Zadní kotoučové brzdy

Moderátor: Moderátoři

Příspěvekod capodrak » úte pro 06, 2005 21:57

Luděk Musil píše:Myslím, že to nebylo řečeno takto. Nevzpomínám si přesně, jak debata probíhala a rozhodně nejsi první, který má nápad osadit "zadek" Lady kotouči.
Problém jediný a zásadní je v tom, že tyto nejsou pro Ladu homologovány se všemi následky z toho plynoucími. Řeknu jen jeden: v případě havárie (i Tebou nezaviněné) bude vina přiřknuta Tobě právě z důvodů něčeho, co na autě nemá být.
Ano, jde jen o homologizaci (to je přece ..... to nepotřebuju), vím, s kotouči to brzdí líp, také vím, že tam jde použít např. celá zadní náprava z polskýho fiata (tuším 125 P). Ale také vím, že je tam problém s osazením této nápravy (např. listová pera) nebo problém s omezovačem brzdnýho tlaku.
Prostě tady ze zdejších účastníků do toho nikdo nakonec nešel. L.

Nechu bejt slovíčkář,ale když sem tohel žekl při zavěrečkách na řidičáku tak mě suše setřel stím že to není pravda a že je to naopak :wink: jen je figl ftom žekotouče se líp chladí a taky se lip vyměňujou brzdoví destičky než brzdoví oboložení 8) (vytáhl sem si otáku jakej rozdíl je mezi kotoučovejma a bubnovejma brzdama)
Uživatelský avatar
capodrak
 
Příspěvky: 224
Registrován: pon pro 20, 2004 23:14
Bydliště: Boskovice

Příspěvekod Myso » stř pro 07, 2005 06:47

capodrak píše:
Luděk Musil píše:Myslím, že to nebylo řečeno takto. Nevzpomínám si přesně, jak debata probíhala a rozhodně nejsi první, který má nápad osadit "zadek" Lady kotouči.
Problém jediný a zásadní je v tom, že tyto nejsou pro Ladu homologovány se všemi následky z toho plynoucími. Řeknu jen jeden: v případě havárie (i Tebou nezaviněné) bude vina přiřknuta Tobě právě z důvodů něčeho, co na autě nemá být.
Ano, jde jen o homologizaci (to je přece ..... to nepotřebuju), vím, s kotouči to brzdí líp, také vím, že tam jde použít např. celá zadní náprava z polskýho fiata (tuším 125 P). Ale také vím, že je tam problém s osazením této nápravy (např. listová pera) nebo problém s omezovačem brzdnýho tlaku.
Prostě tady ze zdejších účastníků do toho nikdo nakonec nešel. L.

Nechu bejt slovíčkář,ale když sem tohel žekl při zavěrečkách na řidičáku tak mě suše setřel stím že to není pravda a že je to naopak :wink: jen je figl ftom žekotouče se líp chladí a taky se lip vyměňujou brzdoví destičky než brzdoví oboložení 8) (vytáhl sem si otáku jakej rozdíl je mezi kotoučovejma a bubnovejma brzdama)

sa mi javi ako pekna picovina...si porovnaj ako brzdi 1000cka v zaklade a ako po tuningu prednej napravy(kotuce)...a preco dnes auta nad 2,0 litra objemu motora maju vzadu standardne kotuce?lebo sa lahsie meni oblozenie?
uz si niekedy sedel v aute co ma vsade kotuce?napr. OLTCIT?(a to nema posilovac brzd)...
Ich fahre einen Shiguli - WAS2105
Keď ju poriešiš, nie je čo milovať...
_________________
Chatka 12 forever :mrgreen:
Myso
 
Příspěvky: 1389
Registrován: stř kvě 26, 2004 17:59
Bydliště: Bratislava-Praha

Příspěvekod Jiri » stř pro 07, 2005 07:47

Musim rict ze porovnani brzdeni s1000/s100 je v neprospech bubnu ve predu zcela jednoznacne, stejne tak jako kdyz srovnam jak brzdi slabsi fabie s bubnama vzadu oproti tem co maji vzadu kotouce. (obute na stejnych kolech. Nejvic je to znat kdzy brzdite autak na dalnici treba ze 160km/h. u kotoucu je nastup brzdneho ucinku daleko rychlejsi.....
Samozrejme ze se to i lepe chladi a vymena desticek je pohodova:-) ten rychlejsi nastup brzdneho ucinku je dan i vulema ktere potrebuji kotoucove brzdy. jsou mensi nez u bubnu. Mit cas si s tim hrat tak bych asi dal na 2111 taky kotouce. furt je lepsi "to ubrzdit " nez mit jistotu temer nejhorsich brzd mezi okolnima autama. ale posvecenou z STK:-))))
Jiri
 
Příspěvky: 867
Registrován: pon čer 07, 2004 22:41

Příspěvekod capodrak » stř pro 07, 2005 20:38

Myso píše:
capodrak píše:
Luděk Musil píše:Myslím, že to nebylo řečeno takto. Nevzpomínám si přesně, jak debata probíhala a rozhodně nejsi první, který má nápad osadit "zadek" Lady kotouči.
Problém jediný a zásadní je v tom, že tyto nejsou pro Ladu homologovány se všemi následky z toho plynoucími. Řeknu jen jeden: v případě havárie (i Tebou nezaviněné) bude vina přiřknuta Tobě právě z důvodů něčeho, co na autě nemá být.
Ano, jde jen o homologizaci (to je přece ..... to nepotřebuju), vím, s kotouči to brzdí líp, také vím, že tam jde použít např. celá zadní náprava z polskýho fiata (tuším 125 P). Ale také vím, že je tam problém s osazením této nápravy (např. listová pera) nebo problém s omezovačem brzdnýho tlaku.
Prostě tady ze zdejších účastníků do toho nikdo nakonec nešel. L.

Nechu bejt slovíčkář,ale když sem tohel žekl při zavěrečkách na řidičáku tak mě suše setřel stím že to není pravda a že je to naopak :wink: jen je figl ftom žekotouče se líp chladí a taky se lip vyměňujou brzdoví destičky než brzdoví oboložení 8) (vytáhl sem si otáku jakej rozdíl je mezi kotoučovejma a bubnovejma brzdama)

sa mi javi ako pekna picovina...si porovnaj ako brzdi 1000cka v zaklade a ako po tuningu prednej napravy(kotuce)...a preco dnes auta nad 2,0 litra objemu motora maju vzadu standardne kotuce?lebo sa lahsie meni oblozenie?
uz si niekedy sedel v aute co ma vsade kotuce?napr. OLTCIT?(a to nema posilovac brzd)...


Když je to pičovina tak proč mě kuly tomu malem vyhodil od skoušek ? :wink:
Uživatelský avatar
capodrak
 
Příspěvky: 224
Registrován: pon pro 20, 2004 23:14
Bydliště: Boskovice

Příspěvekod Myso » stř pro 07, 2005 20:45

capodrak píše:
Myso píše:
capodrak píše:
Luděk Musil píše:Myslím, že to nebylo řečeno takto. Nevzpomínám si přesně, jak debata probíhala a rozhodně nejsi první, který má nápad osadit "zadek" Lady kotouči.
Problém jediný a zásadní je v tom, že tyto nejsou pro Ladu homologovány se všemi následky z toho plynoucími. Řeknu jen jeden: v případě havárie (i Tebou nezaviněné) bude vina přiřknuta Tobě právě z důvodů něčeho, co na autě nemá být.
Ano, jde jen o homologizaci (to je přece ..... to nepotřebuju), vím, s kotouči to brzdí líp, také vím, že tam jde použít např. celá zadní náprava z polskýho fiata (tuším 125 P). Ale také vím, že je tam problém s osazením této nápravy (např. listová pera) nebo problém s omezovačem brzdnýho tlaku.
Prostě tady ze zdejších účastníků do toho nikdo nakonec nešel. L.

Nechu bejt slovíčkář,ale když sem tohel žekl při zavěrečkách na řidičáku tak mě suše setřel stím že to není pravda a že je to naopak :wink: jen je figl ftom žekotouče se líp chladí a taky se lip vyměňujou brzdoví destičky než brzdoví oboložení 8) (vytáhl sem si otáku jakej rozdíl je mezi kotoučovejma a bubnovejma brzdama)

sa mi javi ako pekna picovina...si porovnaj ako brzdi 1000cka v zaklade a ako po tuningu prednej napravy(kotuce)...a preco dnes auta nad 2,0 litra objemu motora maju vzadu standardne kotuce?lebo sa lahsie meni oblozenie?
uz si niekedy sedel v aute co ma vsade kotuce?napr. OLTCIT?(a to nema posilovac brzd)...


Když je to pičovina tak proč mě kuly tomu malem vyhodil od skoušek ? :wink:

zeby si nebol v poriadku keby si sa dal?
mam rad panov teoretikov, takych ako su v autoskole...
ti vravim oskusaj auto s bubnami a s kotucmi a potom hovor...
Ich fahre einen Shiguli - WAS2105
Keď ju poriešiš, nie je čo milovať...
_________________
Chatka 12 forever :mrgreen:
Myso
 
Příspěvky: 1389
Registrován: stř kvě 26, 2004 17:59
Bydliště: Bratislava-Praha

Příspěvekod denis » čtv pro 08, 2005 07:13

Teda, tvrdit že jsou bubny lepší než kotouče, tak to je husté. Proč nemají potom WRC bubny?? Tvůj učitel byl lama jak cip!! Nedokážu si představit, jak by chtěli např ubrzdit BMW540 s 360koníkama s bubnama-ty kotouče měly průměr skoro jako kola a stejně dostávaly naprdel. Kolega učitel byl evidentně zarytý škodovkář. :lol: :lol:
Mitsubishi Colt 1,5GLX :-)
Uživatelský avatar
denis
 
Příspěvky: 308
Registrován: pon lis 07, 2005 15:06
Bydliště: Opava

Příspěvekod Majo » čtv pro 08, 2005 07:56

ja mam na 04ke uz dlhsie osadene zadne kotuce z Fiata Croma/Lancia Thema a musim uznat, ze je to oproti bubnom 50x lepsie. Skorsi nastup brzdneho ucinku a ovela vacsia brzdna sila. STK ma caka hned ako opat s kombikom vyrazim na cesty, tak som zvedavy. (Ale snad ked si to nikto nevsimol na dvoch Ladazrazoch, co soom s tym absolvoval :lol: )
jo, a teraz prednedavnom este pribudli vrtane predne kotuce, no tie este odskusane nemam, kedze kombik bude este dllllhooo nepojazdny...
Uživatelský avatar
Majo
 
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen

Příspěvekod denis » čtv pro 08, 2005 08:08

Rozhodně-rychlejší nástup brzd ale jak máš vyřešenou ruční brzdu??
Mitsubishi Colt 1,5GLX :-)
Uživatelský avatar
denis
 
Příspěvky: 308
Registrován: pon lis 07, 2005 15:06
Bydliště: Opava

Příspěvekod Radek » čtv pro 08, 2005 09:33

Majo píše:Ale snad ked si to nikto nevsimol na dvoch Ladazrazoch, co soom s tym absolvoval :lol:
A to sis na jaře v Bechyni nevšiml brejlaté postavičky, která v transu klečela u zadního kola tvojí 04, pak vytáhla modlitební kobereček a začala vzývat ladovské bohy, aby jí seslali taky kotouče na zadních? Tak to jsem byl já... :lol:
Jinak stejná otázka jako denis: jak je to s ručkou?
21053 - r.v. 1990 - mám od r. 1998 až navěky
2124 Niva - r.v. 1987 - měl jsem 2006-RIP 2015 (budiž jí slévárna lehká)
Uživatelský avatar
Radek
 
Příspěvky: 310
Registrován: čtv čer 03, 2004 13:10
Bydliště: Praha

Příspěvekod Ondra 07 » čtv pro 08, 2005 16:30

Majo píše:...STK ma caka hned ako opat s kombikom vyrazim na cesty, tak som zvedavy...


No na STK testujou brzdy na tech valcich,chlapek bude cumet jak ti brzdi zadek,se mu to ani nevleze na monitor :lol: Rucku tusim ze by jsi mohl mit vyresenou z toho Fiata??? Nebo jsem jeste jsem videl toto...
Uživatelský avatar
Ondra 07
 
Příspěvky: 654
Registrován: stř říj 05, 2005 21:31
Bydliště: Olomouc / Brno

Příspěvekod Majo » čtv pro 08, 2005 18:09

ee.
hydraulicku rucku nemam rad. ked mi prdne hadicka ci trubka, tak som bez zadnych brzd, ovsem pri lanku mam este nadej.
no rucna brzda u zadnych kotucovych brzd na Crome predsa funguje na stejnom principe ako u Lady :wink: Jedina zmena je v uchytoch lanka na strmene. A to som riesil tak, ze som kupil nove lanko na Ladu, ufikol na nom koncovky, vsetko presne rozmeral a vyratal a dal si tam na mieru spravit koncovky A`la Croma. Jednoducheee :)
Radek: A ja som myslel, ze som tajny - ze to cez tie hlinikace vobec nevidno :P
Ozaj v Bechyni som rucku este nemal vobec dorobenu - nefungovala :oops:
Inak, viete co to dalo prace vyrobit uchyty na strmene? Cely den pocitania, merania a prace na sustruhu :x
A na STK planujem trochu prestavit obmedzovac zadnych brzd aby to az tak nebrzdilo. Ten tam samozrejme mam...
Uživatelský avatar
Majo
 
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen

Příspěvekod capodrak » čtv pro 08, 2005 21:05

Majo píše:ee.
hydraulicku rucku nemam rad. ked mi prdne hadicka ci trubka, tak som bez zadnych brzd, ovsem pri lanku mam este nadej.
no rucna brzda u zadnych kotucovych brzd na Crome predsa funguje na stejnom principe ako u Lady :wink: Jedina zmena je v uchytoch lanka na strmene. A to som riesil tak, ze som kupil nove lanko na Ladu, ufikol na nom koncovky, vsetko presne rozmeral a vyratal a dal si tam na mieru spravit koncovky A`la Croma. Jednoducheee :)
Radek: A ja som myslel, ze som tajny - ze to cez tie hlinikace vobec nevidno :P
Ozaj v Bechyni som rucku este nemal vobec dorobenu - nefungovala :oops:
Inak, viete co to dalo prace vyrobit uchyty na strmene? Cely den pocitania, merania a prace na sustruhu :x
A na STK planujem trochu prestavit obmedzovac zadnych brzd aby to az tak nebrzdilo. Ten tam samozrejme mam...
Pokud bys ručku napojil na celej okruch tak bys brzdil všemam kolama :wink: což by bylo zajímaví :idea:
Uživatelský avatar
capodrak
 
Příspěvky: 224
Registrován: pon pro 20, 2004 23:14
Bydliště: Boskovice

Příspěvekod dmatej » čtv pro 08, 2005 22:32

Ondra 07 píše:No ale ty moje kotouce jsou uplne novy,no zkusim ty kotouce,ale jak poznam ze jsou krivy???Zadnima brzdama to nebude,brzdim jenom predkem a dela to....Ale tak snad novej kotouc nebude krivej a pri brzdeni mi jde volant doleva,to muze byt cim?


to jsem měl kdysi taky - vyměnil jsem hlavní brzdovej válec a při tý příležitosti i prasata, trubky.... vlastně jsem prostě zgenerálkouval brzdy, jediný, co zůstalo, byla dlouhá trubka co vede dozadu, pak hadice za ní, rozbočka, obložení, kotouče a bubny.
Auto pak brzdilo úplně parádně (Žigul), jednou jsem flekoval v koloně a myslel jsem, že uděláme kotrmelec (OR34 v tomhle bodovaly, žádnej smyk, prostě jenom zůstaly stát skoro na fleku) - eštěže za mnou mělo další auto dostatečnej odstup :twisted: . Jo a na STK jsem si pak cinknul rafičkou na tom jejich zařízení :twisted:
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto).
Uživatelský avatar
dmatej
 
Příspěvky: 2844
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov

Příspěvekod Majo » čtv pro 08, 2005 22:35

capodrak píše:Pokud bys ručku napojil na celej okruch tak bys brzdil všemam kolama :wink: což by bylo zajímaví :idea:

zaujimave? a cim? jedine ak tym, ze by si nebrzdil nohou ale rukou. Ale inak v tom nejaky vyznam nevidim. Ja som s lankami spokojny. Dostatok grafitu v boudene a mozem ju mat zatiahnutu aj pri -40. Takto osetrena mi nikdy nezamrzla. Menit to nebudem...
Uživatelský avatar
Majo
 
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen

Příspěvekod Ondra 07 » čtv pro 08, 2005 22:56

dmatej píše:
Ondra 07 píše:No ale ty moje kotouce jsou uplne novy,no zkusim ty kotouce,ale jak poznam ze jsou krivy???Zadnima brzdama to nebude,brzdim jenom predkem a dela to....Ale tak snad novej kotouc nebude krivej a pri brzdeni mi jde volant doleva,to muze byt cim?


to jsem měl kdysi taky - vyměnil jsem hlavní brzdovej válec a při tý příležitosti i prasata, trubky.... vlastně jsem prostě zgenerálkouval brzdy, jediný, co zůstalo, byla dlouhá trubka co vede dozadu, pak hadice za ní, rozbočka, obložení, kotouče a bubny.
Auto pak brzdilo úplně parádně (Žigul), jednou jsem flekoval v koloně a myslel jsem, že uděláme kotrmelec (OR34 v tomhle bodovaly, žádnej smyk, prostě jenom zůstaly stát skoro na fleku) - eštěže za mnou mělo další auto dostatečnej odstup :twisted: . Jo a na STK jsem si pak cinknul rafičkou na tom jejich zařízení :twisted:


No to mi nerikej ze to bude brzdovym valcem....
Uživatelský avatar
Ondra 07
 
Příspěvky: 654
Registrován: stř říj 05, 2005 21:31
Bydliště: Olomouc / Brno

PředchozíDalší

Zpět na Zajímavé úpravy a vylepšení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků