Kulove cepy Lemforder

Moderátor: Moderátoři

Kulove cepy Lemforder

Příspěvekod Ondra 07 » čtv led 17, 2008 20:17

Tak a je to tady panove, rozhodoval jsem se mezi Moggy a Lemfordery, nakonec me presvedcili na tuhle znacku, udajne se pouzivaji pri prvovyrobe u Mercedes a BMW, nejaky patek vydrzi i na nove motokare od BMW M5. Takze uvidime, na jare je zacnu testovat. Jinak neni nad cim v podstate vahat, stoji stejne jako nejake "noname" mady in poland, italy, ci nedejboze SSSR.Cena 290,- za kus. Potesila me sada pevnostnich sroubu se samojistimcimy matkami v baleni, hlavni matice je samozrejmosti u teto znacky,(ne jako kdyz jsem kupoval prvne, kdy jsem dostal do ruky holy kulak a o gumovou prachovku jsem si musel rict... cena 400,-, bylo to k placi). Pod prachovkou se ukryva male mnozstvi grafitove vazeliny,ale myslim ze po stalceni prachovky tehlici to mnozstvi bude stacit. Pro jistotu jsem zakoupil i cepy rizeni od teto znacky.

P.S. Zakoupil jsem tez nove spojovaci matice cepu rizeni (to cim se serizuje sbihavost) no a vetsi shit za 100,- jsem v ruce jeste nemel, soudruzi si evidentne s vybehem zavitu hlavu nelamou, takze vysledek ja takovy ze ty spojky ani poradne nejdou nasroubovat na ty nove cepy,jeste ze jsou tak pevny ze zavit do spojek sami proriznou, tak to dopada kdyz se potka presny vyrobek s ruskym nahrubo otesanym polotvarem :lol: . Takze dokud ty "zajete" nemaji strzeny zavit a fungujou, nemenit!!! Tot pouceni pro priste.
Přílohy
Lemforder3.jpg
Naposledy upravil Ondra 07 dne čtv led 17, 2008 21:04, celkově upraveno 5
...anebo jinej případ, průsek v lese asi na metr širší ne, sráz jako střecha. Šero, mlha, skoro tma. Rozhodl jsem, sjedeš to šusem, sotva odpíchnu je zle hochu námraza jako mejdlo. Zkouším zaplužit, ani zdání...
Uživatelský avatar
Ondra 07
 
Příspěvky: 654
Registrován: stř říj 05, 2005 21:31
Bydliště: Olomouc / Brno

Příspěvekod rosta » čtv led 17, 2008 20:40

kdepak se tohle fajn zboží koupí ?
když jsem byl malý vozili mě ladou a od té doby....
rosta
 
Příspěvky: 1417
Registrován: ned led 07, 2007 12:53
Bydliště: Moravany u Holic

Příspěvekod Ondra 07 » čtv led 17, 2008 20:48

rosta píše:kdepak se tohle fajn zboží koupí ?
MJ-Auto v Brne napr. jsou levnejsi nez ELIT. link: http://www.mjauto.cz/
...anebo jinej případ, průsek v lese asi na metr širší ne, sráz jako střecha. Šero, mlha, skoro tma. Rozhodl jsem, sjedeš to šusem, sotva odpíchnu je zle hochu námraza jako mejdlo. Zkouším zaplužit, ani zdání...
Uživatelský avatar
Ondra 07
 
Příspěvky: 654
Registrován: stř říj 05, 2005 21:31
Bydliště: Olomouc / Brno

Příspěvekod Nulašestka » pát led 18, 2008 14:28

Tak jsem je byl objednat v Liberci v Elitu, cena 350Kč za kus.
Nulašestka
 
Příspěvky: 1296
Registrován: úte led 31, 2006 20:53
Bydliště: Kocourkov a Hulvátov

Příspěvekod Křečík Barbuška » pát led 18, 2008 16:15

Nechceš ty kuláky nahodit hned a projet se párkrát v soli? Docela by mě zajímalo jestli také chytnou lišku jako MOOGy.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
 
Příspěvky: 11021
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvekod Drobek81 » pát led 18, 2008 16:28

Nechceš ty kuláky nahodit hned a projet se párkrát v soli? Docela by mě zajímalo jestli také chytnou lišku jako MOOGy.

osobně nevím o podvozkovém dílu, který by nechytl po provozování nejen v soli lišku na povrchu...seš detailista :roll: :lol:
Moudrost nepřichází vždy s věkem. Někdy věk přichází sám.
Starý dům a mladá žena - hojnost práce zaručena.
Práce vyžaduje čím dál větší vzdělání, vzdělání čím dál větší práci.
Uživatelský avatar
Drobek81
 
Příspěvky: 2129
Registrován: pon lis 01, 2004 19:47
Bydliště: Brno-Vyškov

Příspěvekod Yellow01 » pát led 18, 2008 17:49

Musíš to pěkně natřít, pak nechytne lišku vůbec nic. :mrgreen:
Uživatelský avatar
Yellow01
 
Příspěvky: 1862
Registrován: úte kvě 17, 2005 20:14
Bydliště: Třeboň

Příspěvekod Pája » pát led 18, 2008 18:30

Jak si seš Ondro tak jistej, že ty "šmejdy" pocházej z Ruska? Myslel sem si, že Rusové nepatřej mezi nejhorší výrobce náhradních dílů.
Pája
 
Příspěvky: 991
Registrován: ned čer 06, 2004 19:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Křečík Barbuška » pát led 18, 2008 20:38

Drobek81 píše:osobně nevím o podvozkovém dílu, který by nechytl po provozování nejen v soli lišku na povrchu...seš detailista :roll: :lol:
Nebudeš tomu věřit, ale Fenoxy co tam mám rok a něco, lišku ještě nechytly. Co se týče "nevýdrže" ruských dílů, mám pocit, že hlavní problém je, že ty "ruské" díly co nám tu běžně servírují možná ani nejsou z Ruska, možná z nějakých bývalých Svazových republik a dělají je na koleně kdoví kde.
Naposledy upravil Křečík Barbuška dne pát led 18, 2008 20:42, celkově upraveno 1
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
 
Příspěvky: 11021
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvekod Little Red Riding Hood » pát led 18, 2008 20:41

Pája, boužel bejvávalo.. :(
Little Red Riding Hood
 
Příspěvky: 2585
Registrován: ned zář 25, 2005 21:38
Bydliště: Olomoucity-Brnotown

Příspěvekod Ondra 07 » sob led 19, 2008 13:05

Koko Loko píše:Co se týče "nevýdrže" ruských dílů, mám pocit, že hlavní problém je, že ty "ruské" díly co nám tu běžně servírují možná ani nejsou z Ruska, možná z nějakých bývalých Svazových republik a dělají je na koleně kdoví kde.
To mas pravdu a v tom je kamen urazu... Prijdes do kramu reknes 2x kulak prosim, pani to poda s nejistym usmevem a na dotaz co to vlastne podala odpovi pokrcenim ramen a jeste blbejsim usmevem... Pak se v tom cert vyznej co vlastne kupujes, posledni dobou se za lada-shopy opravdu stydim, to neni obchod s nahradnimy dily, ale doprodej toho co bylo kdyz se jeste neco k nam vozilo. Ale cekat kompletni sortiment "kvalitnich" nahradnich dilu na 20 let stary auto se asi neda no... A tak nezbyva nez hledat a patrat po zamenych dilech od znacek ktery uz jsou letama provereny a u kterych je radost ty dily kupovat.
Naposledy upravil Ondra 07 dne sob led 19, 2008 13:15, celkově upraveno 1
...anebo jinej případ, průsek v lese asi na metr širší ne, sráz jako střecha. Šero, mlha, skoro tma. Rozhodl jsem, sjedeš to šusem, sotva odpíchnu je zle hochu námraza jako mejdlo. Zkouším zaplužit, ani zdání...
Uživatelský avatar
Ondra 07
 
Příspěvky: 654
Registrován: stř říj 05, 2005 21:31
Bydliště: Olomouc / Brno

Příspěvekod Ondra 07 » sob led 19, 2008 13:14

Koko Loko píše:Nechceš ty kuláky nahodit hned a projet se párkrát v soli? Docela by mě zajímalo jestli také chytnou lišku jako MOOGy.
Nahodit na ramena je sice muzu,ale ramena mam dve doma na stole v Olomouci a dve v Brne nachstany na lakovani. Takze kompletne rozhozeny podvozek... Nemluve o tom, ze nemam zimaky a SPZ mam v depozitu... :D
...anebo jinej případ, průsek v lese asi na metr širší ne, sráz jako střecha. Šero, mlha, skoro tma. Rozhodl jsem, sjedeš to šusem, sotva odpíchnu je zle hochu námraza jako mejdlo. Zkouším zaplužit, ani zdání...
Uživatelský avatar
Ondra 07
 
Příspěvky: 654
Registrován: stř říj 05, 2005 21:31
Bydliště: Olomouc / Brno

Příspěvekod Křečík Barbuška » sob led 19, 2008 14:22

Tak rozpusť sůl ve vodě a nanášej štětečkem, řádně to uzavři do igeliťáku a udržuj vlhkost :weedman: .
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
 
Příspěvky: 11021
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvekod Little Red Riding Hood » sob led 19, 2008 15:01

Koko Loko píše:Tak rozpusť sůl ve vodě a nanášej štětečkem, řádně to uzavři do igeliťáku a udržuj vlhkost :weedman: .
kdybych tě neznal možná bych i pomalu začinal uvažovat o tom že jsi uchyl.. :P

jinak moje taliánské čepy po roce chytily lišku jen v mistě kde byly v kontaktu s orezlím ramenem.. ale taky jim ted dám štětcem naholou..
Little Red Riding Hood
 
Příspěvky: 2585
Registrován: ned zář 25, 2005 21:38
Bydliště: Olomoucity-Brnotown

Příspěvekod Drobek81 » sob led 19, 2008 20:27

kdybych tě neznal možná bych i pomalu začinal uvažovat o tom že jsi uchyl.. :P

že váháš...je to vzorový příklad 8)
Moudrost nepřichází vždy s věkem. Někdy věk přichází sám.
Starý dům a mladá žena - hojnost práce zaručena.
Práce vyžaduje čím dál větší vzdělání, vzdělání čím dál větší práci.
Uživatelský avatar
Drobek81
 
Příspěvky: 2129
Registrován: pon lis 01, 2004 19:47
Bydliště: Brno-Vyškov

Další

Zpět na Zajímavé úpravy a vylepšení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků