Zapalování od imfsoft

Moderátor: Moderátoři

Zapalování od imfsoft

Příspěvekod Sender » sob led 27, 2007 09:46

Zkoušel ho někdo na Ladu ? Z jakým výsledkem ?
Sender
 
Příspěvky: 112
Registrován: ned kvě 07, 2006 14:52

Příspěvekod Myso » sob led 27, 2007 09:53

v ladaklube su 3ks, ale zrejme iba ja som spokojny... mam na nom uz asi 5000km a funguje v poriadku, je to zabava mat tolko funkcii, jedine co mi vadi ze nejdu pouzit silnejsie cievky (favorit). teda nevadi to mne, ale mojmu motoru, ktory ma problemy zapalovat teplu zmes hovna a vzduchu (LPG). na benal no problem.

a co ty? uz si vyvinul vlastne?
Ich fahre einen Shiguli - WAS2105
Keď ju poriešiš, nie je čo milovať...
_________________
Chatka 12 forever :mrgreen:
Myso
 
Příspěvky: 1389
Registrován: stř kvě 26, 2004 17:59
Bydliště: Bratislava-Praha

Příspěvekod Sender » sob led 27, 2007 10:12

>a co ty? uz si vyvinul vlastne?<
Zatím ne,nevychází mi na laborování čas.

Jak Lada startuje v zimě s imfsoft ?
Snímač máš na klice,nebo v rozdělovači ?
Sender
 
Příspěvky: 112
Registrován: ned kvě 07, 2006 14:52

Příspěvekod Myso » sob led 27, 2007 10:30

Sender píše:Jak Lada startuje v zimě s imfsoft ?

normalne, na plyn mi to sice moc nechyta v mrazoch, ale na benzin s vytiahnutym syticom max 2 obratky a chyti. zalezi aj od toho aku krivku si vymodelujes pre startovacie otacky...
Sender píše:Snímač máš na klice,nebo v rozdělovači ?

momentalne pouzivam favo rozdelovac ako snimac, ale ked zozeniem zapalovaci modul (tym mam na mysli 2 cievky-4 vyvody) a vyriesim remenicu, tak pojde snimac na klukovku alebo na vackovku.
Ich fahre einen Shiguli - WAS2105
Keď ju poriešiš, nie je čo milovať...
_________________
Chatka 12 forever :mrgreen:
Myso
 
Příspěvky: 1389
Registrován: stř kvě 26, 2004 17:59
Bydliště: Bratislava-Praha

Příspěvekod Sender » sob led 27, 2007 11:00

Myso píše:normalne, na plyn mi to sice moc nechyta v mrazoch, ale na benzin s vytiahnutym syticom max 2 obratky a chyti. zalezi aj od toho aku krivku si vymodelujes pre startovacie otacky...

Nechytá to na plyn kvůli zapalku,nebo je problém jinde ?
Mám "zatím" origo (s kladívkem) zapalko a na plyn startuju v pohodě do -25°C.Potřebuju tam dát takový zapalko aby chodilo ,když je slabší baterka.Některá verze imfsoftu chodí od 3V (tuším).Snad by to chodit mohlo.
Myso píše:momentalne pouzivam favo rozdelovac ako snimac, ale ked zozeniem zapalovaci modul (tym mam na mysli 2 cievky-4 vyvody) a vyriesim remenicu, tak pojde snimac na klukovku alebo na vackovku.

Takže máš odstředivou regulaci zajištěnou na pevno ,podtlak taky ?
Není mi jasný jak rozpoznává imfsoft s origo rozdělovačem (favorit) kdy má pálit první válec.Memáš upravovanou tu rotační součastku rozdělovače ?
Sender
 
Příspěvky: 112
Registrován: ned kvě 07, 2006 14:52

Příspěvekod Myso » sob led 27, 2007 11:15

Sender píše:Nechytá to na plyn kvůli zapalku,nebo je problém jinde ?
problem je v plyne, vo vacsich zimach mi to nechytalo ani s povodnym zapalkom ani s favoritackym, ani s imf... mam strasne tuhy motor a baterka s nim dokaze v mrazoch otocit len parkrat, takze to musi chytit hned. ono to na ten plyn raz blafne a potom uz nic... pokial je teplejsie tak blafne a naskoci. neviem cim to je, jedine co viem ze LPG je sracka.
Sender píše:Takže máš odstředivou regulaci zajištěnou na pevno ,podtlak taky ?

odstredivka je zablokovana, podtlak nepouzivam...teraz mam webra tak by ho ani nebolo kam zapojit.
Sender píše:Není mi jasný jak rozpoznává imfsoft s origo rozdělovačem (favorit) kdy má pálit první válec.Memáš upravovanou tu rotační součastku rozdělovače ?

a tu uz ides od veci... ak mas rozdelovac tak IMF iba dava iskru, o to kam a kedy ide iskra sa este stale stara ROZDELOVAC (rozdeluje iskru na valce)
Ich fahre einen Shiguli - WAS2105
Keď ju poriešiš, nie je čo milovať...
_________________
Chatka 12 forever :mrgreen:
Myso
 
Příspěvky: 1389
Registrován: stř kvě 26, 2004 17:59
Bydliště: Bratislava-Praha

Příspěvekod Sender » sob led 27, 2007 11:44

Myso píše:... mam strasne tuhy motor a baterka s nim dokaze v mrazoch otocit len parkrat...

Já to řeším olejem.Na zimu leju do motoru olej 10W-40 (mám ho zadarmo) a je to hodně znát (na opotřebení motoru mi nezáleží,mám ještě dva náhradní motory).

Myso píše:a tu uz ides od veci... ak mas rozdelovac tak IMF iba dava iskru, o to kam a kedy ide iskra sa este stale stara ROZDELOVAC (rozdeluje iskru na valce)

Aha,moje myšlenka zapojení imfsoftu je trošku jiná.Důvodem proč jsem začal přemýšlet o použití imfsoftu je ten,že bych se zbavil odstředivé regulace a i rozdělovače jak takovýho.Použil bych verzi imfsoft na Jawu 350,z rozdělovače vykuchal celý vnitřek a na tyčku namontoval clonku pro optosnímač.Lepší by bylo připevnit clonku přímo na kliku,ale když se vymezí vůle speciálním tmelem (tisícihran na tyčce rozdělovače),tak by i ten převod z kliky na tyčku rozdělovače fungoval dobře (ve srovnání s origo zapalkem).
Sender
 
Příspěvky: 112
Registrován: ned kvě 07, 2006 14:52

Příspěvekod Myso » sob led 27, 2007 11:50

tak ja mam direct ignition, 2 krivky, ktore si prepinam za jazdy a ine funkcie...

moj plan v najblizsej dobe ako som uz spominal je zbavit sa rozdelovaca, a potom by som to chcel rozsirit o teplotu motora, pripadne podtlak a neviem co este, sak mam tam 4 vstupy...

za tyzden pojde do motora polosyntetika 10w-40, tak uvidime ako sa to prejavi, doteraz som nemohol, lebo som v zabehu (uz mam nejakych 5-6tkm)
Ich fahre einen Shiguli - WAS2105
Keď ju poriešiš, nie je čo milovať...
_________________
Chatka 12 forever :mrgreen:
Myso
 
Příspěvky: 1389
Registrován: stř kvě 26, 2004 17:59
Bydliště: Bratislava-Praha

Příspěvekod Sender » sob led 27, 2007 12:15

Myso píše:moj plan v najblizsej dobe ako som uz spominal je zbavit sa rozdelovaca, a potom by som to chcel rozsirit o teplotu motora, pripadne podtlak a neviem co este, sak mam tam 4 vstupy...
Píšeš pořád o imfsoftu,nebo máš navrhnuté svoje zapalko ?
Myso píše:za tyzden pojde do motora polosyntetika 10w-40, tak uvidime ako sa to prejavi, doteraz som nemohol, lebo som v zabehu (uz mam nejakych 5-6tkm)
Ten olej zkus na vlastní nebezpečí (nerad bych ,aby jsi kvůli mý "radě" měl nějaký problémy s motorem).Počítej že motor bude hlučnější.Z mojí zkušenosti můžu napsat ,že olej 10W na zimu je ještě na únosný míře.
Sender
 
Příspěvky: 112
Registrován: ned kvě 07, 2006 14:52

Příspěvekod Myso » sob led 27, 2007 12:19

Sender píše:Píšeš pořád o imfsoftu,nebo máš navrhnuté svoje zapalko ?

No co som kokot aby som dal 3500Kc za zapalko a potom si este navrhoval nieco vlastne? Nie. Ja som po takom zapalku vzdy tuzil, ale kedze neni v mojich silach vyvinut ho vo vlastnej rezii tak som kupil hotovu vec.
Sender píše:Ten olej zkus na vlastní nebezpečí

Olej uz mam 3/4 roka kupeny, musi tam ist, bo pojde ostra vacka, a pre nu je polosyntetika podmienkou...
Ich fahre einen Shiguli - WAS2105
Keď ju poriešiš, nie je čo milovať...
_________________
Chatka 12 forever :mrgreen:
Myso
 
Příspěvky: 1389
Registrován: stř kvě 26, 2004 17:59
Bydliště: Bratislava-Praha

Příspěvekod Sender » sob led 27, 2007 12:33

OK ,už mlčím. :mrgreen:

Nejsem moc v obraze o možnostech zapalka imfsoft.Až bude čas,tak to pořádně prostuduju.:-)
Sender
 
Příspěvky: 112
Registrován: ned kvě 07, 2006 14:52

Příspěvekod Vašátor » sob led 27, 2007 12:44

Sender píše:Lepší by bylo připevnit clonku přímo na kliku,


Mno to si nějak nedokážu představit, jak by to pak chodilo :-). Pozor na to, že klika a rozdělovač se točí jinou rychlostí. Respektive klika dvakrát rychlejc, protože motor VAZ je čtyřtakt :D ... Jawa 350 dvoutakt, proto je zapalko přímo na klice. Ovšem netvrdím, že to nejde nějak přeprogramovat přímo v zapalku....

Ehm ... jen taková poznámka, o zapalování IMSOFT vím naprostý kulový :D
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9311
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

Příspěvekod Sender » sob led 27, 2007 13:07

Vašátor píše:Mno to si nějak nedokážu představit, jak by to pak chodilo . Pozor na to, že klika a rozdělovač se točí jinou rychlostí. Respektive klika dvakrát rychlejc, protože motor VAZ je čtyřtakt ... Jawa 350 dvoutakt, proto je zapalko přímo na klice. Ovšem netvrdím, že to nejde nějak přeprogramovat přímo v zapalku....


S tím se počítá.Zapalko imfsoft umožňuje budit dvě cívky a umí rozpoznat ,kdy má pálit první válec (u dvoutaktu).U Lady záleží jen na tvaru clonky (za jednu otáčku rozdělovače pálí všechny válce jednou).
Obrázek
Sender
 
Příspěvky: 112
Registrován: ned kvě 07, 2006 14:52

Příspěvekod Vašátor » sob led 27, 2007 14:19

Ovšem pokud připojíš zapalko přímo na kliku, budeš muset nějak zařídit, aby za jednu otáčku kliky pálili pouze dva válce a při druhé otáčce kliky další dva válce. Mno, asi to budeš mít vymyšlený :D ... mně to jen není trošku jasný. Ovšem pokud je zapalko programovatelný, určo to půjde bez problému, páč na klice bude defakto jen snímač HU, že :D
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9311
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

Příspěvekod Sender » sob led 27, 2007 14:32

Řešil bych to do tvarem clonky do rozdělovače.
Sender
 
Příspěvky: 112
Registrován: ned kvě 07, 2006 14:52

Další

Zpět na Zajímavé úpravy a vylepšení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků