Alarm, centrál, DO

Moderátor: Moderátoři

Příspěvekod Ondra 07 » úte říj 18, 2005 08:47

dmatej píše:
Ondra 07 píše:Pripasa mi ten central Ludku podezrele levny....Opravdu to funguje spolehlive?Pokud ano tak do neho jdu.....Ale mam problem....Spatne se mi zaviraji dvere obcas s tim musim nekrestansky trisknout...Cim to je????Jak to chodi vam "sedmickari"? Ja zurim kdyz kamos zavira dvere u 01 jednim prstem. :twisted: :twisted: :twisted:


Seřiď si zámky - stačí ti desítka klíč (nejlíp trubkovej, nebo maličká gola). Nepřetahuj to, lehko se strhne závit! Já to dělal včera a mám to "jak Mercedes" - a kupodivu mi i lícujou dveře ;-) .

Malinko povolíš, kousek poposadíš a je to. Pak to dotáhni jen na oko jen kvůli vyzkoušení, až když to jde ideálně, dotáhni ty 3 šrouby.

Pokud to nejde seřídit, máš svěšený dveře a nic moc s tím bohužel neuděláš...


Ja jsem u ridice zamek kompletne demontoval a trosku vycistil,taky jsem zjistil ze ma o dost silnejsi pruzinku pro vraceni otocne zapadky (kvuli tomu se hranytych modelu musi s dverma vic prat,zase se lip otviraji...Ale ja bych bral opak.Co ale nechapu ze to zacalo fungovat dobre...Krasne se zaviraly skoro vlastni vahou,ale za dva dny nesli zaboha zavrit,ta zapadka nechtela jit do druhe polohy....A to byli rany ze se otacela pulka ulice.Pomooooooc :cry: Takze rikas seridit zamky a panty....Kolik stoji novy zamky pro pripad vymeny....
Uživatelský avatar
Ondra 07
 
Příspěvky: 654
Registrován: stř říj 05, 2005 21:31
Bydliště: Olomouc / Brno

Příspěvekod Luděk Musil » úte říj 18, 2005 09:22

Ondra 07 píše:Pripasa mi ten central Ludku podezrele levny....Opravdu to funguje spolehlive?......... .


Ano, je namontován už vice než týden (tedy centrál) a zatím funguje spolehlivě. Alarm je namontován téměř měsíc a též ohne problem.
Nezapomeň, že cena 1500 peněz (se zabalením 1705 peněz) byla v akci. L.
Uživatelský avatar
Luděk Musil
 
Příspěvky: 10479
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov

Příspěvekod Pšenda » úte říj 18, 2005 11:57

Alarm s centrálem s Autománie vřele doporučuji. Používám ho ve Dvanácettrojce od začátku prázdnin a maká to naprosto super.
Ford Sierra 2.9i V6 Manuál Ghia - 150 koní a jede to šíleně, jak jinak než na LPG
Pšenda
 
Příspěvky: 313
Registrován: úte čer 01, 2004 14:38
Bydliště: Praha

Příspěvekod Deli » úte říj 18, 2005 12:52

Pšenda píše:Alarm s centrálem s Autománie vřele doporučuji. Používám ho ve Dvanácettrojce od začátku prázdnin a maká to naprosto super.

Jakou maji adresu? Neco jsem nasel v jine diskuzi, ale ta mi nejede ...
Deli
Deli
 
Příspěvky: 85
Registrován: úte čer 01, 2004 12:37
Bydliště: Havířov

Příspěvekod Patrac » úte říj 18, 2005 13:01

Deli píše:
Pšenda píše:Alarm s centrálem s Autománie vřele doporučuji. Používám ho ve Dvanácettrojce od začátku prázdnin a maká to naprosto super.

Jakou maji adresu? Neco jsem nasel v jine diskuzi, ale ta mi nejede ...

http://www.automania.cz/
Lada Niva M:1/8,5
Kia Cee´d SW 12.12.2011- ???
21044 - ice dream rising 1.11.2006-19.12.2011
2107 - red storm rising 1.5.2003-1.11.2006
Uživatelský avatar
Patrac
 
Příspěvky: 3739
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field

Příspěvekod Pája » úte říj 18, 2005 16:47

To Luděk: Hustej nákres
Pája
 
Příspěvky: 991
Registrován: ned čer 06, 2004 19:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Ondra 07 » úte říj 18, 2005 17:43

dmatej píše:Seřiď si zámky - stačí ti desítka klíč (nejlíp trubkovej, nebo maličká gola). Nepřetahuj to, lehko se strhne závit! Já to dělal včera a mám to "jak Mercedes" - a kupodivu mi i lícujou dveře ;-) .

Malinko povolíš, kousek poposadíš a je to. Pak to dotáhni jen na oko jen kvůli vyzkoušení, až když to jde ideálně, dotáhni ty 3 šrouby.

Pokud to nejde seřídit, máš svěšený dveře a nic moc s tím bohužel neuděláš...


Inu dneska jsem zkousel seridit ty zamky...U ridice se to tochu povedlo,ale u spolujezdce akorat zhorsilo...Tobe se to rekne kousek poposadis a je to....Ale kterym smerem a o kolik????Muzes to posouvat do 4 smeru.Je to cesta pokusu a omylu prace na 2dny nez vyzkousis vsechny varianty...Nebo mas nejakej grif jak poznat kam to dat?Ja teda nepoznam kdyz se to nezavira ze to mam posunout napr. nahoru doleva....
Uživatelský avatar
Ondra 07
 
Příspěvky: 654
Registrován: stř říj 05, 2005 21:31
Bydliště: Olomouc / Brno

Příspěvekod Luděk Musil » stř říj 19, 2005 06:34

Ondra 07 píše: .....Nebo mas nejakej grif jak poznat kam to dat?....


Blbě se to vysvětluje, možná to bude dlouhý (Anonymouse promine :D ):
Napřed provedeš "rekognoskaci terénu". V neseřízeném stavu zkusíš s dveřmi klapnout do první polohy zámku a přitom sleduješ, zda-li se hrana dveří při klapnutí zvedá nebo snižuje. Podle toho přiměřeně zámek snížíš nebo zvedneš. A v zaklapnutí do první polohy se hrana dveří musí zlehka dotknout obvodové gumy. Podle toho upravíš dovnitř/ven.
Svěšené dveře: pokud není shnilý "A" sloupek tak se dveře zvedají tak, že se do spodního pantu vloží klín a přivíráním dveří se pant přihne - dveře se zvednou. Pokud je to zrezlý - nedoporučuju - stav se akorát zhorší.
L.
Uživatelský avatar
Luděk Musil
 
Příspěvky: 10479
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov

Příspěvekod Ondra 07 » stř říj 19, 2005 17:50

Luděk Musil píše:
Ondra 07 píše: .....Nebo mas nejakej grif jak poznat kam to dat?....


V neseřízeném stavu zkusíš s dveřmi klapnout do první polohy zámku a přitom sleduješ, zda-li se hrana dveří při klapnutí zvedá nebo snižuje. L.


Zada se mi ze se harna vubec nehybe...Tak nevim,ale diky za info zkusim to znova o trosku chytrejsi :D
Uživatelský avatar
Ondra 07
 
Příspěvky: 654
Registrován: stř říj 05, 2005 21:31
Bydliště: Olomouc / Brno

Příspěvekod capodrak » stř říj 19, 2005 19:53

Patrači okud máš v předních dveřích takoví to malí světylko tak ktomu je tam už pruchodka udělaná stačí použít a k zadku se musíš provrtat :? pamatu jak to dělal tata s bráchou to bylo něco je pravda že tehdá bracha koupil centrál a el.okynka vod ty doby to funguje a to je už skoro 10 let a minymum udržby :wink:
Uživatelský avatar
capodrak
 
Příspěvky: 224
Registrován: pon pro 20, 2004 23:14
Bydliště: Boskovice

Příspěvekod Ondra 07 » stř říj 19, 2005 20:13

Kdyz jsme u te elektiky do oken nevite nekdo o nejakym levnym kompletu na Ladu zati jsem videl univerzal za 3700,- (Pro dve okna) No ale tusim ze to bude potreba zase nejakej motor s vykonem starteru na ten ruskej mechanismus :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Ondra 07
 
Příspěvky: 654
Registrován: stř říj 05, 2005 21:31
Bydliště: Olomouc / Brno

Příspěvekod dmatej » stř říj 19, 2005 20:15

Ondra: No, asi už to mám nějak v ruce. I když je fakt, že třeba na Ládínkovi mi to taky moc nešlo a výsledkem bylo, že sice dveřa se už nemuselo mlátit, ale zase dost blbě lícovaly. Tam to bylo tak trochu vymačkaným a ztvrdlým těsněním na dveřích.

Teď na Laďce jsem to měl za 15 minut hotový. Já to dělám zase tak, že koukám přímo na zámek, ale ještě jsem dohromady nic nevysledoval :oops: :lol: . ale vždycky jsem se trefil.

Důležitý je to nakonec dostatečně utáhnout, ale neutrhnout u toho šrouby. Jinak jakmile ti nějaký jelito práskne dveřma, můžeš začít znova. Jednou se mi dokonce stalo, že ty dveře pak málem nešly odevřít.

No, a ještě mě čeká seřízení táhel - klíček musím u řidiče strkat do zámku vzhůru nohama (resp. zubama dolů :D ), odemyká se doprava a zamyká doleva, u spolujezdce zase vše obráceně. Než jsem na to přišel, stihl jsem v zámku ohnout jeden klíč :oops: - naštěstí přežil i narovnání :) .

Taky mi jdou dost ztuha kličky na okýnka. Na obojí se mi ale moc nechce odstrojovat dveře.... :roll:
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto).
Uživatelský avatar
dmatej
 
Příspěvky: 2844
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov

Příspěvekod capodrak » stř říj 19, 2005 20:28

Ondra 07 píše:Kdyz jsme u te elektiky do oken nevite nekdo o nejakym levnym kompletu na Ladu zati jsem videl univerzal za 3700,- (Pro dve okna) No ale tusim ze to bude potreba zase nejakej motor s vykonem starteru na ten ruskej mechanismus :lol: :lol: :lol:
Divej když to dělal brácha tak ho jedny dveře stály 3000kč což není zrovna málo :wink:
Uživatelský avatar
capodrak
 
Příspěvky: 224
Registrován: pon pro 20, 2004 23:14
Bydliště: Boskovice

Příspěvekod Patrac » čtv říj 20, 2005 06:42

to capodrak : průchodky jsem musel zvětšit už z toho důvodu že mi tam jdou dva dráty ke světlu a teď tam přibylo ještě 5 ks do předních dveří pro centrál a do zadních to musím udělat nově, protože tam žádný dráty nevedou. a rovnou jsem to trochu naddimenzovla kvůli el. stahování oken a ev. vyhřívaným nebo el naklápěným zrcátkům. Ale to je hdba budoucnosti.
to Ondra07 mrkni do jiný sekce tam jsem se ptal přímo na stahování vokena le problém je ten že s tím asi nikdo nemá zkušenosti. teda přemejšlím jestli vůbec vím vo někom tady z fóra, kdo má elektrický vokýnka už hotový. Nepočítám kluky z Matta sportu a nebo toho kluka ze zelenou bestií ze slovenska.
Lada Niva M:1/8,5
Kia Cee´d SW 12.12.2011- ???
21044 - ice dream rising 1.11.2006-19.12.2011
2107 - red storm rising 1.5.2003-1.11.2006
Uživatelský avatar
Patrac
 
Příspěvky: 3739
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field

Příspěvekod Ondra 07 » čtv říj 20, 2005 13:22

dmatej píše:No, a ještě mě čeká seřízení táhel - klíček musím u řidiče strkat do zámku vzhůru nohama (resp. zubama dolů :D ), odemyká se doprava a zamyká doleva, u spolujezdce zase vše obráceně. Než jsem na to přišel, stihl jsem v zámku ohnout jeden klíč :oops: - naštěstí přežil i narovnání :) .


Tohle se mi stalo u 04,zamek se zacal pocase uplne protacet....To bude tim ze se uvolnil a celej nejak zazrakem pretocil o 180....Ale zahada ze porad funguje (kvuli tomu tahlu) :shock:
Uživatelský avatar
Ondra 07
 
Příspěvky: 654
Registrován: stř říj 05, 2005 21:31
Bydliště: Olomouc / Brno

PředchozíDalší

Zpět na Zajímavé úpravy a vylepšení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků