Úprava rozdělovač pro 1.7

Moderátor: Moderátoři

Re: Úprava rozdělovač pro 1.7

Příspěvekod Marek » sob črc 10, 2021 09:42

Ne. Délka regulace se musí upravit změnou úhlu natočení horní desky rozdělovače. Její charakteristika pak změnou nastavení pružin.

Zase je vidět, že o tom ale vůbec nic nevíš. Nesahej na to. Věř dobře míněné radě.....
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Marek
 
Příspěvky: 5266
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Re: Úprava rozdělovač pro 1.7

Příspěvekod Tomáš Smyčka » sob črc 10, 2021 10:52

To že se zmenší ty okýnka který vymezují maximální rozsah té regulace je jedna věc, na které ale neshledávám vůbec nic zajímavého, a nevidím důvod proč se o ní vůbec bavit. Druhá věc je ta že pokud chci aby ta regulace udělala menší úhel při vyšších otáčkách, potřebuju buď tvrdší pružiny, nebo víc napnout/zkrátit původní, nebo odlehčit závažíčka, přičemž každá z těch úprav bude dělat trochu jinou křivku. Každopádně pokud myslíme závěsem pružiny to samé, ty caplíky na kterých jsou ty pružiny pověšené, tak je prostě totální blbost aby se jejich ohnutím docílilo dostatečného efektu, navíc by tak šli ohnout jenom ty blíž středu, ty okrajové jsou zároveň osy těch závaží, a ty ohýbat by bylo jenom pro skutečné labužníky… N'est-ce pas?
Tomáš Smyčka
 
Příspěvky: 20
Registrován: čtv čer 29, 2017 21:07

Re: Úprava rozdělovač pro 1.7

Příspěvekod Tomáš Smyčka » sob črc 10, 2021 11:39

Cory píše:Jedna vec je fyzicky nastavit regulaciu, druha vec je nastavit ju spravne. Mam dobre skusenosti s bezkontaktom na 1,7 a k tomu elektronika s mikroprocesorovym riadenim, ktora spolupracuje s detonacnym cidlom. Taketo zapalovanie vie znizit predstih az o 11° pri detekovani detonacii. Cize realne staci nastavit mierne vyssi predstih a elektronika ho udrziava na hranici detonacii. Odstrediva regulacia teda funguje len "nahrubo". Podtlakovu by som nezapajal.

Jak dlouho to máš na svém autě? Nakolik je taková věc spolehlivá? Občas si udělám menší výlet, třeba na Blízký východ, jednou se mi protáhnul na 15 000 kilometrů. Byl bych dost nerad kdyby mi komutátor vypověděl službu na nějakém nešikovném místě. Na jednom z mých aut byl právě nahozený bezkontakt, dokonce možná originál z výroby (2104 z roku 95) a letěl do kouta…
Tomáš Smyčka
 
Příspěvky: 20
Registrován: čtv čer 29, 2017 21:07

Re: Úprava rozdělovač pro 1.7

Příspěvekod Marek » sob črc 10, 2021 13:45

Tomáš Smyčka píše:To že se zmenší ty okýnka který vymezují maximální rozsah té regulace je jedna věc, na které ale neshledávám vůbec nic zajímavého, a nevidím důvod proč se o ní vůbec bavit. Druhá věc je ta že pokud chci aby ta regulace udělala menší úhel při vyšších otáčkách, potřebuju buď tvrdší pružiny, nebo víc napnout/zkrátit původní, nebo odlehčit závažíčka, přičemž každá z těch úprav bude dělat trochu jinou křivku. Každopádně pokud myslíme závěsem pružiny to samé, ty caplíky na kterých jsou ty pružiny pověšené, tak je prostě totální blbost aby se jejich ohnutím docílilo dostatečného efektu, navíc by tak šli ohnout jenom ty blíž středu, ty okrajové jsou zároveň osy těch závaží, a ty ohýbat by bylo jenom pro skutečné labužníky… N'est-ce pas?

Vidím, že máš svou pravdu. Já jsem měl upravený motor 1500 s kompresí 10,6:1 a dalšími úpravami, kdy na brzdě dával 77 kW. Motor chodil jak švýcarské hodinky, točil 7500 otáček, když to bylo potřeba.

Fakt vím, o čem píšu. Víc se k tomuto tématu nebudu vyjadřovat. Evidentně o celé věci nemáš absolutně žádné povědomí, snažíš se tu z ostatních tahat (často i poměrně vzácné) informace a když už toho docílíš, začneš je záhy zpochybňovat. To mi úplně stačí.....
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Marek
 
Příspěvky: 5266
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Re: Úprava rozdělovač pro 1.7

Příspěvekod Tomáš Smyčka » sob črc 10, 2021 14:38

Marek píše:
Tomáš Smyčka píše:To že se zmenší ty okýnka který vymezují maximální rozsah té regulace je jedna věc, na které ale neshledávám vůbec nic zajímavého, a nevidím důvod proč se o ní vůbec bavit. Druhá věc je ta že pokud chci aby ta regulace udělala menší úhel při vyšších otáčkách, potřebuju buď tvrdší pružiny, nebo víc napnout/zkrátit původní, nebo odlehčit závažíčka, přičemž každá z těch úprav bude dělat trochu jinou křivku. Každopádně pokud myslíme závěsem pružiny to samé, ty caplíky na kterých jsou ty pružiny pověšené, tak je prostě totální blbost aby se jejich ohnutím docílilo dostatečného efektu, navíc by tak šli ohnout jenom ty blíž středu, ty okrajové jsou zároveň osy těch závaží, a ty ohýbat by bylo jenom pro skutečné labužníky… N'est-ce pas?

Vidím, že máš svou pravdu. Já jsem měl upravený motor 1500 s kompresí 10,6:1 a dalšími úpravami, kdy na brzdě dával 77 kW. Motor chodil jak švýcarské hodinky, točil 7500 otáček, když to bylo potřeba.

Fakt vím, o čem píšu. Víc se k tomuto tématu nebudu vyjadřovat. Evidentně o celé věci nemáš absolutně žádné povědomí, snažíš se tu z ostatních tahat (často i poměrně vzácné) informace a když už toho docílíš, začneš je záhy zpochybňovat. To mi úplně stačí.....

Pokud se nemýlím, tak smysl diskuzního fóra je právě ve sdílení informací, a diskuzi. Přijde mi od tebe krajně neslušné, že pokud řeším problém takového charakteru, který má už ze své fyzikální podstaty více možných řešení, nezdráháš se do mě navážet jenom proto že nevidím tvůj postup jako jediný správný a dokonalý. Připadá mi naprosto přirozené, že když něco dělám chci vědět jak to dělají jiní, myslím že právě to je způsob jakým jde civilizace tak nějak kupředu. A možná z toho důvodu mi přijde dost necivilizované se někomu uličnicky pošklebovat za to že sbírá informace o čemkoliv. Připadá mi to úplně stejné jako kdyby se mne někdo zeptal jak vařím svíčkovou, a já se mu vysmál, že když se na takovou věc ptá, tak bude asi úplně blbej, a měl by jíst celý život pišingr aby nezkurvil hrnec…
Tomáš Smyčka
 
Příspěvky: 20
Registrován: čtv čer 29, 2017 21:07

Re: Úprava rozdělovač pro 1.7

Příspěvekod Dusan » sob črc 10, 2021 14:44

To mas jedmo mozes odlachcit zavazie efekt bude skoro rovnaky. Problem je inde, ze to bude treba nastavit.
Inak na klasickom rozdelovaci ide zavarit okienko aby bolo mensie.
Za 70E mas rodelovac z 1.7 a nejako to naladit. Aspon horny doraz budes mat isty. Ked odlahcis zavazia, nebudes vediet kde vobec si
Dusan
 
Příspěvky: 3868
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Re: Úprava rozdělovač pro 1.7

Příspěvekod Tomáš Smyčka » sob črc 10, 2021 15:33

Dusan píše:To mas jedmo mozes odlachcit zavazie efekt bude skoro rovnaky. Problem je inde, ze to bude treba nastavit.
Inak na klasickom rozdelovaci ide zavarit okienko aby bolo mensie.
Za 70E mas rodelovac z 1.7 a nejako to naladit. Aspon horny doraz budes mat isty. Ked odlahcis zavazia, nebudes vediet kde vobec si

Zavřít část toho okénka se chystám, nebo možná dám dohromady něco čím to půjde plynule nastavovat, vedle toho okýnka excentr, nebo kroužek z vyfrézovanýma okénkama který by byl zespodu přišroubovaný a dalo by se jím po povolení pootáčet, ty caplíky v okýnkách jsou o něco delší než jak je tlustý ten plech, takže by se takhle daly ty okénka zmenšovat plynule podle libosti… Nicméně ty závaží budu asi postupně ubrušovat, dokud se nedostanu přibližně k hodnotám které chci, když bude potřeba s tím trochu hnout, tak se přihnou ty závěsy, ale jenom o malinko když to bude nutné. Pružiny tak budou přednapnutý stejně jako v sériovce, tím by se i průběh toho předstihu měl ve tvaru podobat tomu co tam je v originálu.
Tomáš Smyčka
 
Příspěvky: 20
Registrován: čtv čer 29, 2017 21:07

Re: Úprava rozdělovač pro 1.7

Příspěvekod Tomáš Smyčka » sob črc 10, 2021 15:42

Když budu průběžně zkoušet stroboskopem, měl bych vědět kde jsem, jenom to teda nesmím přejet a ubrousit z toho moc… :)
Tomáš Smyčka
 
Příspěvky: 20
Registrován: čtv čer 29, 2017 21:07

Re: Úprava rozdělovač pro 1.7

Příspěvekod Nulašestka » sob črc 10, 2021 16:43

S tím komutátorem a jeho spolehlivostí je to fakt. Je to loterie. Nicméně na bezkontaktním rozdělovači
je taková vychytávka, že se dá otočením desky o 180° změnit délka regulace. Jedna je standardní a druhá kratší. Je to právě pro Nivu, která používá ten kratší rozsah. Z hlavy teď nevím přesně rozsahy ve stupních, to budou znát zdejší odborníci, ale možná by se z toho dalo vycházet pro úpravu klasiky.
Nulašestka
 
Příspěvky: 1296
Registrován: úte led 31, 2006 20:53
Bydliště: Kocourkov a Hulvátov

Re: Úprava rozdělovač pro 1.7

Příspěvekod JmJ » sob črc 10, 2021 18:20

U bezkontaktu sice muze dojit k nahlemu umrti elektroniky, ale pripojeni druhe je otazka 2 minut. Elektronika velikosti mobilniho telefonu se da snadno vozit s sebou, ni?
MFP
wergl I - 2104 - melt down
wergl II - 2104 - rebuild succeded
wergl III - 21113 - sold (Chester's new)
wergl IV - i30 - tout est bleu
Uživatelský avatar
JmJ
 
Příspěvky: 6480
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Re: Úprava rozdělovač pro 1.7

Příspěvekod Cory » sob črc 10, 2021 18:48

Dokonca sa to aj lahsie meni ako napriklad taky prerusovac. Ak by odisiel snimac v rozdelovaci, tak existuje "udelatko", ktore sa napoji namiesto komutatora a dava impulsy v urcitej frekvencii tak, ze sa autom da ist nudzovo rychlostou az 80km/h
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Cory
 
Příspěvky: 11568
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Re: Úprava rozdělovač pro 1.7

Příspěvekod Tomáš Smyčka » sob črc 10, 2021 18:49

To je recht, nebo sebou vozit kladívkový, je pravda, že na poslední větší cestě jsem stejně vozil náhradní… Jsem se asi před hodinou pustil do předělávání, tak jsem vlastně teď docela zvědavý jak se to bude chovat, ten bezkontakt bych mohl zkusit, láká mě vyzkoušet co bude lepší… Docela lákavě vypadal ten komutátor s detonačním čidlem. Jenom ty ruský dopravci většinou neposílaj do Eurosojuzu… Párkrát už jsem do Ruska volal když jsem chtěl poslat něco do ČR, a většinou mi řekli, že to sem prostě neposílaj… Ale je pravda, že to byly věci vážící několik metráků…
Tomáš Smyčka
 
Příspěvky: 20
Registrován: čtv čer 29, 2017 21:07

Předchozí

Zpět na Hnací soustava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků