Alarm, centrál, DO

Moderátor: Moderátoři

Příspěvekod Tomáš » sob říj 15, 2005 09:08

Ondra 07 píše:Mam dotaz na Ludka: Mohl by jsi prosimte podat nejake podrobnejsi informace o tom centralu s alarmem?Co to je zac (znacka model) ,kde jsi ho koupil a za kolik???Horim nedockavosti :lol:


pokud to není tajný http://www.automania.cz/autodoplnky/aut ... dka_01.php
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 432
Registrován: stř led 05, 2005 17:32
Bydliště: Brno - Starý Bronx

Příspěvekod Dancul » sob říj 15, 2005 09:48

Yo.. len tak pre tu prdel... daval som si montovat alarm s centralom na DO do Samarky a manik ma hned upozornil, ze obycajne motorceky na tiahla zamkov na Ladu nestacia. Hlavne na zadnych dverach. Davali mi preto nejake ceske za priplatok. A mali pravdu. Skusali tri druhy motorov a az ten najsilnejsi zamykal a odomykal spolahlivo.
Peugeot 207 SW 1,6 120k
SAMARA 21093-20
Dancul
 
Příspěvky: 39
Registrován: úte čer 01, 2004 07:57
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Příspěvekod Luděk Musil » pon říj 17, 2005 08:07

Dancul píše:Yo.. len tak pre tu prdel... daval som si montovat alarm s centralom na DO do Samarky a manik ma hned upozornil, ze obycajne motorceky na tiahla zamkov na Ladu nestacia. Hlavne na zadnych dverach. Davali mi preto nejake ceske za priplatok. A mali pravdu. Skusali tri druhy motorov a az ten najsilnejsi zamykal a odomykal spolahlivo.


Taky jsem měl trochu problém se zadními táhly........ .
Musel jsem ten převod z vodorovného na svislé (10 cm pod "čudlíkem" je čtvercový otáčecí plech) promazat a pružinku vyjmout. Teprve potom to začalo "chodit".
Když jsem se ale v pátek stavoval u Pátrače, který dělá totéž, tak on se zadními táhly neměl sebemenší problém - namontoval - odemykalo/zamykalo.
Nevím, zda-li jsem to nepsal výše, ale měl jsem ještě problém s délkou kabelů pro levou stranu - přední dveře jsem nastavoval asi o 20 cm a zadní dveře o půl metru. Kabely pro pravou stranu byly OK. Možná, kdyby byla ŘJ alarmu a centrálu "vprostřed" tak bych nastavoval obě strany. L.
Uživatelský avatar
Luděk Musil
 
Příspěvky: 10479
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov

Příspěvekod Tomáš » pon říj 17, 2005 10:18

taky vám pak poreferuju..objednal jsem si verzi odemykání klíčkem,všechny dveře..takže uvidíme jak se motorky poperou s kulatou řadou :lol:
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 432
Registrován: stř led 05, 2005 17:32
Bydliště: Brno - Starý Bronx

Příspěvekod Luděk Musil » pon říj 17, 2005 10:28

Tomáš píše:taky vám pak poreferuju..objednal jsem si verzi odemykání klíčkem,všechny dveře..takže uvidíme jak se motorky poperou s kulatou řadou :lol:


Aby Ti později nebylo líto, že jsi nevzal i alarm a dálku......... .
Já už začínám pomalu přemýšlet nad el. stahováním oken..... , ale naklápěcí a vyhřívaný špígle už asi ne-e. L.
Uživatelský avatar
Luděk Musil
 
Příspěvky: 10479
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov

Příspěvekod Patrac » pon říj 17, 2005 11:53

Luděk Musil píše:
Tomáš píše:taky vám pak poreferuju..objednal jsem si verzi odemykání klíčkem,všechny dveře..takže uvidíme jak se motorky poperou s kulatou řadou :lol:


Aby Ti později nebylo líto, že jsi nevzal i alarm a dálku......... .
Já už začínám pomalu přemýšlet nad el. stahováním oken..... , ale naklápěcí a vyhřívaný špígle už asi ne-e. L.

Jo přesně jako mě. Kdyby si mi řekl že to budeš objednávat tak se domluvíme a vzal bych tu s tím alarmem a doplatil ti to. Dal bych ti ten svůj. Teď řeším spoustu problémů připojení alarmu na auto s centrálem a tak... :Hangman:
Lada Niva M:1/8,5
Kia Cee´d SW 12.12.2011- ???
21044 - ice dream rising 1.11.2006-19.12.2011
2107 - red storm rising 1.5.2003-1.11.2006
Uživatelský avatar
Patrac
 
Příspěvky: 3739
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field

Příspěvekod Ondra 07 » pon říj 17, 2005 19:58

Pripasa mi ten central Ludku podezrele levny....Opravdu to funguje spolehlive?Pokud ano tak do neho jdu.....Ale mam problem....Spatne se mi zaviraji dvere obcas s tim musim nekrestansky trisknout...Cim to je????Jak to chodi vam "sedmickari"? Ja zurim kdyz kamos zavira dvere u 01 jednim prstem. :twisted: :twisted: :twisted:
Uživatelský avatar
Ondra 07
 
Příspěvky: 654
Registrován: stř říj 05, 2005 21:31
Bydliště: Olomouc / Brno

Příspěvekod dmatej » pon říj 17, 2005 20:58

Ondra 07 píše:Pripasa mi ten central Ludku podezrele levny....Opravdu to funguje spolehlive?Pokud ano tak do neho jdu.....Ale mam problem....Spatne se mi zaviraji dvere obcas s tim musim nekrestansky trisknout...Cim to je????Jak to chodi vam "sedmickari"? Ja zurim kdyz kamos zavira dvere u 01 jednim prstem. :twisted: :twisted: :twisted:


Seřiď si zámky - stačí ti desítka klíč (nejlíp trubkovej, nebo maličká gola). Nepřetahuj to, lehko se strhne závit! Já to dělal včera a mám to "jak Mercedes" - a kupodivu mi i lícujou dveře ;-) .

Malinko povolíš, kousek poposadíš a je to. Pak to dotáhni jen na oko jen kvůli vyzkoušení, až když to jde ideálně, dotáhni ty 3 šrouby.

Pokud to nejde seřídit, máš svěšený dveře a nic moc s tím bohužel neuděláš...
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto).
Uživatelský avatar
dmatej
 
Příspěvky: 2844
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov

Příspěvekod Ctirad Vyskočil » pon říj 17, 2005 21:23

dmatej
Pokud si to ještě dobře pamatuju,tak svěšený dveře se daj seštelovat na pantech.Ale lepší je to dělat s pomocníkem.
Ctirad
Uživatelský avatar
Ctirad Vyskočil
 
Příspěvky: 410
Registrován: stř dub 13, 2005 21:05
Bydliště: Morašice u Znojma

Příspěvekod MZ » úte říj 18, 2005 05:00

Ctirad Vyskočil píše:dmatej
Pokud si to ještě dobře pamatuju,tak svěšený dveře se daj seštelovat na pantech.Ale lepší je to dělat s pomocníkem.


Taky jsem to zkoušel, ale jak jsou svěšený moc, tak ti nepomůže ani hrubá síla.
již bez Lady. Přešel ke Škodě.
Uživatelský avatar
MZ
 
Příspěvky: 237
Registrován: úte dub 19, 2005 17:57
Bydliště: Holýšov

Příspěvekod Pája » úte říj 18, 2005 05:18

Před dvouma rokama sem šteloval dveře a všechny choděj bez problému. K tomu centrálu: V zadních dveřích sem taky neměl problém. Asi máš nějakej zmetek Luďku...
Pája
 
Příspěvky: 991
Registrován: ned čer 06, 2004 19:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Luděk Musil » úte říj 18, 2005 06:04

Pája píše: K tomu centrálu: V zadních dveřích sem taky neměl problém. Asi máš nějakej zmetek Luďku...


Je to zajímavý, ale u všech zadních dveří (011, 03 i 07), který mi prošly rukama, chodily "čudlíky" blbě. Příčina byla možná v tom, že zadní dveře byly používány minimálně, takže převody měly možnost zoxidovat. L.
Uživatelský avatar
Luděk Musil
 
Příspěvky: 10479
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov

Příspěvekod Patrac » úte říj 18, 2005 06:39

Luděk Musil píše:
Pája píše: K tomu centrálu: V zadních dveřích sem taky neměl problém. Asi máš nějakej zmetek Luďku...


Je to zajímavý, ale u všech zadních dveří (011, 03 i 07), který mi prošly rukama, chodily "čudlíky" blbě. Příčina byla možná v tom, že zadní dveře byly používány minimálně, takže převody měly možnost zoxidovat. L.

Mě osobně to chodí jak víno. Co se týče zavírání tak na zadní dveře musím použít o trošku větší sílu. Nejlépe jdou spolujezdcovi ty se zavřou samotnou váhou dveří stejně tak i řidičovi, ale drhne mi někde zámek při otevírání klikou. Zadní dveře jdou zavírat trošku hůře a to především kvůli tomu novýmu tapecíruňku. Nesehnal jsem tenkrát podkladní materiál tl. 2mm tak jsem to dělal ze trojky. potahovina je taky krapet silnější a tak to leze asi o 1,5mm víc ze dveří než ten starej. čímžto dochází k tomu že se ten tapecírung opírá o těsnění dveří kapku dřív než by měl. Jo jinak pokud budete montovat centrál a řešit jak udělat průchodky do dveří tak optimum je koupit průchodky do zadních dveří Felicia a uříznout ten zahnutý konec. Ve předu se to krásně vleze do stávajících otvorů a v zadních dveřích a sloupku je nutno vyvrtat díru tučím 18 mm mám to tam sedí to naprosto dokonale. a pro hladký průchod jsem svazek kabelů v délce asi 25 cm zafénoval smršťovkou dohromady, aby to tvořilo kompaktní celek a nemělo tendeci se to v průchodce lámat. a k tomu centrálu mám ho tam asi 4 dny zatím jen na dvou dveřích ale mac spokojenost. funguje to super.
Lada Niva M:1/8,5
Kia Cee´d SW 12.12.2011- ???
21044 - ice dream rising 1.11.2006-19.12.2011
2107 - red storm rising 1.5.2003-1.11.2006
Uživatelský avatar
Patrac
 
Příspěvky: 3739
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field

Příspěvekod Honza » úte říj 18, 2005 07:19

Luděk Musil píše:Je to zajímavý, ale u všech zadních dveří (011, 03 i 07), který mi prošly rukama, chodily "čudlíky" blbě.

Ja jsem na tom stejne. Zadni dvere blbnou. Kterou, ze jsi to pruzinku vyndal Ludku, aby to slo lepe?
Honza
Uživatelský avatar
Honza
 
Příspěvky: 62
Registrován: stř kvě 26, 2004 12:01
Bydliště: Praha

Příspěvekod Luděk Musil » úte říj 18, 2005 07:45

V rohu nad vrchním pantem je z vnitřní strany podložka (zvenku po demontáži tapecírunku je "skryta pod osmičkou matkou) na které je udělán převod vodorovně x svisle.
Schematicky viz obrázek:
Uživatelský avatar
Luděk Musil
 
Příspěvky: 10479
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov

PředchozíDalší

Zpět na Zajímavé úpravy a vylepšení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků