Osvědčená značka rozvodového řetězu

Moderátor: Moderátoři

Osvědčená značka rozvodového řetězu?

Ruville (Německo, 850 Kč)
0
Žádná hlasování
INA (Německo, 670 Kč)
0
Žádná hlasování
Ditton (Lotyšsko, 460 Kč)
0
Žádná hlasování
MasterSport (Německo, 370 Kč)
0
Žádná hlasování
Fenox (Bělorusko, 315 Kč)
1
100%
 
Celkem hlasů : 1

Osvědčená značka rozvodového řetězu

Příspěvekod dmatej » pát úno 02, 2018 16:27

Hoj, píše se rok 2018, a prolejzám eshopy, kde hledám krom jiných dílů nový rozvodový řetěz. Zajímavé jsou rozdíly v cenách, ale jak známo, cena nijak nekoreluje z kvalitou a krom referencí a snad vizuální kontroly se nedá na nic spolehnout :-)

Kdyby náhodou věděl o další značce a kde se dá koupit, pokusím se jí přihodit do ankety ...

Jinak v Laďce jezdil Fenox z Krče, má najeto 10 let a 42 000 km, vypadá chatrněji než ten, který jsem vytáhl z druhého bloku, ale je cca o článek délky kratší. Motor se dal hodně moc přetáčet, takže řekl bych, že dobrý, zajímalo by mě, jestli má někdo i špatnou zkušenost s tímhle "řetízkem" ...
Naposledy upravil dmatej dne pát úno 02, 2018 16:57, celkově upraveno 2
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto).
Uživatelský avatar
dmatej
 
Příspěvky: 2844
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov

Re: Osvědčená značka rozvodového řetězu

Příspěvekod koprfilmtatra » pát úno 02, 2018 16:46

A co ČZ Strakonice? :) Já používám výhradně jejich řetězy a vždy bezproblému.
koprfilmtatra
 
Příspěvky: 190
Registrován: ned dub 13, 2014 18:15
Bydliště: Novojičínsko

Re: Osvědčená značka rozvodového řetězu

Příspěvekod dmatej » pát úno 02, 2018 16:54

koprfilmtatra píše:A co ČZ Strakonice? :) Já používám výhradně jejich řetězy a vždy bezproblému.


A kde je kupuješ? Já je v žádném eshopu nenašel ...
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto).
Uživatelský avatar
dmatej
 
Příspěvky: 2844
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov

Re: Osvědčená značka rozvodového řetězu

Příspěvekod koprfilmtatra » pát úno 02, 2018 18:14

Bral jsem je z Lada díly Otrokovice...Na webu mají psáno výroba Rusko/ČR - je třeba se konkrétně doptat na ČZ.
koprfilmtatra
 
Příspěvky: 190
Registrován: ned dub 13, 2014 18:15
Bydliště: Novojičínsko

Re: Osvědčená značka rozvodového řetězu

Příspěvekod dmatej » pát úno 02, 2018 19:38

koprfilmtatra píše:Bral jsem je z Lada díly Otrokovice...Na webu mají psáno výroba Rusko/ČR - je třeba se konkrétně doptat na ČZ.

Aha, zajímavý, na obrázku tam má u 2101 Ditton. Ok, tak uvidím, co přijde :D
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto).
Uživatelský avatar
dmatej
 
Příspěvky: 2844
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov

Re: Osvědčená značka rozvodového řetězu

Příspěvekod Sid » sob úno 03, 2018 12:16

Originál. To v žiadnom e-shope asi nezoženieš.
Videl som, že máš v téme rozpísaný akýsi zoznam vecí. Nechceš radšej než bežne predávanú druhovýrobu radšej origo diely? V dohľadnej dobe pôjdem znova na UA po diely na jeden motor, možem ti niečo zohnať.
Sid
 
Příspěvky: 1698
Registrován: stř kvě 09, 2007 14:26
Bydliště: Prievidza

Re: Osvědčená značka rozvodového řetězu

Příspěvekod dmatej » sob úno 03, 2018 14:27

Sid píše:Originál. To v žiadnom e-shope asi nezoženieš.
Videl som, že máš v téme rozpísaný akýsi zoznam vecí. Nechceš radšej než bežne predávanú druhovýrobu radšej origo diely? V dohľadnej dobe pôjdem znova na UA po diely na jeden motor, možem ti niečo zohnať.


Bohužel ne všechny originální díly jsou lepší než druhovýroba. A třeba u Kaliny jsou originály pěkně na hovno: výfuky, katalyzátory, radiátor topení, tlumiče, stahovačky oken, motorky ostřikovače. Druhovýrobu testuju :-D

Co se řetězů týče, myslím si, že v Ladaklubu je i o dost zkušenějších "rozvodářů" víc, proto se ptám, ideálně s info o zacházení a nájezdem kilometrů. Je jasný, že veteránisti mají na řetězy jiný nároky než někdo, kdo jezdí závody.

Originální řetězy tu mám dva jeté původní a sice vypadají pěkně a dokonce lépe než superlevný Fenox, jenže má to háček: ten můj Fenox je pořád o článek délky kratší i po nájezdu 42000 km s těžkou nohou. Což mě zaujalo ... prostě se zdá, že se nevytahuje. Teda ... nejsem si jistý, jestli to fakt Fenox je, protože jsem si značku tehdy nezapsal, jen vím, že jsem ho kupoval v Krči 30.3.2007 za 315 Kč.
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto).
Uživatelský avatar
dmatej
 
Příspěvky: 2844
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov

Re: Osvědčená značka rozvodového řetězu

Příspěvekod koprfilmtatra » sob úno 03, 2018 18:23

Já mám na ČZ najeto asi 50tis.km, několikrát jsem jej dopínal(preventivně). Za celou dobu má motor stejný zvuk, je tichý, šlape jako hodinky. Jezdím s autem denně, běžně točím k 7 tis.otáček :wink:. Problém však bývá spíše s rozvodovými koly z novovýroby....zlaté sovětské.
koprfilmtatra
 
Příspěvky: 190
Registrován: ned dub 13, 2014 18:15
Bydliště: Novojičínsko

Re: Osvědčená značka rozvodového řetězu

Příspěvekod Nulašestka » sob úno 03, 2018 20:42

ČZ mě stál 600,-Kč a neměl jsem odvahu to použít. Pokud někdo chce 116 článků, je volný.
Nulašestka
 
Příspěvky: 1296
Registrován: úte led 31, 2006 20:53
Bydliště: Kocourkov a Hulvátov

Re: Osvědčená značka rozvodového řetězu

Příspěvekod Sid » sob úno 03, 2018 21:06

dmatej píše:
Sid píše:Originál. To v žiadnom e-shope asi nezoženieš.
Videl som, že máš v téme rozpísaný akýsi zoznam vecí. Nechceš radšej než bežne predávanú druhovýrobu radšej origo diely? V dohľadnej dobe pôjdem znova na UA po diely na jeden motor, možem ti niečo zohnať.


Bohužel ne všechny originální díly jsou lepší než druhovýroba. A třeba u Kaliny jsou originály pěkně na hovno: výfuky, katalyzátory, radiátor topení, tlumiče, stahovačky oken, motorky ostřikovače. Druhovýrobu testuju :-D

Co se řetězů týče, myslím si, že v Ladaklubu je i o dost zkušenějších "rozvodářů" víc, proto se ptám, ideálně s info o zacházení a nájezdem kilometrů. Je jasný, že veteránisti mají na řetězy jiný nároky než někdo, kdo jezdí závody.

Originální řetězy tu mám dva jeté původní a sice vypadají pěkně a dokonce lépe než superlevný Fenox, jenže má to háček: ten můj Fenox je pořád o článek délky kratší i po nájezdu 42000 km s těžkou nohou. Což mě zaujalo ... prostě se zdá, že se nevytahuje. Teda ... nejsem si jistý, jestli to fakt Fenox je, protože jsem si značku tehdy nezapsal, jen vím, že jsem ho kupoval v Krči 30.3.2007 za 315 Kč.

Veď preboha oni tie reťaze budú vždy pekné. Oni prevádzkou neoškaredejú!! Ale práve to, že sú o článok dlhšie znamená, že sú opotrebené= vyťahané= nejdú správne vyšponovať a treba ich vymeniť.
Rád by som vysvetliť teóriu o rozdielnosti nárokov na rozvody veterán vs závodné auto. Rozvody musia predsa svoju funkciu plniť riadne pri akomkoľvek motore akejkoľvek značky auta. A zatiaľ mi nieje známe, že by niekto vyvinul a používal pre upravené motory iné rozvody než sériové. Dokonca aj Maďari chodia na nákupy originálnych dielov na UA presne do tej istej predajne ako ja. Ale dobre teda, uvidíme, čo kúpiš lepšieho a môžme potom porovnať skúsenosti.
Sid
 
Příspěvky: 1698
Registrován: stř kvě 09, 2007 14:26
Bydliště: Prievidza

Re: Osvědčená značka rozvodového řetězu

Příspěvekod Majo » sob úno 03, 2018 22:50

Vsak DMatej praveze pisal ze originaly su vytahane a Fenox nie :wink:
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Uživatelský avatar
Majo
 
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen

Re: Osvědčená značka rozvodového řetězu

Příspěvekod dmatej » ned úno 04, 2018 11:30

Já teda nevím o tom, že by někdo u veterána řešil, jestli má originál rozvoďák - ten už by asi těžko sháněl i ve fabrice. Ale možný to je.
Nesouhlasím, že každej řetěz vypadá pěkně, ale to si asi jenom nerozumíme. Mluvím ne o stavu, ale o tom, že ten originál vypadá robustněji, opak je ale pravdou. Možná se mi to ale třeba jen zdá, zkusím si schválně vyfotit nějaký detail článku.

Prakticky jde spíš o kvalitu té oceli, odolnost proti otěru, namáhání, vzniku vůlí. Ta na první pohled u nového řetězu poznat rozhodně není, proto se ptám na zkušenosti ;)

Jo, jinak - pokud ty originály, co tu mám, jsou vytahané o dva články a fenox o jeden, pořád mám tři vytahané řetězy :D
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto).
Uživatelský avatar
dmatej
 
Příspěvky: 2844
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov

Re: Osvědčená značka rozvodového řetězu

Příspěvekod Sid » ned úno 04, 2018 12:39

Majo áno, ale neuviedol nájazd tých originálov o zub dlhších. Len že sú jeté.. A keď majú ako je často bežné aj 150 tisíc, musia byť zákonite vyťahanejšie ako iné, hoc druhovýrobné s 50 tisícmi.
Dmatej: ja kupujem väčšinu dielov v krabičke s logom plachetnice. :) Alebo tie, ktoré plachetnicu nemávajú majú nápis : oficiálny dodávateľ autovazu. Jednoducho sa snažím brať to najlepšie, čo sa tam dá zohnať. A keď som videl tvoj zoznam, že chceš pomaly každú vec brať z iného e-shopu, zakaždým platiť poštovné, tak či ti nebude lepšie skúsiť objednať odomňa. Výhoda je, že tie veci pred kúpou vidím a viem, čo kupujem.
Lebo keď už sa ideš trápiť so stavbou motora, škoda tam dávať nieakú haraburdu.
Keď sa podarí zrealizovať tajný projek určite podám výsledky. Tam sa najlepšie uvidí.
Sid
 
Příspěvky: 1698
Registrován: stř kvě 09, 2007 14:26
Bydliště: Prievidza

Re: Osvědčená značka rozvodového řetězu

Příspěvekod dmatej » ned úno 04, 2018 17:05

To haraburdí bývá právě v "modrobílých krabičkách". Viz co jsem jmenoval nahoře.
Nicméně třeba na "modrobílé" zadní poloosy si zatím nemám důvod stěžovat. Je to různé - skutečného výrobce se nikdy nedozvíš, bývá stejný jako u druhovýroby; třeba řj Kalin bývají ruské, německé, maďarské, španělské, vše Bosch. ;)

Lada před časem "vyrazila" dodavatele spojovacího materiálu, to mohlo být kolem roku 2010. Kupuješ "originální" šrouby? Lada je ale nevyrábí, kupuje je. A vždycky to tak bylo. Sériová výroba :-)

Jinak nájezd těch řetězů samozřejmě neznám, nejsem původní majitel motorů. Cca 50-200 tisíc, od boku.

Jo, přihodím do ankety teda AvtoVaz, beru to, že si je teda dokážeš sehnat. EDIT: ejhle, ono to už nejde. :-(
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto).
Uživatelský avatar
dmatej
 
Příspěvky: 2844
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov

Re: Osvědčená značka rozvodového řetězu

Příspěvekod Majo » ned úno 04, 2018 18:52

Sida nepresvedcis, ze original Avtovaz nevyraba najlepsie veci na svete. Uz som sa o to viac krat pokusal. Naposledy ma poslal k certu s ATE brzdovymi valcekmi a radsej zlozito zhanal 3x lacnejsie originaly :wink:
On na to musi prist sam, ked na tom zacne aj jazdit, nielen to v garazi obchodit :-D
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Uživatelský avatar
Majo
 
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen

Další

Zpět na Hnací soustava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron