" 12V relatkami. P.S. relatko musi byt samozrejme rozopinacie.
Roman
Uživatelský avatar
Roman
 
Příspěvky: 1285
Registrován: úte čer 01, 2004 09:18
Bydliště: Kralův Dvůr

Příspěvekod Dusan » pát bře 18, 2005 16:55

Kontakty rele rozpinaju (rele pritiahne kotvu) pri 5,5V +-0,2
a spinaju pri napäti 3,5V+-0,5

Ak maš novy alternator s integrovanym Regulatorom tam je to inač.
Dusan
 
Příspěvky: 3869
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Příspěvekod Pája » pon bře 21, 2005 11:58

Takže tam můžu nacpat obyč 12V rozpinaci relé?
Pája
 
Příspěvky: 991
Registrován: ned čer 06, 2004 19:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Luděk Musil » pon bře 21, 2005 12:22

Pája píše:Takže tam můžu nacpat obyč 12V rozpinaci relé?


No to sice můžeš.
Ale - teď mě tak napadá - ty máš podle obrázku 07 a podle nějaké knížky, ze které mi DELi nascanoval elektroschéma, tak rozpínací relé tam musíš mít.
A tobě ta kontrolka nesvítí, nebo nezhasíná, nebo co vlastně? L.
Uživatelský avatar
Luděk Musil
 
Příspěvky: 10479
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov

Příspěvekod expa » stř bře 23, 2005 17:04

No tak ja som dnes konecne rozobral pristrojovku .. pomenil vypalene ziarovky osvetlenia a pozral som aj na kontrolku dobijania ... a tazko povedat ... ale zda sa mi, ze pod sklickom ani nevedie ziarovka! Abo je vo velkom kryte ako aj tie co osvetluju budiky ???? Tak ci onak .. nesvieti :D
VAZ 2107 ... kdyz milujes, neni co resit ;)
Uživatelský avatar
expa
 
Příspěvky: 130
Registrován: čtv pro 09, 2004 15:54
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Hurikán » stř bře 23, 2005 17:33

A máš zabudovaný voltmetr (továrně)? Já mám ještě 05 a u ní mi taky nesvítí kontrolka nabíjení. Když jsem se ptal původního majitele, který to koupil nové, tak mi řekl, že mu to taky nikdy nesvítilo a v servisu mu už tehdy řekli, že se u některých verzí s voltmetrem kontrolka nezapojovala. Tak nevím. Mě to zatím nevadí a stejně nemám čas procházet el.instalaci a zjišťovat jak to vlastně je. Časem se na to ale určitě podívám.
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Hurikán
 
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno

Příspěvekod Myso » stř bře 23, 2005 22:54

ja mam 05 s vstavanym reglerom, nefungovala kontrolka(relatko fuc, draty ucvaknute...).dali sme tam skodovacke rozpinacie 12V, par mesiacov to fachcilo a potom sa rozsvietila a uz ani za boha zhasnut.no proste divocina.tak som fical na vrakac a kupil za 150Sk relatko ruske origos(od toho stareho zgrlosa uz nic nekupim) a od vtedy fachci ako ma...mam na sklade 2, 50Kc kus...
Ich fahre einen Shiguli - WAS2105
Keď ju poriešiš, nie je čo milovať...
_________________
Chatka 12 forever :mrgreen:
Myso
 
Příspěvky: 1389
Registrován: stř kvě 26, 2004 17:59
Bydliště: Bratislava-Praha

Příspěvekod expa » stř bře 23, 2005 23:19

jasne .. mam od vyroby voltmetr .. ale proste me stve, ze tam je ta kontrolka a nesvieti .. neblika ani nic podobne :D jasne je vsio vidno cca na voltmetry, ale beztak ju chcem zfunkcnit ... musim pozriet a tusim to tu uz aj niekto pisal na ktore dve veci ju treba pripojit .. nemal som totalne vonka pristrojovku, tak sa mi nepodarilo ist na koniec cesty vodivej listy, ze ci to vobec niekam smeruje.
VAZ 2107 ... kdyz milujes, neni co resit ;)
Uživatelský avatar
expa
 
Příspěvky: 130
Registrován: čtv pro 09, 2004 15:54
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Myso » čtv bře 24, 2005 08:18

dancul to riesil, kontrolku tam vobec nemal osadenu...
Ich fahre einen Shiguli - WAS2105
Keď ju poriešiš, nie je čo milovať...
_________________
Chatka 12 forever :mrgreen:
Myso
 
Příspěvky: 1389
Registrován: stř kvě 26, 2004 17:59
Bydliště: Bratislava-Praha

Příspěvekod dmatej » čtv bře 24, 2005 09:17

Ha, a já myslel ,že mám prasklou žárovku. A ono to tam není zapojení. Myslíte tu kontrolku, co je vedle mazání, že jo? Mě to zas tak nevadí, mám tam ten voltmetr a navíc jinou kontrolku na otáčkoměru (takovej ten dodo diodovej).
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto).
Uživatelský avatar
dmatej
 
Příspěvky: 2844
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov

Příspěvekod Pája » úte bře 29, 2005 05:24

Já tu kontrolku taky nemám zapojenou. Když sem měnil palubku, tak sem to zkoušel nějak rozluštit, ale nepovedlo se. Hledám místo, kde vzít šťávu pro relé(pravděpodobně rozpínací). Ještě sem nezkoušel ten střed vinutí altíku, ale podle mě je to slušná stopa. Jen nevím co udělaj s relátkem ty 4 volty, co z toho středu vinutí lezou...
Pája
 
Příspěvky: 991
Registrován: ned čer 06, 2004 19:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod hornak.active.sound » úte bře 29, 2005 21:24

Ja u obou LAD 2105 mnel osazeny zarofky dobijeni i s kabelama ktery koncili u druhy svorkovnice,kabely v motorovym prostoru k rele na kontrolku byly orig zafacovany a scghovany v kabelovym svazku,[dva oranzovy,bilej a myslim ze zlutej]doplnil sem rozpinaci rele a kabel od svorkovnice co je v odkladaci skrince az na zarofku a je to OK.
Co ja vim tak maloktera 2105 ma zarofku dobijeni zapojenou.
hornak.active.sound
 

Příspěvekod dmatej » úte bře 29, 2005 22:29

Já mám taky stejně nachystaný kabely i hadičky ke stěračům na světla:-)
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto).
Uživatelský avatar
dmatej
 
Příspěvky: 2844
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov

Další

Zpět na Elektrická soustava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 0 návštevníků