jak sme menili vodni pumpu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6489
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

jak sme menili vodni pumpu

Příspěvek od JmJ »

Ne ze bychom prisli na neco prevratneho a ne ze by tato story byla prilis vesela, ale aspon usmevne mi to prislo.

Aljosa soustavnou ignoraci pistivych zvuku z motoru promenil sve auto v kropici vuz. Na 40 km dalnice vykropil asi litr chladici kapaliny. Tak si objednal v CS Auto Lada vodni pumpu, ktera za dva dny prisla a vcera sme se jali ji vymenit. Nikdy sem to nedelal, i kdyz teoreticky sem vedel co delat, ale presto rikam Aljosovi: "mrkni na rusky web a najdi nejaky navod, jen at si zbytecne s necim nenabehnem". Nasel asi 4 minutove video, kde si borec na filtrbox polozil tri ploche klice s tim, ze to je vse, co je na vymenu potreba a sikovnym strihem videa to mel za 4 minuty hotove. Zadne zrady nezminoval. Ok, tak sme sli na to.

Vysoka inteligence obou ucastniku se projevila hned na zacatku tim, ze aljosa si musel jizdu vazem pres mesto uzit co to slo, takze to pral na plny plyn a prijel s uplne horkym motorem. Tak sem to zacal tak nejak lehce odstrojovat a nez to trochu zchladne, tak jsem Aljosu poslal pro rukavice do hypernovy a cistici sprej ke me domu. Pravim mu: "kup mi ty modre pogumovane rukavic, nebo proste nejake pracovni rukavice, kdyby bylo nejasno, tak zavolej. u me doma na kuchynske lince je zkamenela houska a vedle ni cistic na brzdy. ok?" "Ok." Za 15 minut prisel. Bez rukavic, se sprejem a s houskou. Pokracujeme dal. Vytahl sem starou pumpu s remenici a okamzite mi to cele spadlo na zem, takze se jeden lem reminice trochu ohnul. Profesionalita z nas prystila v gejzirech. Nejak sme to seskladali a zacal sem uklize. Rozdelana velka gola, mala gola, ockoploche klice, racnove klice, sroubovak, gumova palicka a cert vi co. Kdyz sem si vzpomel na tri ploche klice na filtrboxu v ukazkovem videu, nevedel sem, jestli plakat nebo se smat.

Nicmene asi to jezdi, tak to mozna nedopadlo tak nejhur ;-)
MFP
wergl I - 2104 - melt down
wergl II - 2104 - rebuild succeded
wergl III - 21113 - sold (Chester's new)
wergl IV - i30 - tout est bleu
Uživatelský avatar
dvk
Příspěvky: 2562
Registrován: pát pro 04, 2009 16:21
Bydliště: okr. Přerov

Re: jak sme menili vodni pumpu

Příspěvek od dvk »

:mrgreen: :mrgreen:
2x УАЗ 452, еx 21044 a 2105
Uživatelský avatar
Raduz
Příspěvky: 4069
Registrován: úte pro 04, 2007 09:22
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: jak sme menili vodni pumpu

Příspěvek od Raduz »

Nevim zda Aljosu znam ze srazu alespon od videni ale je to urcite vesely chlapik trochu mi pripomnel ten vtip jak posle baba nakupovat dedka :D
®; Člen LKCS
Uživatelský avatar
radek mb
Příspěvky: 5186
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB
Kontaktovat uživatele:

Re: jak sme menili vodni pumpu

Příspěvek od radek mb »

To skoro zavání patamatismem. Na druhou stranu, já když náhodou něco dělám na autě, tak mám kolem sebe také tolik nářadí, že by to stačilo na dva autoservisy. A přitom se třeba jedná jen o výměnu žárovky. :rabbit:
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
Jaykee
Příspěvky: 467
Registrován: pon bře 24, 2008 20:00
Bydliště: Praha

Re: jak sme menili vodni pumpu

Příspěvek od Jaykee »

JmJ píše:u me doma na kuchynske lince je zkamenela houska a vedle ni cistic na brzdy

Taky zkusím čistič na pánec, kdo se s tím má pořád drhnout? :lol:
Když jsem tenkrát na 01 dělal pumpu, móóóc jsem se vyvztekal. Jak mezi chladičem a vrtulí je mrakec místa, ani trošičku mě žebrování při snaze trefit se těmi třemi šroubky do závitu nepořezalo... :roll:

Tak hlavně že se dílo podařilo!
Lada 2101 Small Blue Hornet, Mercedes Viano Big Blue Hornet...
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6489
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Re: jak sme menili vodni pumpu

Příspěvek od JmJ »

To patmatismem nezavanelo, to patmatismus byl, co si budem zastirat :-).

panev odmastovacem na brzdy necistim, panev necistim vubec ;-)
MFP
wergl I - 2104 - melt down
wergl II - 2104 - rebuild succeded
wergl III - 21113 - sold (Chester's new)
wergl IV - i30 - tout est bleu
Majo
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Re: jak sme menili vodni pumpu

Příspěvek od Majo »

aspon sme sa pobavili :-D
to ja si vzdy hovorim, ze na taku prkotinu(a tym myslim skoro cokolvek) mi netreba ani preparkovat auto k dielni a staci jeden kluc a sroubovak. Vrhnem sa na to a uz frcim dobrych 50m peso do dielne pre dalsi kluc.... a potom znovu pre dalsi sroubovak... a potom pre kladivo.... a potom este donesiem vrtacku, flexku a podobne zbesilosti a musim si natiahnut predlzovackou elektriku. No a nakoniec cely den prechodim a vecer ma uz tak bolia nohy, ze to navlacene naradie odvazam furikom :lol:
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Uživatelský avatar
valda1971
Příspěvky: 7208
Registrován: úte pro 06, 2011 16:45
Bydliště: Bílina

Re: jak sme menili vodni pumpu

Příspěvek od valda1971 »

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: - koukám, že v tomto tématu se člověk aspoň dobře pobaví :wink: :D
Žigulíci: VAZ 2101 r.1971, VAZ 2103 r.1974, VAZ 2170 r.2012
Uživatelský avatar
Luděk Musil
Příspěvky: 10491
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov
Kontaktovat uživatele:

Re: jak sme menili vodni pumpu

Příspěvek od Luděk Musil »

Ještě štěstí, že nemám tak velkej dvůr :mrgreen: .
A pravda, při zcela triviální výměně svíček se mi taky kolem auta obvykle sejdou 2 - 3 golasady a 2 sady očkoplochých ... :D a kdo to má pak uklízet :cry: .
Asi si koupím "pořadač na kolečkách" (např.: http://www.zbozi.cz/vyrobek/1-79-206-st ... -zasuvkou/) L.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Uživatelský avatar
Jaykee
Příspěvky: 467
Registrován: pon bře 24, 2008 20:00
Bydliště: Praha

Re: jak sme menili vodni pumpu

Příspěvek od Jaykee »

Luděk Musil píše:Asi si koupím "pořadač na kolečkách" (např.: http://www.zbozi.cz/vyrobek/1-79-206-st ... -zasuvkou/) L.


Přesně nad tím samým jsem přemýšlel, všechno hezky v jedné škatuli.
Mě by se líbil tenhle a asi dva měsíce zpátky ho měli v akci v Hornbachu. Cenu už přesně nevím...
http://www.zbozi.cz/vyrobek/1-95-622-ko ... x-stanley/

A dál bez komentáře na téma boxy na nářadí na kolečkách :idea: . O tom můžem někdy jindy v nějaké jiné/nové témě. L.
Lada 2101 Small Blue Hornet, Mercedes Viano Big Blue Hornet...
Odpovědět

Zpět na „Hnací soustava“