LADA ůpravy na drift car

Moderátor: Moderátoři

LADA ůpravy na drift car

Příspěvekod Jardasonyx » čtv říj 23, 2014 15:14

Zdravím.Jsem tady na fóru poměrně nový,ale co se týká driftu z žigulíkem se toho tady moc nepíše.Spíš se k tomu tady přistupuje skepticky.Mám nazbírané nějake informace z ruských a maďarských webů.V rusku to kluci opravdu uměj ale musím podotknout v ohodně horších podmínkách než máme k dispozici povětšinou mi.Dělaj ůpravy na LADAch tzv na koleně.Prostě se toho nebojej jako mi tady.Chtěl bych tady rozmotat tohle téma jen z toho důvodu že drifting není laciná záležitost a samozřejmě ne každý chce nebo si může dovolit pořídit hned BMW.Ano i když BMW umí toho v základu asi více ale ůpravám se člověk taky nevyhne-vlastní zkušenost :-).Ne každy má na to aby živil BMW nebo AE86.Jenom ty pneu co stojí.Myslím že pro začátek nebo občasné sklouznutí dveřma napřed je LADA ideální náčiní.Neluvně o tom že tuningové díly na "žiga" v rusku jsou směšné tedy aspoń proti BMW.Takže pokud někdo hledá opravdu hodně muziky za "relativně" málo peněz mám tady pro dotyčného pěkný odkaz na borce z ruska co umí a z ůpravou za pár korun.Jeho stroj LADA 2153i,rok výroby 2007,obsah 1.6i,ůpravy-vačka,svody,výfuk,vstřikovače-105PS,přední ramena,stabilizátor.Taky tady najdete odkaz kde nakupuje díly na LADU.Jsou tam například i turba na 2107 a specíálni pisty k tomu atd.Takže tady to je pánové:


http://www.drive2.ru/r/lada/4035225266123982434/


https://www.youtube.com/watch?v=e1FDqhTByqo



http://stinger-auto.ru/index.php?page=s ... Itemid=219
Lada 4x4 2014 najeto 39 tis
Uživatelský avatar
Jardasonyx
 
Příspěvky: 44
Registrován: čtv říj 23, 2014 13:51
Bydliště: Vysočany-Nový Bydžov

Re: LADA ůpravy na drift car

Příspěvekod zigul01 » čtv říj 23, 2014 15:42

Noo vypadá to dobře, ty ramena bych chtěl zkusit. A bavoráka má každý, je lepší se předvést v autě, které všichni odsuzují. Prostě je pro mne lada jasná volba.
Lada je nejlepší auto na světě a budu ji mít furt !!! LADA IS THE BEST CAR!


lada 21044 1700i
_____________________________________
LADA 2101.1200 (nastupuje 1600rs)
zigul01
 
Příspěvky: 2048
Registrován: pon úno 11, 2008 16:47
Bydliště: Nechanice

Re: LADA ůpravy na drift car

Příspěvekod Yellow01 » čtv říj 23, 2014 16:59

Na tomhle fóru už moc úpravců nenajdeš, ty časy jsou dávno pryč.
Podle mě stavět auto vyloženě na drifty nemá moc smysl, protože jeho využití je potom značně omezený. Já si upravuju obě auta na street racing, protože s nima chci jezdit v normálním provozu. Letos jsem s 2107 najel přes 7 tisíc km a dost velká část z toho byla ve značně vysokým tempu, z toho mám mnohem větší radost, než si sklouznout jednou měsíčně někde na letišti a pak to naložit na podvalník a odvézt domu do garáže.
A driftovat s tím po nocích na čtyřproudových silnicích jaksi u nás není kde. :mrgreen:
Uživatelský avatar
Yellow01
 
Příspěvky: 1862
Registrován: úte kvě 17, 2005 20:14
Bydliště: Třeboň

Re: LADA ůpravy na drift car

Příspěvekod Majo » čtv říj 23, 2014 18:20

Na fore je to dost chabe, vacsina sa necha odradit (ci uz od uprav alebo od fora), pretoze ked zacnes s niecim takymto za chvilu to mas plne bezvyznamnych kecov o tom ako to nema zmysel a aky si vrah :)
Takze ti co auta upravuju sa uz o svoje poznatky pomaly prestali delit, pripadne na forum vobec nechodia :-(
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Uživatelský avatar
Majo
 
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen

Re: LADA ůpravy na drift car

Příspěvekod zigul01 » čtv říj 23, 2014 18:50

Upadlo to hodně,ale i pár jedinců zůstalo a nevzdávají se.Holt rusko a maďarsko vítězí v upravách.
Lada je nejlepší auto na světě a budu ji mít furt !!! LADA IS THE BEST CAR!


lada 21044 1700i
_____________________________________
LADA 2101.1200 (nastupuje 1600rs)
zigul01
 
Příspěvky: 2048
Registrován: pon úno 11, 2008 16:47
Bydliště: Nechanice

Re: LADA ůpravy na drift car

Příspěvekod Jardasonyx » čtv říj 23, 2014 21:00

No jde o to že si málokdo uvědomuje že aut s pohonem zadních kol je opravdu málo.Tedy spíš je čím dál tím menší výběr těchto aut alespoň v evropě.Mně předokolka absolutně nic neříká a se zadkem mám najeto přes 1 200000 km a nechápu jak to může někdo vlastnit a nebo výrábět.Jo neutrální jízdní vlastnosti a menší náklady na výrobu to ano.Ale co dál???Myslím že "NIC".:-) A proto předek ne e!!!:-)No a LADA je v našich končinách nejdostupnější a poskytne daleko větší zábavu a potěšení z jízdy než třeba Octáva kterou jsem taky měl.A to mluvím o aute koncepčně ze 60 let.:-)ETO VSJO :-)
Lada 4x4 2014 najeto 39 tis
Uživatelský avatar
Jardasonyx
 
Příspěvky: 44
Registrován: čtv říj 23, 2014 13:51
Bydliště: Vysočany-Nový Bydžov

Re: LADA ůpravy na drift car

Příspěvekod Yellow01 » pát říj 24, 2014 08:31

Je to skvělý a zábavný auto, proto je pořád mám. Ale jak říkám, dělám na tom takový úpravy, abych s tím mohl normálně jezdit po silnici. Když řekneš drift car, tak to auto musí mít pořádně tuhej podvozek, malý zdvihy tlumičů, velikej rejd, velký odklony předních kol... S takovým autem se blbě jezdí o víkendu 200 km na projížďku. Na to, aby ses projel dveřma napřed ti stačí trochu poladit podvozek, motor a osadit samosvor.
Uživatelský avatar
Yellow01
 
Příspěvky: 1862
Registrován: úte kvě 17, 2005 20:14
Bydliště: Třeboň

Re: LADA ůpravy na drift car

Příspěvekod Sid » pát říj 24, 2014 09:23

Lenže BMW už v základe je na omnoho vyššej úrovni, čo sa týka výkonu a jazdných vlastností a dnes sa dá zohnať lacno.
Lada je auto vekom podľa modelu v rozmedzí okolo 30-40 rokov. A robiť s ním je samo o sebe dosť problematické. A ľudí, čo investujú do úprav tak starého auta aby dosiahli častokrát výkon a jazdné vlastnosti sériového BMW je tiež málo.
A je veľmi naivné si myslieť, že to ktosi robí na kolene a za pár korún. Teda pokiaľ nemá známosti, alebo rodinu niekde v strojárskom podniku, kde si môže sám vyrábať, alebo upravovať potrebné súčiastky.
Ďaľšia vec je, že špeciálne komponenty ako samosvor, zosilnené ramená a pod. sa síce dajú kúpiť , ale v Rusku, alebo na Ukrajine. Takže zas treba poznať správnych ľudí aby to doviezli.

Takže Lada= milión problémov, veľké investície, milión hodín práce, takže vhodné len pre nadšenca do značky.
Sid
 
Příspěvky: 1698
Registrován: stř kvě 09, 2007 14:26
Bydliště: Prievidza

Re: LADA ůpravy na drift car

Příspěvekod Jardasonyx » pát říj 24, 2014 16:57

Dnes ve světě internetu není problé objednat díly přímo v rusku normálně ti to pošlou stejne tak jako z USA.Jináč v Plzni se specializují na VFTS a maj na to co si srdce zamane.:-)V německu se taky jedna firma specializuje na VFTS.V rusku to na koleně dělaj bohužel je to tak.Jen tady u nás se s toho dělá věda.A auta se ještě montují v IŽEVSKEM závodě.Dá se koupit i celé auto buť nové nebo ojeté z RUSKA.Ceny směšné.Dovoz se dá uskutečnit z jakýmkoli AUTODOPRAVCEM z CZ který třeba auto naloží na návěs jako zběrák.Stačí jen chtít.
No a z BMW je to tak že ano v základu nabídne víc ale jen do té doby než se něco vysere.Pak přídou na řadu použité díly,které stejne nevydrží dlouho a pak kupovat origoš to je mašle.A to mluvím jen o seriových dílech ne o dílech pro drift nebo nejaky tuning.Na LADU ramena na drift za babku komplet na předek.
A jako nemuze se člověk koukat jak je to auto stary...na AE 86 se jezdi dodnes DRIFT CHELENGE a co se týče po stránce karosářské je na tom proti žigu o hodně hůř protože to je papír.
Lada 4x4 2014 najeto 39 tis
Uživatelský avatar
Jardasonyx
 
Příspěvky: 44
Registrován: čtv říj 23, 2014 13:51
Bydliště: Vysočany-Nový Bydžov

Re: LADA ůpravy na drift car

Příspěvekod radek mb » pát říj 24, 2014 19:52

Jardasonyx píše:Jen tady u nás se s toho dělá věda.A auta se ještě montují v IŽEVSKEM závodě.Dá se koupit i celé auto buť nové nebo ojeté z RUSKA.Ceny směšné.Dovoz se dá uskutečnit z jakýmkoli AUTODOPRAVCEM z CZ který třeba auto naloží na návěs jako zběrák.Stačí jen chtít.

Když je to tak jednoduché, tak do toho jdi a přesvěč nás, že to jde a že to všechno nejsou jen plané plky. Jinak bych rád viděl, který dopravce naloží v \Rusku nového žigula na návěs o doveze ho sem jako sběrák...
nechci vypadat jako pesimista, ale lidí, kteří přišli sem na forum s velkými plány na drigt speciál nebo závodní Lada či přímo VFTS, těch již bylo mnoho. Ale jen malinká hrstka to dovedla do zdárného konce. Budiž ti přáno.
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
radek mb
 
Příspěvky: 5186
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB

Re: LADA ůpravy na drift car

Příspěvekod Dusan » sob říj 25, 2014 09:49

Hlavne ked na ukrajne,je vojna tak jaksi sa dovoz skomplikuje: )
Dusan
 
Příspěvky: 3864
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Re: LADA ůpravy na drift car

Příspěvekod Majo » sob říj 25, 2014 13:49

neskomplikuje. Objednavky z Ruska nejdu cez Ukrajinu. Ovsem musis byt ochotny cvaknut to postovne...
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Uživatelský avatar
Majo
 
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen

Re: LADA ůpravy na drift car

Příspěvekod Jardasonyx » sob říj 25, 2014 16:08

Nebavil jsem se o penezích hoši :-) samozřejmě zadarmo to není.Jakej dopravce?Jakého si najdeš.A jako bývalý řidič a dispečer o tom vím svoje hoši.Jo kdo chce a má vůli jde všechno.:-)Já jen začal diskusi o tom jak na LADU pro drift.Kdo má zkušenosti ať se podělí.Ten kdo tady bude v sekci hledat,chce slyšet jak to jde a ne jak to nejde.Každá rada a pomoc dobrá.Proto je tady to forum.Aby jsme se podelily...ne?:-)
Lada 4x4 2014 najeto 39 tis
Uživatelský avatar
Jardasonyx
 
Příspěvky: 44
Registrován: čtv říj 23, 2014 13:51
Bydliště: Vysočany-Nový Bydžov

Re: LADA ůpravy na drift car

Příspěvekod zigul01 » sob říj 25, 2014 18:47

Vsak jsme lada nadšenci musíme si pomáhat. Kor já :D jsem fanatik do lad a spousta lidí myslí že jsem deb.. :D. Jináč takovej ve skutečnosti nejsem debi. . :) Jako osobně jiné auto bych nechtěl už
Lada je nejlepší auto na světě a budu ji mít furt !!! LADA IS THE BEST CAR!


lada 21044 1700i
_____________________________________
LADA 2101.1200 (nastupuje 1600rs)
zigul01
 
Příspěvky: 2048
Registrován: pon úno 11, 2008 16:47
Bydliště: Nechanice

Re: LADA ůpravy na drift car

Příspěvekod Křečík Barbuška » sob říj 25, 2014 19:27

To je mi tedy vyznani :-) .
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
 
Příspěvky: 11021
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Další

Zpět na Zajímavé úpravy a vylepšení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků