5-stupnova prevodovka...5. stupen to pořad vyhodi..

Moderátor: Moderátoři

5-stupnova prevodovka...5. stupen to pořad vyhodi..

Příspěvekod Ragnaroek » úte dub 07, 2015 10:46

čau,

mam 5ti stupnovou převodovku, vloni jsem to měl instalovan na 01, ale furt mě to vyhodil 5. stupen když jsem šlapal na plyn. Ve volnobehu (bez pedal) žadní problem. Měl jsem pocit že to ne řadi pořadně.

Tak ted´ jsem to měl otevření, syncronovy kroužek vypada fajn, daval jsem tam jinou "kulisu". řadi to, ale jak mužu vyzkoušet/zkontrolovat jestli to je v pohodě bez montaž do auta? (Je to hodně prace!)

Diky.
Uživatelský avatar
Ragnaroek
 
Příspěvky: 334
Registrován: ned čer 05, 2011 11:20
Bydliště: Vojkovice nad Ohri

Re: 5-stupnova prevodovka...5. stupen to pořad vyhodi..

Příspěvekod Maniac » stř čer 10, 2015 05:58

Je to způsobeno, vyběhanou drážkou v posuvníku a opotřebovanou vydličkou, ale i při koupi nového posuvníku a vydličky(stejně musíš koupit) . ti to po čase zase začne vyskakovat. Já tento problém už opravoval na x převodovkách. Je potřeba upravit drážku na tyči vydličky 5 stupně.
Abych to trochu specifikoval problém. Origo posuvník u 5 st. držní v drážkování pouze 2mm a když se časem vydře se drážka posuvníku pro vydličku i s vydličkou a pak drží na pár desetinách mm a způsobuje to vyskakování. (obzvláště při záběru moru , kdy se hřídel mírně pousouvá s měrem k motoru)
Já ji vyrábím ze tyče hřídele pro 4q.Ale pozor , není to jen že se tam udělá jen tak nějaká drážka. Je tam důležité udělat správný sklon a hloubku a ve správné vzdálenosti, jinak to může způsobit ,že nevyřadíte !
Přílohy
vydlicky.jpg
Moje www stránky k nakouknutí:

http://www.ladavixen.com/

Její jméno je " Vixen " .
Uživatelský avatar
Maniac
 
Příspěvky: 227
Registrován: čtv zář 25, 2008 08:50
Bydliště: Uničov

Re: 5-stupnova prevodovka...5. stupen to pořad vyhodi..

Příspěvekod Majo » stř čer 10, 2015 15:56

Ono v prvom rade treba ale zabezpecit aby prevodovka nemala ziadnu axialnu volu(napr. sposobenu opotrebenym pritlacnym kruzkom medzi spojkovym kosom a prevodovkou alebo pridrata ktorakolvek suciastka umiestnena na hlavnej hriadeli, pripadne ,,len" povolena matka na vystupnom hriadeli pod hardyspojkou). Ak ma prevodovka axialnu volu a Ty vyrobis takuto drazku, ktora to tam bude drzat nasilu(podobne ako keby si pridrzal paku rukou), tak bude 5kova vidlicka v stalom zabere. To sposobi jej nadmerne opotrebenie a casom tam ta 5ka nepojde ani zaradit. Ja osobne som nikdy s drazkou nic nerobil a po repase prevodovky nabehali mnoho desiatok tisic.... Tym nechcem povedat, ze robit tu drazku je vylozene blbost, nevylucujem, ze obcas moze byt vyrobena nevhodne - len treba skontrolovat a opravit aj ostatne veci a pri uprave onej drazky si dat pozor aby bola v takom mieste, ze pri zaradenej rychlosti bude vidlicka presne v strede posuvnika a nebude sa nikde opierat. To je ale vseobecne vhodne skontrolovat po repase prevodovky a to na vsetkych zaraditelnych stupnoch.
Tak trochu odbocim - ked som kupil fungel novu pridavnu prevodovku, bol prave tento problem na radeni uzavierky. Pri jazde to sposobovalo sustanie, ktore zmizlo, ked som jemne potiahol paku uzavierky a po otvoreni prevodovky po cca 2-3tis km bola vidlicka suca na vymenu. Tam bola vidlicka zle zalozena -pri dotahovani na tej tycke je jemna vola, a tam to bolo uplne do strany.
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Uživatelský avatar
Majo
 
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen

Re: 5-stupnova prevodovka...5. stupen to pořad vyhodi..

Příspěvekod Maniac » pát čer 12, 2015 08:30

jj základ je vše mít v pořádku a až pak dělat úpravu :)
Moje www stránky k nakouknutí:

http://www.ladavixen.com/

Její jméno je " Vixen " .
Uživatelský avatar
Maniac
 
Příspěvky: 227
Registrován: čtv zář 25, 2008 08:50
Bydliště: Uničov


Zpět na Hnací soustava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 0 návštevníků