Dobíjanie

Moderátor: Moderátoři

Příspěvekod Petr HC » pát pro 04, 2009 11:14

vladdo608 píše:...DSC003233.JPGUmyt som ho nestihol

Ani to neumývej - tím bys to ještě zhoršil .Podle namodralého odstínu koroze to vypadá, ze do alternátoru natekl Tosol z oběhového čerpadla a "sežral", co se dalo. Takže vše co Ti psali ostatní + rozebrat do šroubku (přelisoval bych i diody), vyčistit , prohřát pájené spoje a znovu složit. Předtím bych doporučoval generálku čerpadla. Rád bych se mýlil.
Uživatelský avatar
Petr HC
 
Příspěvky: 2295
Registrován: stř lis 21, 2007 11:27
Bydliště: Hořice

Příspěvekod vladdo608 » sob pro 05, 2009 16:57

caute tak som zase tu... dmes som altik kompetne rozobral uhliky OK diodovy mostik jedna dvojica diod spaleny ten pliesok ktory ich spaja opravene ale co ma zarazilo bolo ze o diodovy mostik sa pripaja vinutie troma ockami pokial sa nemilim tak su to tri fazy L1,L2,L3 lenze tam nebola ani jedna skrutka tak som tam tie skrutky dal vstko pekne zaizoloval ako to bolo nakreslene a knizke takze uhliky,vinutie OK ale z regulatorom som nerobil nic... pozrel som nanho vycistil a to bolo vsetko to z tou kontrolkou vyskusam zajtra a dam vediet mozno by som aj mal premerat vinutie ale to uz nemam sajnu ako sa to robi.. tak ze tak....a z cerpadla mi nic netecie to by som si vsimol ale je tam novy silikon asi to uz niekto opravoval takze tiez dost mozne :idea:

EDIT:este som zabudol... furt to nedobija :lol:
Lada 21044 1700 Karburator
Žigul 2101 - uz odisiel... :(
Uživatelský avatar
vladdo608
 
Příspěvky: 72
Registrován: úte říj 07, 2008 21:13
Bydliště: Hankovce - Vychod SK

Příspěvekod Petr HC » sob pro 05, 2009 20:19

vladdo608 píše: ...diodovy mostik jedna dvojica diod spaleny ten pliesok ktory ich
spaja opravene ........EDIT:este som zabudol... furt to nedobija :lol:

Pokud byly přepáleny přívody k diodám , jsou diody stoprocentně proražené nebo už přepálené. O kontrole a měření alternátorových diod zde už bylo napsáno téměř vše. Takže to chce hledat a hledat.
Uživatelský avatar
Petr HC
 
Příspěvky: 2295
Registrován: stř lis 21, 2007 11:27
Bydliště: Hořice

Příspěvekod vladdo608 » ned pro 06, 2009 08:39

nie diody su chvalabohu dobre premeral som ich ucim sa elektrotechniku tak tomu trochu rozumiem...je to spravene tak ako predtym vsetko je nanovo napajkovane moze mi robit regulator ze mi v aute nesvieti kontrolka a este aj nedobija typujem ze chyba bude tam ale tak radsej sa pytam vas skusenejsich ??
Lada 21044 1700 Karburator
Žigul 2101 - uz odisiel... :(
Uživatelský avatar
vladdo608
 
Příspěvky: 72
Registrován: úte říj 07, 2008 21:13
Bydliště: Hankovce - Vychod SK

Příspěvekod Alexej » stř led 20, 2010 13:53

Dobrý den,
Mám takový menši problem s dobijením baterky. Kolega mi změřil odběr napětí a při volnoběhu mám kolem 13,4 V, ale jak milé začnu zapínat spotřebiče, tak to napěti mi klesne na nějakych 12,2 V. Tak jsme typli že by to mohli byt špatné uhliky nebo regulátor (opravte mě kdybych se pletl nebo by problem mohl byt jinde). Tak chci se zeptát kde by se dály koupit v Brně díly na Ladu (mám "sedmičku")?
Předem dik.
Alex
LADA 2107 (1998 r.v.) 1,7i

Tanky špiny se nebojí!
Uživatelský avatar
Alexej
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř led 20, 2010 09:09
Bydliště: Brno

Příspěvekod Drobek81 » stř led 20, 2010 14:27

Alexej píše:Dobrý den,
Mám takový menši problem s dobijením baterky. Kolega mi změřil odběr napětí a při volnoběhu mám kolem 13,4 V, ale jak milé začnu zapínat spotřebiče, tak to napěti mi klesne na nějakych 12,2 V. Tak jsme typli že by to mohli byt špatné uhliky nebo regulátor (opravte mě kdybych se pletl nebo by problem mohl byt jinde). Tak chci se zeptát kde by se dály koupit v Brně díly na Ladu (mám "sedmičku")?
Předem dik.
Alex

Vitej v klubu, osobne bych to tipl na nejakou diodu, ale az se prihlasi Sasa nebo K-L tak reknou v cem by to mohlo byt...jinak dily koupis v Solexu na Uvoze nebo u Palickove na Taborske (regulator na 17ku sem kupoval vcera, Palickova jej ma za 420kc - teda mela, dalsi bude snad zitra nebo je potreba objednat).
Moudrost nepřichází vždy s věkem. Někdy věk přichází sám.
Starý dům a mladá žena - hojnost práce zaručena.
Práce vyžaduje čím dál větší vzdělání, vzdělání čím dál větší práci.
Uživatelský avatar
Drobek81
 
Příspěvky: 2129
Registrován: pon lis 01, 2004 19:47
Bydliště: Brno-Vyškov

Příspěvekod Vašátor » čtv led 21, 2010 21:05

Při volnoběhu bude napětí takto malé vždy. Na volnoběh není alternátor schopen dávat ještě tak velký proud, aby všechny spotřebiče uživil. Každopádně při měření na volnoběhu záleží také strašně moc na stavu autobaterie.

Měření dobíjení se provádí při zapnutých potkávacích světlech. Při zvýšení otáček motoru cca nad 1000ot/min musí alternátor dávat napětí mezi 13,8 - 14,2V (13,5 - 14,5V).

Pokud alternátor i přes toto bude bez světel dobíjet správně a po zapnutí světel napětí klesne pod stanovenou mez (nutno mít víceméně nabitou baterii), bude naražené buď statorové vinutí anebo nějaká usměrňovací dioda - vymontovat alternátor, rozdělat a proměřit. ND viz příspěvek Drobka :). Rovněž to může způsobovat nějaký přechodový odpor (vyčistit všechny kontakty), včetně dosedací plochy uhlíků na komutátor, kostra regulátoru apod.
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9311
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

Příspěvekod Petr HC » pát led 22, 2010 08:43

Alexej píše:Dobrý den,
Mám takový menši problem s dobijením baterky. ..... Alex

Chce to jenom trochu si prohlédnout fórum . Tvůj problém (včetně odpovědí na něj) je podrobně (včetně obrázků a výpočtů) rozebrán v sousedním tematu "hon na miliampéry" . Pravda - název tematu moc nenapovídá, ale temata okolo nabíjení (vč. alternátoru ,baterie a přechodových odporů) jsou po fóru bohužel naprosto chaoticky rozházena (už jsem to tady sice psal, ale tímto bych chtěl znovu poprosit adminy o sjednocení, aby nebyla stále zakládána nová a nová temata s různými názvy a stejnou problematikou) .Asi jsem se i já "zasloužil" o část těchto "zmatků", poněvadž jsem nechtěl pokračovat na toto téma v "poklábosíme", kam se to opravdu nehodí .Snad by bylo nejlepší někde otevřít vlákno "Zdroje a spotřebiče proudu v automobilech" a rozdělit na alternátor, akumulátor, žárovky, motory(dále dělit na starter, větráky topeni a chlazení čerpadla, krokové motory atd.), tepelné spotřebiče, řídící elektronika, sdělovací elektronika a ostatní. Jde o to, že se to týká ( a bohužel vyskytuje ) prakticky u všech typů automobilů .
P.S. Berte to jako nezávazný návrh .
Uživatelský avatar
Petr HC
 
Příspěvky: 2295
Registrován: stř lis 21, 2007 11:27
Bydliště: Hořice

Předchozí

Zpět na Elektrická soustava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků