Repase diferenciálu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Borin
Příspěvky: 37
Registrován: úte led 10, 2012 21:54

Repase diferenciálu

Příspěvek od Borin »

Nevíte někdo, kde ve Východních Čechách je někdo schopný dát do kupy hučící diff Fiat 125 ? Podle několika členů by měl být záměnný s laďáckým, jsem mi o ložiska, zubové vůle atp, ložicka bych si kdyžtak dodal SKF, pokud v diffu nejsou nějaké speciální. Díky
Marek
Příspěvky: 5267
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Re: Repase diferenciálu

Příspěvek od Marek »

Upřímně - má to smysl? Laďáckých difů se všude válí za korunu pytel. Navíc moje zkušenosti jsou takové, že firmy, které to v republice opravdu umějí, bys spočítal na prstech jedné ruky. A bude to drahé, hodně drahé.

Já, když jsem likvidoval zásoby dílů po Ladě, jsem převodovky dával zadarmo a diferáky po dvou až třech stovkách. Nakonec ani ty převodovky nikdo nechtěl a čtyři mi tam zůstaly - táta je rozebral a odvezl do šmelcu - dostal za ně skoro sedm set korun.
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Borin
Příspěvky: 37
Registrován: úte led 10, 2012 21:54

Re: Repase diferenciálu

Příspěvek od Borin »

Já nemám náladu na to přehazovat nějaký zajíce v pytli, abych zjistil, že bude zase hučet jak prase...mám to auto pro radost a investuju do něj nemalé peníze... koukal jsem někde na netu že novej diferák na ladu stojí cca 6500Kč, a nevím, jestli se kvalitou vyrovná původním, aby to nebylo jako většina nových dílů, že po 5000Km to zase začne hučet...

Našel jsem ten link : http://www.lada-dily.cz/produkty/detail ... 22126.html
Uživatelský avatar
Yellow01
Příspěvky: 1862
Registrován: úte kvě 17, 2005 20:14
Bydliště: Třeboň

Re: Repase diferenciálu

Příspěvek od Yellow01 »

To už se vyplatí samosvor, kterej je jen o trochu dražší. K tomu vyměnit ložiska a nechat to u někoho seřídit. Zkusil bych se zeptat někoho známějšího, kdo závodí s Ladou, u koho nechává seřizovat diferák. Teď ještě otázka, jestli ty diferáky jsou opravdu stejný. Podle mě jdou poloosy zasunout do obou diferáků, rozdíl je jen v délce (asi 1,5 cm rozdíl), takže zuby na kolech budou stejný. Zbývá zjistit, jestli hruška bude sedět do mostovky. Nemáš tam v okolí nikoho, kdo by ti půjčil diferák na zkoušku?

Ohledně toho seřízení kus kontaktovat třeba p. Vančíka, letos začal závodit s novou VFTS, třeba ti poradí nebo to možná umí i on sám.
http://www.bizbiz.cz/v2/firmy/36214/van ... port-s-r-o
Borin
Příspěvky: 37
Registrován: úte led 10, 2012 21:54

Re: Repase diferenciálu

Příspěvek od Borin »

Otázka, jestli samosvor je vhodný do provozu, nemám to na závody... a většinou co jsem viděl, tak aby auto nejelo rovně, tak se to muselo do zatáčky utrhnout a zatáčka pod plynem. nikoho s ladou po ruse nemám, aby se to vyzkoušelo :(
Uživatelský avatar
Yellow01
Příspěvky: 1862
Registrován: úte kvě 17, 2005 20:14
Bydliště: Třeboň

Re: Repase diferenciálu

Příspěvek od Yellow01 »

To byl určitě zavařenej diferák, ten nedokáže zatáčet a musí se jezdit zatáčky bokem. Ale samosvor se chová jako normální diferák, jen má vyšší svornost, tudíž nedovolí, aby se jedno kolo protáčelo a druhý stálo. Vždyť výkonný auta mají samosvory už v základu.
Odkud jsi?
Uživatelský avatar
mušketýr
Příspěvky: 1247
Registrován: stř srp 23, 2006 11:19
Bydliště: U Strakonic
Kontaktovat uživatele:

Re: Repase diferenciálu

Příspěvek od mušketýr »

Do poláka nejde dif z Lady.M.S:
Ne SMS, ne SZ.
Pouze volat!
602132238
Borin
Příspěvky: 37
Registrován: úte led 10, 2012 21:54

Re: Repase diferenciálu

Příspěvek od Borin »

Yellow : Kousek od Hradce Králové


Musketyr : Bylo mi tu řečeno, že ano... viewtopic.php?f=99&t=16896&p=347608&hilit=horsk%C3%BD+p%C5%99evod#p347608
Majo
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Re: Repase diferenciálu

Příspěvek od Majo »

cely dif nepasuje, pasuju len vnutornosti
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Wolf
Příspěvky: 1246
Registrován: úte čer 01, 2004 11:14
Bydliště: Kraj Lučanů
Kontaktovat uživatele:

Re: Repase diferenciálu

Příspěvek od Wolf »

Borin píše:Já nemám náladu na to přehazovat nějaký zajíce v pytli, abych zjistil, že bude zase hučet jak prase...mám to auto pro radost a investuju do něj nemalé peníze... koukal jsem někde na netu že novej diferák na ladu stojí cca 6500Kč, a nevím, jestli se kvalitou vyrovná původním, aby to nebylo jako většina nových dílů, že po 5000Km to zase začne hučet...

Bohužel kvalita dílů, resp. i seřízení je již úplně někde jinde, než byla. Nový nezačne hučet po 5000Km, hučí hned. Mám s tím osobní zkušenost. Ve své době mi 3x měnili diferák v autorizovaném servisu a nakonec tam vrátili ten původní, nejméně hlučný.
Borin
Příspěvky: 37
Registrován: úte led 10, 2012 21:54

Re: Repase diferenciálu

Příspěvek od Borin »

Majo píše:cely dif nepasuje, pasuju len vnutornosti
Co přesně myslíš vnitřnostma ?
Majo
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Re: Repase diferenciálu

Příspěvek od Majo »

ja s tym osobnu skusenost nemam, viem len ze sa to tu veeeelmi davno riesilo a ze celok neprehodis. Ale ci pasuje cele vnutro, teda kos so satelitmi alebo len staly prevod, to uz bohuzial neviem...
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Odpovědět

Zpět na „Hnací soustava“