Zadne brzdy

Moderátor: Moderátoři

Příspěvekod Laďuša » pát bře 19, 2010 19:41

Michal Karásek píše: a buď rukou nebo pomocí dvou šroubů M8, zatočených v závitech umístěných do kříže s těmi hroty stáhnout buben.


Nebo paličkou (gumovou nebo přes dřívko) a nebo motorickým utržením :mrgreen:
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Laďuša
 
Příspěvky: 12117
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň

Příspěvekod miso b » pon bře 21, 2011 21:44

Dobry den
Mam Ladu 2107 s motorom 1500. Dal som dozadu nove pakne , lenze potom mi nesiel nasadit bubon kedze nove pakne su otrochu hrubsie ako tie stare zodrate. Na starsich modeloch byvaju take dva valceky v tvare elypsi ktore ked sa pootocia da sa tym nastavit roztvorenie pakni ale na 2107čkách to nieje . Sa mi zda ze su dva typy prasiatok . Jeden typ je nastavitelny a druhy samonastavovaci - valceky sa daju vtlacit dnu a ten mam ja. Rucna brzda je povolena a prasiatka su vpohode... Na predoslej Lade 2105 som mal ten isty problem a vyriesil som to tak ze som flexou o par mm predlzil zarez na tej vodorovnej zeleznej kravine (rozpere) co je hore medzi pankami a ked bolo treba tak som este trochu zbrusil z pakni z tych miest kde ich hore odtlacaju valceky alebo dole . Tym padom boli pakne trochu menej roztvorene a bubon som vpohode nasadil. Auto krasne brzdilo a nebol ziaden problem. To iste sa teraz chystam urobit s mojou 2107 kedze si neviem inak poradit. Ma niekto nejaky lepsi napad ?
miso b
 
Příspěvky: 20
Registrován: čtv lis 27, 2008 19:07
Bydliště: Žilina

Příspěvekod Křečík Barbuška » pon bře 21, 2011 21:52

Lepší nápad asi nikdo mít nebude. Pokud máš opravdu zcela povolenou ručku a zcela zatlačené válečky dovnitř a přesto nelze bubny nasadit. Tak by se dalo spekulovat o tom, že výrobce paken nedodržel stanovené rozměry. Zvláště uvážíme-li, že bubny již mají něco za sebou a jejich průměr je zvětšen. Znáš kompletní servisní historii vozu? Nemáš náhodou rozpěrky "nadvařené"? Je to oblíbený zlozvyk šetřílků co chtějí "prodloužit" životnost sjetých paken když jim v kombinaci s vytahanými táhly přestává fachčit ruční brzda.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
 
Příspěvky: 11021
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvekod miso b » úte bře 22, 2011 21:01

Nie tie rozpery niesu nadvarene ,ani pakne . Udivuje ma ze este som od nikoho nepocul ze by mal takyto problem ako ja a este ktomu na obidvoch ladach.
miso b
 
Příspěvky: 20
Registrován: čtv lis 27, 2008 19:07
Bydliště: Žilina

Příspěvekod MartasBrno » úte bře 22, 2011 21:17

Tak pokud chceš jezdit, nezbyde než to upravit. Pokud chceš zjistit příčinu (a pak to někomu omlátit o hlavu), je potřeba sada paken z jiného zdroje pro porovnání. Samotného by mně zajímalo, jestli těch několik sad, které mám doma bude takto problémových. Ale zjistit výrobce je asi nemožné, nikde se na tom nic nepíše.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
MartasBrno
 
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Re: Zadne brzdy

Příspěvekod Becoun » čtv čer 07, 2018 22:54

Ja to mem taky a byla to hadicka na zadni naprave...
2101, ‘74
Becoun
 
Příspěvky: 5
Registrován: čtv čer 07, 2018 22:33
Bydliště: Kladno

Předchozí

Zpět na Hnací soustava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků