Vysoka spotreba

Moderátor: Moderátoři

Re: Vysoka spotreba

Příspěvekod Voda » pon led 05, 2015 11:26

Otočil ale nedotočilo ani celou otáčku samo :lol:
Voda
 
Příspěvky: 603
Registrován: úte lis 25, 2014 12:20
Bydliště: Brno

Re: Vysoka spotreba

Příspěvekod JmJ » pon led 05, 2015 11:37

Uz dost. Proste pribrzdovat to rozhodne nema. Tecka.
MFP
wergl I - 2104 - melt down
wergl II - 2104 - rebuild succeded
wergl III - 21113 - sold (Chester's new)
wergl IV - i30 - tout est bleu
Uživatelský avatar
JmJ
 
Příspěvky: 6484
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Re: Vysoka spotreba

Příspěvekod Vašátor » pon led 05, 2015 12:16

Voda píše:upřímě s brzdama jsem měl problém co chvila,naposledy dokonce pernamentní zvuk kotoučů kov na nov.Vedu si evidenci paliva,rozdíl spotřeby byl skoro neznatelný

To je tak, když se někdo o vůz stará :mrgreen: ... "permanentní zvuk kotoučů kov na kov" = u Veverky plechová destička bez obložení :mrgreen:

Na spotřebu vozidla má největší vliv správné nastavení motoru a to opravdu kompletní se vším všudy. Dále pak samozřejmě zmíněné brzdy, stav vozidla, pneumatik, geometrie ...
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9311
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

Re: Vysoka spotreba

Příspěvekod corsair » úte led 06, 2015 20:15

Takze, co?
Motor - Predzapal som nastavil pred cca 1500km, dajme tomu, ze este prekontrolujem/nastavim predzapal (ked sa mi bude chciet dat dole vrtulu), karburatoru sa moc chytat nechcem, ventily su dobre. Filtre vymenene vsetky, olej a olejovy filter tiez (to ma asi minimalny vplyv), Rozvodovy remen je napnuty.
Pneu(protektory) mam najagresivnejsi vzorek aky som nasiel nafukane na 2,5. Prevodovy olej som dal PP90, do difu pp90h
Kolesa sa tocili cca volne ked som daval podlozky pod zavity pruzin
Ušetrime korunu, nech to stojí milión.
Sme bohatý, že si kupujeme lacné veci...
Jedine Madit M8AD
Uživatelský avatar
corsair
 
Příspěvky: 563
Registrován: pon říj 27, 2014 10:22
Bydliště: TVRDOŠÍN

Re: Vysoka spotreba

Příspěvekod Křečík Barbuška » úte led 06, 2015 20:20

No co? Zere to, no :-P . Je zima, mas tam letni prevodove oleje, divoke gumy a karbu se chytat nechces. Vsak mas spotrebu do desiti, to je dobry.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
 
Příspěvky: 11023
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Re: Vysoka spotreba

Příspěvekod ger007 » úte led 06, 2015 21:02

pan pesimista ti to tu vycetl :-D
Be better, not second best
if not better, be different
LADA !

1x2104X 16V, 1x 21044, 2 x 1111, 1xB210, 1xJawa550, 1x Toyota Avensis T25

Obrázek
детские игрушки
Uživatelský avatar
ger007
 
Příspěvky: 4784
Registrován: úte kvě 06, 2008 13:38
Bydliště: NMnV - Brno

Re: Vysoka spotreba

Příspěvekod MartasBrno » stř led 07, 2015 18:34

Koko to vystihnul dokonale.
Netřeba nic dodávat, snad jen s vyjímkou nějaké perličky, jako měl třeba já - z výroby byl uhnutý čep první pružinky v rozdělovači a tedy chyběla značná část regulačního rozsahu předstihu. Minulý majitel najel 25 000 bez většího vzrušování, prý to málo jelo do kopečka. Budiž mu země lehká - včera jsme jej uložili. Mám opraveno, seřízeno, bezchybně - ale je otázka, na co se člověk cítí. Podobná fela může být kdekoliv jinde. "Kladivem" žigul opravit nelze - je to pověra z doby husitů.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
MartasBrno
 
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Re: Vysoka spotreba

Příspěvekod corsair » stř led 07, 2015 21:21

No... Karburatoru sa chytim a bude zrat 15 :D
Na rozdelovaci sa mi zda ze na tom odstredivom mechanizme je jedna pruzinka prasknuta ale pri jazde to necitit nijak, tak som to neriesil. Mozno by stalo za to dat tam iny rozdelovac. A mozno nie...
Ušetrime korunu, nech to stojí milión.
Sme bohatý, že si kupujeme lacné veci...
Jedine Madit M8AD
Uživatelský avatar
corsair
 
Příspěvky: 563
Registrován: pon říj 27, 2014 10:22
Bydliště: TVRDOŠÍN

Re: Vysoka spotreba

Příspěvekod Majo » čtv led 08, 2015 09:13

corsair píše:No... Karburatoru sa chytim a bude zrat 15 :D
Na rozdelovaci sa mi zda ze na tom odstredivom mechanizme je jedna pruzinka prasknuta ale pri jazde to necitit nijak, tak som to neriesil. Mozno by stalo za to dat tam iny rozdelovac. A mozno nie...

A potom sa cuduje, ze to zere :lol:
Ale fakt, keby si chcel lepsiu spotrebu, musis mat fakt vsetko v super stave a nie nejake pokafrane odstreduvky ci nenastelovany karb(s moznym prisavanim vzduchu a membran a tesneni v neznamom stave)...
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Uživatelský avatar
Majo
 
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen

Re: Vysoka spotreba

Příspěvekod tomass » čtv led 08, 2015 15:06

Co termostat ? Před 3 lety jsem jezdil krátký cesty po městě kolem 7 km, automatický sytič točil ještě po 3 km 2000 otáček, teplota na začátku bílýho pole. Pravda, bylo třeba -15 st. Celsia a dostal jsem se na spotřebu kolem 15-17 L LPG/ 100 km. Na delší cestě auto moc netopilo ani s clonou před chladičem, spotřeba 12 L LPG. Protočil jsem motor v otáčkách asi kilometr a stejně to moc netopilo. Nakonec jsem objevil termostat, který při testu v hrnci na sporáku otvíral už při 60 st. Celsia. Po výměně termostatu jsem šel se spotřebou dolu po městě v zimě krátký cesty o 3 litry dolu a na dlouhých o 1,5 litru. Tolik dělá nedohřívání motoru třeba o 20 st. Celsia ! Termostat je potřeba na autě kontrolovat několikrát za rok. V diskusích různých značek se píše taky o vcelku běžné životnosti termostatů 0,5 - 2 roky. Termostat Lada, nebo opravdu kvalitní vydrží obvykle mnohem více let.

A gumy bych doporučoval hustit na max. tlak napsaný na gumě (najde se jistě mnoho odpůrců takového huštění). Stejně to bude nejspíš 3 Atm. A věřte, že moderní guma se sjede v prostředku za celou svou životnost asi o 0,5 mm víc, než u okraje. Protože se okraje někdy sjíždí o něco víc, tak se větší opotřebení prostředku kolikrát ani neuplatní.

Spotřeba s 5q není úplně mýtus. Nemohu sice porovnat s čistě jízdou na 4q, protože jsem vždy dával 5. když to bylo možné. U nového auta jsem jezdil s poměrně minimálním plynem a dost velkou akcelerací na začátku červeného pole ekonomizeru (tam kde skončilo zelené pole) a motor nejvíce pracoval v oblasti nejvyššího krouťáku kolem 3500 ot/min, spotřeba kolem 6,5 L, vyjímečně 7 L ještě benzínu natural 95. Spotřeba byla stále v tomto rozmezí silnice v běžném provozu i dálnice nevyjímaje. Dokonce byla zkoušena i jízda s plynem celou dobu na podlaze na 5. rychlost a spotřeba těch max.7,5 L nepřesáhla (když bylo nové auto a najeto cca 10 tkm). Skoro na tyto hodnoty by se auto muselo dostat i dnes, mít ho dokonale seřízené. Možná i litr víc, vlivem stáří a vlivem přídavku Babiš lektvaru, který spotřebu zvyšuje odhadem o 0,3-0,5 litru (zkoušeno před léty v praxi s přídavkem čistého technického lihu proti vodnatění benzínu).
tomass
 
Příspěvky: 896
Registrován: čtv čer 28, 2012 00:16

Re: Vysoka spotreba

Příspěvekod Vašátor » čtv led 08, 2015 19:04

Jen bych doplnil off topic ... přehuštěním pneumatik se zbavíš správné adheze, což sice spotřebu o něco sníží, nicméně teď v zimě bych to rozhodně nedělal. V zimě na své Corse poznám přehuštění již o 0,2bar, auto se citelně vozí (jasně, jsem detailista).

Ale jinak souhlas, i termostat je potřeba hlídat. 5q převodovka na krátké trase nic neušetří, na delší už to však znát je - ovšem hlavně u plynulé dálniční jízdy.

Každopádně bez kompletního správného nastavení motoru, tzn. i karburátoru, se nikdy dobrého výsledku nedosáhne...
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9311
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

Re: Vysoka spotreba

Příspěvekod Křečík Barbuška » čtv led 08, 2015 20:25

Na gumach nafouklych pres tri jsem koupil kombala. Serjoza si pochvaloval jak malo to zere, ale ze to nedrzelo na silnici mu nevadilo :-) . To prefukovani neni dobra rada.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
 
Příspěvky: 11023
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Re: Vysoka spotreba

Příspěvekod corsair » čtv led 08, 2015 22:04

Ten termostat by to mohol byt tiez, i ked kuri to dobre, ale rucicka sa drzi presne medzi zelenym a bielym polom, tak to je asi malo (ale furt lepsie ako keby to malo vyvierat), ale nerozumiem ako to suvisy so spotrebou, mam manualny sytic.
V gumach mam 2,5 a aj tak drzia na snehu lepsie ako 90-95% gum co tu su po sidlisku na autach.

Nerobi tu spotrebu ten diferakovy olej (vazelina) PP90H?
Ušetrime korunu, nech to stojí milión.
Sme bohatý, že si kupujeme lacné veci...
Jedine Madit M8AD
Uživatelský avatar
corsair
 
Příspěvky: 563
Registrován: pon říj 27, 2014 10:22
Bydliště: TVRDOŠÍN

Re: Vysoka spotreba

Příspěvekod JmJ » čtv led 08, 2015 22:15

Prefukovani pneu je nebezpecna blbost.

Pokud je motor podchlazeny, nespaluje dokonale, ma mensi vykon, vic se mu musi prikladat pod kotel a tedy vyssi spotreba.

Jak vis, ze tvoje gumy drzi na snehu lepe jak u 95% aut na sidlsti? Ty si s temi vsemi auty jel?

Nezlob se na me, ale tvuj pristup k cele veci je podivny. Neustale resis co muze byt pricina, ale u cehokoliv, co ti tu kdo poradi, hledas duvody, roc to tim neni. Neseriny karbec a zapalovani, propoustejici termostat atd. Pokud nedas tyto veci do cajku, nema prilis smysl vest dalsi debaty.
MFP
wergl I - 2104 - melt down
wergl II - 2104 - rebuild succeded
wergl III - 21113 - sold (Chester's new)
wergl IV - i30 - tout est bleu
Uživatelský avatar
JmJ
 
Příspěvky: 6484
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Re: Vysoka spotreba

Příspěvekod corsair » pát led 09, 2015 09:25

Dobre, tak mam sadu tesneni, trysiek a membranok do karbu, dokaze to vymenit laik? Vymenit to samozrejme dokazem ale nastavit asi nie. Zacnem termostatom a rozdelovacom teda.
Ušetrime korunu, nech to stojí milión.
Sme bohatý, že si kupujeme lacné veci...
Jedine Madit M8AD
Uživatelský avatar
corsair
 
Příspěvky: 563
Registrován: pon říj 27, 2014 10:22
Bydliště: TVRDOŠÍN

PředchozíDalší

Zpět na Hnací soustava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků