Tónování skel ANO či NE jak??

Moderátor: Moderátoři

Tónování skel ANO či NE jak??

Příspěvekod Patrac » čtv zář 22, 2005 12:22

Tak jsem dnes pro zajímavost volal do Autosklo Roger v Brně a ptal se kolik by chtěli za natónování skel Lady 2107. Kupodivu se ani nezarazila. Takže k věci dělají dvouma způsobama. Buď fólie nebo pokovení. Fólie- výhody ( prakticky jen jedna) a to že se to dá dělat bez vyndání skel z auta. jenže hromada nevýhod. časem může bublinkovat náchylné na poškrábání a s atestem to přijde zadní okno plus zadní dveře 50% na 3800 kč. Dělají to přímo na autě. přední dveře nedělají nemají momentálně 30% fólii.
Pokovení- Nevýhody ( jen jedna) musí se vymontovat skla ven. Což se pekelně prodraží. ale na druhou stranu hromada výhod pokud si to člověk zdemontuje sám a přiveze. lepší a jednotné zabarvení, dýl to vydrží, lepší ochrana před UV zářením a cena??? Pánové to mi vyrazilo dech. 3000 kč a to za všechny okna vč předních dveří bez čelního skla. Vše s atestem. Čelní sklo dle jejich informací nesmí mít na sobě nic, pokud to není hotové z výroby ani ten proužek fólie co je nahoře. I když umí udělat tónování horní části samostatně nedělají to. Resp udělají ale nedají vám od toho atest. a nenapíšou vám to do papírů.
Lada Niva M:1/8,5
Kia Cee´d SW 12.12.2011- ???
21044 - ice dream rising 1.11.2006-19.12.2011
2107 - red storm rising 1.5.2003-1.11.2006
Uživatelský avatar
Patrac
 
Příspěvky: 3739
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field

Příspěvekod Myso » čtv zář 22, 2005 12:26

tak u nas sa nesmie davat nic okrem priehladnej folie ani na predne dvere...
a u nas stalo aj pokovenie aj foliovanie do 2500sk pri vymontovanych oknach. jedine preco som si nedal tonovat okna bolo, ze pri najtmavsom odtieni boli pokovene okna zrkadlove a nie cierne, co bolo na grc...tak som sa uchylil ku klasickym ciernym foliam...ale povodne som chcel pokovene, tie vsak vyzeraju dobre iba pri slabom zatmaveni...
Ich fahre einen Shiguli - WAS2105
Keď ju poriešiš, nie je čo milovať...
_________________
Chatka 12 forever :mrgreen:
Myso
 
Příspěvky: 1389
Registrován: stř kvě 26, 2004 17:59
Bydliště: Bratislava-Praha

Příspěvekod Patrac » čtv zář 22, 2005 12:29

Myso píše:tak u nas sa nesmie davat nic okrem priehladnej folie ani na predne dvere...
a u nas stalo aj pokovenie aj foliovanie do 2500sk pri vymontovanych oknach. jedine preco som si nedal tonovat okna bolo, ze pri najtmavsom odtieni boli pokovene okna zrkadlove a nie cierne, co bolo na grc...tak som sa uchylil ku klasickym ciernym foliam...ale povodne som chcel pokovene, tie vsak vyzeraju dobre iba pri slabom zatmaveni...

No mě se právě celkem to zrcadlový líbí. Takže uvidím. Pokud bych dělal fólii tak si seženu nějakou menší firmu a ne takovou velkou firmu jako je Roger. Jenže malá nedělá pokovení. Pojedu se tam podívat a uvidím.
Lada Niva M:1/8,5
Kia Cee´d SW 12.12.2011- ???
21044 - ice dream rising 1.11.2006-19.12.2011
2107 - red storm rising 1.5.2003-1.11.2006
Uživatelský avatar
Patrac
 
Příspěvky: 3739
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field

Příspěvekod dmatej » čtv zář 22, 2005 19:21

Mě by se docela líbilo takový to tónování jako maj nový auta - myslíte, že se to dá nějak udělat? Nikdy jsem se o to zas tolik nezajímal, jen mě to občas napadne. Třeba feldy se taky tolik nevyhřejou při stání na sluníčku (nebo se mi to zdá?).

Mimochodem, v Bechyni vám ukážu, jak dopadla moje přilba na kolo, poté, co jsem jí loni v létě nechal ležet na zadním platu 21053. :shock: :oops:
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto).
Uživatelský avatar
dmatej
 
Příspěvky: 2844
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov

Příspěvekod Spide » čtv zář 22, 2005 20:33

Nejlepsi je kdyz si folie nalepis sam taky sem to delal prvni pokus dopad desne ale ostatni uz sou "lepsi" vyslo me to cca na 600kc a svuj ucel to plni aspon zatim ucelem co jsem to porizoval ja aby do toho nesvitlo slunce a nebylo tam videt. :))
Spide
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř kvě 04, 2005 07:33

Příspěvekod Spide » čtv zář 22, 2005 20:34

a jeste jedna
Spide
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř kvě 04, 2005 07:33

Příspěvekod Števo » čtv zář 22, 2005 21:03

Tu foliu na to by som si vedel zohnat aj za 500Sk z madarska. Len je tu jeden problem. Totiz ja si ktomu nemozem spravit papiere :? . A ktore u nas pytaju vtaci. Tak som dal zistit co u nas vyndu folie. Aj mna to laka.
Števo
 
Příspěvky: 298
Registrován: čtv říj 21, 2004 21:04
Bydliště: Veĺký Krtíš

Příspěvekod Patrac » čtv zář 22, 2005 21:13

právě kvůli těm volům a zpřísněnejm kontrolám chci vše s papírama a legál... i kola si chci nechat zapsat. samo že přez kamaráda :-)
Lada Niva M:1/8,5
Kia Cee´d SW 12.12.2011- ???
21044 - ice dream rising 1.11.2006-19.12.2011
2107 - red storm rising 1.5.2003-1.11.2006
Uživatelský avatar
Patrac
 
Příspěvky: 3739
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field

Příspěvekod Ondra 07 » čtv říj 06, 2005 18:39

Folie jsou fajn...Zatim jsem si je pokazde delal sam a nedopadlo to nejhur chce to grif :lol: Nejhorsi je zadni sklo na dvojity lomeni ale i to se da zvladnout.
Uživatelský avatar
Ondra 07
 
Příspěvky: 654
Registrován: stř říj 05, 2005 21:31
Bydliště: Olomouc / Brno

Příspěvekod Little Red Riding Hood » sob říj 15, 2005 18:22

Ondra 07 píše:Folie jsou fajn...Zatim jsem si je pokazde delal sam a nedopadlo to nejhur chce to grif :lol: Nejhorsi je zadni sklo na dvojity lomeni ale i to se da zvladnout.


jo sam jo.. :evil: :evil: :evil: ty si mi ale kecálek...... :D :D :D
Little Red Riding Hood
 
Příspěvky: 2585
Registrován: ned zář 25, 2005 21:38
Bydliště: Olomoucity-Brnotown

Příspěvekod Ondra 07 » pon lis 07, 2005 21:42

No druhou verzi folii budu resit odborne....Zadni sklo (uz mam sehnany bez vyhrivacich carecek a bocni zadni zase 100%zatmaveni a predni 30% a s certicikaci...Pry to vyjde na 3500,- a ja jim urcite povezu jenom skla,takze to bude jeste levnejsi... :wink: Jo a musim si sehnat nejaky novy fajnovy tesneni ke sklu,takovy to semisovy jak ma D.T.1 aby to neposkabalo folii a zaroven lip tesnilo zvenku,neco z mekke gumy,ty origo jsou jak skrabka na brambory :D
Uživatelský avatar
Ondra 07
 
Příspěvky: 654
Registrován: stř říj 05, 2005 21:31
Bydliště: Olomouc / Brno

Příspěvekod capodrak » pon lis 07, 2005 22:57

nechcnu se plíst bratránek má ně šáde pokoveny folie je to pěkny ale stoh auta sá díváš dozadu jen bočníma zrcátkama prože stzoho není nci vidět odobně bych dal přednost "slabbé" černé foliji nebo tonování :wink:
Uživatelský avatar
capodrak
 
Příspěvky: 224
Registrován: pon pro 20, 2004 23:14
Bydliště: Boskovice

Příspěvekod Ondra 07 » pon lis 07, 2005 23:07

capodrak píše:nechcnu se plíst bratránek má ně šáde pokoveny folie je to pěkny ale stoh auta sá díváš dozadu jen bočníma zrcátkama protože z toho není nci vidět osobně bych dal přednost "slabé" černé foiji nebo tonování :wink:


Taky pokoveni je na pi..u.Tohle je presne nevyhoda pokoveni a pry to na slunku hazi dovnitr prasatka.Ale s tou folii s tebou nemuzu souhlasit,ja mam na zadni skle a bocnich 100% zatmaveni (proste do toho nevidis ze zadnyho uhlu (leda pakud v noci uvnitr sviti svetlo vidis siluetu) a videt zevnitr je nadherne,prestoze mam vzadu snizeny vyhled audiem a takovym tim pruhem nahore skla tak zaparkuju podelne v noci a jeste ikdyz nesviti lampy....Jo a zpateckovi svetla mi taky nejdou :lol: Zkratka na folie nedam dopustit a to mam ty nejlevnejsi za 250,-.
Uživatelský avatar
Ondra 07
 
Příspěvky: 654
Registrován: stř říj 05, 2005 21:31
Bydliště: Olomouc / Brno

Příspěvekod capodrak » pon lis 07, 2005 23:10

Ondra 07 píše:
capodrak píše:nechcnu se plíst bratránek má ně šáde pokoveny folie je to pěkny ale stoh auta sá díváš dozadu jen bočníma zrcátkama protože z toho není nci vidět osobně bych dal přednost "slabé" černé foiji nebo tonování :wink:


Taky pokoveni je na pi..u.Tohle je presne nevyhoda pokoveni a pry to na slunku hazi dovnitr prasatka.Ale s tou folii s tebou nemuzu souhlasit,ja mam na zadni skle a bocnich 100% zatmaveni (proste do toho nevidis ze zadnyho uhlu (leda pakud v noci uvnitr sviti svetlo vidis siluetu) a videt zevnitr je nadherne,prestoze mam vzadu snizeny vyhled audiem a takovym tim pruhem nahore skla tak zaparkuju podelne v noci a jeste ikdyz nesviti lampy....Jo a zpateckovi svetla mi taky nejdou :lol: Zkratka na folie nedam dopustit a to mam ty nejlevnejsi za 250,-.


Navíc sem zapoměl že jak byly ty hyci tak se mu natom začaly dělat bublyny .... stěma prasátkama nevím ale prostě je to nepoužitelny za šera nedej pambu za tmy :!:
Uživatelský avatar
capodrak
 
Příspěvky: 224
Registrován: pon pro 20, 2004 23:14
Bydliště: Boskovice

Příspěvekod Ondra 07 » úte lis 08, 2005 22:16

capodrak píše:
Ondra 07 píše:
capodrak píše:nechcnu se plíst bratránek má ně šáde pokoveny folie je to pěkny ale stoh auta sá díváš dozadu jen bočníma zrcátkama protože z toho není nci vidět osobně bych dal přednost "slabé" černé foiji nebo tonování :wink:


Taky pokoveni je na pi..u.Tohle je presne nevyhoda pokoveni a pry to na slunku hazi dovnitr prasatka.Ale s tou folii s tebou nemuzu souhlasit,ja mam na zadni skle a bocnich 100% zatmaveni (proste do toho nevidis ze zadnyho uhlu (leda pakud v noci uvnitr sviti svetlo vidis siluetu) a videt zevnitr je nadherne,prestoze mam vzadu snizeny vyhled audiem a takovym tim pruhem nahore skla tak zaparkuju podelne v noci a jeste ikdyz nesviti lampy....Jo a zpateckovi svetla mi taky nejdou :lol: Zkratka na folie nedam dopustit a to mam ty nejlevnejsi za 250,-.


Navíc sem zapoměl že jak byly ty hyci tak se mu natom začaly dělat bublyny .... stěma prasátkama nevím ale prostě je to nepoužitelny za šera nedej pambu za tmy :!:


Ted nevim jesli nemluvme kazdej o necem jinym...Pokoveny folie???To je zajimava kombinace....
Uživatelský avatar
Ondra 07
 
Příspěvky: 654
Registrován: stř říj 05, 2005 21:31
Bydliště: Olomouc / Brno

Další

Zpět na Zajímavé úpravy a vylepšení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků