Problém s elektrikou

Moderátor: Moderátoři

Problém s elektrikou

Příspěvekod koala-koala » čtv zář 29, 2005 08:38

Čauky.mám takový problém.Vypadává mi na 2105 elektrika.Začalo to tím,že přestala svítit kontrolka dobíjení.Teď začaly vypadávat přístroje-přestane ukazovat palivoměr,teploměr a voltmetr ,nejdou směrovky,nedrží to volnoběh,jinak to jede,chvilkama to naskočí a pak zase vypne.Nevíte prosím někdo čím by to mohlo být?
Uživatelský avatar
koala-koala
 
Příspěvky: 4
Registrován: sob led 01, 2005 17:33
Bydliště: BRNO

Příspěvekod expa » čtv zář 29, 2005 08:42

To su sproste zavady :(( skotroluj kontakty na baterke ako prve a pak kontakty na alternatoru. To ako prve ... pozri ci su dobre nasadene a ak jo ... vyjmout .. poradne ocistit. To iste aj s privodom do poistkoveho pouzdra.
VAZ 2107 ... kdyz milujes, neni co resit ;)
Uživatelský avatar
expa
 
Příspěvky: 130
Registrován: čtv pro 09, 2004 15:54
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Patrac » čtv zář 29, 2005 09:24

koala-koala píše:erterzerzerzerzqerz

že by kostra??? nebo nějaký hlavní přívod někam od baterky někam se dostala voda vlhkost nebo tak něco. od baterky bych šel po káblech jednak po uzemnění jenak po plusu.
Lada Niva M:1/8,5
Kia Cee´d SW 12.12.2011- ???
21044 - ice dream rising 1.11.2006-19.12.2011
2107 - red storm rising 1.5.2003-1.11.2006
Uživatelský avatar
Patrac
 
Příspěvky: 3739
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field

Příspěvekod Luděk Musil » čtv zář 29, 2005 09:49

Taktéž bych šel napřed po spolehlivém ukostření jak baterie, tak přístrojovky. L.
Uživatelský avatar
Luděk Musil
 
Příspěvky: 10479
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov

Příspěvekod Myso » pát zář 30, 2005 07:42

ja viem ja viem, mozno ti vypadava konektor zo spinacky, mne sa to stalo, vecer idem po prahe a zacali mi zhasinat svetla a nakoniec aj motor...Honza bol pritom...15min som cumel jak debil a hladal co to moze byt, potom som to odhalil a gynekologickymi prstami napravil, a odvtedy vpoho...
Ich fahre einen Shiguli - WAS2105
Keď ju poriešiš, nie je čo milovať...
_________________
Chatka 12 forever :mrgreen:
Myso
 
Příspěvky: 1389
Registrován: stř kvě 26, 2004 17:59
Bydliště: Bratislava-Praha

Příspěvekod čmelák » pát zář 30, 2005 12:48

tie gynekologicke prsty to si kde zohnal?
čmelák
 
Příspěvky: 1636
Registrován: úte čer 01, 2004 15:29
Bydliště: Trnava

Příspěvekod VaSek » pát zář 30, 2005 13:42

čmelák píše:tie gynekologicke prsty to si kde zohnal?

To ma kazdej sikovnej chlap. Ty je nemas :?: :lol:
S pozdravem
VaSek (ex Vaz 2107,ex Fiat Bravo GT, Fiat 124 Spider, Fiat Coupé 2.0 16VT, Subaru Outback 3.0 H6)
Uživatelský avatar
VaSek
 
Příspěvky: 227
Registrován: pát čer 04, 2004 11:53
Bydliště: Dvůr Králové

Tak už je to O.K.!!

Příspěvekod koala-koala » ned říj 02, 2005 17:57

Tak jsem podle Vašich rad přátelé udělal snad úplně všechno,rozmontoval přístrojovku,zkontroloval ukostření,všechny konektory včetně spínací skříňky a kontakty na baterii a na alternátoru a závada pořád trvala,dokonce se snad i zhoršila!Jelikož ty nejednoduší nápady napadají člověka až úplně na konec a v naprostém zoufalství,zkusil jsem vyměnit pojistku celýho okruhu a ejhle,závada je pryč!Je zajímavé,že ona pojistka není přepálená a v jiných okruzích normálně funguje,pouze zde ne.Byla vyřazena a ve vzteku zničena.Už mám najeto pěkných pár desítek kilometrů a moje milovaná lada "Vladěnka" šlape jako hodinky!Všem Vám děkuji za radu a snad se uvidíme na příštím Lada srazu!(vždy to propásnu).S pozdravem Jura. :D
Uživatelský avatar
koala-koala
 
Příspěvky: 4
Registrován: sob led 01, 2005 17:33
Bydliště: BRNO

Re: Tak už je to O.K.!!

Příspěvekod Ctirad Vyskočil » ned říj 02, 2005 18:27

koala-koala píše:...Všem Vám děkuji za radu a snad se uvidíme na příštím Lada srazu!(vždy to propásnu).S pozdravem Jura. :D


Dnes už vím,že děláš chybu,když to vždy propásneš !!! :wink:
Ctirad
Uživatelský avatar
Ctirad Vyskočil
 
Příspěvky: 410
Registrován: stř dub 13, 2005 21:05
Bydliště: Morašice u Znojma

Re: Tak už je to O.K.!!

Příspěvekod Tomik » pon bře 27, 2006 19:01

koala-koala píše:Tak jsem podle Vašich rad přátelé udělal snad úplně všechno,rozmontoval přístrojovku,zkontroloval ukostření,všechny konektory včetně spínací skříňky a kontakty na baterii a na alternátoru a závada pořád trvala,dokonce se snad i zhoršila!Jelikož ty nejednoduší nápady napadají člověka až úplně na konec a v naprostém zoufalství,zkusil jsem vyměnit pojistku celýho okruhu a ejhle,závada je pryč!Je zajímavé,že ona pojistka není přepálená a v jiných okruzích normálně funguje,pouze zde ne.Byla vyřazena a ve vzteku zničena.Už mám najeto pěkných pár desítek kilometrů a moje milovaná lada "Vladěnka" šlape jako hodinky!Všem Vám děkuji za radu a snad se uvidíme na příštím Lada srazu!(vždy to propásnu).S pozdravem Jura. :D

TYHLETY PROBLÉMY SE STAVAJÍ ČASTO U 2105 A 07,A DUVODEM JE ZAOXIDOVANOST KONTAKTŮ KTERE PRIDRŽUJOU TU POJISTKU,TAKY NĚKDY JSOU TY KONTAKTY VOLNÉ,STAČÍ VYNDAT POJISTKU A PŘIHNOUT JE K SOBĚ.NĚKDY SE STAVA ŽE SE UMĚLA POJISTKA VLIVEM PŘECHODOVEHO ODPORU ROZTAVÍ A KONTAKTY UŽ POTOM NENAPRUŽÍ.
Uživatelský avatar
Tomik
 
Příspěvky: 172
Registrován: ned bře 12, 2006 21:19
Bydliště: PRAHA

Příspěvekod denis » pon bře 27, 2006 19:19

Jo, ty pojistky jsou dílo. Pak se k tomu všemu přidaly problémy s budíkama-špatná kostra na tom budíku s kontrolkama a ukazatelem teploty+palivoměrem. Ty pojistky jsou samoopravné-občas jdou, občas ne. :lol: :lol: Jinak skvělá věc-nešel mi klakson. Zjistil jsem, že někdo dal ven pojistku. Tak jsem ji dal zpět a troubilo to-super. Vyjel jsem a v náhodných intervalech to začalo troubit na lidi. :lol: Tudíž proběhlo očištění těch kontaktů ve volantu a na 1/2 roku byl klid. Pak jsem vyjel, 2x to chaoticky zablikalo a začalo se kouřit z volantu-tak rychle jsem ten bazmek z volantu nikdy neměl dole. Od té doby netroubím a je mi fajn. :wink:
Mitsubishi Colt 1,5GLX :-)
Uživatelský avatar
denis
 
Příspěvky: 308
Registrován: pon lis 07, 2005 15:06
Bydliště: Opava

Příspěvekod hornak.active.sound » pon bře 27, 2006 19:20

Mnel sem podobny problem.Leva lampa a zadni mlhy nesvitily,tuknuk sem do pojiskovnice,vse OK.Za chvili zas a zas a tukani muselo bejt silnejsi a silnejsi.Pojistky OK.Vykusoval sem pojistkovnici a doma komplet rozhodil a ejhle kontakty od pojistek na tistak mneli krasny ostrufky tzv.studeny kontakty. Vsechny proletovany a problem je pryc.
hornak.active.sound
 

Příspěvekod OndrejGTi » pon bře 27, 2006 21:36

denis píše: Pak jsem vyjel, 2x to chaoticky zablikalo a začalo se kouřit z volantu-tak rychle jsem ten bazmek z volantu nikdy neměl dole. Od té doby netroubím a je mi fajn. :wink:

dymovy airbag sa spustil :lol:
elektrika je svina. nam na starej zhnitej svietilo osvetlenie interieru podla nakolonenia vodicovej zhnitej sedacky :lol:
OndrejGTi
 
Příspěvky: 125
Registrován: sob pro 03, 2005 14:49
Bydliště: Zilina,Trstena

Příspěvekod Majo » pon bře 27, 2006 21:56

no ja sa aj hanbim priznat, co som vyviedol, ale mozno to bude ako poucenie pre niekoho ineho, ja som sa uz poucil, ze s elektrikou opatrne, nikdy neviete, co sa moze stat.

Idem si pekne v 06ke, zrazu nejaky smrad. To som ignoroval, myslel som, ze to vonku. Ale zrazu dobry dym spod pristrojovky, valilo to ako keby horeli koberce, skoro som nevidel von. Rychlo som to svihol k obrubniku, este som ani nezastal, spolujazdkyna uz vyskocila z auta. Rychlo som nevedel co robit, jedine miesto kde sa rychlo dostat pod pristrojovku je odkladacia skrinka. Tak som ju otvoril a vyhadzal odtial vsetky veci von dvermi aby som videl co sa to deje. No nic som vobec neobjavil, pomaly to prestalo, vyvetral som, vsetko dokladne prekontroloval ale vobec nikde nic. Tak som si pomysle, ze to muselo byt niekde vonku, skontroloval teda aj vsetko v motorovom priestore, pri prevodovke, nikde nic. Tak som nahadzal zase vsetky veci co boli v odkladacej skrinke z vonku pod sedadlo(sa mi to nechcelo ukladat) a siel dalej. Za jazdy som vsetko sledoval, vsetko v pohode, akurat stale bolo citit dym a neslo to vyvetrat. Doma som isiel poukladat veci spod sedadla spat do skrinky a ako som tak zobral do ruk notes co tam nosim zbadal som ze je cely obhoreny. Ma totiz taky ten kovovy kruteny okraj(ako mavaju kalendare vrch) a ten sa musel opriet o kostru a iskrit o plusovy kabel, ktory tam nema co hladat, ale ja som si tam vyviedol autozasuvku. Origo to nema poriadne zaizolovany koniec, s tym ze sa bude takto povalovat Rusi neratali. Nahoda je svina, pod notesom bola este mapa, aj ta je cela ocadena. Som rad ze to takto skoncilo, mohlo to dopadnut ovela horsie. Mohlo sa to stat kludne ked som v aute nebol alebo by ho mali rodicia. Radsej si to ani nepredstavujem. :oops:
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Uživatelský avatar
Majo
 
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen

Re: Tak už je to O.K.!!

Příspěvekod dmatej » úte bře 28, 2006 13:41

Tomik píše: TYHLETY PROBLÉMY SE STAVAJÍ ČASTO U 2105 A 07,A DUVODEM JE ZAOXIDOVANOST KONTAKTŮ KTERE PRIDRŽUJOU TU POJISTKU,TAKY NĚKDY JSOU TY KONTAKTY VOLNÉ,STAČÍ VYNDAT POJISTKU A PŘIHNOUT JE K SOBĚ.NĚKDY SE STAVA ŽE SE UMĚLA POJISTKA VLIVEM PŘECHODOVEHO ODPORU ROZTAVÍ A KONTAKTY UŽ POTOM NENAPRUŽÍ.


Já to kdysi vystříkal Konkorem a byl pokoj.
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto).
Uživatelský avatar
dmatej
 
Příspěvky: 2844
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov

Další

Zpět na Elektrická soustava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků