Spojka kapalina

Moderátor: Moderátoři

Zdenek Cervinka
Příspěvky: 27
Registrován: pon čer 18, 2007 20:40

Spojka kapalina

Příspěvek od Zdenek Cervinka »

Ahoj, umřela mi spojka. Zabírá až na podlaze. Byla to rychlá smrt (během 2-3 dnů)a tak jsem se podíval do nádobky a nic. :( Mám to auto asi dva roky, a je to poprvé, tak ten únik nebude asi moc velký. Jenom netuším co tam mám nalejt a nerad bych to zavzdušnil. Ty knížky někde mám,ale netuším kde :) a jsem i trochu línej to hledat :). Momentálně mám doma servoolej a brzdovku. Pokud někdo víte co tam patří poraďte. dík. Zdeněk.
Pisty
Příspěvky: 308
Registrován: stř srp 02, 2006 18:11
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Pisty »

Brzdovka dot 2 alebo 3 myslim.
Oltcit club 11R, 1984, červena, 05/08 rip , Žiguli 2101, 1200, 1976 zelena, LPG. 04/07 rip ,Lada 2105,1300, 1984 zlta, LPG 08/08 sell ,Daewoo Nubira1, 1998, 1600 DOHC. Zelena LPG
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9320
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vašátor »

Jakákoli žlutá brzdová kapalina.

Pokud ti ovšem kapalina zmizela, podívej se pod koberec k pedálu spojky - jak vstupuje tyčka pedálu přes karoserii do válce. Vsadím se že tam bude mokro od brzdové kapaliny.

P.S. O případných problémech se spojkou tu najdeš informací až až. Stačí hledat :wink:
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Zdenek Cervinka
Příspěvky: 27
Registrován: pon čer 18, 2007 20:40

Příspěvek od Zdenek Cervinka »

Pisty, to je odpověď kterou jsem chtěl slyšet dík.
Vašátor, to je odpověď kterou jsem nechtěl slyšet :) . Dík
Né dělám si srandu, díky samozřejmě oboum. Trochu jsem Vás sice otravoval, ale odpověď jsem dostal bleskově. Než jsem vyřídil poštu :) čau:)
Zdenek Cervinka
Příspěvky: 27
Registrován: pon čer 18, 2007 20:40

Příspěvek od Zdenek Cervinka »

Vašátor píše:Jakákoli žlutá brzdová kapalina.

Pokud ti ovšem kapalina zmizela, podívej se pod koberec k pedálu spojky - jak vstupuje tyčka pedálu přes karoserii do válce. Vsadím se že tam bude mokro od brzdové kapaliny.

P.S. O případných problémech se spojkou tu najdeš informací až až. Stačí hledat :wink:


No tak by jsi sázku vyhrál :(. Je pravda, že netuším kolik tam tý brzdovky bylo původně. A je to jenom malinko malinko :) poteklý. Takže dolejeme uvidíme :) .
Já vím, že bych to našel někde v minulosti. Ale, jenom jednoduchá odpověď. Mění se ten válec celej nebo jenom nějaká manžeta.
Nemo
Příspěvky: 784
Registrován: stř pro 07, 2005 23:50
Bydliště: Praha-západ

Příspěvek od Nemo »

Zdenek Cervinka píše: Mění se ten válec celej nebo jenom nějaká manžeta.


V zásadě se dá bez problému rozebrat a přetěsnit. Náhradní gumičky stojí pár korun.
Ovšem otázkou je, jak budou vypadat vnitřní stěny válce. Pokud v nich budou vyrezlé kráterky, nemá cenu přetěsňovat. Pak je čas na nový.
Lada ? - tím jezdit, není normální !
>2121- ? hniloba s velkou budoucností! Již vyvařená a bojeschopná.
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9320
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vašátor »

Zdenek Cervinka píše: No tak by jsi sázku vyhrál :(.

Rád vyhrávám :glasses7:
Víš jak, lepší přijít na problém hned, než pak někde na cestě. S válcem je to tak jak píše Nemo. Pokud není válec vyrezlý a vyběhaný do oválu, stačí vyměnit gumičky. Pokud ti válec fungoval bez problému a pouze tekl ven, bude chyba v krajní těsnící gumičce. Buď bude vyrezlý kraj nebo silně znečištěný. Však uvidíš. Vše rozeber, řádně očisti do pořádného lesku a pokud nebude náznak koroze, přetěsni a je to. :wink:
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Zdenek Cervinka
Příspěvky: 27
Registrován: pon čer 18, 2007 20:40

Příspěvek od Zdenek Cervinka »

Nemo píše:
Zdenek Cervinka píše: Mění se ten válec celej nebo jenom nějaká manžeta.


V zásadě se dá bez problému rozebrat a přetěsnit. Náhradní gumičky stojí pár korun.
Ovšem otázkou je, jak budou vypadat vnitřní stěny válce. Pokud v nich budou vyrezlé kráterky, nemá cenu přetěsňovat. Pak je čas na nový.


Díky za odpověď. Jak jsem našel někde v historii celej válec stojí několik stovek, takže vzhledem k tomu, že to je poslední pojízdný auto (ze tří :) a jezdím denně) tak bych koupil celej. Ale pak jsem tady našel nářky na nový díly, že jsou horší než starý :( . Takže doleju . Zprovozníme tranzita. A rozděláme, posoudíme popřípadě přetěsníme. Ještě jednou díky. usnadnilo mi to rozhodování :) Bez toho abych to musel rozdělat, podívat se, do rána složit. A rozdělat potom znovu a opravit . Čau zdeněk.
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12117
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Zdenek Cervinka píše: Mám to auto asi dva roky, a je to poprvé, tak ten únik nebude asi moc velký.

Nechci bejt pesimista, ale ten únik bude nejspíš větší ;) Jestli jsi do nádržky celý 2 roky nekoukal....

Zdenek Cervinka píše: A je to jenom malinko malinko poteklý. Takže dolejeme uvidíme

Ono se to zdá malinko, leccos vsákne koberec

Zdenek Cervinka píše: netuším kolik tam tý brzdovky bylo původně.
Zdenek Cervinka píše: Takže dolejeme uvidíme

V systému spojky neni moc, cca 2 deci? Po dolití třeba odvzdušnit ;)

Jinak, s válcem přesně jak řikali klucí, ale rozhodně doporučuju koupit novej Sice stojí asi 4 stovky... Ale já jsem přetěsnil a dobrý, válec vypadal kulatě, nevyrezle. A kámoš (Stanley__001x) mě předpověděl kilometráž a projevy, jak se to bude chovat a trefil se asi s přesností na 50 km. Pak to šlo zase do háje.
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11031
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Mimochodem řeším podobné potíže, dnes jsem kupoval gumičky, původně jsem osciloval s myšlenkou na nový hlavní spojkový válec, ale cena kolem pětikila mě odradila, pokud tedy nebude původní vyrezlý.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9320
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vašátor »

Mně vydržel přetěsněný starý válec 2roky. Strašně moc záleží na tom, jak dlouho stojíš na spojce. Já na spojce nestojím skoro vůbec a s mým přetěsněným válcem jsem neměl problém. Když jsem však auto půjčil někomu, kdo je zvyklý na spojce stát, měl problém vždycky :mrgreen:
Pokud budeš kupovat nový válec, doporučil bych koupit i gumičky a vyměnit je.
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12117
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Já třeba jsem taky zvyklej spojku používat jenom na řazení ;) Systém ovládání i zvýšený studium fóra po koupi mi jasně vštěpilo do hlavy blok, že na spojce se nestojí ;) A řikam, ten válec vypadal fakt kulatě, stříbrně, hladce a co už....proto už navždy budu doporučovat výměnu válce.
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11031
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Kulatost nekulatost, teď jsem si ty gumičky prohlížel, žádná sláva to tedy není, dokonce jsou i o chloupek menší než jedna co jsem doma již měl ... :mrgreen: ... :hrob: .
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Nemo
Příspěvky: 784
Registrován: stř pro 07, 2005 23:50
Bydliště: Praha-západ

Příspěvek od Nemo »

Koko Loko píše:teď jsem si ty gumičky prohlížel, žádná sláva to tedy není, dokonce jsou i o chloupek menší než jedna co jsem doma již měl ... :mrgreen: ... :hrob: .


Jo a to je ten průšvih. Tyhle "náhradní díly" sice stojí pár korun, ale v mnoha případech jsou to spíš dekorace, než náhradní díly. Snad ještě ve značkových Ladaprodejnách (CSAutoLada, Mělník,...) by to mohlo být o trochu lepší,...ale bůh ví.
Lada ? - tím jezdit, není normální !
>2121- ? hniloba s velkou budoucností! Již vyvařená a bojeschopná.
Zdenek Cervinka
Příspěvky: 27
Registrován: pon čer 18, 2007 20:40

Příspěvek od Zdenek Cervinka »

Čau, ještě že jsem se zeptal co mámm dolejt :) . cca ve 23.30 jsem musel odjet a vrátil jsem se trochu po jedné. Předtím jsem si ( naštěstí dolil :) ). cca po 10-15 přeřazeních ta spojka přestala vypínat úplně. Ale jelikož jsem měl dolito .....:) Tak jsem po 2 minutách šlapání vypudil několik bublinek a pokračoval v cestě :) Připomínám že venku je - 12 :) .
Odpovědět

Zpět na „Hnací soustava“