Odhadněte životnost mého motoru

Moderátor: Moderátoři

Příspěvekod Jelen » pon pro 29, 2008 21:57

Je každýho věc co kdo udělá ;) já jen reagoval na to, jak maysner napsal, že motor jede jak kráva, tak ho přece nevyhodim ;) Jo a nezapomeň dát vědět, za kolik na UA jdou COčka a jak jsou na tom s kvalitou a výkonem.
Uživatelský avatar
Jelen
 
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvekod Puhi » pon pro 29, 2008 21:59

Jelen píše:nezapomeň dát vědět, za kolik na UA jdou COčka a jak jsou na tom s kvalitou a výkonem.

Samozrejme, zajtra ak ich nájdem, čo verím že hej, tak to hodim do Natašinej témy... :) Ale zajtra ešte vedieť nebudem ako to zvára, pretože mám taký dojem že to bude bez bomby a neviem kedy nejakú zoženiem, vlastne bomba by aj bola, ale kedy ju naplním... :roll:
Uživatelský avatar
Puhi
 
Příspěvky: 2727
Registrován: čtv čer 07, 2007 20:48
Bydliště: Michaelsheep

Příspěvekod Maysner » pon pro 29, 2008 22:02

motory pred smrti jedou vzdycky nejlip. s tim uz se jezdit nedalo. dymovnice jak svina. kazdou chvili jsem dolival olej. a co bych za nej dostal? 15 ky se valej vsude tak co. pred rokem jsem tu prodaval 15ku 4tis km po go. sla do sveta za 2tis kc :roll:
E36 330i coupe skoro Alpina, Mauritiusblau Metallic - Crash Packet
Dokud karu nerozdelas, nevis o ni nic :-P

Chatka 12 forever
Buková Drift Challenge Team
Romania team 2009
Maysner
 
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv črc 06, 2006 13:22
Bydliště: Brno

Příspěvekod Křečík Barbuška » pon pro 29, 2008 22:06

Teepee, hlavně klid, jdeš do toho moc srdcem, zbytečně si tak zkracuješ život, to jsi asi neviděl video s klovajícím permoníkem, to by jsi teprve asi nerozdejchal :mrgreen: . Toto je problém spíše v technické než etické rovině.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
 
Příspěvky: 11023
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvekod Teepee » pon pro 29, 2008 22:52

Koko Loko píše:Teepee, hlavně klid, jdeš do toho moc srdcem, zbytečně si tak zkracuješ život, to jsi asi neviděl video s klovajícím permoníkem, to by jsi teprve asi nerozdejchal :mrgreen: . Toto je problém spíše v technické než etické rovině.

Jestli myslíš Zadretie Haraburdy, tak to jsem viděl, jestli něco jiného tak sem s tím.
Toto celé není problém v technické rovině, ovšem ani v etické. Toto je problém hlavně v rovině logické.
Potřebuju auto -> Schválně ho ničím
Starám se pečlivě -> Schválně ho ničím
Potřebuju auto -> Pro mě nemá žádnou cenu
Je mráz -> Používám obyčejnou vodu
Jsem veteránista -> Nechám ho trpět
...
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Teepee
 
Příspěvky: 4258
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ

Příspěvekod Acibuk » pon pro 29, 2008 23:03

Potřebuju auto -> V konkrétním případě vím, na co bude sloužit a kolik jsem ochotný do něj investovat, někdy mi prostě stačí, že bude jezdit měsíc, pak ho můžu třeba zahodit
Starám se pečlivě -> Někdy to není potřeba, stačí prostě jezdit a jezdit
Potřebuju auto -> Má pro mě hodnotu dvou tisíc, není to srdeční záležitost
Je mráz -> Používám obyčejnou vodu - ale nastartuju
Jsem veteránista -> Veterány mám ve stodole. Z modré 2101 veterán už nikdy nebude. Na pohled pěkné auto, ale nepůvodní lak, plyn, vařené.. Je to auto na zimu, nic jiného, dal jsem tam aspoň xenony, rádio, vyměnil jsem destičky, nové pneu, celkově jsem pod tím ležel už týden, má vyjebané čepy, kardan, elektriku..
zde
Kua vsecko hraje pro ty podnikatelse zazobane prasata ....

Tak a už zbývá jen ten Jelen a můžeme vytáhnout oponu.
Dostal ste Bludišťáka!
Klikněte zde pro zobrazení.
Uživatelský avatar
Acibuk
 
Příspěvky: 1006
Registrován: ned lis 06, 2005 22:01
Bydliště: u maminky

Příspěvekod Jelen » pon pro 29, 2008 23:08

Acibuk, když jsi na tom dělal takový věci, má cenu to ničit? Pominu, že se zamrzlou vodou to nastartuje vždycky, jen se vylágruje pumpa/praskne řemen, přestane dobíjet, tak dojebeš chladič i topení a bude ti to tam chcát ven. Takhle se s autem na zimu nezachází. A zvlášť když je to na zimu, nestálo by za to zajet na vrakáč a jak říká Saša, nalejt tam starej fridex, kterej tam dávaj zadarmo?
Uživatelský avatar
Jelen
 
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvekod Křečík Barbuška » pon pro 29, 2008 23:10

Teepee píše: ... jestli něco jiného tak sem s tím.
Tím se vysvětluje, že jsi ještě na svobodě a ne ve svěrací kazajce ... . Tutaj http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... sc&start=0 , strana 13, ale doporučují řádně přečíst, aby jsi se dostal do obrazu.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
 
Příspěvky: 11023
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvekod Acibuk » pon pro 29, 2008 23:11

Začínají mě docela bavit ty kouřové efekty při rozjezdu:) Už tam je špetka fridexu.
zde
Kua vsecko hraje pro ty podnikatelse zazobane prasata ....

Tak a už zbývá jen ten Jelen a můžeme vytáhnout oponu.
Dostal ste Bludišťáka!
Klikněte zde pro zobrazení.
Uživatelský avatar
Acibuk
 
Příspěvky: 1006
Registrován: ned lis 06, 2005 22:01
Bydliště: u maminky

Příspěvekod JmJ » pon pro 29, 2008 23:18

zase resite divne veci. proste aci chce zkusit, co to vydrzi, tak to proste zkousi. on to platil, jeho ta vec je, tak co placate nejake moralni teorie. nikdo z vas nikdy nezkusil, co nejak vec vydrzi? co vydrzi cihla, kdyz se hodi z 5 metru, co vydrzi auticko z lega, kdyz se posle proti zdi, co vydrzi zarovka na 12 voltu, kdyz se do ni pusti treba 20 atd. mam snad mit moralni vycitky, ze jsem na olamane cihle zkusil, co vydrzi? mam mit moralni vycitky, kdyz jsem vzal stary mainboard, kterych mam doma 10 a zkusil sem, jak moc je pruzny? mam si delat moralni vycitky, kdyz jsem narval krumpac do srechy zhnileho, olezleho, zdevastovaneho VAZu? Proc?! jsou to veci, ktere nedelam denne, nenicim je po stovkach. ale vse, co jsem znicil, od anglicaku, pres mainboard po zigula, mi dalo zkusenost do zivota, vim co ty veci vydrzi, casto jsem zjistil jak funguji, jak jsou vyrobeny. mam mnoho veci, na kterych mi zalezi a ktere nicit jiste nehodlam. treba me milovane Atari :-).

Nemusim byt z chovani druhych uplne odvazany, ja sam treba nechapu, proc Acibuk meni auto kazdy mesic a vidim za tim (a trochu za jinymi vecmi), honbu za penezi v trochu silnejsi mire, ale mozna je to proste jen jiny pristup. Ale nehodlam z toho delat zasadni moralni otazku.

A abych dal maly priklad toho, ze vsechno neni cernobile, tak pridam male ponauceni o jednom mem kamaradovi. Muj kamarad nemuze vystat cigany, kromerizske a moravske a mozna proste ceske cigany. Tak jako vetsina z nas. Reklo by se rasista. A jak mu reknete po te, co vam povim, ze kdyz mu zbylo velke mnozstvi detskeho obleceni (ne primo po jeho detech, fakt velke mnozstvi), tak ho nalozil do auta a absolutne bez naroku na cokoliv ho odvezl do ciganske osady ve Slovenskem raji, kde toto obleceni rozdal.

Jeden pokus o tom, co vydrzi motor, neni neco, na zaklade ceho by tu mel byt nekdo souzen. A navic si myslim, ze zde vic nez kdy jindy plati, at si kazdy zamete pred vlasnim prahem.
MFP
wergl I - 2104 - melt down
wergl II - 2104 - rebuild succeded
wergl III - 21113 - sold (Chester's new)
wergl IV - i30 - tout est bleu
Uživatelský avatar
JmJ
 
Příspěvky: 6484
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Příspěvekod Teepee » pon pro 29, 2008 23:38

Koko Loko píše:Tím se vysvětluje, že jsi ještě na svobodě a ne ve svěrací kazajce ... . Tutaj http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... sc&start=0 , strana 13, ale doporučují řádně přečíst, aby jsi se dostal do obrazu.
Ste měkoňové, Modrýho jsem nařízl flexou a pak dotrhal 5kg palicí na dva kusy, dodneška je na ní barva. Jednou jsem se netrefil a mám na dvorku rozfláklou dlaždici... Nedělej ze mě to co nejsem, jak už to nakousl nejen JmJ, nějak ty Acibukovi praktiky nemusím, holky se taky dají střídat jak ponožky stejně tak auta, já to tak nedělám. Musím připustit, že mi pořád nějak nejde z mysli to, že Markova legenda LADAklubu sloužila do chvíle, než jí Marek prodal. A dodneška je mi záhadou, kde je pravda. Jestli Acibuk legendu prostě doprasil a nebo je Marek lempl a auto bylo opravdu v rozkladu. Jdu spát, zítra mám v práci fofr, kašlu na to.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Teepee
 
Příspěvky: 4258
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ

Příspěvekod Acibuk » pon pro 29, 2008 23:54

Hm, tak jsme od ubohé 1200ky přeskočili k rozpitvání mé osobnosti:) Ono to asi bude potřeba. Díky JmJ za Tvůj příspěvek.

Btw už jen z principu bych nepochopil, že někdo, kdo zarazí krumpáč do svého bývalého auta tu bude prskat, když nenaliju do motoru, který půjde taky do hutě, fridex:)

Markovo auto - zase taková legenda to nebyla, bylo to mizerně vyvařený auto, s pěkným lakem, výborným motorem, který neustál svůj výkon, s dobrým podvozkem a s láskou opečovávanou aurou:) Dojelo především na korozi, věci, které za něco stály, jsou ve stodole, kastle je v huti, motor v obměněné formě jde do 2101, není co řešit. Myslím, že ať by ho koupil kdokoliv, skončilo by stejně, pokud by do něj někdo nechtěl investovat nehorázný čas a peníze, v mém případě se dostalo přesně do situace,kdy nebyl smysl do něj investovat, takže poslední měsíc svého života sloužilo s vykuchaným interiérem na stavbě (musel jsem Vám to říct:)). Sloužilo dokonale, nedám na něj dopustit.

Já se na auto dívám jako na spotřební kus, možná mám srdeční slabost pro určité značky či kusy, ale pořád je to pro mne logicky seskládaná hromada materiálu.

No a co se týče mého točení aut - tímto bych chtěl poznamenat, že jsem nedávno prodal Kii, což je ostatně důvod, proč teď jezdím jedničkou - čekám, až trošku spadnou A4 v něměcku:) Třeba je to honba za penězi, ale důvod je to pořád stejný, za klientem se nedá jezdit orezlou felicií, a na to si prskejte, jak chcete, možná je to stupidita našeho národa, ale je to potřeba.
zde
Kua vsecko hraje pro ty podnikatelse zazobane prasata ....

Tak a už zbývá jen ten Jelen a můžeme vytáhnout oponu.
Dostal ste Bludišťáka!
Klikněte zde pro zobrazení.
Uživatelský avatar
Acibuk
 
Příspěvky: 1006
Registrován: ned lis 06, 2005 22:01
Bydliště: u maminky

Příspěvekod radek mb » úte pro 30, 2008 10:53

Tentokrát musím souhlasit s JmJ.Aciho auto=Aciho peníze=a't si s tím autem dělá co chce.Navíc nejde o auto,ale jen o motor.Chápal bych spravedlivé rozhořčení ,kdyby Aci chtěl provádět experimenty na autě ve stavu Jahody nebo Teepeeho bílé 06,ale takhle....myslím,že tu jsou zbytečně silné emoce.
Apropo,co se týče Markova auta,každý z nás měl příležitost ho koupit,takže odsuzovat Aciho,že kastle je v hutích, mi přijde trochu nefér.
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
radek mb
 
Příspěvky: 5186
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB

Příspěvekod Vašátor » úte pro 30, 2008 11:11

Acibuk píše: Já se na auto dívám jako na spotřební kus, možná mám srdeční slabost pro určité značky či kusy, ale pořád je to pro mne logicky seskládaná hromada materiálu.


Čili až si dovezeš Audinu, taky ji budeš brát jako spotřební materiál, nebudeš do ní investovat, budeš jen jezdit bez jediné údržby? Pro mě je údržba (pravidelný servis) a investice teda něco naprosto jiného. Auto servisuji aby mi spolehlivě jezdilo (olej, filtry, brzdové destičky...), protože potřebuji spolehlivě jezdit! ..... investice zase placení za nadstandart v podobě xenonů, jinejch sedaček a podobnejch blbinek, který jsou k ničemu.

Jako fakt tě nechápu. Píšeš tu, že potřebuješ aby auto vydrželo měsíc. Píšeš že potřebuješ jezdit ... a přitom děláš vše pro to, aby jsi brzy dojezdil. To je fakt děsná investice, koupit za 40Kč 1l oleje M7ADS. Strašně si tím zvedneš náklady na kilometr .... jenže co když jednou nedojedeš ke klientovi? Nevím co děláš za práci, ale řekl bych že přijdeš o mnohem víc peněz, než o oných pár korun za olej a fridex ....

Fakt nechápu tvůj přístup..... a vůbec nevím, cos od tohoto tématu čekal...... Ale co, je to tvoje věc. Pro mě je toto prasárna největšího kalibru. Znám spoustu lidí, co své auto berou jako spotřební materiál a vůbec o něj nepečují. Ovšem s tímto jsem se ještě nesetkal ...

Ještě co se týká k testování aut ... taky jsem jich hodně testoval, co vydrží, co přeskočí, co řeknou na výskok a náraz na čumák.... Ovšem nikdy jsem od takového auta nechtěl, aby mě ten den ještě někam dovezlo ... třeba za klientem, že.
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9311
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

Příspěvekod Laďuša » úte pro 30, 2008 12:14

Já nechápu vůbec tady to :D Jak to tak čtu, tak mě to příde, že lidi tady omílají to samý furt dokola. Má k tomu eště někdo co říct? Novýho? Co takhle se na to vyprdnout, zamknout a hotovo, no?
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Laďuša
 
Příspěvky: 12117
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň

PředchozíDalší

Zpět na Nepovedené pokusy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků