Chladič

Moderátor: Moderátoři

Chladič

Příspěvekod Pan Petr » pon led 15, 2007 22:53

Ahoj, je mi to divný, tak se chci zeptat někoho z vás, čím by to mohlo být.
Poslední dva měsíce, když někam jedu, občas se mi stane, že mi kouří nějáká pára z chladiče. Nevím čím to je. Dycky když otevřu kapotu, abych se podíval proč se to stane, tak se ta pára odkouří a nevídím nějáký konkrétní problém.

Jinak třebva ukazatel teploty na palubní desce vždycky ukazuje hodnoty, tak jak by měli být a ani jsem si nevšiml, že by třeba něják výrazně ubývala chladící kapalina.
Pan Petr
 
Příspěvky: 57
Registrován: úte zář 05, 2006 21:47
Bydliště: Voříškova, Brno

Příspěvekod Pavel04 » pon led 15, 2007 23:23

a kapalina tam je to co si nalival ty nebo cosi neznameho? nevim, na jednu stranu se mi chce rict ze se na to muzes ... kdyz se to nijak neprojevuje, ale ono nebude dobry neco podcenit...

A to se ti kouri primo z chladice? v tom pripade je to asi tim ze mas stary vicko chladice, protoze pocitam ze voda uz pri 90 C celkem dava paru a to vicko ma tesnit a docilit pretlaku v chlazeni v pripade teplot nad 100 C.
Vaz 2107 no engine - 0g CO2 :D
Uživatelský avatar
Pavel04
 
Příspěvky: 602
Registrován: sob říj 29, 2005 09:52
Bydliště: Praha - Nusle

Příspěvekod Pan Petr » úte led 16, 2007 11:23

Chladící kapalina - než začala zima, tak jsem tam nalil nějákou modrou tekutinu, která nemá zamrzat.

Jinak to odkud se kouří - myslím, že je to od chlědiče, vypadá to tak. Ale jak už jsem psal, když otevřu motor, abych se podíval, odkud se ta pára bere, tak se odkouří a stejně nevím odkud to je...
Pan Petr
 
Příspěvky: 57
Registrován: úte zář 05, 2006 21:47
Bydliště: Voříškova, Brno

Příspěvekod Vašátor » úte led 16, 2007 12:18

Podobného jevu jsem si jednou všimnul na bratránkové 21061. Po jízdě se kouřilo od chladiče...pára. Chladič byl však suchý. Nakonec jsme přišli na to, že z chladiče lehce mezi žebrováním uniká chladící kapalina. A to pouze až se chladič přetlakuje. Proto nijak extrémě nemizela.
Spravil to takový prášek na děravé chladiče. Nasypali jsme ho do chladiče, zahřáli jízdou chladící médium a bylo po problému. 8)
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9314
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

Příspěvekod Honza 21061 » úte led 16, 2007 12:20

Zkusím ještě jinou věc- co třeba trubička pro odvádění přelitého benzínu, která je pod karburátorem zašroubovaná do parohů sání? Správně by měla směřovat přímo nad výfuk a přebytečný benzín se na něm má odpařit. Pokud jsem měl někdy po startu přehlcený motor, pokaždé to začalo právě takhle kouřit a za chvíli to zmizelo...

Pára z chlazení- zkontroluj těsnost obou víček na chladiči i expanzní nádobce, ale pokud by tam byl problém (na chladiči) tak by muselo ubývat víc vody a pokud na expanzce, tak by to zase nevyvinulo tolik páry, takže v tomhle si taky nejsem jistý, jestli bude problém tady.
Když zvedneš kapotu, je ta pára něčím cítit? Z chladiče většinou není nijak výrazná, ale výpary benzínu, oleje, netěsnost výfuku apod; to by jsi poznal ne?
Kolik vody ubývá a) po kolika kilometrech jízdy, b) nebo při studeném motoru, popř. obojí?

P.S. Když už jsme u toho přetlakování chladiče, já jsem měl na Wartburgu přetlak v chlazení zrušený, právě kvůli neobjevitelným netěsnostem a protože jsem nevěřil ventilu. :) (ten šel snadno vyndat z uzávěru expanzky)
Honza
Osa Praha - Brno
Uživatelský avatar
Honza 21061
 
Příspěvky: 1600
Registrován: úte pro 13, 2005 22:35
Bydliště: Praha

Příspěvekod Chaloupka » úte led 16, 2007 12:27

Co vodní pumpa, mě to taky tak nenápadně začlo zlobit (odpařovat se) až se to utrhlo a začla týc a pak stříkat. Nech otevřenou kapotu a protůruj to. Snad to uvidíš. Mě to dalo nakonec pěknou sprchu :shock:
VAZ 2103, "velitelský vůz", r.v. 1978, 5Q
Uživatelský avatar
Chaloupka
 
Příspěvky: 76
Registrován: úte črc 11, 2006 12:05
Bydliště: HK/Březhrad

Příspěvekod Ivo » úte led 16, 2007 15:48

Mi se z chladiče taky trochu kouří. Akorád že já tuším proč. Asi někde trochu prosakuje tak jak psal Vašátor. Kouří se jenom když je to zahřáté a pára vychází mřížkou na předním čele. Když otevřu kapotu, tak není nic vidět. Akorád v jednom místě je chladič nějaký flekatý, tak to bude asi to místo. Snad mě to už konečně donutí s tím něco udělat, protože o tomto problému vím už minimálně rok. Do práce jsem kupoval nějakou vodičku na utěsnění, tak si asi trochu uliju.
Uživatelský avatar
Ivo
 
Příspěvky: 1730
Registrován: ned led 29, 2006 19:07
Bydliště: Janovice

Příspěvekod Vašátor » úte led 16, 2007 16:16

Dělá se jak vodička (tekutý silikon) nebo prášek. K sehnání skoro všude, stojí do 100Kč. Já kupoval jakýsi prášek za 70Kč. Název jsem už zapomněl. Vodičku jsme dávali před dvouma rokama a před 14ti dnama, po výměně chladícího média, začal chladič opět téct a to jako cedník. (Měnil jsem kohout topení - kapalina vytekla sama :lol: ). Tak jsme tentokrát koupili prášek, nasypali asi 1/3 do chladiče a projeli. Chladič neteče a je pokoj. 8)
Teda ještě že se nejedná o moje autí 8)
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9314
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

Příspěvekod Ivo » úte led 16, 2007 16:30

Já mám z práce Valvoline 350ml za 129kč. Chladicí soustava na nakladači má asi 80L a když jsem to tam nalil, tak to stačilo. Vím že kdysi se prodával prášek a jmenovalo se to tuším Spolfaxin. Ten jsem používal v staré oktávce a do stejšna. Prý pomůže i melta nebo dokonce jsem slyšel že i hořčice, ale na takové pokusy nemám čas. Crbnu tam trochu toho co mám a musí být klid.
Uživatelský avatar
Ivo
 
Příspěvky: 1730
Registrován: ned led 29, 2006 19:07
Bydliště: Janovice

Příspěvekod Myso » úte led 16, 2007 16:37

modra voda co nema zamrznut? to je co, zimna zmes do ostrekovacov?
Ich fahre einen Shiguli - WAS2105
Keď ju poriešiš, nie je čo milovať...
_________________
Chatka 12 forever :mrgreen:
Myso
 
Příspěvky: 1389
Registrován: stř kvě 26, 2004 17:59
Bydliště: Bratislava-Praha

Příspěvekod JmJ » úte led 16, 2007 16:40

Ivo píše: Spolfaxin..


To mam tusim v zachranne bedne. Popis uz neni moc citelny ale cena je na tom v Kcs. jen mam takovy pocit, jestli to po letech jeste vubec k necemu je. abych si s tim misto zacpani chladice nazacpal vodni pumpu nebo chladici kanaly :-)
MFP
wergl I - 2104 - melt down
wergl II - 2104 - rebuild succeded
wergl III - 21113 - sold (Chester's new)
wergl IV - i30 - tout est bleu
Uživatelský avatar
JmJ
 
Příspěvky: 6486
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Příspěvekod Malda » úte led 16, 2007 16:40

Ivo píše:Prý pomůže i melta nebo dokonce jsem slyšel že i hořčice, ale na takové pokusy nemám čas.

Ja totez slysel vajickach :D
mimochodem, tak pekny auto a je tak zbastleny tou cernou maskou a hroznejma poklicema a ty blinkry, no skoda mluvit. fuj
Calling name Bastl One
Uživatelský avatar
Malda
 
Příspěvky: 1013
Registrován: čtv srp 18, 2005 13:17

Příspěvekod Jelen » úte led 16, 2007 17:04

pomuze i kafe, to je odskouseny. pouzivam ho jiz dlouho. nesmi vsak bejt instantni :-P musi bejt logrovy... cim vic logru se vyrobi, tim lip :-)
Uživatelský avatar
Jelen
 
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvekod JmJ » úte led 16, 2007 17:09

Jelen píše:pomuze i kafe, to je odskouseny. pouzivam ho jiz dlouho. nesmi vsak bejt instantni :-P musi bejt logrovy... cim vic logru se vyrobi, tim lip :-)

a pak je z toho yellenuf pojizdny kavovar :P
MFP
wergl I - 2104 - melt down
wergl II - 2104 - rebuild succeded
wergl III - 21113 - sold (Chester's new)
wergl IV - i30 - tout est bleu
Uživatelský avatar
JmJ
 
Příspěvky: 6486
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Příspěvekod Ivo » úte led 16, 2007 17:11

Jelen píše:pomuze i kafe, to je odskouseny. pouzivam ho jiz dlouho. nesmi vsak bejt instantni :-P musi bejt logrovy... cim vic logru se vyrobi, tim lip :-)

S cukrem, nebo bez? :lol: Jo to jsem taky slyšel.
Uživatelský avatar
Ivo
 
Příspěvky: 1730
Registrován: ned led 29, 2006 19:07
Bydliště: Janovice

Další

Zpět na Hnací soustava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 0 návštevníků

cron