Pomoc pri instalacii Turba

Moderátor: Moderátoři

Příspěvekod Ondra 07 » pon pro 10, 2007 00:14

Souhlasim s Trevorem v plnem rozsahu a to je tak nejak i dostatecna odpoved na prvni Tlustiho otazku. Zadne manualy nejsou a i kdyby byli tak to nebude fungovat jak ma. Jedina moznost je, vydat se castecne proslapanou cestou Turboziga, ale o cene takoveho motoru radsi nemluvit. Takze opet prekazka, cenova nedostupnost, nebo je mazi nami blazen co nalije 100 000,- jenom do motoru? Aby ho pak na sprintu podelal nejaky curacek s Lanciou? :finga:
...anebo jinej případ, průsek v lese asi na metr širší ne, sráz jako střecha. Šero, mlha, skoro tma. Rozhodl jsem, sjedeš to šusem, sotva odpíchnu je zle hochu námraza jako mejdlo. Zkouším zaplužit, ani zdání...
Uživatelský avatar
Ondra 07
 
Příspěvky: 654
Registrován: stř říj 05, 2005 21:31
Bydliště: Olomouc / Brno

Příspěvekod Trevor » pon pro 10, 2007 10:00

Manual ako taky ani existovat nebude to nie je ako si urobit policku na televizor. Daju sa spisat potrebne upravy alebo doporucenia ale je to viac menej individualne a pokial chce clovek poznav odpovede na problematiku tak musi ist za tymi co stym robia. Turbo na zigulaka tu montovalo nepatrne mnozstvo ludi takze neda sa cakat ze tu niekto napise kompletny postup ako nato. Druha vec je aj to ze ak dotoho niekto nasype kopec panazi a usilia tak sa huba tazko otvara.

Pokial sa jedna len o namontovanie turba stym ze vsetko ostatne na motore zostane tak ako je tak sa to da urobit relativne v prijatelnych cenach ale zase ten motor toho vela nevydrzi.
530i
Chatka 12 4ever :mrgreen:
Expedicia Eesti 2010
Trevor
 
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 04, 2005 19:09
Bydliště: Šurany -SK

Příspěvekod Ondra 07 » pon pro 10, 2007 19:21

Trevor píše:ale zase ten motor toho vela nevydrzi.
A ta spotreba... Na zahrati motoru padne 5l benalu a to porad jeste stoji na miste... :mrgreen:
...anebo jinej případ, průsek v lese asi na metr širší ne, sráz jako střecha. Šero, mlha, skoro tma. Rozhodl jsem, sjedeš to šusem, sotva odpíchnu je zle hochu námraza jako mejdlo. Zkouším zaplužit, ani zdání...
Uživatelský avatar
Ondra 07
 
Příspěvky: 654
Registrován: stř říj 05, 2005 21:31
Bydliště: Olomouc / Brno

Lada turbo

Příspěvekod yokodrift » ned zář 05, 2010 22:08

Aha a jak to udělaly tady....ono to asi fakt nejde co? http://auto.indavideo.hu/video/TotalCar_--_Lada_Turbo
Uživatelský avatar
yokodrift
 
Příspěvky: 55
Registrován: pát srp 27, 2010 12:02
Bydliště: Vysočany-Nový Bydžov

Příspěvekod Atex » pon zář 06, 2010 13:58

Teda nerozumel jsem jim ani slovo, ale podle toho co tam vystavoval na tom stole je zdrejme, ze motor dostal lepsi pisty, upravenou hlavu (kompres), zvetsene vsechny kanalky, vackova hridel. Krmeni jsem tam nikde nepostrehl... Ta turbina je velka jako prase, myslim ze az zbytecne na ten obsah.

Motoru a ND na nej je hromady, takze bych se nebal laborovat (mozna jsem mel).
Fiat Coupe 16VT+ - T3/4 powered - Simota intake, Big intercooler - Prosport EBC + Defi Boost Gauge - Free 2.5' exhaust - ext. Wastegate, Walbro 255 - Unit managed by lanciahf.eu

Lada 2106, 2006 - 2013 Konec

Bratrstvo Vana Tallinn
Uživatelský avatar
Atex
 
Příspěvky: 1826
Registrován: sob led 13, 2007 17:22
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvekod Ondra 07 » čtv lis 18, 2010 11:15

To turbo je gerrett M4 jako mám ja k dvolitru, možná je trochu vetsi. Takze myslim ze na 1.7 nebo kdo ví jaký objem z toho novými písty udělali je akorát. Snad je lepší mít rezervu v plnícím tlaku než ždímat turbo na maximum zavřením wastegate a snižovat tak jeho životnost... Sám sis vyzkoušel, že menší turbo nenaplní pořádně s rezervou ani tvou 1.6 z lancie.

Kdybych tenkrát sehnal kompletní motor (mechanika i elektronika, čerpadlo výfuk atd...), v ideální konfiguraci (hlava orientovaná opačně, nemyslím homosexuálně :) tak by to byla opravdu pěkná práce na dva týdny. Já jsem zvolil nevědomky obtížnější cestu, skládání neznámého obrázku s postrácenými dílky puzzle. Ale oto je to zábavnější a člověk se stím může dýl bavit. :lol:

první pasování do lady dopadlo asi takhle...
Přílohy
croma2resize.jpg
croma1resize.jpg
prvni zkouska resize.jpg
...anebo jinej případ, průsek v lese asi na metr širší ne, sráz jako střecha. Šero, mlha, skoro tma. Rozhodl jsem, sjedeš to šusem, sotva odpíchnu je zle hochu námraza jako mejdlo. Zkouším zaplužit, ani zdání...
Uživatelský avatar
Ondra 07
 
Příspěvky: 654
Registrován: stř říj 05, 2005 21:31
Bydliště: Olomouc / Brno

Předchozí

Zpět na Zajímavé úpravy a vylepšení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků