nepravidelny chod motora

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
j.cernak
Příspěvky: 26
Registrován: ned dub 10, 2005 09:40
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

nepravidelny chod motora

Příspěvek od j.cernak »

Mam problem,ktory som uz spominal v teme "chcipa":niekedy na volnobeh motor zdochyna studeny ale aj zohriaty a inokedy ide bez problemov aj studeny.V novembry som menil kontakt prerusovaca,nove sviecky.Zda sa mi ze ta natacacia doska v rozdelovaci co je ovladana pneumatickou membranou ma tazky chod (ked ju natocim tak sa samovolne nevracia do povodnej polohy).Moze to byt pricina??A ako to rozbehat??
Uživatelský avatar
Honza 21061
Příspěvky: 1600
Registrován: úte pro 13, 2005 22:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza 21061 »

Určitě bych se na to zaměřil, protože se tím změní předstih zážehu a při nízkých otáčkách to hází jiskru dříve. Ale taky bych se zaměřil na nastavení volnoběhu/bohatosti, trysku, elmag. ventil a karburátor celkově. Od jednoduchého ke složitému. :)
Jinak na to rozhýbání desky a převodu ovládání by byla dobrá vazelína, nebo vyzkoušej WD-40, to je čisté mazadlo a nemělo by vadit, kdyby jsi omylem stříkl někam vedle (hlavně pozor na plsť mazání vačky), nebo moc.
Honza
Osa Praha - Brno
Pool

Re: nepravidelny chod motora

Příspěvek od Pool »

j.cernak píše:Zda sa mi ze ta natacacia doska v rozdelovaci co je ovladana pneumatickou membranou ma tazky chod (ked ju natocim tak sa samovolne nevracia do povodnej polohy).Moze to byt pricina??A ako to rozbehat??

Na rozdělovači s podtlakem se mi normálně vracela zpět. Odzkoušet to jde i pusou, když z té hadičky k rozdělovači silně nasaješ, malinko se to pohne. Jestli se to zasekává a nevrací zpět, tak je to špatně, při volnoběhu to musí být v klidové poloze a předstih reguluje jenom odstředivka.
Odpovědět

Zpět na „Hnací soustava“