Jak se odvzdušňuje spojka

Moderátor: Moderátoři

JirkaJirka
Příspěvky: 13
Registrován: úte dub 04, 2006 17:06

Jak se odvzdušňuje spojka

Příspěvek od JirkaJirka »

Tak jsem dneska zkoušel natočit svoji 2107. No, baterka s motorem jen malinko cukla, takže jsem ji dal dobít. Po cca 4 hodínách jsem ji dal zpět a motor naskočil hned. To mě potěšilo, protože auto jelo naposledy někdy v září. Buhužel jsem ale, zjistil, že nevyšlápnu spojku. Potom jsem zjistil, že v polovičce nádržky s brzdovou kapalinou není nic. Tak jsem to dolil a zkusil to chvíli prošlapávat, ale nic. To se musí ta spojka nějak odvzdušnit? A kde? Dík za odpověď.
čmelák
Příspěvky: 1636
Registrován: úte čer 01, 2004 15:29
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od čmelák »

no dolej kapalinu naslap spojku pedal podrz dole alebo ho zaisti ide to heverom medzi pedal a sedanu
potom klucom otoc odvzdusnovaci srob ten je tam dole ako je valec a bude na nom taka gumova capicka povol zatahni naslap pedal a tak dokolo a ked ti strekne odtal kapalina mas to hotovo
JirkaJirka
Příspěvky: 13
Registrován: úte dub 04, 2006 17:06

Příspěvek od JirkaJirka »

čmelák píše:no dolej kapalinu naslap spojku pedal podrz dole alebo ho zaisti ide to heverom medzi pedal a sedanu
potom klucom otoc odvzdusnovaci srob ten je tam dole ako je valec a bude na nom taka gumova capicka povol zatahni naslap pedal a tak dokolo a ked ti strekne odtal kapalina mas to hotovo


Zkusím. Dík. Ten šroub je na tom válci shora jako jsou na něj přidělané ty hliníkové trubičky?
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 372
Registrován: čtv led 19, 2006 07:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brandy »

Ale jestli auto stalo pul roku a ztratila se kapalina, bude tam pravdepodobne nejaka zavada. Takze nejspis nebude stacit jenom to odvzdusnit.
Lada 1600 - bouračka | Lada 1500s - prodáno | Peugeot 406
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 372
Registrován: čtv led 19, 2006 07:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brandy »

JirkaJirka píše:
čmelák píše:no dolej kapalinu naslap spojku pedal podrz dole alebo ho zaisti ide to heverom medzi pedal a sedanu
potom klucom otoc odvzdusnovaci srob ten je tam dole ako je valec a bude na nom taka gumova capicka povol zatahni naslap pedal a tak dokolo a ked ti strekne odtal kapalina mas to hotovo


Zkusím. Dík. Ten šroub je na tom válci shora jako jsou na něj přidělané ty hliníkové trubičky?

Odvzdusnovaci sroub je na pracovnim valci (ten dolni).
Lada 1600 - bouračka | Lada 1500s - prodáno | Peugeot 406
čmelák
Příspěvky: 1636
Registrován: úte čer 01, 2004 15:29
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od čmelák »

jj dole ako kolega pise
no hladaj netesnost
je mozne ze ju nebudes moct najst tak to bude horny valec a tece to pod koberec :D
JirkaJirka
Příspěvky: 13
Registrován: úte dub 04, 2006 17:06

Příspěvek od JirkaJirka »

čmelák píše:jj dole ako kolega pise
no hladaj netesnost
je mozne ze ju nebudes moct najst tak to bude horny valec a tece to pod koberec :D


Hlavně když to spojku zprovozním alespoň na chvilku, tak s tím dojedu do servisu. Jinak bych musel někoho hledat , kdo mě odtáhne a já nerad otravuju lidi, pokud to není bezpodmínečně nutné.
čmelák
Příspěvky: 1636
Registrován: úte čer 01, 2004 15:29
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od čmelák »

pocuj chalan ten valec spravis za 10minut;) su to dve matky vazne a par trubek
JirkaJirka
Příspěvky: 13
Registrován: úte dub 04, 2006 17:06

Příspěvek od JirkaJirka »

čmelák píše:pocuj chalan ten valec spravis za 10minut;) su to dve matky vazne a par trubek


Já jsem se dřív pouštěl do čehokoliv, ale nějak mě to přechází. Možná je to věkem nebo pohodlností. Teď už si radši některé služby zaplatím. :)
Myso
Příspěvky: 1389
Registrován: stř kvě 26, 2004 17:59
Bydliště: Bratislava-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Myso »

JirkaJirka píše:
čmelák píše:pocuj chalan ten valec spravis za 10minut;) su to dve matky vazne a par trubek


Já jsem se dřív pouštěl do čehokoliv, ale nějak mě to přechází. Možná je to věkem nebo pohodlností. Teď už si radši některé služby zaplatím. :)
len aby si potom nemusel robit GO motora, aj taky pripad uz sme tu mali...
Ich fahre einen Shiguli - WAS2105
Keď ju poriešiš, nie je čo milovať...
_________________
Chatka 12 forever :mrgreen:
JirkaJirka
Příspěvky: 13
Registrován: úte dub 04, 2006 17:06

Příspěvek od JirkaJirka »

Myso píše:
JirkaJirka píše:
čmelák píše:pocuj chalan ten valec spravis za 10minut;) su to dve matky vazne a par trubek


Já jsem se dřív pouštěl do čehokoliv, ale nějak mě to přechází. Možná je to věkem nebo pohodlností. Teď už si radši některé služby zaplatím. :)
len aby si potom nemusel robit GO motora, aj taky pripad uz sme tu mali...


Tak já už na něm generálku motoru dělat nebudu. Je to ročník 89 nebo 90 (teď si nejsem jistý) a najeto má cca 250.000. Za tu dobu se v motoru měnily akorát ventily, kontakty v rozdělovači, samozřejmě svíčky a jinak nevím. Ale určitě jsem něco zapomněl .Kd si to má pamatovat za takovou dobu.
Uživatelský avatar
denis
Příspěvky: 308
Registrován: pon lis 07, 2005 15:06
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od denis »

Já měnil válec, teda vlastně oba a nic jsem neodvzdušňoval-prostě vyměnil, dolil kapalinu a našlapal. Ono se to odvzdušnilo samo přesně jak mi radil kamarád. 2 roky bez problémů.
Mitsubishi Colt 1,5GLX :-)
JirkaJirka
Příspěvky: 13
Registrován: úte dub 04, 2006 17:06

Příspěvek od JirkaJirka »

denis píše:Já měnil válec, teda vlastně oba a nic jsem neodvzdušňoval-prostě vyměnil, dolil kapalinu a našlapal. Ono se to odvzdušnilo samo přesně jak mi radil kamarád. 2 roky bez problémů.


Já to prošlapoval po dolití mnohokrát a bylo to pořád stejná. Takže z toho jsem usoudil, že to potřebuje odvzdušnit. Anebo to bude jiná závada.
Uživatelský avatar
denis
Příspěvky: 308
Registrován: pon lis 07, 2005 15:06
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od denis »

A vypíná to spojku a nebo nic? Ono to po výměně šlo tak lehoučko, že jsem myslel, že to nefunguje ale šlo to.
Mitsubishi Colt 1,5GLX :-)
JirkaJirka
Příspěvky: 13
Registrován: úte dub 04, 2006 17:06

Příspěvek od JirkaJirka »

denis píše:A vypíná to spojku a nebo nic? Ono to po výměně šlo tak lehoučko, že jsem myslel, že to nefunguje ale šlo to.


Právě že nevypíná. Nemohu zařadit z neutrálu při běžícím motoru nebo jinak řečeno, nemohu nastartovat při zařazené rychlosti. Za chvíli (v 11 h) se na to půjdu podívat a potom napíšu jak jsem dopadl.
Odpovědět

Zpět na „Hnací soustava“