Spojka z Fiata?

Moderátor: Moderátoři

Spojka z Fiata?

Příspěvekod Pavel04 » pon úno 26, 2007 02:45

Tak mi plizive zacina prokluzovat spojka... Uvazuju co udelat aby se i pri zvyseni vykonu nenicila prilis rychle. Tak me napadlo, kdyz funguje Lada motor + Fiat 131 prevodovka nebo Fiat motor + Lada prevodovka, lze mezi to strcit fiat spojku? To ze je puvodne ovladana lankem je snad jedno nebo ne? Da se tam strcit jen lamela a pritlacnak z 131? Nebo z neceho jinyho? Bylo by to mozna levnejsi a ucinejsi nez ta SACHS zavodni spojka na Ladu, ne?
Vaz 2107 no engine - 0g CO2 :D
Uživatelský avatar
Pavel04
 
Příspěvky: 602
Registrován: sob říj 29, 2005 09:52
Bydliště: Praha - Nusle

Příspěvekod Vašátor » pon úno 26, 2007 09:17

To, jestli je ovládána spojka lankem nebo kapalinou, nemá z přítlačákem a lamelou co dělat. K tomu slouží mechanismus chycený v převodovce. Lamela z Fiatu na Ladu jde bez problému, s přítlačákem si nejsem jist, protože setrvák např. z Fiatu 131 je myslím o trošku větší. Tudíž by možná neseděly šrouby přítlačáku....ale to je jen moje teorie.
Jinak můj osobní názor na toto: Použití Laďáckého přítlačáku (třeba z Nivy) + APčková Fiaťácká lamela značka ideál.... zdůrazňuji "můj názor".
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9296
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

Příspěvekod Luděk Ondrůch » pon úno 26, 2007 09:29

A co tak použít i přímo lamelu z nivy?
VAZ 1117
Uživatelský avatar
Luděk Ondrůch
 
Příspěvky: 1499
Registrován: pon srp 01, 2005 12:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Drobek81 » pon úno 26, 2007 10:01

nevim Pavle jakej mas vykon, mne u standartni 17ky proklouzne spojka kdyz mam na vozejku cca 1200kg, prepnu na benzin a dam plnej knedlik...Lamela je nova, primo 21213 bo co...a pritlacak standart, mam doma sice i ten sachs s lamelou ale este sem to nezkousel pouzit (mam strach ze bude odchazet ovladani spojky, je to o poznani tuzsi...). Pokud se Ti to zda drahe tak zkus napsat Cmelovi, ja to od nej za par kacek koupil...nove samozrejme...
Moudrost nepřichází vždy s věkem. Někdy věk přichází sám.
Starý dům a mladá žena - hojnost práce zaručena.
Práce vyžaduje čím dál větší vzdělání, vzdělání čím dál větší práci.
Uživatelský avatar
Drobek81
 
Příspěvky: 2129
Registrován: pon lis 01, 2004 19:47
Bydliště: Brno-Vyškov

Příspěvekod Myso » pon úno 26, 2007 11:41

Drobek81 píše:zkus napsat Cmelovi, ja to od nej za par kacek koupil...nove samozrejme...
nejde to neeeejde to...
Ich fahre einen Shiguli - WAS2105
Keď ju poriešiš, nie je čo milovať...
_________________
Chatka 12 forever :mrgreen:
Myso
 
Příspěvky: 1389
Registrován: stř kvě 26, 2004 17:59
Bydliště: Bratislava-Praha

Příspěvekod Drobek81 » pon úno 26, 2007 12:19

nejde to neeeejde to...


neco mi snad uniklo??? :shock:
Moudrost nepřichází vždy s věkem. Někdy věk přichází sám.
Starý dům a mladá žena - hojnost práce zaručena.
Práce vyžaduje čím dál větší vzdělání, vzdělání čím dál větší práci.
Uživatelský avatar
Drobek81
 
Příspěvky: 2129
Registrován: pon lis 01, 2004 19:47
Bydliště: Brno-Vyškov

Příspěvekod Roman » pon úno 26, 2007 12:26

Sprisnena kontrola vo vyrobnom zavode :(
Roman
Uživatelský avatar
Roman
 
Příspěvky: 1285
Registrován: úte čer 01, 2004 09:18
Bydliště: Kralův Dvůr

Příspěvekod Luděk Musil » pon úno 26, 2007 12:40

Drobek81 píše:neco mi snad uniklo??? :(

Spojení Lada motor kontra fiat 131 převodovka (když už pominu výměnu přední části kardanu) není možné. Setrvačníky jsou rozdílné. Upozornil mne na to montér Kolja - který se toto snažil udělat. Aby tam dostal převodovku od Fiata - musel i z Fiata použít setrvačník a celou spojku. Pokud by tam zůstal setrvačník z Lady - tak by nefungoval startér. Setrvačník má totiž větší průměr.

Pavel04 píše: Tak mi plizive zacina prokluzovat spojka... .

V tomto případě jsou jen dvě možnosti:
1. buď je moc přitažená
2. nebo už je sjetá.
V obou případech bych udělal její kontrolu a v druhém případě i výměnu lamely. L.
Uživatelský avatar
Luděk Musil
 
Příspěvky: 10469
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov

Příspěvekod Drobek81 » pon úno 26, 2007 13:48

Luděk Musil píše:Drobek81 napsal:
neco mi snad uniklo??? :(

Spojení Lada motor kontra fiat 131 převodovka (když už pominu výměnu přední části kardanu) není možné. Setrvačníky jsou rozdílné. Upozornil mne na to montér Kolja - který se toto snažil udělat. Aby tam dostal převodovku od Fiata - musel i z Fiata použít setrvačník a celou spojku. Pokud by tam zůstal setrvačník z Lady - tak by nefungoval startér. Setrvačník má totiž větší průměr.


aha, myslel sem kontaktovat Cmelaka skrz tu sachs spojku...prodal mi ju komplet a este nejake mel...spatne sem to mozna napsal... 8)
Moudrost nepřichází vždy s věkem. Někdy věk přichází sám.
Starý dům a mladá žena - hojnost práce zaručena.
Práce vyžaduje čím dál větší vzdělání, vzdělání čím dál větší práci.
Uživatelský avatar
Drobek81
 
Příspěvky: 2129
Registrován: pon lis 01, 2004 19:47
Bydliště: Brno-Vyškov

Příspěvekod Vašátor » pon úno 26, 2007 14:50

Luděk Musil píše:Spojení Lada motor kontra fiat 131 převodovka (když už pominu výměnu přední části kardanu) není možné. Setrvačníky jsou rozdílné. Upozornil mne na to montér Kolja - který se toto snažil udělat. Aby tam dostal převodovku od Fiata - musel i z Fiata použít setrvačník a celou spojku. Pokud by tam zůstal setrvačník z Lady - tak by nefungoval startér. Setrvačník má totiž větší průměr.


Možné to je, ale musí se použít startér z Fiatu. Má menší ozubené kolo. Také jsme to řešili a myslím, že to takto šlo. Už je to přecejen pár let zpět....
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9296
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

Příspěvekod Laďuša » pon úno 26, 2007 14:51

Vašátor píše:
Luděk Musil píše:Spojení Lada motor kontra fiat 131 převodovka (když už pominu výměnu přední části kardanu) není možné. Setrvačníky jsou rozdílné. Upozornil mne na to montér Kolja - který se toto snažil udělat. Aby tam dostal převodovku od Fiata - musel i z Fiata použít setrvačník a celou spojku. Pokud by tam zůstal setrvačník z Lady - tak by nefungoval startér. Setrvačník má totiž větší průměr.


Možné to je, ale musí se použít startér z Fiatu. Má menší ozubené kolo. Také jsme to řešili a myslím, že to takto šlo. Už je to přecejen pár let zpět....


Aby to pak vůbec ještě byly Lada... :P
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Laďuša
 
Příspěvky: 12117
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň

Příspěvekod Pavel04 » pon úno 26, 2007 20:20

Tak ted ani nevim jaka spojka tam je takze asi rozebrat a pak teprv shanet...
Vaz 2107 no engine - 0g CO2 :D
Uživatelský avatar
Pavel04
 
Příspěvky: 602
Registrován: sob říj 29, 2005 09:52
Bydliště: Praha - Nusle

Příspěvekod Honza 21061 » pon úno 26, 2007 23:00

Co takhle kontaktovat bývalého majitele? To by bylo nejjednodušší nemyslíš? :wink: Jestli byla ta spojka po dostavbě vozu nová, tak to jsi ji dodrbal celkem rychle ne? :shock:
Honza
Osa Praha - Brno
Uživatelský avatar
Honza 21061
 
Příspěvky: 1600
Registrován: úte pro 13, 2005 22:35
Bydliště: Praha

Příspěvekod Pavel04 » úte úno 27, 2007 20:46

praveze spojka nova nebyla neboj, byvalej majitel ji tam nechal a predbyvalej je nevimkdo, dneska sem to zkousel a vymackne se celkem brzo, takze je kam jit s utahovanim, ale nevim jestli to este pomuze.
Kazdopadne jsem celkem spokojenej s cenou - pritlacnak 1500 a lamela 900.
Vaz 2107 no engine - 0g CO2 :D
Uživatelský avatar
Pavel04
 
Příspěvky: 602
Registrován: sob říj 29, 2005 09:52
Bydliště: Praha - Nusle

Příspěvekod Nulašestka » úte úno 27, 2007 21:57

Pavel04 píše: pritlacnak 1500 a lamela 900.

Fiat 131?
Nulašestka
 
Příspěvky: 1296
Registrován: úte led 31, 2006 20:53
Bydliště: Kocourkov a Hulvátov

Další

Zpět na Nepovedené pokusy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron