olej vs. benzín

Moderátor: Moderátoři

Příspěvekod Little Red Riding Hood » ned črc 23, 2006 20:31

proč mě furt neco sere.. butto si ze mě dělá moje palivoví čerpadlo srandu, nebo nevim..

je nějaká možnost jak ověřit funkčnost ac pumpy??.
Little Red Riding Hood
 
Příspěvky: 2585
Registrován: ned zář 25, 2005 21:38
Bydliště: Olomoucity-Brnotown

Příspěvekod Majo » ned črc 23, 2006 20:48

to co myslis tym, ze overit funkcnost?? vsak ak to funguje, teda auto ide a nezdochyna tak neries, nie?

inak ac pumpa je to v karburatore co nastrekuje benzin pri stlaceni pedala, tak aby nedoslo k omylu :wink:
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Uživatelský avatar
Majo
 
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen

Příspěvekod Ivo » ned črc 23, 2006 21:02

AC pumpa myslí jako palivové čerpadlo.

Pozn. moderatora: Ja som to samozrejme pochopil, len upozornujem, na mylne vyjadrovanie :P . Majo
Naposledy upravil Ivo dne ned črc 23, 2006 21:36, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Ivo
 
Příspěvky: 1730
Registrován: ned led 29, 2006 19:07
Bydliště: Janovice

Příspěvekod Little Red Riding Hood » pon črc 24, 2006 00:21

Majo píše:to co myslis tym, ze overit funkcnost?? vsak ak to funguje, teda auto ide a nezdochyna tak neries, nie?

inak ac pumpa je to v karburatore co nastrekuje benzin pri stlaceni pedala, tak aby nedoslo k omylu :wink:


jj.. máš pravdu.. :oops: :P

no jde o to že jsem měl komplet rozebranej motorovej prostor.. snad zejtra to budu startiovat.. mam obavi... že to nepůůjde.. :x tak už dopředu bádám po příčinách.. :?

jo jinak celkově k tématu.. dnes sem hodil pokec s původním majitelem no a dozvěděl sem se že v budoucnu byla membrána v palivovém čerpadle v prd*li.. takže proto olej smrděl benzíne.. :idea: dotet to na benál jezdilo OK(od doby opravy)..

jediná věc so mě se*e u tomo palivového čerpadla je to když ten komplet (podložka, membrána, kroužek, membrána a podložka máš na té hřídeli) nasouváš jakoby to toho táhla, tak mě vadí to otočení o 90°.. :? jak to tam nakroutit, aby jsi měl jistotu že je to otočený ferově a že se t nepovolí ta matka.. :x
Little Red Riding Hood
 
Příspěvky: 2585
Registrován: ned zář 25, 2005 21:38
Bydliště: Olomoucity-Brnotown

Příspěvekod Nulašestka » pon črc 24, 2006 09:15

Little Red Riding Hood píše:jediná věc so mě se*e u tomo palivového čerpadla je to když ten komplet (podložka, membrána, kroužek, membrána a podložka máš na té hřídeli) nasouváš jakoby to toho táhla, tak mě vadí to otočení o 90°.. jak to tam nakroutit, aby jsi měl jistotu že je to otočený ferově a že se t nepovolí ta matka..

Dívej:nejdřiv si srovnej ty tři membrány nad sebe právě tak,aby těch šest děr pro šrouby kterejma sešroubuješ ty dvě části toho čerpadla byly hezky vystředěný nad sebou. :wink: Pak dotáhneš co nejvíc fest ten šroubek(tuším osmičkou klíčem)co drží soustavu těch membrán,ale ty membrány se ti přitom nesmí pootočit,což není zrovna jednoduchá věc.No a pak tam navlíkneš tu plastovou vložku a to tak že tou ú-drážkou směrem nahoru a abys měl zespopda jednu membránu,pak ten plastovej kroužek a pak další dvě membrány a pak tam budeš cpát celek těch membrán na spodek toho čerpadla až tam prostě zapadne a půjde pootočit a sedne tam. :wink: Někdy je to hned,někdy máš deset mminut pocit zoufalství... :arrow:
No a pak tam hodíš vršek a fest dotáhneš.Po několika stech km přetáhneš znova těch 6 šroubů a hotovo(doporučuju dělat tak 2x,jinak ti z toho poteče benzín).
(Psal jsem to polopatě snad srozumitelně a je mi jasný že polovinu věcí z toho víš,ale přesto... :oops: ).
Nulašestka
 
Příspěvky: 1296
Registrován: úte led 31, 2006 20:53
Bydliště: Kocourkov a Hulvátov

Příspěvekod Little Red Riding Hood » pon črc 24, 2006 23:11

Nulašestka píše:není zrovna jednoduchá věc
ano to teda není.. :wink:
sice už to mám nejakej den složené, ale zasloužíš si za vyčerpávajíci odpověd bludištáka.. :mrgreen:

jinak všem velice děkuji za rady... dnes sem to ještě krapet poštoural a už to pumpuje (alespon plováková komora se pekně plnila.. ).. zítra se ukáže..
Little Red Riding Hood
 
Příspěvky: 2585
Registrován: ned zář 25, 2005 21:38
Bydliště: Olomoucity-Brnotown

Příspěvekod Little Red Riding Hood » pát črc 28, 2006 00:32

tak jenom koncem.. moc děkuji všem zůčastněným, zejména majo.. žádné moc velké překvápko se nekonalo, motor se rozběh docela dobře..

dále sem zjistil že před nedávnem byli membránky v palivovém čerpadle v ři*i... takže proto byl benzín v oleji..


jinak pokut je libo, tak se může toto téma smazat.. :arrow:
Little Red Riding Hood
 
Příspěvky: 2585
Registrován: ned zář 25, 2005 21:38
Bydliště: Olomoucity-Brnotown

Předchozí

Zpět na Hnací soustava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků