Spotreba oleje

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 372
Registrován: čtv led 19, 2006 07:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brandy »

Tak jsem taky vymenil olej. Nalil jsem necely 4 l (hladina na horni rysce). Jsem zvedavej jaky budou ztraty. Driv to zralo nejkejch pul litru na 1000 km. :cry: Ted je pretesnena vana a vymeneny gufera na ventilech, tak jsem zvedavej.
Lada 1600 - bouračka | Lada 1500s - prodáno | Peugeot 406
Uživatelský avatar
Ctirad Vyskočil
Příspěvky: 410
Registrován: stř dub 13, 2005 21:05
Bydliště: Morašice u Znojma
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ctirad Vyskočil »

Mám taky jeden dotaz.
Chci si Laděnku více méně šetřit a tak s ní nemínim najezdit 10 000km ročně.Spíš se to bude pohybovat řádově ve stovkách km až tak do 2 000km za rok.Po jaké době měnit olej v takových případech? :?:
Nemám s tím totiž zkušenosti.Vždyky jsem s autem jezdil,takže mi vycházely intervaly výměn tak jednou za třičtvrtě roku. :wink:
Ctirad
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6490
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od JmJ »

Ctirad Vyskočil píše:Mám taky jeden dotaz.
Chci si Laděnku více méně šetřit a tak s ní nemínim najezdit 10 000km ročně.Spíš se to bude pohybovat řádově ve stovkách km až tak do 2 000km za rok.Po jaké době měnit olej v takových případech? :?:
Nemám s tím totiž zkušenosti.Vždyky jsem s autem jezdil,takže mi vycházely intervaly výměn tak jednou za třičtvrtě roku. :wink:


tusim se rika, ze jednou za X km nebo jednou za rok. ale kdyz se najede extremne malo, tak by to mozna mohlo vydrzet dele. ale zase kdyz se nejezdi a olej se neohryva, tak buh vi, co se s nim deje :-/.
MFP
wergl I - 2104 - melt down
wergl II - 2104 - rebuild succeded
wergl III - 21113 - sold (Chester's new)
wergl IV - i30 - tout est bleu
Uživatelský avatar
Ctirad Vyskočil
Příspěvky: 410
Registrován: stř dub 13, 2005 21:05
Bydliště: Morašice u Znojma
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ctirad Vyskočil »

JMJ
Díky.Já jsem slyšel,že by měl vydržet olej 2 roky.Rok se mi zdá málo,to by mi pak toho oleje bylo docela líto. :( :wink:
Ctirad
čmelák
Příspěvky: 1636
Registrován: úte čer 01, 2004 15:29
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od čmelák »

2roky 3 roky pohode... ja neviem kolko to vychadza u nas ale urcite som ho nemenil skor ako pred tromi rokmi... on sa nepokazi :D
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6490
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od JmJ »

ja tech 500 kc jednou za rok (8 000 - 10 000 km) s klidnou dusi obetuju. Kdyz uz to auto tak trapim, tak at ma aspon dobre mazani :-).
MFP
wergl I - 2104 - melt down
wergl II - 2104 - rebuild succeded
wergl III - 21113 - sold (Chester's new)
wergl IV - i30 - tout est bleu
Wolf
Příspěvky: 1246
Registrován: úte čer 01, 2004 11:14
Bydliště: Kraj Lučanů
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wolf »

Ctirad Vyskočil píše:Mám taky jeden dotaz.
Chci si Laděnku více méně šetřit a tak s ní nemínim najezdit 10 000km ročně.Spíš se to bude pohybovat řádově ve stovkách km až tak do 2 000km za rok.Po jaké době měnit olej v takových případech? :?:
Nemám s tím totiž zkušenosti.Vždyky jsem s autem jezdil,takže mi vycházely intervaly výměn tak jednou za třičtvrtě roku. :wink:

Ctirade vymenu oleju urcuje vyrobce motoru a teprve v nedavne dobe nekteri vyrobci modernich motoru pripustili vymennou lhutu i dva roky, coz ovsem neni pripad motoru nasi koncepce. Vzdy je treba mit na zreteli doporucene vymenne lhuty (i kilometrove) jako maximalni. Reklamni vykriky nekterych vyrobcu oleju se nedaji brat v uvahu. Dulezite je nezamenovat dobu pouzitelnosti oleje v motoru s dobou skladovatelnosti oleje, ktera se udava kolem 5 let. Z toho duvodu bych Ti doporucoval vymenu oleje jednou za rok provest (asi i za cenu pouziti mene kvalitniho oleje - napr. Mogul Super aj. - byvaji v akcich supermarketu). W.
Uživatelský avatar
Ctirad Vyskočil
Příspěvky: 410
Registrován: stř dub 13, 2005 21:05
Bydliště: Morašice u Znojma
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ctirad Vyskočil »

Wolf píše:
Ctirad Vyskočil píše:Mám taky jeden dotaz.
Chci si Laděnku více méně šetřit a tak s ní nemínim najezdit 10 000km ročně.Spíš se to bude pohybovat řádově ve stovkách km až tak do 2 000km za rok.Po jaké době měnit olej v takových případech? :?:
Nemám s tím totiž zkušenosti.Vždyky jsem s autem jezdil,takže mi vycházely intervaly výměn tak jednou za třičtvrtě roku. :wink:

Ctirade vymenu oleju urcuje vyrobce motoru a teprve v nedavne dobe nekteri vyrobci modernich motoru pripustili vymennou lhutu i dva roky, coz ovsem neni pripad motoru nasi koncepce. Vzdy je treba mit na zreteli doporucene vymenne lhuty (i kilometrove) jako maximalni. Reklamni vykriky nekterych vyrobcu oleju se nedaji brat v uvahu. Dulezite je nezamenovat dobu pouzitelnosti oleje v motoru s dobou skladovatelnosti oleje, ktera se udava kolem 5 let. Z toho duvodu bych Ti doporucoval vymenu oleje jednou za rok provest (asi i za cenu pouziti mene kvalitniho oleje - napr. Mogul Super aj. - byvaji v akcich supermarketu). W.


No jo,ale když s tím autem skoro nejezdím,tak je to,jako když ten olej jenom skladuju.Akorát,že ho skladuju v autě. :wink: :lol:

Hmmmm.to mi asi neprojde. :wink: Tak mi asi nezbyde nic jiného,než ten olej vyměnit každej rok. :wink:
Ctirad
Myso
Příspěvky: 1389
Registrován: stř kvě 26, 2004 17:59
Bydliště: Bratislava-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Myso »

Ctirad Vyskočil píše:Hmmmm.to mi asi neprojde. :wink: Tak mi asi nezbyde nic jiného,než ten olej vyměnit každej rok. :wink:

je ine skladovat ten olej v plastovej flasi neotvorenej, kde je minimum vzduchu a v motore...ten olej nejak oxiduje alebo nieco a straca vlastnosti olejove, takze menit raz za rok sa vrele odporuca...
Ich fahre einen Shiguli - WAS2105
Keď ju poriešiš, nie je čo milovať...
_________________
Chatka 12 forever :mrgreen:
Uživatelský avatar
Ctirad Vyskočil
Příspěvky: 410
Registrován: stř dub 13, 2005 21:05
Bydliště: Morašice u Znojma
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ctirad Vyskočil »

Jo jo,je mi to jasný.Asi vás klici neukecám. :wink: :lol: :lol:
Ctirad
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9320
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vašátor »

Tak jsem prošel všechny své knížky o Ladě a pouze v jediné jsem našel "....olej se mění po 8-10 000Km, nejméně každých 6 měsíců...". Toto jsem rovněž našel i v knížce pro Fiat 125p.
Dle mého názoru tam olej bezproblému vydrží i dva roky (když se jezdí málo).
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Majo
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Majo »

no v dobe ked to pisali boli tie oleje predsa len menej kvalitne ako dnes. Ja myslim, ze tie dva roky by mohol v motore vydrzat. Ale pre istotu by som ho po roku vymenil :wink:
Mne sa to stat sice nemoze, mne vydrzi olej 7 maximalne 8 tyzdnov, potom mam kilometrovy vymenny interval(8-9tkm) :)
keby najazdim tolko ze mi olej vydrzi dva roky, tak to auto by bolo uz davno lestenkou - showcar :lol:
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Uživatelský avatar
Ctirad Vyskočil
Příspěvky: 410
Registrován: stř dub 13, 2005 21:05
Bydliště: Morašice u Znojma
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ctirad Vyskočil »

Majo
No s tím počítám,že se moje Laděnka stane leštěnkou. :wink: :lol:
Ctirad
Myso
Příspěvky: 1389
Registrován: stř kvě 26, 2004 17:59
Bydliště: Bratislava-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Myso »

Majo píše:no v dobe ked to pisali boli tie oleje predsa len menej kvalitne ako dnes. Ja myslim, ze tie dva roky by mohol v motore vydrzat. Ale pre istotu by som ho po roku vymenil :wink:
Mne sa to stat sice nemoze, mne vydrzi olej 7 maximalne 8 tyzdnov, potom mam kilometrovy vymenny interval(8-9tkm) :)
keby najazdim tolko ze mi olej vydrzi dva roky, tak to auto by bolo uz davno lestenkou - showcar :lol:

to akoze najazdis 50 000km rocne?
Ich fahre einen Shiguli - WAS2105
Keď ju poriešiš, nie je čo milovať...
_________________
Chatka 12 forever :mrgreen:
Majo
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Majo »

Ctirad Vyskočil píše:Majo
No s tím počítám,že se moje Laděnka stane leštěnkou. :wink: :lol:

tak to dufam a pevne verim :)

Myso píše:to akoze najazdis 50 000km rocne?

Nie. Viac. O dost viac. Za rok 2005 som natocil bezmala 70 000km. Velmi malokedy sa mi stane, ze cez den otocim menej nez 150km. A to i cez vikendy. Tento rok vsak je o nieco menej prace, tak mam od 1.1. na tachaci len 10 500km. To bude tym, ze som mal zatial vsetky nedele volne :P
A vylety, ako napr. zraz v Bechyni dokazem tiez rozpisat na sluzobne jazdy :wink:
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Odpovědět

Zpět na „Hnací soustava“