Zadní kotoučové brzdy

Moderátor: Moderátoři

Příspěvekod Ondra 07 » pon pro 05, 2005 14:38

Kdysi jsem se na foru ptal jestli jdou na zadek dat kotouce,byl jsem umlcen ze je to nesmysl a ze to nejde...A jak to udelal on???
Uživatelský avatar
Ondra 07
 
Příspěvky: 654
Registrován: stř říj 05, 2005 21:31
Bydliště: Olomouc / Brno

Příspěvekod Pšenda » pon pro 05, 2005 14:54

Ondra 07 píše:Kdysi jsem se na foru ptal jestli jdou na zadek dat kotouce,byl jsem umlcen ze je to nesmysl a ze to nejde...A jak to udelal on???
To by mě celkem zajímalo, kdo tě umlčel a kdy to bylo. Protože zde na foru je známé že to lze v pohodě z Polského Fiata. A někteří to na autě mají.
Ford Sierra 2.9i V6 Manuál Ghia - 150 koní a jede to šíleně, jak jinak než na LPG
Pšenda
 
Příspěvky: 313
Registrován: úte čer 01, 2004 14:38
Bydliště: Praha

Příspěvekod Luděk Musil » pon pro 05, 2005 15:01

Myslím, že to nebylo řečeno takto. Nevzpomínám si přesně, jak debata probíhala a rozhodně nejsi první, který má nápad osadit "zadek" Lady kotouči.
Problém jediný a zásadní je v tom, že tyto nejsou pro Ladu homologovány se všemi následky z toho plynoucími. Řeknu jen jeden: v případě havárie (i Tebou nezaviněné) bude vina přiřknuta Tobě právě z důvodů něčeho, co na autě nemá být.
Ano, jde jen o homologizaci (to je přece ..... to nepotřebuju), vím, s kotouči to brzdí líp, také vím, že tam jde použít např. celá zadní náprava z polskýho fiata (tuším 125 P). Ale také vím, že je tam problém s osazením této nápravy (např. listová pera) nebo problém s omezovačem brzdnýho tlaku.
Prostě tady ze zdejších účastníků do toho nikdo nakonec nešel. L.
Uživatelský avatar
Luděk Musil
 
Příspěvky: 10469
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov

Příspěvekod Myso » pon pro 05, 2005 15:20

staci poloosi z brzdami z polaka, netreba cely most...
a na to kupit pekne brembo kotuce a ferodo dosticky a dooovi, na zavody fajn, na ceste si koledujes o pruuuser...ale vo tom tuning je, ze ano?
Ich fahre einen Shiguli - WAS2105
Keď ju poriešiš, nie je čo milovať...
_________________
Chatka 12 forever :mrgreen:
Myso
 
Příspěvky: 1389
Registrován: stř kvě 26, 2004 17:59
Bydliště: Bratislava-Praha

Příspěvekod Kamil Teplárek » pon pro 05, 2005 16:49

:salute: Jak psal Luděk.Při havárce(nebo jekékoli nehodě) to obsereš,to nemluvím o STK.NENÍ TO SCHVÁLENO!! :salute:
LAĎA 2102(1992-2002)LAĎA 2104 (Ivan)(2002-) a taky modrá Laďa 2101 (Nataša)
Uživatelský avatar
Kamil Teplárek
 
Příspěvky: 162
Registrován: ned říj 16, 2005 19:50
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka

Příspěvekod Ondra 07 » pon pro 05, 2005 23:32

A co by rekli soudruzi na STK na tohle??? Vadilo by jim to?
Uživatelský avatar
Ondra 07
 
Příspěvky: 654
Registrován: stř říj 05, 2005 21:31
Bydliště: Olomouc / Brno

Příspěvekod Luděk Musil » úte pro 06, 2005 07:40

Ventilované kotouče?
To by šlo.
Ovšem (teď si klidně můžeš říct, že na všem hledám mouchy) jak to potom vyjde do stávajících třmenů? Tenčí brzdové destičky? Jiné třmeny?

Ale ty ventilované kotouče jsou opravdu zajímavá myšlenka. L.
Uživatelský avatar
Luděk Musil
 
Příspěvky: 10469
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov

Příspěvekod Honza » úte pro 06, 2005 09:16

Luděk Musil píše:Ventilované kotouče?
To by šlo.

Viděl jsem je na ruském webu v prodeji i na 210X a to i s třmeny. Bohužel je už nemůžu najít. Jinak na 211x je mají normálně.
Honza
Uživatelský avatar
Honza
 
Příspěvky: 62
Registrován: stř kvě 26, 2004 12:01
Bydliště: Praha

Příspěvekod denis » úte pro 06, 2005 09:37

To jsou snad jediné kotouče, které by mladá nezničila. Při jízdě z Olomoce domů jsem poprvé po čichu poznal, že mám nějaké obložení. :lol: :lol: Od té doby mi lehce klepe pravý kotouč.
Mitsubishi Colt 1,5GLX :-)
Uživatelský avatar
denis
 
Příspěvky: 308
Registrován: pon lis 07, 2005 15:06
Bydliště: Opava

Příspěvekod Myso » úte pro 06, 2005 14:51

denis píše:To jsou snad jediné kotouče, které by mladá nezničila. Při jízdě z Olomoce domů jsem poprvé po čichu poznal, že mám nějaké obložení. :lol: :lol: Od té doby mi lehce klepe pravý kotouč.

odkedy mam sportovy volant a lehce upraveny podvozok tak to vsetko schytavaju brzdy...na tu vonu uz som si zvykol, ale kotuce aj oblozenie mam take krasne rovne ze aj otec co ma Toledo mi zavidi :mrgreen: teraz uz neee, ma nove kotuce aj oblozenie, ale predtym hej...
Ich fahre einen Shiguli - WAS2105
Keď ju poriešiš, nie je čo milovať...
_________________
Chatka 12 forever :mrgreen:
Myso
 
Příspěvky: 1389
Registrován: stř kvě 26, 2004 17:59
Bydliště: Bratislava-Praha

Příspěvekod Ondra 07 » úte pro 06, 2005 15:36

Myso píše:.. ale kotuce aj oblozenie mam take krasne rovne ze aj otec co ma Toledo mi zavidi :mrgreen: teraz uz neee, ma nove kotuce aj oblozenie, ale predtym hej...


Tak to ja mem s tim problem,mam novy kotouce aji trmeny s deskama a chova se to jako by ten ktouc byl krivej.Nebrzdi to plynule,ale je tam citit jak se ten brzdnej ucinek periodicky oslabuje a auto plave,vidim aji jak se mi houpe kapota kdyz to polevy tlak tak se zvedne a pak zase klesne jak to zacne brzdit.To houpani je tak 2x za vterinu pri rychlosti asi 20km.Cim to je?
Uživatelský avatar
Ondra 07
 
Příspěvky: 654
Registrován: stř říj 05, 2005 21:31
Bydliště: Olomouc / Brno

Příspěvekod Myso » úte pro 06, 2005 15:43

Ondra 07 píše:
Myso píše:.. ale kotuce aj oblozenie mam take krasne rovne ze aj otec co ma Toledo mi zavidi :mrgreen: teraz uz neee, ma nove kotuce aj oblozenie, ale predtym hej...


Tak to ja mem s tim problem,mam novy kotouce aji trmeny s deskama a chova se to jako by ten ktouc byl krivej.Nebrzdi to plynule,ale je tam citit jak se ten brzdnej ucinek periodicky oslabuje a auto plave,vidim aji jak se mi houpe kapota kdyz to polevy tlak tak se zvedne a pak zase klesne jak to zacne brzdit.To houpani je tak 2x za vterinu pri rychlosti asi 20km.Cim to je?

presne toto mi robili excentricke zadne bubny...vymena za nove velmi vyhodne kupene na inzerat a je to prec...alebo zvlnene predne kotuce, ale to snad nebyva u lady tak caste, castejsie tie bubny vzadu...
Ich fahre einen Shiguli - WAS2105
Keď ju poriešiš, nie je čo milovať...
_________________
Chatka 12 forever :mrgreen:
Myso
 
Příspěvky: 1389
Registrován: stř kvě 26, 2004 17:59
Bydliště: Bratislava-Praha

Příspěvekod Roman » úte pro 06, 2005 16:23

Blbe predne kotuce som zazil u Volva V40, boli uplne nove a pri brzdeni zo 140 sa rozklepal volant. Po vymene za dalsi par je vsetko OK.
Roman
Uživatelský avatar
Roman
 
Příspěvky: 1285
Registrován: úte čer 01, 2004 09:18
Bydliště: Kralův Dvůr

Příspěvekod Ondra 07 » úte pro 06, 2005 16:33

No ale ty moje kotouce jsou uplne novy,no zkusim ty kotouce,ale jak poznam ze jsou krivy???Zadnima brzdama to nebude,brzdim jenom predkem a dela to....Ale tak snad novej kotouc nebude krivej a pri brzdeni mi jde volant doleva,to muze byt cim?
Uživatelský avatar
Ondra 07
 
Příspěvky: 654
Registrován: stř říj 05, 2005 21:31
Bydliště: Olomouc / Brno

Příspěvekod Myso » úte pro 06, 2005 16:37

Ondra 07 píše:No ale ty moje kotouce jsou uplne novy,no zkusim ty kotouce,ale jak poznam ze jsou krivy???Zadnima brzdama to nebude,brzdim jenom predkem a dela to....Ale tak snad novej kotouc nebude krivej a pri brzdeni mi jde volant doleva,to muze byt cim?

zeby ti brzdilo lave koleso viac?
inak to ci su tie kotuce rovne zalezi na tom kde ich vyrobili...ak si natrafil na nejake supy tak dooovi(vidis ze aj u volva sa to da...)
Ich fahre einen Shiguli - WAS2105
Keď ju poriešiš, nie je čo milovať...
_________________
Chatka 12 forever :mrgreen:
Myso
 
Příspěvky: 1389
Registrován: stř kvě 26, 2004 17:59
Bydliště: Bratislava-Praha

Další

Zpět na Zajímavé úpravy a vylepšení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků