Alarm, centrál, DO

Moderátor: Moderátoři

Alarm, centrál, DO

Příspěvekod Luděk Musil » pon říj 10, 2005 10:43

Pokračování ze sekce Prodám/Centrální zamykání
Luděk Musil píše:Tak jsem neodolal a přístroj (ten první od Automania) zakoupil.
V neděli jsem již dospěl tak daleko, že mám nataženy kabely a přišroubovánu řídící jednotku a sirénu. K motorům a propojení kabelů s vozidlem (kromě kostry a napájení) jsem se zatím nedostal. Signální diodu s velkou pravděpodobností vyměním (bliká modře). A co je (zatím) sympatické, že DO funguje na minimálně 40 m.
Další zkušenosti a záludnosti s instalací tohoto zařízení dodám. L.


Luděk Musil píše:Takže pokračování:
Motorky centrálního zamykání stále nejsou instalovány. Důvodem je prozatímní nechuť k demontáži tapecíruňku (soused stolař má zakázku na výrobu nového podkladu, který potom oblepím stejnou látkou, ze které mám potahy), ve kterém jsou i reproduktory (a ty chci přesunout na zadní plato).
Taktéž musím vyvrtat díry do zadních dveří a "B" sloupku pro kabely centrálu.
Nádherná modrá dioda, která v noci blikala tak, že to bylo vidět i z pátýho patra a pěkně osvětlovala interiér i blízké okolí neuspěla v těžké konkurenci a byla nahrazena červenou diodou.
Alarm již funguje na otevřené dveře. Včera ráno jsem dokončil instalaci spínače u benzínové nádrže - také připojeno k alarmu. A mám připraveny spínače obou kapot - pro ztrátu morálky (jinak řečeno nechuť k práci v důsledku požití několika 10° piv a několika 56° slivovic) jsem nedokončil zapojení el.instalace těchto spínačů. L..

Pokračování - již je téměř hotovo.
Tento víkend jsem zdárně dokončil instalaci el.motorů centrálního zamykání. Po delší úvaze jsem do zadních dveří instaloval motory na dodanou lištu, která je přišroubována ke klice dveří. Bylo potřeba rozhýbat spoje táhla "na čudlíky" a vyjmout pružinky na převodu. Pro natažení kabelu bylo potřeba vyvrtat díru do "B" sloupku a do zadních dveří. Vlastní elektrické propojení bylo bez zádrhelů. Vlastně - na levou stranu byla kabeláž krátká, takže bylo nutno nastavit. Instalace motorů do předních dveří taktéž proběhla hladce. Zde stačilo navrtat dvě malé dírky ve spodní části dveří a motory přišroubovat. Seřízení kroku motorů bylo bez komplikací. Po instalaci motorů taktéž začala fungovat siréna na DO signál zamčeno (delší houknutí) tak signál odemčeno (dvojí krátké houknutí).
Taktéž jsem přesunul reproduktory z předního tapecíru na zadní plato.
Na závěr dvě rychlá foto již hotových dveří (ještě musím udělat LZ a PP dveře). L.
Uživatelský avatar
Luděk Musil
 
Příspěvky: 10469
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov

Příspěvekod Patrac » pon říj 10, 2005 11:18

Luďku kudyma si táhl kabeláž ze strany spolujezdce na stranu řidiče??? demontoval jsi kvůli tomu palubku??? já už totiž taky pokročil a mám namontovanou řídící jednotku. Chtěl jsem to i zatáhnout do sloupků a do předních dveří neboť je do jara budu nechávat a pak je vyměním za nové ale setkal jsem se s problémem že protože mám do dveří zavedeno již světlo ( při otevření dveří) a je tam na to gumová průchodka s hadičkou ( značně zteřelou) přemýšlím čím ji nahradit. Potřebuji to i značně naddimenzovat, protože tam budu dělat i přívod pro elektrické stahování oken. Tímto se táži v čem máš vedeny kabely přechod sloupek dveře a pro ostatní z čeho by tam šla průchodka naimplantovat??? potřebuju tam mít v podstatě 5 ks kabelů pro centrál,2 ks pro světlo resp 1 a k tomu přivod pro elektrické stahování oken. Netuším kolik jich je potřeba ale počítám že jeden až dva minimálně což je už 8 ks kabelů do předních dveří a 5 ks do zadních dveří.A chci to mít naddimenzováno pro případ montáže vyhřívání či naklápění el. zrcátek
Lada Niva M:1/8,5
Kia Cee´d SW 12.12.2011- ???
21044 - ice dream rising 1.11.2006-19.12.2011
2107 - red storm rising 1.5.2003-1.11.2006
Uživatelský avatar
Patrac
 
Příspěvky: 3739
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field

Příspěvekod Luděk Musil » pon říj 10, 2005 17:55

ŘJ pro alarm a centrál je umístěna vedle ŘJ motoru (tedy pod poličkou na spolujezdcově straně. Kabeláž na levou stranu jsem vedl nejkratším směrem. Takže jsem ji vlastně táhl v úrovni poličky za topením, pod plynovým pedálem a tyčí řízení a zhruba ve výšce tyče řízení jsem pod kobercem prošel až k "A" sloupku. Do předních dveří jsem prošel stávající průchodkou (pro 7 kabelů tak akorát - s vyhříváním zrcátek či stahováním oken nepočítám). Kabely pro zadní dveře jsem táhl vedle prahu a potom jsem prošel "B" sloupkem, pár cm nad omezovačem otevření jsem prošel do zadních dveří. Průchodku (stačila mi pro 2 dráty) jsem udělal ze zelené brzdové hadičky o vnějším průměru 9 mm (vnitřní asi 5 mm. L.
Uživatelský avatar
Luděk Musil
 
Příspěvky: 10469
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov

Příspěvekod Luděk Musil » stř říj 12, 2005 07:51

Včera jsem konečně nalepil poslední dva tapecíry a namontoval je na dveře. Teď budu muset vevnitř uklízet jak v obýváku - vypadá to celkem pěkně (teda aspoň mi se to líbí :D . L.
Uživatelský avatar
Luděk Musil
 
Příspěvky: 10469
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov

Příspěvekod Luděk Musil » stř říj 12, 2005 07:53

Pokračování:
Uživatelský avatar
Luděk Musil
 
Příspěvky: 10469
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov

Příspěvekod xcerno12 » stř říj 12, 2005 07:57

Mas to moc pekny, Ludku...
Uživatelský avatar
xcerno12
 
Příspěvky: 31
Registrován: čtv lis 11, 2004 15:22
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Luděk Musil » stř říj 12, 2005 08:00

:oops: :oops:

Nejvěrnější jsou barvy (ale ještě tak o odstín tmavší) na fotce zadních sedadel - tak to vypadá všechno. L.
Uživatelský avatar
Luděk Musil
 
Příspěvky: 10469
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov

Příspěvekod Ctirad Vyskočil » stř říj 12, 2005 09:54

Moc hezký. :thumbright: :thumbright: :thumbright:
Ctirad
Uživatelský avatar
Ctirad Vyskočil
 
Příspěvky: 410
Registrován: stř dub 13, 2005 21:05
Bydliště: Morašice u Znojma

Příspěvekod Drobek81 » stř říj 12, 2005 10:32

Teda Ludo zasnu, koukam ze ses do toho pustil na wostro :-)
Sikula...doufam ze ve ct se stavis u Patrace ze bych se mrkl...a dovezu Ti ty ptakoviny co jsi chtel...
Uživatelský avatar
Drobek81
 
Příspěvky: 2129
Registrován: pon lis 01, 2004 19:47
Bydliště: Brno-Vyškov

Příspěvekod Luděk Musil » stř říj 12, 2005 10:41

Drobek81 píše: ....doufam ze ve ct se stavis u Patrace ....


To se stavím, musíme se domluvit (přes SZ/e-mail/mobil) na čase. L.
Uživatelský avatar
Luděk Musil
 
Příspěvky: 10469
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov

Příspěvekod Wolf » stř říj 12, 2005 11:03

Ludku, mas to pekny, jenom doufam, ze jsi stejne vylepsil i kufr :D . W.
Wolf
 
Příspěvky: 1246
Registrován: úte čer 01, 2004 11:14
Bydliště: Kraj Lučanů

Příspěvekod Luděk Musil » stř říj 12, 2005 11:13

Wolf píše:Ludku, mas to pekny, jenom doufam, ze jsi stejne vylepsil i kufr :D . W.


:shock: Kufr nemůžu! Ten je pracovní :( (olej, šmír, hlína, listí, poloosa :D ...........a hlavně: nářadí).
Vždycky ho (kufr) uklidím, pěkně všechno srovnám, abych půl hodiny na to něco hledal a znovu si to rozházel. Potom ztratím morálku na nové uklízení, tři dny až tejden jezdím s "plným" kufrem, až mě to naštve, znovu to uklidím a srovnám - z plnýho kufru je téměř prázdný kufr a zase něco potřebuju.................. :( :evil: L.
Uživatelský avatar
Luděk Musil
 
Příspěvky: 10469
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov

Příspěvekod BA3 » stř říj 12, 2005 21:59

Stím sis musel pěkně vzhrát.
Moc moc pěkný
:wink: :flower: :wink:
Vaz 21011 1200\1500\1700\5q
Vaz 2105 1500
Vaz 2101 1200

WWW.volny.cz/ba3
BA3
 
Příspěvky: 165
Registrován: ned srp 29, 2004 09:09
Bydliště: Brno

Příspěvekod Števo » pát říj 14, 2005 18:10

Ten problem s upratovanim poznam. Nakoniec som to doriesil tak, ze som zarovnal kufor(myslim spodok) a dal tam vsetok naradie tak ,ze ktore potrebujem najcastejsie. Tak iba chytim nadvihnem a tam ho mam hned , takze vsetok bordel je schovany pod tym a v kufri mam cisto :lol: :D
Števo
 
Příspěvky: 298
Registrován: čtv říj 21, 2004 21:04
Bydliště: Veĺký Krtíš

Příspěvekod Ondra 07 » pát říj 14, 2005 20:05

Mam dotaz na Ludka: Mohl by jsi prosimte podat nejake podrobnejsi informace o tom centralu s alarmem?Co to je zac (znacka model) ,kde jsi ho koupil a za kolik???Horim nedockavosti :lol:
Uživatelský avatar
Ondra 07
 
Příspěvky: 654
Registrován: stř říj 05, 2005 21:31
Bydliště: Olomouc / Brno

Další

Zpět na Zajímavé úpravy a vylepšení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků