potřebuji poradit s motorem

Moderátor: Moderátoři

potřebuji poradit s motorem

Příspěvekod mamamia » pát srp 25, 2006 14:00

Jezdím s Mášenkou 2107 LPG od března.Jsem s ní moc spokojená,ale dnes jsem si všimla,že mám tmavou vodu a zepředu na motoru(za chladičem)olej.Čím začít a na koho se obrátit,případně jakou dobrou duši zde ochotnou pomoci navštívit?Pochopitelně ne grátis.Poraďte!!!
"mamamia !"
toť zvolání těch,kdož se dozvěděli o mé koupi :-)
no,ale já jsem s Mášenkou spokojená (2107)
mamamia
 
Příspěvky: 25
Registrován: čtv srp 24, 2006 18:02
Bydliště: Litoměřice

Příspěvekod Pavel04 » pát srp 25, 2006 14:02

jakože ti protejká olej do vody? tak to je asi vadný těsnění pod hlavou.
Vaz 2107 no engine - 0g CO2 :D
Uživatelský avatar
Pavel04
 
Příspěvky: 602
Registrován: sob říj 29, 2005 09:52
Bydliště: Praha - Nusle

Příspěvekod Nulašestka » pát srp 25, 2006 14:07

mamamia píše:,že mám tmavou vodu a zepředu na motoru(za chladičem)olej

Jestli máš tmavou chladící kapalinu je jedno,pokud není tmavá z důvodu mísení s olejem.Pokud bys v ní měla olej tak to bezpečně poznáš-je to jako mastný voko v polívce(teď mě nenapad lepší příměr... :roll: :lol: ).To by byl průser :arrow: těsnění pod hlavou by bylo asi v háji.Nebo by to ještě mohlo být tím že by hlava motoru nebyla dostatečně přitažená k bloku.To bys ale zase jednoduše poznala podle toho,že by ti po celé délce hlavy mezi blokem prosakoval olej,případně právě směsice oleje a chladícího média.
Jinak ten olej za tím chladičem by se měl vyřešit výměnou gufera na klice a přetěsněním "prs"motoru a přední části vany motoru. :wink: To gufero stojí pár desítek Kč. :)
Nulašestka
 
Příspěvky: 1296
Registrován: úte led 31, 2006 20:53
Bydliště: Kocourkov a Hulvátov

Příspěvekod mamamia » pát srp 25, 2006 15:15

Nulašestka píše:
mamamia píše:,že mám tmavou vodu a zepředu na motoru(za chladičem)olej

Jestli máš tmavou chladící kapalinu je jedno,pokud není tmavá z důvodu mísení s olejem.Pokud bys v ní měla olej tak to bezpečně poznáš-je to jako mastný voko v polívce(teď mě nenapad lepší příměr... :roll: :lol: ).To by byl průser :arrow: těsnění pod hlavou by bylo asi v háji.Nebo by to ještě mohlo být tím že by hlava motoru nebyla dostatečně přitažená k bloku.To bys ale zase jednoduše poznala podle toho,že by ti po celé délce hlavy mezi blokem prosakoval olej,případně právě směsice oleje a chladícího média.
Jinak ten olej za tím chladičem by se měl vyřešit výměnou gufera na klice a přetěsněním "prs"motoru a přední části vany motoru. :wink: To gufero stojí pár desítek Kč. :)


Děkuji za radu.Tu vodu zkusím prozkoumat zítra odpoledne.A s tím přetěsněním,dá se na někoho obrátit a nebo kde sehnat součástky?Tady maj všechno jen na škodovky,mastňáci.Prý mi nepomůžou.Hlavně ty věci,kde sehnat.Možná je to jen málo utažené,protože to je vážně po celé délce.To mě právě zarazilo,ale nejvíc je to vepředu.
"mamamia !"
toť zvolání těch,kdož se dozvěděli o mé koupi :-)
no,ale já jsem s Mášenkou spokojená (2107)
mamamia
 
Příspěvky: 25
Registrován: čtv srp 24, 2006 18:02
Bydliště: Litoměřice

Příspěvekod Nulašestka » pát srp 25, 2006 20:00

mamamia píše: kde sehnat součástky?

Nejlépe v Ladakrámě. :wink:
mamamia píše: je vážně po celé délce.To mě právě zarazilo

Většinou to začne prosakovat jen někde a až za čas se to projeví celoplošně.
Nulašestka
 
Příspěvky: 1296
Registrován: úte led 31, 2006 20:53
Bydliště: Kocourkov a Hulvátov

Příspěvekod mamamia » pát srp 25, 2006 20:16

Nulašestka píše:
mamamia píše: kde sehnat součástky?

Nejlépe v Ladakrámě. :wink:
díky,teď jsem tedy opravdu chytřejší :lol:
"mamamia !"
toť zvolání těch,kdož se dozvěděli o mé koupi :-)
no,ale já jsem s Mášenkou spokojená (2107)
mamamia
 
Příspěvky: 25
Registrován: čtv srp 24, 2006 18:02
Bydliště: Litoměřice

Příspěvekod Teepee » pon srp 28, 2006 06:31

Klid, buď bych navrhoval osobní návštěvu Prodejny náhradních dílů LADA v Mělníce viz. www.lada.cz a nebo v Mostě, viz www.amk.cz
Alternativně zkusit objednat díly bez osobní návštěvy, například u http://www.pop-art.cz/
Případně také u http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php?t=800
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Teepee
 
Příspěvky: 4258
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ

Příspěvekod Luděk Musil » pon srp 28, 2006 09:34

Litoměřice ......... ? Není to kousek od Žatce........? To by mohl poradit a pomoci Wolf. L.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Uživatelský avatar
Luděk Musil
 
Příspěvky: 10479
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov

Příspěvekod Wolf » pon srp 28, 2006 12:05

To bych mohl, je to asi 65 km, ale kolegyne mamamia se nejak odmlcela :? . Nahradni dily LADA drive vedly i na namesti v Litomericich, ale dnes uz to asi neni pravda :cry: . V Moste maji opravdu skoro vsechno, ale domluvit se v tamni prodejne ND je nekdy orisek i pro cloveka, ktery presne vi, co chce. W.
Wolf
 
Příspěvky: 1246
Registrován: úte čer 01, 2004 11:14
Bydliště: Kraj Lučanů

Příspěvekod mamamia » pon srp 28, 2006 17:52

Wolf píše:To bych mohl, je to asi 65 km, ale kolegyne mamamia se nejak odmlcela :? . Nahradni dily LADA drive vedly i na namesti v Litomericich, ale dnes uz to asi neni pravda :cry: . V Moste maji opravdu skoro vsechno, ale domluvit se v tamni prodejne ND je nekdy orisek i pro cloveka, ktery presne vi, co chce. W.


No,to jste kolegyni odhadl,ona skutečně má velké problémy s tím : "vědět,co chce" :lol: a kolem auto je to jen to s tím bez toho,tak to se domluvit vždycky dá :roll: Ale měla jsem teď lítání v práci a na zahradě.A taky se Ladušky ujal kolega,po tom co lí vynadal do mršin a do chcípáků :? ,tak jsem to vzala osobně a on se rozhodl,že mi pomůže.Už mi na jaře dělal spodek a seřizoval ji,byla hodně jetá,chuděra.Dva roky na ní cválali bez údržby.No,ještě že se ten člověk alespoň přiznal,když mi ji prodával.Potřebovala vyvařit spodek i kufr a celá oprat vapkou(ani jí nekoupali :shock: ).Teď je to čupr holka,jen potřebuje dotáhnout do konce údržbu.Kolega je bývalý automechanik,nikdy se mu do ničeho nechce,ale když se rozhodne,tak udělá :D .Mášenka tedy přežije.Jen říkal,že by seřídil i ventily,že trochu cvrkají ve vyšších otáčkách,jestli nevím vůli u té 2107,a to já nevím.Můžete mi poradit?
"mamamia !"
toť zvolání těch,kdož se dozvěděli o mé koupi :-)
no,ale já jsem s Mášenkou spokojená (2107)
mamamia
 
Příspěvky: 25
Registrován: čtv srp 24, 2006 18:02
Bydliště: Litoměřice

Příspěvekod Nulašestka » pon srp 28, 2006 17:58

mamamia píše:jestli nevím vůli u té 2107,a to já nevím.Můžete mi poradit?

0,15 mm na studeném a 0,2 mm na teplém motoru u sacích i výfukových ventilů :wink: Ale nevím kde chce vzít měrku.Já ji nesehnal a už asi nikdy neseženu... :crybaby:
Nulašestka
 
Příspěvky: 1296
Registrován: úte led 31, 2006 20:53
Bydliště: Kocourkov a Hulvátov

Příspěvekod Ivo » pon srp 28, 2006 18:01

Nulašestka píše:Ale nevím kde chce vzít měrku.Já ji nesehnal a už asi nikdy neseženu.

U nás je měrka normálně v obchodě. Aspoň ji tam teda měli když jsem tam byl naposledy.
►Stodolní II◄
Expedice Estonia 2010 :hrob:
Iniciátor všeho zlého! Bacha na mě!
Život je tak rozmanitý. Každej den mě nasere někdo jinej.

Octavia combi 1,9tdi
Vaz 21073 1,7i, r.v. 1998 až 5.3.2012 prodáno
Vaz 21073 1,7i, r.v. 1996 - 19.2.2012 až 20.2.2012 prodáno
Vaz 2107 1,5 AXTEC, LPG r.v.1995 - 3.6.2008 až 3.6.2008 :hrob:
Uživatelský avatar
Ivo
 
Příspěvky: 1730
Registrován: ned led 29, 2006 19:07
Bydliště: Janovice

Příspěvekod Nulašestka » pon srp 28, 2006 18:02

Ivo,to kydbys mi ji koupil tak bych ti byl velmi zavázán. :D Už to sháním léta...
Nulašestka
 
Příspěvky: 1296
Registrován: úte led 31, 2006 20:53
Bydliště: Kocourkov a Hulvátov

Příspěvekod Ivo » pon srp 28, 2006 18:08

Faj. Až tam pojedu, tak ti ji vezmu.
Uživatelský avatar
Ivo
 
Příspěvky: 1730
Registrován: ned led 29, 2006 19:07
Bydliště: Janovice

Příspěvekod Wolf » úte srp 29, 2006 05:30

mamamia píše:No,to jste kolegyni odhadl,ona skutečně má velké problémy s tím : "vědět,co chce" :lol: a kolem auto je to jen to s tím bez toho,tak to se domluvit vždycky dá :roll: Ale měla jsem teď lítání v práci a na zahradě.A taky se Ladušky ujal kolega,po tom co lí vynadal do mršin a do chcípáků :? ,tak jsem to vzala osobně a on se rozhodl,že mi pomůže.Už mi na jaře dělal spodek a seřizoval ji,byla hodně jetá,chuděra.Dva roky na ní cválali bez údržby.No,ještě že se ten člověk alespoň přiznal,když mi ji prodával.Potřebovala vyvařit spodek i kufr a celá oprat vapkou(ani jí nekoupali :shock: ).Teď je to čupr holka,jen potřebuje dotáhnout do konce údržbu.Kolega je bývalý automechanik,nikdy se mu do ničeho nechce,ale když se rozhodne,tak udělá :D .Mášenka tedy přežije.Jen říkal,že by seřídil i ventily,že trochu cvrkají ve vyšších otáčkách,jestli nevím vůli u té 2107,a to já nevím.Můžete mi poradit?

Vule ventilu je, jak psal uz nulasestka, 0,15 mm na studenem motoru. Je ale skutecne moudre pouzit originalni sirokou merku nebo se nedosahne dobrych vysledku. Ale to hlavni - poradi serizovani jednotlivych ventilu je odlisne napr. od skodovky. Tam se serizuji oba dva ventily v kompresi valce, ale u Lady se serizuje vyfukovy ventil valce v kompresi a soucasne s nim saci ventil valce, ktery byl v kompresi pred pulotackou klikoveho hridele (ktery prave vyfukuje zplodiny). Doporucuji navstivit nasi knihovnu napr. tady http://www.ladaklub.com/www/manualy/2/imagepages/67.htm . Osobne si ale myslim, i kdyz serizeni ventilu nikdy neni na skodu, ze pokud je neco slyset ve vyssich otackach, je to spise volny retez, ktery potrebuje napnout, ventily by se ozyvaly i pri malych otackach. A jeste neco pro fajnsmekry, i kdyz je to trochu od veci - upravil jsem momentak pro pouziti pri serizovani ventilu (kontramatka) a je to super. W.
Wolf
 
Příspěvky: 1246
Registrován: úte čer 01, 2004 11:14
Bydliště: Kraj Lučanů

Další

Zpět na Hnací soustava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků