5ti kvalt

Moderátor: Moderátoři

Příspěvekod Ondra 07 » úte úno 07, 2006 21:36

Fakt to moc resite, nechte to na me, ja si kdyztak nabiju hubu.
...anebo jinej případ, průsek v lese asi na metr širší ne, sráz jako střecha. Šero, mlha, skoro tma. Rozhodl jsem, sjedeš to šusem, sotva odpíchnu je zle hochu námraza jako mejdlo. Zkouším zaplužit, ani zdání...
Uživatelský avatar
Ondra 07
 
Příspěvky: 654
Registrován: stř říj 05, 2005 21:31
Bydliště: Olomouc / Brno

Příspěvekod dmatej » úte úno 07, 2006 21:48

Na to se spolehni, my ti to vyndavat nebudem ;-)
To víš, ale kritika muší bejt :twisted:
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto).
Uživatelský avatar
dmatej
 
Příspěvky: 2844
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov

Příspěvekod JmJ » úte úno 07, 2006 22:02

dmatej píše:Na to se spolehni, my ti to vyndavat nebudem ;-)
To víš, ale kritika muší bejt :twisted:

No dyt. Nas ve skole nic jinyho neuci. Sama kritika, samy dukaz sporem, proste negativismus jak ma byt :Hangman: :wink:
MFP
wergl I - 2104 - melt down
wergl II - 2104 - rebuild succeded
wergl III - 21113 - sold (Chester's new)
wergl IV - i30 - tout est bleu
Uživatelský avatar
JmJ
 
Příspěvky: 6484
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Příspěvekod Deli » stř úno 08, 2006 11:44

JmJ píše:No dyt. Nas ve skole nic jinyho neuci. Sama kritika, samy dukaz sporem, proste negativismus jak ma byt :Hangman: :wink:

To je pravda ... uz jsem se dostal do takove situace, ze jsem schopen kritizovat a navrhovat reseni ve vecech o kterych vubec nic nevim :D :D
Deli
Deli
 
Příspěvky: 85
Registrován: úte čer 01, 2004 12:37
Bydliště: Havířov

Příspěvekod Ondra 07 » stř úno 08, 2006 13:30

Deli píše:To je pravda ... uz jsem se dostal do takove situace, ze jsem schopen kritizovat a navrhovat reseni ve vecech o kterych vubec nic nevim :D :D

To nejsi na foru sam... :wink:
...anebo jinej případ, průsek v lese asi na metr širší ne, sráz jako střecha. Šero, mlha, skoro tma. Rozhodl jsem, sjedeš to šusem, sotva odpíchnu je zle hochu námraza jako mejdlo. Zkouším zaplužit, ani zdání...
Uživatelský avatar
Ondra 07
 
Příspěvky: 654
Registrován: stř říj 05, 2005 21:31
Bydliště: Olomouc / Brno

Příspěvekod JirkaJirka » úte dub 04, 2006 17:22

hrabeTom píše:
Ondra 07 píše:Je to urcite stejny,4q i 5q jsou zvenku uplne shodny. Ceny se pohybujou od 5000 do 7000,- .Pokud mozu poradit, kup spis vrak s 5q za tech 5000,- a budes mit hromadu dilu + motor. :wink:


Zas tak úplně shodný nejsou! Ale pasuje tam.
Je trochu jíná a hlavně má posunutou šaltpáku o pár centimetrů doprava. U čtyřkvaltu je uprostřed. Je to vidět i na karoserii, že výřez pro pětikvalt není uprostřed. Do 07 se dávali od počátku výroby, leč bohužel jen do exportních na západ. Na východ se do data výroby 90 (prodávaly se až do cca 93) dávaly čtyřkvalty. Takže do 07 by ti měla sednout. Měl jsem jí v 061 a tam tak pěkně neseděla (jako u 07). Musel jsem ten otvor trochu upravit a trochu zaklonit motor, jinak by mi asi brzo zbourala tunel a vykoukla na mě dovnitř. V klidu tom bylo v pohodě, ale když jsem přeskočil přejezd tak mi pěkně zaškubala s podlahou :D


No nevím , ale já mám 2107 z 89 (max 90) a pětikvalt tam od začátku byl.
JirkaJirka
 
Příspěvky: 13
Registrován: úte dub 04, 2006 17:06

Příspěvekod čmelák » úte dub 04, 2006 17:39

aj tak ma trapi jedna vec :D
saq sa tam nebude dat sulozit :D


yo ale bude to hezky

k tomu ze ti odislo oblozenie.. to si robis dufam srandu...

ak nie tak doovi to by sa ti nemalo stavat
čmelák
 
Příspěvky: 1636
Registrován: úte čer 01, 2004 15:29
Bydliště: Trnava

Příspěvekod tommyracer » stř dub 26, 2006 12:13

Když jste u pětikvaltu, nemáte někdo jeden nazbyt, když už budu měnit motor ať si dám i 5q. Teď mi jeden utekl. O 1 minutu mi utekl kup lady 2105 1500ccm za 2 000,-.Sice byl rezavý ale super motor, 5q v kufru, centrál. No pohoda,ale bohužel jednu minutku jsem měl vyplej tel. a bylo to v .... .Zkrátka odjely.Dík a jestli znáte nějaké fígly na to jak zvýšit výkon nějakou blbostí, nebo jak zajistit aby to líp jelo???Zdravím.Ať to jezdí,
tommyracer
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv bře 16, 2006 09:28
Bydliště: Bruntál

Příspěvekod slavoj » stř dub 26, 2006 15:31

Nulašestka píše:Nechci být hnidopich,jen bych ještě doplnil,že ten pětikvalt má o ně co výš posazenou šaltpáku(cca 1-1,5cm).Protože mám skoro dva metry,tak už tím pádem štrejchám šaltpákou o koleno,tak jsem se byl v Lada prodejně zeptat,jestli se nedělaly dva druhy šaltpák-pro pětikvalty kratší.To na mě zase koukala jak z jara,ach jo.No prej tedy ne.Uvažoval jsem o zkrácení řadící páky,ale to by se muselo přeříznout,kousek ubrat a zase svařit,protože nahoře je závit na tu kouli a dole vybrání pro ta plastová pouzdra.Takže to nechám být...


..a co tak skusit odrezat zvrchu a narezat novy zavit :)
slavoj
 
Příspěvky: 136
Registrován: úte dub 18, 2006 15:23
Bydliště: VELKY SARIS

Příspěvekod Míra151 » stř dub 26, 2006 15:59

Potřebuji taky radu,mám 5q z Nivky a není tam náhon na tachec jen díra bez kolečka a jakej ten držák převodovky když né z 4q???

Díky
Uživatelský avatar
Míra151
 
Příspěvky: 928
Registrován: pát črc 22, 2005 13:41
Bydliště: Skoro JEDOVNICE

Příspěvekod Tomik » stř dub 26, 2006 19:54

Míra151 píše:Potřebuji taky radu,mám 5q z Nivky a není tam náhon na tachec jen díra bez kolečka a jakej ten držák převodovky když né z 4q???

Díky

to do te diry musis strcit nahon tachometru,takovej ten ozubenej prevod,a do nej se pak nasroubuje ten bowden,ale vte prevodovce nebejva takove ozubene kolecko,tak ji budes muset rozebrat,dat ho tam,pak tam vrazit ten nahon,a mas toí,docela ojeb.a ten nahon ma ruzne prevody,musis tam sehnat ten,podle toho jakej mas diferak,aby ti spravne ukazoval tachometr a drzak prevodovky bz mel bejt stejnej jako ze 4 kvaltu
Uživatelský avatar
Tomik
 
Příspěvky: 172
Registrován: ned bře 12, 2006 21:19
Bydliště: PRAHA

Příspěvekod Míra151 » stř dub 26, 2006 20:39

A je stejný to kolečko jak v 4q převodovce??
Pokud ano tak ji rozeberu a jen předělám :hello1: :hello2:
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Míra151
 
Příspěvky: 928
Registrován: pát črc 22, 2005 13:41
Bydliště: Skoro JEDOVNICE

Příspěvekod Honza K. » stř dub 26, 2006 21:10

K důkazům sporem. Když odejde brzdový obložení od destiček, tak téměř vždy brzdí dobře ještě zadek - a to i u dvacetiletých aut. U vozů s péčí účastníků LADAfora dokonce neexistuje, aby zadek nebrzdil (krom plánovaných oprav, pak ale asi člověk jede s otevřeným krytem páky ruční brzdy).
Honza K.
 
Příspěvky: 10
Registrován: čtv dub 13, 2006 19:01
Bydliště: Praha

Příspěvekod Míra151 » stř dub 26, 2006 21:16

Honza K. píše:K důkazům sporem. Když odejde brzdový obložení od destiček, tak téměř vždy brzdí dobře ještě zadek - a to i u dvacetiletých aut. U vozů s péčí účastníků LADAfora dokonce neexistuje, aby zadek nebrzdil (krom plánovaných oprav, pak ale asi člověk jede s otevřeným krytem páky ruční brzdy).


A proč toto téma na otázku 5q???????? :study:
Uživatelský avatar
Míra151
 
Příspěvky: 928
Registrován: pát črc 22, 2005 13:41
Bydliště: Skoro JEDOVNICE

Příspěvekod JmJ » čtv dub 27, 2006 06:08

Tomik píše:
Míra151 píše:Potřebuji taky radu,mám 5q z Nivky a není tam náhon na tachec jen díra bez kolečka a jakej ten držák převodovky když né z 4q???

Díky

to do te diry musis strcit nahon tachometru,takovej ten ozubenej prevod,a do nej se pak nasroubuje ten bowden,ale vte prevodovce nebejva takove ozubene kolecko,tak ji budes muset rozebrat,dat ho tam,pak tam vrazit ten nahon,a mas toí,docela ojeb.a ten nahon ma ruzne prevody,musis tam sehnat ten,podle toho jakej mas diferak,aby ti spravne ukazoval tachometr a drzak prevodovky bz mel bejt stejnej jako ze 4 kvaltu


na nivacke 5 stupnove prevodovce je stejny drzak jako na 4 stupnove z osobnich aut? nebyl bych si tim tak jisty, ale mozne to je. kazdopadne 5 stupnova prevodovka pro osobni auta ma 100% jiny drzak nez 4 stupnova. ten drzak je jedina vec, kterou se lisi montaz techto dvou typu prevodovek. nevsiml jsem si, ze by mi nejak zmenila polohu radici paka atd.

ovsem to hovorim o zamene prevodovek pro soboni vozy. jak je to s prevodvkou z nivy, to nevim.
MFP
wergl I - 2104 - melt down
wergl II - 2104 - rebuild succeded
wergl III - 21113 - sold (Chester's new)
wergl IV - i30 - tout est bleu
Uživatelský avatar
JmJ
 
Příspěvky: 6484
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

PředchozíDalší

Zpět na Hnací soustava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků