tecie zadny brzdovy valček....

Moderátor: Moderátoři

tecie zadny brzdovy valček....

Příspěvekod Dusan » sob bře 17, 2012 14:41

Problem tečie pravý brzdovy valcek... kedze už su staršie rozhodol som sa pre vymenu gumičiek uč davnejšie.... samozrejme nove kvalitne diely...ROZLEPTaLO ich. Tak že teču zasa , no nič dal som kupit v piatok valceky.... dajte niekomu niečo kupit (fenox) ale kedze vyzeraju obstojne namontujem nie.... uz som vedel ze bude problem trubku som povolil ale odkrutil lebo zhrdzavena bola ...nevadi aj tak som chcel menit trubky.... sup do druheho auto do mesta...zavrete (auto na zdvihaku trubky strihmmnute pri kostke pre istotu keby praskla aby som vedel co vsetko treba kupit) tak e auto nepojazdne :D no nič pondelok vyrazam opet po diely....
Naviac ma stve ze ked by vyrabali normalne gumičky tak by som menit nemusel problem je ze tam idu dvadsiatky. Na novych valcekoch 19 tak neviem ci mam kupit rovno druhe alebo tie c osu origo vo valcekoch vydrzia tiez su cierne a kupit viem nejake hnede predpokladam ze lepši material....
Dusan
 
Příspěvky: 3864
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Re: tecie zadny brzdovy valček....

Příspěvekod Dusan » sob bře 24, 2012 20:53

tak dnes som to dufam definitivne spojadnil...rurky zapojene uz tusim pondelok...od vtedy akuto tazko pojazdne trvalo brzdili zadne brzdy......dnes som musel som rozobrat tie samostavy na paknach a prebrusit dieru na vecsiu...sa mi nechcelo takze najprv som obrusil vsetko mozne Grrrr... MS sport skallmal .. uz druha vec na brzdy od nich co nesedela.... namontovane 19 valceky. Od spruzin ma bolia ruky ale aspon som si dobre precvicil montaz 10* hore dole sprusiny a bubon...
Dusan
 
Příspěvky: 3864
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Re: tecie zadny brzdovy valček....

Příspěvekod MartasBrno » ned bře 25, 2012 21:54

To jsou teda zážitky. Nejhorší je, že člověk, kterej nemá nadprůměrnej čuch prostě nepozná, jestli je ta gumka dobrá nebo ne, ale už samotnej fakt, že repasovat nový díly je teda silnej nátlak na morálku.
Hodně zdaru.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
MartasBrno
 
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Re: tecie zadny brzdovy valček....

Příspěvekod Hurikán » ned bře 25, 2012 22:14

Dusan: To teda určitě nepotěší. Já na základě zkušeností jak svých, tak zejména ostatních tady na fóru, jsem zvolil sázku na jistotu. Na brzdách absolutně nehodlám šetřit, neboť zejména při mém jízdním stylu a způsobu využívání vozidel si rozhodně nemůžu dovolit jejich selhání. Proto jdu cestou sice daleko dražší, ale jak doufám, i daleko lepší. Viz tento můj příspěvek: viewtopic.php?p=307576#p307576 Zatím od montáže fungují velmi dobře. A zrovna během pár nadcházejících týdnů budu úplně stejným způsobem generálkovat brzdy na jiném stroji. Pro něj už mám materiál nakoupený od stejné značky, ale tentokrát v samostavném provedení. Tak doufám, že válečky moji důvěru nezklamou. :)

A ještě jedna věc k otázce průměrů. V prvních letech výroby se osazovaly zadní válečky o průměru 19mm. Po roce cca 1977 došlo ke změně na průměr 20,64mm. Válečky o větším průměru díky hydraulickému převodu působí na pakny větší silou a přispívají k lepšímu brždění. ;)
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Hurikán
 
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno

Re: tecie zadny brzdovy valček....

Příspěvekod Dusan » stř bře 28, 2012 16:07

Opacne nie...povodne boli 20 tky a po novom su 19....
Dusan
 
Příspěvky: 3864
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Re: tecie zadny brzdovy valček....

Příspěvekod Hurikán » stř bře 28, 2012 19:28

Ne ne. Opravdu byly nejdřív 19ky a teprve po čase přišla změna na 20,64. Obyčejná nesamostavná prasátka se dělají jak v 19ce tak i ve 20,64, kdežto samostavy se dělají pouze v rozměru 20,64mm.
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Hurikán
 
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno

Re: tecie zadny brzdovy valček....

Příspěvekod Teepee » čtv bře 29, 2012 09:56

Hurikán píše:Ne ne. Opravdu byly nejdřív 19ky a teprve po čase přišla změna na 20,64. Obyčejná nesamostavná prasátka se dělají jak v 19ce tak i ve 20,64, kdežto samostavy se dělají pouze v rozměru 20,64mm.

A neprozradil bys nám jaké číslo dílu mají ta prasátka ATE, která jsi dal do Jahody? Předpokládám, že jsou to ta nesamostavná, o ta mi jde
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Teepee
 
Příspěvky: 4248
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ

Re: tecie zadny brzdovy valček....

Příspěvekod Hurikán » čtv bře 29, 2012 19:52

Klidně prozradím. :D

Do Jahody jsem namontoval nesamostavná prasátka Ate o průměru 20,64mm. Číslo dílu je: 24.3220-1102.3

Pro nulapětku mám nachystána samostavná prasátka Ate, taktéž s průměrem 20,64mm. Jejich číslo je: 24.3220-1103.3

A pro úplnost - kdyby měl někdo zájem si do auta dát masochisticky nesamostavná Ate prasátka s původním průměrem 19,05mm, tak jejich číslo je: 24.3219-0801.3


K prasátkům co jsem předloni kupoval do Jahody ale ještě uvedu poznámku, že jsem tehdy měl dost velký problém je sehnat. Nikde ve skladech nebyly. Nakonec se je přes jednu firmu podařilo stáhnout přímo z centrálního skladu ve Frankfurtu, kde bylo tehdy posledních pár kusů. Jak je to s nimi dnes, nevím. Možná jich zase pár vyrobili, nebo to byl jen krátkodobý výkyv. Každopádně je dobré počítat s tím, že jejich objednání nemusí být zrovna nejjednodušší. ;)

Když jsem před pár týdny kupoval samostavy na nulapětku, tak průběh nákupu taky nebyl úplně ideální. Sice se šly normálně objednat, ale musel jsem na ně čekat asi tři dny a ještě navíc byly nakonec o pár desítek % dražší. To jsem ale věděl už při potvrzení objednávky, čili nešlo o nepříjemné překvapení.
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Hurikán
 
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno

Re: tecie zadny brzdovy valček....

Příspěvekod Teepee » pát bře 30, 2012 09:56

Hurikán píše:K prasátkům co jsem předloni kupoval do Jahody ale ještě uvedu poznámku, že jsem tehdy měl dost velký problém je sehnat. Nikde ve skladech nebyly. Nakonec se je přes jednu firmu podařilo stáhnout přímo z centrálního skladu ve Frankfurtu, kde bylo tehdy posledních pár kusů. Jak je to s nimi dnes, nevím. Možná jich zase pár vyrobili, nebo to byl jen krátkodobý výkyv. Každopádně je dobré počítat s tím, že jejich objednání nemusí být zrovna nejjednodušší. ;)

Ano, pamatuji, že jsi to tehdy psal, ale teď máme kód výchozího dílu a ten má jistě své náhrady.
Protože třeba v katalogu Autobenex jsem kloudné informace nenašel. Nicméně, teď když vím přesné číslo dílu dohledal jsem tam, že:
nesamostavné 24.3220-1102.3 (resp. AT020213) by mělo jít nahradit TRW BWF144
samostavné 24.3220-1103.3 (resp. AT020214) by mělo jít nahradit TRW BWF150

Autobenex uvádí že:
Značka LADA, Model 1200-1600, Motor 1600 (2106) má prasátko 24.3220-1103.3
Značka LADA, Model 1200-1600, Motor 1600 (WAS2106) má prasátko 24.3220-1102.3
V tom se opravdu těžko vyznat, jedině vzít KND a dohledat to přes originální díl kdy Autobenex uvádí
2101-3502040-10, resp. 2101-3502040 odpovídá nesamostavné ATE 24.3220-1102.3 resp. AT020213
21050-3502040 resp. 2105-3502040 odpovídá samostavné 24.3220-1103.3 resp. AT020214
Pak už by to šlo, člověk si domyslí že 2101 je holé prasátko a 2105 je se samostavem.

A. masochismus 19,05 mm? Kdyby nebylo 20,64, tak bych se mu ani nebránil, důležitá je nesamostavitelnost. Bílý jezdí jen s minimem nákladu, tak by to nemuselo být z hlediska provozních vlastností na závadu. Ale když se ve mně probudí Zarytý originalista... :lol: ...ještě kouknu na půdě v syslátech :wink:
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Teepee
 
Příspěvky: 4248
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ

Re: tecie zadny brzdovy valček....

Příspěvekod Hurikán » pát bře 30, 2012 11:37

Tak přesný výrobní kód Ate + gebrauchsnummer jsem znal už předloni. Jinak bych správná prasátka ani nemohl objednat. A všechny nabízené náhrady jsem tehdy odmítl, protože jsem byl pevně rozhodnut a přesně věděl, co chci. Rozkaz zněl jasně. :D

Údaje v katalozích firem typu Autobenex a spol. je třeba brát s jistou rezervou, resp. obezřetností. Primární je, přesně vědět co chci koupit (typ, parametry), sekundárně si najít díl s požadovanými parametry na stránkách výrobce a zjistit si přesná typová a objednací čísla a teprve terciálně si najít distributora, u kterého dotyčný díl objednám přímo podle čísla výrobce. Potom se nemusím nechávat znejisťovat různými rozporuplnými katalogy.
Viz: http://www.ate.de/generator/www/com/de/ ... ex_de.html odkaz Kataloge -> Online Katalog - Teile ;)

No a nakonec jestli se v tobě probudí zarytý originalista, tak tím spíš musíš trvat na 20,64, neboť do nulašestek a jejich modifikací se již dávaly pouze válečky nového (většího) průměru. Po technické stránce mezi prasátky obou průměrů není zase až tak velký rozdíl. Rozhodně ne takový, aby řidič po sešlápnutí brzdy poznal, co má v bubnech za prasata. :)
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Hurikán
 
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno

Re: tecie zadny brzdovy valček....

Příspěvekod Vašátor » pát bře 30, 2012 12:00

Velmi dobré díly na brzdy dělá i Cifam (Ital). Zadní prasátko na Ladu od Cifamu stojí nějakých 140kč a nejsou s nimi žádné problémy. Cena jen o málo vyšší než u Fenoxu, kvalitou však úplně někde jinde.
Stejně je to zajímavé ... včera jsem rozebíral brzdy na Pepíkovi (2103, najeto 63 000km) a zadní brzdy jsou naprosto panenské. Nevím jak s tím pán jezdil, ale pakny i buben mají ještě tovární drážkování, prasátka netečou a chodí naprosto volně. Ba i přední prasátka chodí úplně volně ... po 39 letech bych tomu rozhodně nevěřil, ale je tak.
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9296
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

Re: tecie zadny brzdovy valček....

Příspěvekod Hurikán » pát bře 30, 2012 12:03

Ano, o Cifamu vím, že dělá slušné věci za příznivé ceny. Jenže když už používám brzdovku Ate, tak k ní kupuju i prasátka Ate, ať se to neplete. :mrgreen: Mám rád, když všechno spolu pěkně ladí. 8)
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Hurikán
 
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno

Re: tecie zadny brzdovy valček....

Příspěvekod Jan Vaníček » pát bře 30, 2012 20:01

Zase bych to ATE tak nechválil, na plásťáku mám už druhé kotouče ATE a jsou opět na vyhození. První vydržely asi 5 tis a pak už se s tím nedalo jezdit. Stačil teplotní impulz a hned byly zkroucené. Reklamace byla úspěšná, s novými jsem jezdil ještě opatrněji (ani nejsou orezlé po zimě), mám najeto ca 7 tis a při každém brždění tlukot do volantu. Když jsem tam vrátil kvůli reklamaci ty staré a čínské desky, vše se hned uklidnilo. Desky jsou taky ATE. Pro rýpaly: Nejsem prase a např. slušné desky na sl. Octavii mi vydrží přes 100tis..
Jan Vaníček
 
Příspěvky: 1093
Registrován: úte úno 03, 2009 10:26
Bydliště: Krkonoše

Re: tecie zadny brzdovy valček....

Příspěvekod Vašátor » sob bře 31, 2012 11:53

Já jsem dlouho nevěřil v kvalitu Cifamu ... dokud nepřijela sousedka se zablokovanou brzdou. Sousedce jsme osadili nové kotouče i destičky Cifam na VW Polo 1.9SDI. Za 14 dní u nás byla znovu ... v Brně se jí zaseklo brzdové prasátko (přitom jsme je kontrolovali, chodilo bez problému), přesto se zaseknutou brzdou dojela až na dílnu (40km). Z kotouče se kouřilo, takřka rudě svítil a celý zmodral ... po vychladnutí jsme brzdu rozchodili (stačilo rozebrat, pístek se uvolnil a hotovo) a čekali jak to bude brzdit. Kupodivu nekope, po měsíci jsme na kotouč opět koukali při přezouvání pneu a na kotouči se obrousila i ta nechutně modrá vrstva ... nechápu :shock:
Naopak ATE kotouče, co jsme montovali na Land Cruisera, začali kopat po 5tis km. Přitom pístky jsme kontrolovali - bez problému ... tak teda nevím
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9296
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

Re: tecie zadny brzdovy valček....

Příspěvekod Hurikán » sob bře 31, 2012 15:15

Jsem rád, že jsem procitl z bludu a zjistil, že výrobky německé firmy Ate jsou naprosté šmejdy a jejich montáž do vozu je přímo životu nebezpečná. :weedman:

Teď ale vážně. S kotouči Ate nemám žádné osobní zkušenosti, jen s deskama Ate (ne na žigulu), které mně připadají jako úplně normální kvalitní výrobek, dobře snášející i občasnou sportovní jízdu. Pokud jde ale o díly hydrauliky a hlavně brzdové kapaliny, tak s nimi mám osobní zkušenosti velmi pozitivní. Ve větší míře jsem na hydrauliku Ate přešel na základě velmi dobrých dlouhodobých zkušeností dvou velkých, navzájem nezávislých, servisáků, co dělají zejména auta Ford, Subaru a Honda, vč. jejich sportovních úprav a ti Ate s úspěchem mnoho let montují.

Ono obecně každá firma umí něco líp a něco hůř. Záleží na tom, na co se primárně zaměřuje. Optimálních výsledků se potom dá dosáhnout na základě zkušeností, kdy vím, že komponent A celku X použiji od firmy 1, komponent B od firmy 2 a komponent C od firmy 3. Takto dobře vybraný a poskládaný celek potom funguje daleko líp, než když by se použilo vše od firmy 1, 2 nebo 3.

Výše popsaný příklad funguje ve všech oblastech. Nejenom v oblasti aftermarketu ND na auta. :idea:
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Hurikán
 
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno

Další

Zpět na Nepovedené pokusy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků