Presny postup vymeny spojky 2107

Moderátor: Moderátoři

Re: Presny postup vymeny spojky 2107

Příspěvekod tomass » čtv zář 03, 2015 16:32

JMJ, obrátil jsem se znovu na prodejce prodejdily.cz, který mi od pondělka nedodal ATE (a ani se neozvali). S nabídkou, že od nich vezmu Cifam, když nemají ATE ale ne o 50% dráž, než ATE, který uváděli jako dostupný a přitom dostupný není. Co je na tom k nepochopení ? Jsem věrný zákazník, pokud je to možné a sháním věci blízko k vyzvednutí (už jsem u nich nakupoval asi 3-4x a vždy OK včetně ceny). A když ATE prostě není (prodejci se tváří, že nejde o dočasný stav nedostupnosti), tak se ostatní vrhli na CIFAM, který už aktuálně také všude není. Třeba X lidí tady ušetří práci se sháněním. Co je na tom k nepochopení ? :D
tomass
 
Příspěvky: 896
Registrován: čtv čer 28, 2012 00:16

Re: Presny postup vymeny spojky 2107

Příspěvekod Vojcek » pát zář 04, 2015 20:04

Já kupoval oba spojkové válce Cifam cca před měsícem na AutoMedik a byly normálně skladem. Možná jsem měl štěstí na poslední kusy :mrgreen: Jinak zkus ještě autodily-haspa.cz, mají celkem výběr, ale eshop moc aktualizovaný není, poptával jsem spojkovou hadici (uvádí dodání do 24h) ale prý je nedostupná. Termín do 24h tam ale mají pořád uvedený :?
Uživatelský avatar
Vojcek
 
Příspěvky: 51
Registrován: stř čer 08, 2011 21:44
Bydliště: Moravský Beroun-Brno

Re: Presny postup vymeny spojky 2107

Příspěvekod tomass » pon zář 07, 2015 14:13

Vašátor píše:Zde máš pomocný třeba za 300kč. Chce to hledat. http://autodilyfojtik.cz/autodily/lada/ ... Id=4658348


Autodíly Fojtík je spolehlivý obchodník. :D Ve čtvrtek jsem po telefonu prověřil dostupnost. Pán potvrdil, že válce jsou a že v pátek pošle. Ještě jsem dal do objednávky svislý kuláky Moog, ale ty jsem po telefonu neprověřoval. Jeden mi napsalo do objednávky, že je dostupný, druhý, že není. Pán volal v pátek ráno, že není ani jeden a nabízel náhradu od jiného výrobce, Optimal. Domluvili jsme se, že vezmu jen ty válce. Před chvílí jsem si je vyzvednul na Zásilkovně. Na to, že díly ve čtvrtek před 17. hodinou objednal a v pátek dopoledne již byl schopen odeslat, vše proběhlo velmi rychle. :D Takhle nějak si představuju nákup a komunikaci objednávek po internetu, když něco náhle není k dispozici. :D
Za mě má pan Fojtík velkou 1* a vřele doporučuju. :D
tomass
 
Příspěvky: 896
Registrován: čtv čer 28, 2012 00:16

Re: Presny postup vymeny spojky 2107

Příspěvekod tomass » úte zář 08, 2015 11:36

PSV k napojení na hadici má takový divný vybrání (podobné jako matka na trubce, ale bez té trubky), jako by těsnilo ve válci břitem té koncovky na hadici. Nějak se mi to nezdálo. Koukám do katalogu http://www.autosoft.ru/online/acat/?idg ... =3&atype=0 a ona tam patří zřejmě měděná podložka 2101-1602596, kterou nemám. Achjo. Znova do krámu. :(
tomass
 
Příspěvky: 896
Registrován: čtv čer 28, 2012 00:16

Re: Presny postup vymeny spojky 2107

Příspěvekod Křečík Barbuška » úte zář 08, 2015 14:04

Starou vyziham a znova pouziji, ne?
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
 
Příspěvky: 11023
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Re: Presny postup vymeny spojky 2107

Příspěvekod tomass » pon zář 14, 2015 10:19

Ještě že jsem koupil celou sestavu hydrauliky i s trubkou. Ani jednu z matic trubek jsem nepovolil ani s pomocí červené brzdové kapaliny ani po vymontování z auta, když jsem pro vyndání záměrně zlomil starou trubku. :)
Zkušennosti se spojkovými válci od CIFAM:

HSV pasuje perfektně.
Řemeslné zpracování velmi pěkné.
+ koncovka k nádobce z kovu místo z plastu u původního originálu

PSV nepasuje nejlépe.
- odvzdušňovací šroub se dotýká skříně. Je potřeba u odvzdušňováku podložit šroub podložkou (alespoň tento 1 šroub). I tak je potřeba odvzdušňovat s oběma povolenými upevňovacími šrouby válce asi o 5 závitů (nevejde se klíč). Je to způsobeno špatný okopírovnáním originálního válce, který má odvzdušňovací šroub šikmo, CIFAM rovně. Jedenkrát za 2 roky při výměně kapaliny se to dá přežít. :D
+ pružina se uchytí do odlitku na válci, původní plechový úhelník pro uchycení pružiny se nepoužívá.

Válce bych koupil určitě i kdybych toto věděl dopředu. Lépe bych se připravil na výměnu a dal delší šrouby, protože v místě upevňovacích šroubů je odlitek silnější a šrouby kratší ještě o tu podložku. Škoda, že není CIFAM o něco pečlivější v kopírování umístění odvzdušňovacího šroubu. Hydraulika běhá pěkně. Doufám, že dlouho vydrží.
tomass
 
Příspěvky: 896
Registrován: čtv čer 28, 2012 00:16

Re: Presny postup vymeny spojky 2107

Příspěvekod JmJ » pon zář 14, 2015 10:24

To, ze je spodni valec "jiny" vim. Je ale zajimave, ze takhle jiny je i valec od mastersportu. A nekdo mi rikal, ze takovy valec mel v ruce uz driv. Je otazkou, jestli to neni valec treba z nivy nebo z neceho jineho velmi podobneho, nebo jestli se to posledni roky vyroby nelisilo. Kazdopadne podlozit a je to.
MFP
wergl I - 2104 - melt down
wergl II - 2104 - rebuild succeded
wergl III - 21113 - sold (Chester's new)
wergl IV - i30 - tout est bleu
Uživatelský avatar
JmJ
 
Příspěvky: 6484
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Re: Presny postup vymeny spojky 2107

Příspěvekod Vašátor » pon zář 14, 2015 10:50

Zajímavé. Cifam jsem montoval nedávno, odvzdušňovací šroub je opravdu přímo nahoru, nicméně klíč na odvzdušnění se tam při troše snahy vešel :D
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9311
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

Re: Presny postup vymeny spojky 2107

Příspěvekod tomass » pon zář 14, 2015 11:26

Zkoušel jsem mezi odvzdušňovák a skříň vsunout papír a s povolenými šrouby rukou přitlačil k motoru. Papírem nešlo pohnout. Kdybych v tom stavu přitáhnul šrouby, bude skříň tlačit bokem na šestihran. To mi bylo hodně proti srsti. Klíč na odvzdušňovák je 9 mm, místo původního 8 mm. Aspoň se to líp povolí. :) Válec přitažený k bloku, nedostanu na něj ani omylem ořech. Maticový jen v případě, že bude matice v určité poloze stranou ke skříni. Maticovým ovšem nepohnu, protože brání hrana matky a vlastní klíč taky. Klíč na "trubkové rozvody" se dostane až po povolení o těch 5 mm. Tak bez povolení upevňovacích se k tomu vážně nedá dostat. Chyba je, že nedali šroub šikmo a kousek dál směrem od skříně. Jestli si vzpomenu, zkusím to o víkendu vyfotit endoskopem. :D
tomass
 
Příspěvky: 896
Registrován: čtv čer 28, 2012 00:16

Re: Presny postup vymeny spojky 2107

Příspěvekod Majo » pon zář 14, 2015 19:28

len k poznamke o nive - ta ma uplne stejny motor, prevodovku a vsetko, jedine co je teda na spojkovej hydraulike ine je dlhsia trubka :wink:
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Uživatelský avatar
Majo
 
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen

Předchozí

Zpět na Hnací soustava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků