Nastartuje a zdechne aneb nejede a nepojede

Moderátor: Moderátoři

Nastartuje a zdechne aneb nejede a nepojede

Příspěvekod Acibuk » úte lis 21, 2006 10:25

Nejedná se o Ladu, ale o mé důvěrně známé dodávkové vozdilo 1203. Btw už jsem měl vyhlídlou 2101, ale nakonec musím udělat svému hybridu STK, aby mě nechala policie a pojišťovny napokoji.Musím to stihnout do konce týdne, můj mechanik je pryč, tak by mě napadlo, že by mohl poradit někdo z Ladafóra, mocmoc prosím. Takže:

Mám motor po GO - písty, válce a kroužky neměnili, uznali, že jsou ok. Měnily se komplet všechny těsnění, gufera, hadice, všechno se velmi důkladně očistilo, ze dvou karbeců udělali jeden, prostě motor vypadá jako novej. Problémem bylo, že byla voda v nádrži, která se dostala až do karbecu a pravděpodobně i dál - dost často jsme profoukávali trysku. Přilívali jsme líh do nádrže, docela to zabíralo, přesto tam ještě trochu vody zůstalo. Po vypuštění a znovunapuštění nádrže jsme ujeli asi 10km, pořád to zdechalo a jelo jen na sytič. Pak jsme zjistili, že v nádrži je pořád hroznej bordel, v trubkách, prostě všude a byla tam ještě voda. Takže vyčištění nádrže, nový trubky, hadice, výměna čerpadla. No, teď už čerpadlo hází čistej benzín jako o život. Ale.. Nastartuju, většinou tak na 3. pokus (to je běžný), když je teplej motor, tak na drc a motor si bručí (pouze na sytič), ale cca za 10s prostě zdechne, ať dělám, co dělám. Když dám plyn na podlahu, poškytáváním se udrží, zase pár vteřin, a zase začne zdechat. Když tohle zkouším dlouho a zahřeje se, občas už dokážde držet otáčky na sytič. A z výfuku se valí bílej dým - je rozhozenej předstih (nevíte, jaká je default hodnota?:)) Volnoběžný otáčky jsou taky nastavený hodně vysoko. Když se přilije do karbecu líh, motor běží pěkně, ale jen chvilku. Předem děkuji za případné rady, nadávky a prokletí.
zde
Kua vsecko hraje pro ty podnikatelse zazobane prasata ....

Tak a už zbývá jen ten Jelen a můžeme vytáhnout oponu.
Dostal ste Bludišťáka!
Klikněte zde pro zobrazení.
Uživatelský avatar
Acibuk
 
Příspěvky: 1006
Registrován: ned lis 06, 2005 22:01
Bydliště: u maminky

Příspěvekod Majo » úte lis 21, 2006 18:07

tipujem to na nejaku ucpanu trysku v karburatore. Pokial bol v nadrzi bordel mohlo sa do karburatora lahko nieco dostat. Mas niekde nejaky palivovy filter? Odporucal by som rozobrat karb a prefuknut stlacenym vzduchom, malo by to pomoct...
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Uživatelský avatar
Majo
 
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen

Příspěvekod Vašátor » úte lis 21, 2006 21:00

Teď mě tak napadlo.... známýmu přesně tohle jednou začala dělat stará Octavia. Po rozebrání celýho motoru, překopání všeho možnýho....se přišlo na upadlou přepážku ve výfuku, která se při větším průchodu plynů zvedla a uzavřela vejfuku.

Zkus oddělat vejfuk a uvidíš :D :D :D

Ovšem u něj na to něměl vliv sytič :?
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9318
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

Příspěvekod Acibuk » stř lis 22, 2006 00:00

Děkuji, je tam tlumič z Fa a docela se do ně mlátilo kladivem, i tohle by byla možnost. S tím karbecem mě to napadlo taky, zítra vše odzkouším a podám report. Díky:)
zde
Kua vsecko hraje pro ty podnikatelse zazobane prasata ....

Tak a už zbývá jen ten Jelen a můžeme vytáhnout oponu.
Dostal ste Bludišťáka!
Klikněte zde pro zobrazení.
Uživatelský avatar
Acibuk
 
Příspěvky: 1006
Registrován: ned lis 06, 2005 22:01
Bydliště: u maminky


Zpět na Hnací soustava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron