Přísada do motorového oleje

Moderátor: Moderátoři

Přísada do motorového oleje

Příspěvekod MartasBrno » stř zář 22, 2010 14:10

Znáte někdo toto?
http://mkbrno.rajce.idnes.cz/LIQUI_MOLY ... G_0016.JPG

Našel jsme to v garáži kde dřív stával polský fiat, jeho majitel měl celou řadu autokosmetiky a podobných věcí...

Podl epopisu je mi jasný k čemu to je dobrý, teda podle výrobce, ale zajímá mne pohled zkušených, kteří třeba něco podobného použili, viděli, nebo i třeba vědí z čehože je ta srajda namíchaná a podobně... Netuším, jakou to má upotřebitelnost. Bylo to spolehlivě zapadané třicetiletým prachem.
Uživatelský avatar
MartasBrno
 
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvekod rosta » stř zář 22, 2010 14:41

přísada do oleje s disulfidmolybdenem-já nevím-kromě oleje a paliva a chladící směsi nic jinýho do motoru nepatří
když jsem byl malý vozili mě ladou a od té doby....
rosta
 
Příspěvky: 1417
Registrován: ned led 07, 2007 12:53
Bydliště: Moravany u Holic

Příspěvekod vintera » stř zář 22, 2010 15:35

Napíšu zkušenost s podobnými přísadami do motoru - v dávných dobách mého automobilismu se také občas někdo odhodlal pomoci svému více či méně ojetému motoru zaručenými speciálními přídavky z vyspělého západu. No, u těch motorů, kterým už stejně nebylo pomoci, skutečně na krátkou dobu přestaly tolik kouřit i spotřeba oleje klesla, ztišil se motor, přestaly chrastit ventily a celkově auto ožilo, včetně majitele.

Ale setkal jsem se i s tím, že do zachovalého dobře táhnoucího motoru(fiat) po nalití tuším Lubrifilmu a zkoušce ohněm v nedalekých kopcích, byly následně vytloukány písty palicí z bloku. Sobě (od přírody nedůvěřivý) jsem nikdy nic takové nikam nenalil a raději koupil nové díly do motoru.

Netrvdím, že přísady nefungují, ale domnívám se po zkušenostech, že někdy fungují až příliš.
vintera
 
Příspěvky: 671
Registrován: úte bře 23, 2010 21:07
Bydliště: Podbořany

Příspěvekod Dusan » stř zář 22, 2010 16:47

TAkto ke d to ma ist na vybrus a chyba tam 0,15mm materialu to uz nicim nespasis...a kym to ide a troska zere olej preco to pokazit celkom.....
Dusan
 
Příspěvky: 3869
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Příspěvekod MartasBrno » stř zář 22, 2010 16:54

rosta píše:přísada do oleje s disulfidmolybdenem
No právě nedokážu posoudit vliv takovéto látky, k čemu je tam dobrá, na co má vliv... Ptám se informativně ze zájmu, lít do motoru to nehodlám, stojí mi to jako relikvie za sklem.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
MartasBrno
 
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvekod Petr HC » stř zář 22, 2010 17:54

MartasBrno píše:
rosta píše:přísada do oleje s disulfidmolybdenem
No právě nedokážu posoudit vliv takovéto látky, k čemu je tam dobrá, na co má vliv... Ptám se informativně ze zájmu, lít do motoru to nehodlám, stojí mi to jako relikvie za sklem.

Tento "zázračný" lubrikant -sirník molybdeničitý- se objevil na našem trhu někdy v 70 letech minulého století . Údajně měl dobré vlastnosti jako přísada do převodových olejů namahaných smykovým třením a kdoví, zda není i dnes obsažen v olejích pro hypoidní převody. Pokud jde o "lití" do motoru, o tom jsem nikdy neslyšel a jinak - nejde o kapalinu ale o jemný přášek, podobný jemně mletému grafitu (a asi by se podobně zachoval v motoru).
Uživatelský avatar
Petr HC
 
Příspěvky: 2295
Registrován: stř lis 21, 2007 11:27
Bydliště: Hořice

Příspěvekod MartasBrno » stř zář 22, 2010 18:25

Tak oni na tom píšou: http://mkbrno.rajce.idnes.cz/LIQUI_MOLY ... G_0018.JPG
že je to do motoru. A z těch 70. let zřejmě bude. A je to kapalina, nádobka čvachtá. neotvíral jsem ji. Možná je to ten prášek jako směs třeba v oleji...
Uživatelský avatar
MartasBrno
 
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvekod vintera » čtv zář 23, 2010 09:09

právě jsem se dostal na stránky¨, kde nabízejí obdobný přípravky do motorů i s tím MoS2, i výrobek se podobně jmenuje. Ale já nikdy.
vintera
 
Příspěvky: 671
Registrován: úte bře 23, 2010 21:07
Bydliště: Podbořany

Příspěvekod Martin H. » pát zář 24, 2010 09:22

vintera píše:Napíšu zkušenost s podobnými přísadami do motoru - v dávných dobách mého automobilismu se také občas někdo odhodlal pomoci svému více či méně ojetému motoru zaručenými speciálními přídavky z vyspělého západu. No, u těch motorů, kterým už stejně nebylo pomoci, skutečně na krátkou dobu přestaly tolik kouřit i spotřeba oleje klesla, ztišil se motor, přestaly chrastit ventily a celkově auto ožilo, včetně majitele.

Ale setkal jsem se i s tím, že do zachovalého dobře táhnoucího motoru(fiat) po nalití tuším Lubrifilmu a zkoušce ohněm v nedalekých kopcích, byly následně vytloukány písty palicí z bloku. Sobě (od přírody nedůvěřivý) jsem nikdy nic takové nikam nenalil a raději koupil nové díly do motoru.

Netrvdím, že přísady nefungují, ale domnívám se po zkušenostech, že někdy fungují až příliš.

Měl jsem podobné zkušenosti, jako ty popisuješ, když jsem ještě vlastnil Volhu 24 a chtěl jejímu motoru pomoct. Na nějakou dobu cca 3-4tis. km se jeho chod výrazně zlepšil. Zmizelo "cvakání, hrkání, zvonění.." a měl jak lepší chod, tak i výkon. Pak se to zase postupně vrátilo do původního stavu. Takže si myslím, že to je dobrý, když potřebuješ vylepšit zvuk motoru na technickou, někdo na prodej..atp.
Martin H.
 
Příspěvky: 266
Registrován: pon lis 05, 2007 14:38
Bydliště: Voleč


Zpět na Zajímavé úpravy a vylepšení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků