Tónování skel ANO či NE jak??

Moderátor: Moderátoři

Příspěvekod dmatej » sob dub 01, 2006 22:18

Pořád je to jen vrstvička čehosi, asi proto. Jak snadno protrhneš alobal? Nevim, já to na autě nikdy neměl, taky mě to zaujalo. Radši se ještě kouknu v pindělí, jestli jsem si to nevymyslel :D
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto).
Uživatelský avatar
dmatej
 
Příspěvky: 2844
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov

Příspěvekod Little Red Riding Hood » sob dub 01, 2006 22:22

podle mě pokovení je aleko odolnější vůči poškození než folie.. zase je otázka jak moc bude výsledek pokovení když se udělaj ladácký okna, který nejsou moc eňo ňuňo..
Little Red Riding Hood
 
Příspěvky: 2585
Registrován: ned zář 25, 2005 21:38
Bydliště: Olomoucity-Brnotown

Příspěvekod Brandy » ned dub 02, 2006 07:11

S tema skrabancema je to, tusim, tak, ze kdyz si nechas pokovit stary skla, tak na nich vynikne kazda vada. Proste hrozne vylezou vsechny skrabance. Takze kdyz pokovit, tak novy skla. Jinak nevim, proc by po pokoveni mela mit skla jenom zrcadlovej efekt. Vzdyt na novejch autech je to udelany uz z vyroby a ma to ruzny barvy. Nebo se pletu a na novejch autech je to jina technologie?
Lada 1600 - bouračka | Lada 1500s - prodáno | Peugeot 406
Uživatelský avatar
Brandy
 
Příspěvky: 372
Registrován: čtv led 19, 2006 07:35
Bydliště: Praha

Příspěvekod Tomik » ned dub 02, 2006 07:25

nekde jsem slysel ze i pokovení od slunička vybledne,pak když vymeníš okno,a das tam zase pokoveny tak to bude mit jinou barvu
Uživatelský avatar
Tomik
 
Příspěvky: 172
Registrován: ned bře 12, 2006 21:19
Bydliště: PRAHA

Příspěvekod Little Red Riding Hood » ned dub 02, 2006 09:44

u toho pokovení je to podle toho do jaké intenzity si to necháš pokovit.. čím víc tím víc je to jak zrcadlo.. dlouho se snažim zjistit jestli se dá tonovat i do černa, ale ještě mi na to nedokázal jednoznačně nikdo odpovědět..
Little Red Riding Hood
 
Příspěvky: 2585
Registrován: ned zář 25, 2005 21:38
Bydliště: Olomoucity-Brnotown

Příspěvekod Majo » ned dub 02, 2006 21:08

no ja si dam pokovit(teda asi pokovit) cisto nove skla takze s vynikanim skrabancov by problem nemal byt. Uvidime. Intenzitu, no asi pojdu dost na tmavo, takze uvidime, snad sa mi v tom holky nebudu malovat :wink:
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Uživatelský avatar
Majo
 
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen

Příspěvekod Ondra 07 » ned dub 02, 2006 21:29

To Majo: A kdyz se budou malovat a budou stat za hrich, tak rekni ze zevnitr to vypada jeste lip a jak je tam nalakas tak nezapomen zamackout tlacitko centralu do polohy zamceno... To bude babolep... :wink: Volal jsem do Rogera a rikaly ze folie 3000,- cely auto a pokoveni 3500,- kdyz jsem chtel 100% dozadu a 30% na predni skla vcechno cerny,tak rikal 100% neni problem,ale bude to trochu zrcadlovy.Ted je otazka co je to trochu zrcadlovy... Nejlepsi bude tam zajit a rict presne co chci a at ti ukazkou jak presne to bude vypadat, vzorovych skel tam musi mit haldy.Mi nerikej ze tam neni zadej katalog nebo nejaky priklady pokoveni a folii, u takhle velke firmy.
...anebo jinej případ, průsek v lese asi na metr širší ne, sráz jako střecha. Šero, mlha, skoro tma. Rozhodl jsem, sjedeš to šusem, sotva odpíchnu je zle hochu námraza jako mejdlo. Zkouším zaplužit, ani zdání...
Uživatelský avatar
Ondra 07
 
Příspěvky: 654
Registrován: stř říj 05, 2005 21:31
Bydliště: Olomouc / Brno

Příspěvekod Myso » pon dub 03, 2006 07:10

Little Red Riding Hood píše:u toho pokovení je to podle toho do jaké intenzity si to necháš pokovit.. čím víc tím víc je to jak zrcadlo.. dlouho se snažim zjistit jestli se dá tonovat i do černa, ale ještě mi na to nedokázal jednoznačně nikdo odpovědět..
jj je to presne takto, ja ked som si daval lepit folie tak to bolo za 2300,- zadne a zadne bocne, pokovenie by ma stalo rovnako, ale mali tam vystavene vsetky farby a stupne zatmavenia a ak chces mat nepriehladne skla tak to pokovenie je jak zrkadlo.a to sa mi nepacilo, preto som isiel to ciernej folie. su celkom odolne, ale treba prerobit tie chromovo-umelohmotne listy co su dole na okne, lebo ak su zle tak pri stahovani okien pekne drbu tie folie...
Ich fahre einen Shiguli - WAS2105
Keď ju poriešiš, nie je čo milovať...
_________________
Chatka 12 forever :mrgreen:
Myso
 
Příspěvky: 1389
Registrován: stř kvě 26, 2004 17:59
Bydliště: Bratislava-Praha

Příspěvekod Majo » pon dub 03, 2006 08:42

ja sa prave preto bojim tych folii, ze sa to da lahko a rychlo poskriabat. A viem co vsetko mavam hocikedy oprete o sklo :oops:
Ja som uvazoval predbezne tak o 80%nom zatmaveni, ale este neviem pre ake sa rozhodnem na poslednu chvilu.

To Ondra07: vsak na co myslis, ze chcem zatmavovat zadne skla :wink:
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Uživatelský avatar
Majo
 
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen

Příspěvekod Ondra 07 » pon dub 03, 2006 13:18

Jak pise Myso ty vnitrni dolni radoby tesnici listy jsou pekne hov..o.Kdyz jsem delal folie tak museli jit ven,jinak by tu folii okamzite znicili.Ty venkovni stoji taky za starou belu, tak jsem se rozhodl ze je vytahnu a dam tam nejaky kvalitnejsi z nejakho novyho auta. Pekne mekky gumicky co maji zevnit neco jako microplys... Aby tolik neteklo do dveri...
Ja taky vaham mezi pokoveni a foliema, raci bych pokoveni kvuli odolnosti,ale na druhe strane chci 100% zatmaveni a urcite cerny... Ty zrcadlovy vypadaji jak tuzacci...
...anebo jinej případ, průsek v lese asi na metr širší ne, sráz jako střecha. Šero, mlha, skoro tma. Rozhodl jsem, sjedeš to šusem, sotva odpíchnu je zle hochu námraza jako mejdlo. Zkouším zaplužit, ani zdání...
Uživatelský avatar
Ondra 07
 
Příspěvky: 654
Registrován: stř říj 05, 2005 21:31
Bydliště: Olomouc / Brno

Příspěvekod Patrac » pon dub 03, 2006 13:24

Ondra 07 píše:Jak pise Myso ty vnitrni dolni radoby tesnici listy jsou pekne hov..o.Kdyz jsem delal folie tak museli jit ven,jinak by tu folii okamzite znicili.Ty venkovni stoji taky za starou belu, tak jsem se rozhodl ze je vytahnu a dam tam nejaky kvalitnejsi z nejakho novyho auta. Pekne mekky gumicky co maji zevnit neco jako microplys... Aby tolik neteklo do dveri...
Ja taky vaham mezi pokoveni a foliema, raci bych pokoveni kvuli odolnosti,ale na druhe strane chci 100% zatmaveni a urcite cerny... Ty zrcadlovy vypadaji jak tuzacci...

No fólie si nalepí kde kdo i "glóbusovky" naproti tomu pokoveni doma neuděláš.. je to profesionálnější řešení. Proč se asi z výroby skla pokovují a nepolepují fólií?? Protože pokovení vydrží víc a je kvalitnější. mmj k těm cenám Roger autosklo to opravdu nabízí ale blbě si ji pochopil 3500 za fólie je ale pouze za zadní sklo a zadní dveře... Pokovení vyjde levněji. obzvlášť když si skla přivezeš " na vozejku" :wink:
Lada Niva M:1/8,5
Kia Cee´d SW 12.12.2011- ???
21044 - ice dream rising 1.11.2006-19.12.2011
2107 - red storm rising 1.5.2003-1.11.2006
Uživatelský avatar
Patrac
 
Příspěvky: 3739
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field

Příspěvekod Ondra 07 » pon dub 03, 2006 13:39

To Patrac: S tim rogerem jsem to pochopil dobre cesky jeste rozumim a bylo mi receno 3000,- na cele auto.Ptam se, opravdu cele auto, ano opravdu cele auto.Takze tak, nejde o to co je technologicky jednodusi nebo levnejsi,ale co se mi libi a jaky to ma vlastnosti, samozrejme ze folie si doma na koleni nalepi kazdej bastl,ale o to nejde. Jde o to ze pokoveni pry hazi prasatka a je pres nej blbe videt, pry nevim zatim jsem v aute co ma 100% pokoveni nejel... Tyhle debaty mi pripadaji dost o nicem, kazdej tady jenom teoretizuje o cem nevi nic moc.Takze pro me je smerodatna navsteva u Rogera osobne.Jenom na to tedka nemam cas a naladu.
...anebo jinej případ, průsek v lese asi na metr širší ne, sráz jako střecha. Šero, mlha, skoro tma. Rozhodl jsem, sjedeš to šusem, sotva odpíchnu je zle hochu námraza jako mejdlo. Zkouším zaplužit, ani zdání...
Uživatelský avatar
Ondra 07
 
Příspěvky: 654
Registrován: stř říj 05, 2005 21:31
Bydliště: Olomouc / Brno

Příspěvekod dmatej » pon dub 03, 2006 18:15

http://www.autosklolassy.cz/tonovani.htm

Tudíš kolega má nějakej šmejd... kurňa, zapomněl jsem to blejsknout...
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto).
Uživatelský avatar
dmatej
 
Příspěvky: 2844
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov

Příspěvekod Dancul » pon dub 03, 2006 21:16

casto to opakovana tema... budem sa teda aj ja opakovat.
Mam na samarke folie 1 rok. LLUMAR PP35. Su to poloreflexne folie - maju ciastocne zrkadlovy efekt. Ani som neuvazoval o neznackovych foliach a montazi u niekoho v garazi. Na slovensku musia mat folie certifikat potvrdeny montaznou firmou. Inak je problem s policiou. Montaz neznackovej folie moze mat za nasledok zmenu jej farby. To su tie uzasne fialove folie z blsaku, alebo hypermarketu, ktore este pred rokom boli tak krasne tmave. Vsak? Neodborna montaz zas vedie k odliepaniu folie - bubliny. Ak vam niekto tvrdi, ze skla nemusia ist von, tak ho rovno poslite do riti. Odborna montaz sa prevadza takmer vylucne na demontovanych sklach (pokial je to teda mozne) a v takmer bezprasnom prostredi. Dalsia vyhoda odbornej firmy a znackovej folie je v zaruke. Ta je vacsinou podstatne dlhsia, ako zakonna 2.rocna.
Vyhody/nevyhody: Hlavna nevyhoda je v moznosti lahkeho poskodenia. Moja folia je po roku na zadnom skle uz derava - dan za sustavne prevazanie kocika. Inu nevyhodu nepoznam. Samozrejme pri rozumnom vybere folie. V podstate su asi len dva druhy s roznym stupnom tienenia.
Nereflexne - zname cierne folie - vynikajuce na zamedzenie vyhladu do, ale i z auta. Diskutabilna je aj ich tieniaca funkcia. Cierna farba neodraza, ale pohlcuje svetlo a tym sa podstatne viac nahrieva.
Poloreflexne - ako som uz pisal v uvode, maju ciastocne zrkadlovy efekt. Najvacsia vyhoda je, ze nemusia byt az take tmave, aby mali podstatne lepsie vlastnosti, ako folie nereflexne. Moje LLUMAR PP35 nie je za slnecneho pocasia skoro vobec vidiet, no slnko tolko nepecie. To by urcite potvrdila moja dcerka, koli ktorej som folie dal nalepit. Bez folie sa v aute strasne pajedila, no teraz je uplne spokojna. A spokojna je aj manzelka, ze sa da autom v noci cuvat. I ked je na slovensku zakazane mat folie na sklach pri vodicovi a spolujazdcovi, take PP15-ky by si urcite nevsimol ani rakusky colnik. A veru nad tym uvazujem. Preco by aj vodic nemohol mat trochu komfortu?
O pokovenie som sa nikdy nezaujimal, nemozem teda povedat ci je OK, ci nie. No priznam sa, ze si to na zigulke neviem predstavit. Uz len preto, ze nikomu z nas nesedia dvere tak dokonale, aby zrkadlovy efekt bocnych skiel tvoril takmer suvislu plochu a nevyzeral ako "nahodne rozhodene zrkadla". Dalsia vec je ich legalnost. Ak su na slovensku zakazane na autach reflexne folie, preco by mali byt povolene skla pokovene, ktore vyzeraju takmer rovnako?
Peugeot 207 SW 1,6 120k
SAMARA 21093-20
Dancul
 
Příspěvky: 39
Registrován: úte čer 01, 2004 07:57
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Příspěvekod Myso » úte dub 04, 2006 12:51

na pokovenie maju rovnako homologizaciu ako na folie, dalsia pripomienka je ze sa aj pokovenie da odstranit - chemicky.
Ich fahre einen Shiguli - WAS2105
Keď ju poriešiš, nie je čo milovať...
_________________
Chatka 12 forever :mrgreen:
Myso
 
Příspěvky: 1389
Registrován: stř kvě 26, 2004 17:59
Bydliště: Bratislava-Praha

PředchozíDalší

Zpět na Zajímavé úpravy a vylepšení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků