Naraz zadniho kola a nasledne skrabani zadni napravy.

Moderátor: Moderátoři

Naraz zadniho kola a nasledne skrabani zadni napravy.

Příspěvekod RadeCare » úte srp 29, 2006 13:45

Asi pred pul rokem jsem na ledu narazil leve zadni kolo(naraz byl na spodni cast kola asi tak 2-5cm od zeme byl disk ohlej) o obrubnik u silnice. Od te doby slysim u zadni napravy pravidelne zvuky zavisle na otackach zadni leve poloosy. Je to jakoby takove chrceni(skrabani).
Mohl by mi prosim nekdo poradit cim by to mohlo byt. Podle toho co jsem stacil vypozorovat tak to odhaduji na lozisko, ale bojim se aby to nebyl diferencial:-(

Mel jsem to i zvednuty a ta leva poloosa ma docela velkou vuli, kdyz s ni taham k sobe a od sebe.
RadeCare
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte dub 11, 2006 11:42
Bydliště: Brno

Příspěvekod Jelen » úte srp 29, 2006 13:50

mozna se ti lehce ohla poloosa a jak je v tom ložisu a točí se, tak hejbe s tim ložiskem a to drhne nebo tak. Podivej se, jestli ti taky neutiká olej. Ale určitě bych vyndal poloosu z diferenciálu a změřil bych jí mikrometrem jestli nehází. Ložisko bych vyměnil určitě, kdybych už dělal rozborku a o guferu ani nemluvim. To musí nový tak jako tak.
Uživatelský avatar
Jelen
 
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvekod RadeCare » úte srp 29, 2006 13:53

Jelen píše:mozna se ti lehce ohla poloosa a jak je v tom ložisu a točí se, tak hejbe s tim ložiskem a to drhne nebo tak. Podivej se, jestli ti taky neutiká olej. Ale určitě bych vyndal poloosu z diferenciálu a změřil bych jí mikrometrem jestli nehází. Ložisko bych vyměnil určitě, kdybych už dělal rozborku a o guferu ani nemluvim. To musí nový tak jako tak.


No abych pravdu rekl tak ten olej prave skoro vubec netece. Je tam sice malinkej flicek mastnoty, ale to je podle mne normal...
RadeCare
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte dub 11, 2006 11:42
Bydliště: Brno

Příspěvekod Jelen » úte srp 29, 2006 13:58

Mě neteče vůbec... :P Ale olej téct nemusí, gufero může bejt dobrý. Něco se určitě hnulo. Nechci tě strašit, ale určitě to rozeber a uvidíš. Doufej, že je to "jen" poloosa.
Uživatelský avatar
Jelen
 
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvekod Majo » úte srp 29, 2006 19:11

najlepsie by bolo supnut tam rovno druhu polosu aj s dobrym loziskom a ak sa to nenapravi tak potom hladat chybu inde...
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Uživatelský avatar
Majo
 
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen


Zpět na Hnací soustava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků