Výměna předních brzdičů (prostě prasat)

Moderátor: Moderátoři

Výměna předních brzdičů (prostě prasat)

Příspěvekod Luděk Musil » pon srp 21, 2006 11:24

Hnojar píše:btw. jak se vlastně na žigu mění přední prasátka ?


Nejjednodušeji flexou :D

Terazky trošku vážněji:
Předpokladem je, že starý prasátka poletí do kopřiv. Potom je nejjednodušší vyšroubovat dutý šroub (drží hadici k praseti), hadici zaslepit. Dále vyšroubuješ dva šrouby zezadu, které drží brzdový třmen (jinak též tlamu), sejmeš třmen a upneš ho do svěráku. Potom už lehce "rozkrojíš" prasátko karboflexkou a ono potom většinou samo vypadne. Pokud nevypadne - tak mu pomůžeš. Potom třmen řádně očistíš, aby nová prasátka snadno zajela do svých drážek. Dovolil bych si při té příležitosti upozornit na skutečnost, že na vozech Lada jsou 4 druhy předních prasátek. A to: levé vnější, levé vnitřní, pravé vnitřní a pravé vnější. Zrovna tak spojovací trubičky mezi prasátky jsou pravá a levá spojovací trubička. Prasátko je ve své poloze zajištěno klínkem na pružince (je to celkem důležitá součástka). L.
Naposledy upravil Luděk Musil dne pon srp 21, 2006 11:32, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Luděk Musil
 
Příspěvky: 10479
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov

Příspěvekod Hnojar » pon srp 21, 2006 11:26

takže zatím zůstávám u těch prasátek, co tam mám......... 8)
Hnojar
 
Příspěvky: 296
Registrován: čtv lis 25, 2004 07:59
Bydliště: Orlová - opět :))))

Příspěvekod Jelen » pon srp 21, 2006 11:32

Nebo velkym kladivem... Vyndáš takový osičky a vybušíš je ven.
Uživatelský avatar
Jelen
 
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvekod Luděk Musil » pon srp 21, 2006 11:37

Jelen píše:Nebo velkym kladivem... Vyndáš takový osičky a vybušíš je ven.


Když se shora podíváš na třmeny - tak blíže k ose kola uvidíš výřezy. Do nich právě zapadají výše zmíněné osičky (já psal klínky na pružince) - ony jsou to vlastně takový hříbky o průměru cca 3-4 mm a výšce cca 5 mm. Ale když je zaklepneš dovnitř, tak už je v 99% nedostaneš ven. L.
PS: Když do toho budeš mlátit kladivem, je velká pravděpodobnost, že už ty prasátka nebudou kruhovitá ale šišoidní - tedy nefunkční.
Uživatelský avatar
Luděk Musil
 
Příspěvky: 10479
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov

Příspěvekod Hnojar » pon srp 21, 2006 11:37

osičky ? a jaké ? je mi jasné že to tam nemůže být jen zasunuté bez zajištění ale na osičky jsem nepřišel......krom všudypřítomného bodavého hmyzu
Hnojar
 
Příspěvky: 296
Registrován: čtv lis 25, 2004 07:59
Bydliště: Orlová - opět :))))

Příspěvekod Jelen » pon srp 21, 2006 11:42

No, šišoidní prasátka asi vadit nebudou, když tam budeš dávat nový, ne? To najdeš, na straně prasátka blíž ke kolu jsou takový klínkohříbky. Ty musíš dostat ven a pak je to už sranda. Jestli nechceš použít ty prasátka a dáš tam nový, tak bušit, bušit, bušit... Nejlepší by bylo, kdybys ten třmen sundal od kotouče dolu a odpojil hadice...
Uživatelský avatar
Jelen
 
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvekod Hnojar » pon srp 21, 2006 11:47

hm tak až uzraje čas , tak budu mít o zábavu vystaráno...........
Hnojar
 
Příspěvky: 296
Registrován: čtv lis 25, 2004 07:59
Bydliště: Orlová - opět :))))

Příspěvekod Luděk Musil » pon srp 21, 2006 11:58

Hnojar píše:osičky ? a jaké ? je mi jasné že to tam nemůže být jen zasunuté bez zajištění ale na osičky jsem nepřišel......krom všudypřítomného bodavého hmyzu


Koukni na: http://www.ladaklub.com/www/manualy/3/i ... es/165.htm pozice 12, 17, 18.

Jinak 165. stránka knihy Osobní automobily VAZ / Jeršov, Jurčenko. L.
Uživatelský avatar
Luděk Musil
 
Příspěvky: 10479
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov

Příspěvekod Kamil Teplárek » pon srp 21, 2006 16:28

Hnojar píše:osičky ? a jaké ? je mi jasné že to tam nemůže být jen zasunuté bez zajištění ale na osičky jsem nepřišel......krom všudypřítomného bodavého hmyzu

Ahoj.A nebylo by lepši,kdyby jsi přijel ke mně,a sfouknem to za sobotu?
LAĎA 2102(1992-2002)LAĎA 2104 (Ivan)(2002-) a taky modrá Laďa 2101 (Nataša)
Uživatelský avatar
Kamil Teplárek
 
Příspěvky: 162
Registrován: ned říj 16, 2005 19:50
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka

Příspěvekod Dawid » úte srp 22, 2006 08:41

Luděk Musil píše:PS: Když do toho budeš mlátit kladivem, je velká pravděpodobnost, že už ty prasátka nebudou kruhovitá ale šišoidní - tedy nefunkční.


A skadleni karboflexou funkci zachova? ;)
KDyz budes rezat tak pozor - litaji piliny a brzdovka. Ja to rezu z jednoho boku a dna (vetsinou staci do pulky) prasete a pak majzlikem vymlatim valecek ven a pak uz jde vybouchat i cele prasatko.
Dawid
 
Příspěvky: 118
Registrován: ned dub 30, 2006 13:53
Bydliště: Kladno

Příspěvekod Hnojar » úte srp 22, 2006 19:00

Zlatá samara, té stačil imbus klíč nastavený metr dlouhou rourou a pevné nervy a bezmezná víra že ten stašný kroutící moment přežije jak klíč, tak šroub a uvloním to........a uvolnil, na parkovišti :D
Hnojar
 
Příspěvky: 296
Registrován: čtv lis 25, 2004 07:59
Bydliště: Orlová - opět :))))

Příspěvekod Pool » pát srp 25, 2006 17:31

U těch zajišťovacích klínků dávejte pozor: nejen zatlačením na staré nejdou ven. Já si jeden zatlačil dovnitř nový, na novém praseti a nešel ven také. Domlouval jsem tomu špendlíkem, prošplíchával WD40, ale bez úspěchu. Přesah byl tak velký, že to nešlo ven. Musel jsem to odvrtat vrtačkou a dost jsem u toho zuřil :oops: a proklínal pověstnou sovětskou nepřesnost při výrobě...
Pool
 


Zpět na Hnací soustava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 0 návštevníků