motor chcipe

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Mikeš
Příspěvky: 164
Registrován: sob zář 28, 2013 17:29
Bydliště: Mimoň

Re: motor chcipe

Příspěvek od Mikeš »

hádal bych vadnou cívku zapalování,tak na 90%,po zahřátí na provozní teplotu ten starej izolant ztratí el.pevnost,zlobilo mě to taky,ale interval byl asi hodinu a půl jízdy,takže výborná závada :mrgreen:
Vaz 2101 r.v.71 1995-2000-ukradeno...Vaz 2103 r.v.1978 2013-? srdcovka...
Citroen Berlingo 1.6BHDI rodinný kočár-ek :-)
louda
Příspěvky: 34
Registrován: pon lis 18, 2013 23:42
Bydliště: Nový Malín

Re: motor chcipe

Příspěvek od louda »

tak komplet elektriku můžem kluci vynechat...opravdu se jedná o moc bohatou směs - auto se prostě přechlastává...teď už jenom najít ten důvod proč???

- jedna možnost je kompletní vyčistění karbecu - je dost vevnitř špinavej a nemusí dovírat jehla trysky a při otevření zase naopak moc vyjede a dává přílišnou hladinu benzínu
- další možnost je nastavení bohatosti směsy - co jsem četl tak základní nastavení dle příručky by mělo být: šroub množství povolen o 4,5 otáčky a šroub bohatosti o 3,5 otáčku (jsou to otáčky od dorazu) - byl sem taky upozorněn, že toto se stejně musí ještě trochu doladit podle ucha ;-)
- a poslední možnosti, která mi hned přišla do hlavy - v době kdy to začlo blbnout jsem měnil na táhlu plynu jeden plastový držák (ty co jsou u karburátoru uchycené na ty kuličky) a předchozí jsem vyšrouboval bez ohledu na to abych si udělal linku, kde byl našroubován, povolil sem i matičku z druhé strany a nový uchyt jsem šrouboval až na doraz - tudíž by táhlo plynu mohlo být i při volnoběhu lehce pootevřené a mohl by protékat benzín, který pak následně motor po určité době udusí...
Vaz 2102 - only dropped
tomass
Příspěvky: 896
Registrován: čtv čer 28, 2012 00:16

Re: motor chcipe

Příspěvek od tomass »

To poslední (ač jsou tu povolanější) považuju za nesmysl, protože by jsi měl asi vyšší, nebo vysoký volnoběh. Kdyby to byla druhá komora, patrně by se to chovalo podobně, tedy (pootevřená druhá klapka). A za jízdy by se to asi taky nemuselo uchlastat. S jedním autem se kdysi jelo v zimě půl hodiny na půl sytiče (začátečnická chyba) a poznalo se to jen tak, že motor nebral víc než půl plynu, jinak na tu první půlku jel normálně. Mohu se ale plést.

Elektrice nevěř, je nevyzpytatelná. Ta se musí prověřit i když se Ti do toho nechce. Je to poměrně časově náročné, ale dá se prověřovat po dílčích částech dle časových možností. Jestli jsi nevěnoval elektrice aspoň den a nevyzkoušel u zapalování komplet všechno, tak stejně nevíš na čem jsi. Výměna cívky za jinou starou, nebo i za novou nemusí být výhra. Totéž s kondenzátorem, nebo kontaktem. Až budeš vidět některé nepřesnosti výroby a zbytečné pochybení výrobce tam, kde ho většina lidí nevidí a ani nehledá a umět aspoň s některými naložit, tak to bude fajn (nemyslím tuning). Já už to mám za sebou. Dost mě naučila Lada i mizerně spolehlivý F126p - maluch. Nepovažuju se za žádnýho mága, ale ještě jsem nepotkal autoelektrikáře, který by věděl z naprostých základů aspoň tolik co já a to je ostuda. Někteří umí, někteří jsou úplně mimo, od některých dostaneš prasáckou práci, že by ji ani některý laik neudělal. Ještě mám jinýho Fiata, který občas trochu cuká, diagnostika nic nenašla, servisy si neví rady a já to taky ještě neobjevil..... pořád je co se učit.
louda
Příspěvky: 34
Registrován: pon lis 18, 2013 23:42
Bydliště: Nový Malín

Re: motor chcipe

Příspěvek od louda »

Elektriku jsem vyradil, protoze se cela promerovala ;) jinak pri cisteni karburatoru jsem nasel jednu membranku hned s dvouma malejma dirkama, tak ji letim vymenit...
Vaz 2102 - only dropped
tomass
Příspěvky: 896
Registrován: čtv čer 28, 2012 00:16

Re: motor chcipe

Příspěvek od tomass »

Proměření elektriky je fajn, ale u přechodného jevu často nepomůže (v době měření bývá ok). Na tu membránku jsem zvědav, jestli to bude ono.

Klidně by to mohlo dělat i vyměklý péro u kontaktu, protože ho naměříš vpořádku, ale nepustí potřebný proud až se trošku prohřeje. (U toho F126p jsem ho musel vyndat z osičky s kontaktem - aniž by se změnilo nastavení a každého půl roku předpružit. Měl jsem 2 kousky zcela nových kontaktů a výměna za jiný neměla smysl. Je to relativně nedávno, naposledy před cca 2 lety. Pak šel Fiat už po mnoha letech mimořádně časté péče pryč.)
Uživatelský avatar
Marťas
Příspěvky: 3465
Registrován: ned čer 21, 2009 22:56
Bydliště: Praha 10

Re: motor chcipe

Příspěvek od Marťas »

To poslední je stopro nesmysl - byly by jen zvýšené otáčky na volnoběh.
2101, r.v.1977, 1700k - Vladimir / 2106, r.v.1978 - Nikolaj / 21061, r.v.1986 - Sergej / 21044, r.v. 1999 :hrob: / 21044, r.v. 1997 Ivan / 1119, r.v. 2009 Kalina / Jawa 20, rv. 1969 / Š1203 rv. 1975 - Blaženka / Jawa 250/353 rv. 1957 / Avia A21 Furgon / Zetor 25A
Obrázek
Жигули навсегда!
louda
Příspěvky: 34
Registrován: pon lis 18, 2013 23:42
Bydliště: Nový Malín

Re: motor chcipe

Příspěvek od louda »

tak taková nehorázná blbost, která může za 3 týdenní odstavení auta - dneska při kompletním seřizování motoru, nastavení karbecu, předstihu a poté ještě kontrola se stroboskopem nás víc než dostala - jednu chvíli značka chodí přesně jak byla nastavená a po přidání plynu najednou lítá na jiných hodnotách, stroboskop ani nesepínal a pak zase v pohodě - takže následuje výměna ložiška předstihu...
Vaz 2102 - only dropped
tomass
Příspěvky: 896
Registrován: čtv čer 28, 2012 00:16

Re: motor chcipe

Příspěvek od tomass »

louda píše:tak taková nehorázná blbost, která může za 3 týdenní odstavení auta - dneska při kompletním seřizování motoru, nastavení karbecu, předstihu a poté ještě kontrola se stroboskopem nás víc než dostala - jednu chvíli značka chodí přesně jak byla nastavená a po přidání plynu najednou lítá na jiných hodnotách, stroboskop ani nesepínal a pak zase v pohodě - takže následuje výměna ložiška předstihu...


Nebo kontakt i když může vizuelně vypadat dobře, nebo péro kontaktu. Znám to. Ale jestli jsi identifikoval prozatím ložisko, na kontakt může ještě dojít. A skoro bych ho vyměnil hned aby nezlobil.
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Re: motor chcipe

Příspěvek od MartasBrno »

louda píše:tak taková nehorázná blbost, která může za 3 týdenní odstavení auta - dneska při kompletním seřizování motoru, nastavení karbecu, předstihu a poté ještě kontrola se stroboskopem nás víc než dostala - jednu chvíli značka chodí přesně jak byla nastavená a po přidání plynu najednou lítá na jiných hodnotách, stroboskop ani nesepínal a pak zase v pohodě - takže následuje výměna ložiška předstihu...


Nezlob se, jen pro jistotu... Víš jak funguje napínák rozvodového řetězu, odstředivá regulace předstihu a podtlaková regulace předstihu?
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
louda
Příspěvky: 34
Registrován: pon lis 18, 2013 23:42
Bydliště: Nový Malín

Re: motor chcipe

Příspěvek od louda »

omlouvám se, mělo tam být ložisko rozdělovače!!! napsal sem to blbě - na to ložisko je napojené kladívko, takže když je vymleté, tak kladívko nemá žádnej odtrh - nejdřív to bylo málo a postupem času se to ložisko víc a víc vychodilo
Vaz 2102 - only dropped
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Re: motor chcipe

Příspěvek od MartasBrno »

Kromě toho ložiska si zkontroluj i takovou tu licnu - dracoun, který kostří pohyblivou část k pevné části rozdělovače. Musí být v pořádku.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
tomass
Příspěvky: 896
Registrován: čtv čer 28, 2012 00:16

Re: motor chcipe

Příspěvek od tomass »

Jen tak proč vůbec to ložisko v rozdělovači může odejít ? Síla je tam snad jen ta co působí na vačku od kontaktu, takže nula nula nic, nejméně 1000x méně, než je ložisko takové konstrukce schopné přenést. Otáčky na něm taky nejsou vysoké. Tak buď stářím vytuhne vazelína, zapráší se a vyžmolkovatí, pak nechrání a vlhkost na povrhu dokončí destrukci, nadrobenej bakelit, opotřebení z kluzné části kontaktu na vačce nebo už mě nic jiného nenapadá.

Mám původní rozdělovač (elektronický), vůle v ložisku žádná není, na regulaci předstihu naprosto minimální (patrně jen konstrukční), stáří 18,5 roku, najeto 180 tis. km. Při cca 110 tis. km se nasadilo šejdrem víčko a kontakt ho prošoupal do okamžiku zastavení auta - asi několik set km. Bordel se vyfouknul, víčko a palec se vyměnilo a nic se nestalo...... Ty plastový piliny se pravděpodobně nezamíchaly do vazelíny, aspoň to tak vypadá, že se nezamíchaly, protože dalších 70 tis. km na ložisku nezpůsobilo žádné změny.
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9320
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: motor chcipe

Příspěvek od Vašátor »

Tome, ačkoli to bude znít nepravděpodobně, vyhrkané ložisko kladívek rozdělovače je běžnou závadou. Především u venku stojících aut, asi díky vlhkosti ...
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Petr HC
Příspěvky: 2295
Registrován: stř lis 21, 2007 11:27
Bydliště: Hořice

Re: motor chcipe

Příspěvek od Petr HC »

Na služební 2105 byl "vyhrkaný" i čep kladívka rozdělovače v základní desce. Viděl jsem i vůli v kolíku unašeče hřídele rozdělovače. Zkontrolovat se musí A,B,C,D,E,F - zkrátka FŠECKO.
Если бы автомобили Лада были безпроблематичными, я бы определенно русский язык забыл.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 1285
Registrován: úte čer 01, 2004 09:18
Bydliště: Kralův Dvůr
Kontaktovat uživatele:

Re: motor chcipe

Příspěvek od Roman »

A to este existuju dve verzie toho loziska-vacsi a mensi priemer, uz si nepamatam, ktora bola prva a s tou mali problem snad vsetky prve 2105 .....
Roman
Odpovědět

Zpět na „Hnací soustava“