Zadní brzdový váleček - samostav (2105)

Moderátor: Moderátoři

Zadní brzdový váleček - samostav (2105)

Příspěvekod Luděk Musil » úte dub 19, 2005 13:26

Trošku mi teče zadní brzdový váleček - samostav. Víceméně to drží manžeta. Předchozí zkušenosti mám jenom s typem 2101. Měl jste ho (2105) někdo rozdělaný? O co mi jde?
Díval jsem se do katalogu na http://www.apcentras.sk:8080/apcentras/nd_35/2902.gif (model 2107 - brzdová soustava - obraz C151) a není mi jasná jedna věc - díly jsou poskládány v určitém pořadí od dílu 7 k dílu 2 (blokovacia skrutka, koliesko, . . . . . . ., manžeta) ale:
JSOU SEŠROUBOVÁNY DOHROMADY MEZI TOU BLOKOVACÍ SKRUTKOU A DÍLEM PŘED MANŽETOU?
Když budu chtít vyměnit těsnící gumku, dostanu tento komponent bez problémů ven z válečku?
Nebo budu muset celý brzdový váleček demontovat a pracovat na něm na stole? L.
Uživatelský avatar
Luděk Musil
 
Příspěvky: 10479
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov

Příspěvekod Roman » úte dub 19, 2005 13:37

Vymenit to nie je problem, ale robil som to na stole, na to vytlacenie vnutrajsku z valcekov so pouzival dost masivny zverak.Tie samosvorne kruzky tam celkom dobre drzia.
Roman
Uživatelský avatar
Roman
 
Příspěvky: 1285
Registrován: úte čer 01, 2004 09:18
Bydliště: Kralův Dvůr

Příspěvekod Luděk Musil » úte dub 19, 2005 13:47

Ale je to sešroubovaný? L.
Uživatelský avatar
Luděk Musil
 
Příspěvky: 10479
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov

Re: Zadní brzdový váleček - samostav (2105)

Příspěvekod Pato » úte dub 19, 2005 14:35

Luděk Musil píše:http://www.apcentras.sk:8080/apcentras


Sakra, to je dobra stranka, jak to ze o nej neviem ??? :crybaby:
Uživatelský avatar
Pato
 
Příspěvky: 88
Registrován: sob bře 19, 2005 22:46
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Roman » úte dub 19, 2005 15:28

Ked si tak matne spominam, uz je to viac ako dva roky, je to zosroubovane.Ale viem ze s vymenou gumicky nebol problem, horsie to islo von, lebo to auto dlhsie stalo.
Roman
Uživatelský avatar
Roman
 
Příspěvky: 1285
Registrován: úte čer 01, 2004 09:18
Bydliště: Kralův Dvůr

Re: Zadní brzdový váleček - samostav (2105)

Příspěvekod Luděk Musil » stř dub 20, 2005 06:39

Pato píše:
Luděk Musil píše:http://www.apcentras.sk:8080/apcentras


Sakra, to je dobra stranka, jak to ze o nej neviem ??? :crybaby:


:D No vidíš, a to máš tu firmu "přes kopec", nebo se taky říká "za rohem" :D L.
Uživatelský avatar
Luděk Musil
 
Příspěvky: 10479
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov

Příspěvekod Roman » stř dub 20, 2005 07:22

Este k tomu valceku. Pozrel som vcera Koppa a pise sa tam: Piestik upneme do zveraku s makkymi celustami a vysroubujeme z piestiku vnutorny dorazovy sroub.Dame dole tesnenie,misku,pruzinu,drziaky a pritlacny kruzok. To je co sa tyka rozoberania. Dalej: Pritlacne kruzky vymiename ak sa daju posunut vo valceku mensou silou ako 343N. Merat sa to ma vhodnym silomerom.
Roman
Uživatelský avatar
Roman
 
Příspěvky: 1285
Registrován: úte čer 01, 2004 09:18
Bydliště: Kralův Dvůr

Příspěvekod Drobek81 » stř dub 20, 2005 18:06

Ludo, jednou sem to taky menil, ale vzhledem k tomu ze novej stoji kolem 150Kc tak otcovi sem koupil uz novej.Je to sesroubovany, je tam takovej divnej zavit(pokud si dobre vzpominam)...Mimochodem mam pro Tebe ty stoceny bubny...Kdyztak zitra brnkni bo tak neco, sem celej den v Krpoli tak se tam treba zastav nebo tak neco.
Uživatelský avatar
Drobek81
 
Příspěvky: 2129
Registrován: pon lis 01, 2004 19:47
Bydliště: Brno-Vyškov

Re: Zadní brzdový váleček - samostav (2105)

Příspěvekod Pato » čtv dub 21, 2005 06:54

Luděk Musil píše: No vidíš, a to máš tu firmu "přes kopec", nebo se taky říká "za rohem" :D L.


Blizsie mam "cez kopec" Istriju v Juhoske. :walk:
Uživatelský avatar
Pato
 
Příspěvky: 88
Registrován: sob bře 19, 2005 22:46
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Luděk Musil » pon dub 25, 2005 06:31

Roman píše:Este k tomu valceku. Pozrel som vcera Koppa a pise sa tam: Piestik upneme do zveraku s makkymi celustami a vysroubujeme z piestiku vnutorny dorazovy sroub.Dame dole tesnenie,misku,pruzinu,drziaky a pritlacny kruzok. To je co sa tyka rozoberania. Dalej: Pritlacne kruzky vymiename ak sa daju posunut vo valceku mensou silou ako 343N. Merat sa to ma vhodnym silomerom.


Tak jsem včera ten váleček rozebral a vyměnil jsem gumičku - a ta sviňa teče ještě víc! Takže v nejbližším možném termínu půjde obzvláště ladným obloukem do kopřiv! L.
Uživatelský avatar
Luděk Musil
 
Příspěvky: 10479
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov

Příspěvekod Wolf » pon dub 25, 2005 07:19

Luděk Musil píše:Tak jsem včera ten váleček rozebral a vyměnil jsem gumičku - a ta sviňa teče ještě víc! Takže v nejbližším možném termínu půjde obzvláště ladným obloukem do kopřiv! L.

Ludku a co ekologie, jiste jsi chtel napsat "pujde obzvlaste ladnym obloukem do kontejneru s nebezpecnymi odpady" :D :D :D . W.
Wolf
 
Příspěvky: 1246
Registrován: úte čer 01, 2004 11:14
Bydliště: Kraj Lučanů

Příspěvekod Luděk Musil » pon dub 25, 2005 07:24

Wolf píše:
Luděk Musil píše:Tak jsem včera ten váleček rozebral a vyměnil jsem gumičku - a ta sviňa teče ještě víc! Takže v nejbližším možném termínu půjde obzvláště ladným obloukem do kopřiv! L.

Ludku a co ekologie, jiste jsi chtel napsat "pujde obzvlaste ladnym obloukem do kontejneru s nebezpecnymi odpady" :D :D :D . W.


:D :D Ne, napřed ho pečlivě očistím od mastnot, brzdové kapaliny, těsnících gum a manžet a podobných neekologických sajrajtů a teprve potom "půjde obzvláště ladným a dlouhým plavným obloukem do kopřiv!" ..... konec citátu :D :D :D L.
Uživatelský avatar
Luděk Musil
 
Příspěvky: 10479
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov

Příspěvekod Luděk Musil » pon dub 25, 2005 08:27

Luděk Musil píše:Tak jsem včera ten váleček rozebral a vyměnil jsem gumičku - a ta sviňa teče ještě víc! Takže v nejbližším možném termínu půjde obzvláště ladným obloukem do kopřiv! L.


A právě si jdu na Táborskou pro novej samostav i s trubkou (tedy trubička od rozdělovače ke kolu). L.
Uživatelský avatar
Luděk Musil
 
Příspěvky: 10479
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov

Příspěvekod Drobek81 » pon dub 25, 2005 11:41

Luděk Musil píše:
Luděk Musil píše:Tak jsem včera ten váleček rozebral a vyměnil jsem gumičku - a ta sviňa teče ještě víc! Takže v nejbližším možném termínu půjde obzvláště ladným obloukem do kopřiv! L.


A právě si jdu na Táborskou pro novej samostav i s trubkou (tedy trubička od rozdělovače ke kolu). L.


:roll: No vidis, ja Ti psal ze je lepsi dat novej :lol: Neboj, taky sem to zkousel opravit ale je to na houby, novej mas se zarukou tak neni co resit...
Uživatelský avatar
Drobek81
 
Příspěvky: 2129
Registrován: pon lis 01, 2004 19:47
Bydliště: Brno-Vyškov

Příspěvekod Luděk Musil » pát dub 29, 2005 06:10

Drobek81 píše:
Luděk Musil píše:
Luděk Musil píše:Tak jsem včera ten váleček rozebral a vyměnil jsem gumičku - a ta sviňa teče ještě víc! Takže v nejbližším možném termínu půjde obzvláště ladným obloukem do kopřiv! L.


A právě si jdu na Táborskou pro novej samostav i s trubkou (tedy trubička od rozdělovače ke kolu). L.


:roll: No vidis, ja Ti psal ze je lepsi dat novej :lol: Neboj, taky sem to zkousel opravit ale je to na houby, novej mas se zarukou tak neni co resit...


Tak včera nastal ten slavný den výměny tekoucího brzdového válečku. Preventivní opatření - tedy trubička od rozdělovače ke kolu bylo správné opatření, neboť při povolování z válečku došlo k ukroucení trubičky. Celá výměna i s odvzdušněním celé soustavy - hodina. Jo a mimochodem - ty starý díly jsem nečistil a neházel do kopřiv, ale tak jak byly (trubičku jsem smotal do klubíčka) jsem to hodil do kbelíku, který mám vedle dveří a až bude plnej, půjde se vším, co tam je někam na sběrný dvůr. To víte - ekologie. :D :D L.
Uživatelský avatar
Luděk Musil
 
Příspěvky: 10479
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov

Další

Zpět na Hnací soustava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků