Tónování skel ANO či NE jak??

Moderátor: Moderátoři

Příspěvekod Little Red Riding Hood » úte lis 08, 2005 22:27

Ondra 07 píše:
capodrak píše:
Ondra 07 píše:
capodrak píše:nechcnu se plíst bratránek má ně šáde pokoveny folie je to pěkny ale stoh auta sá díváš dozadu jen bočníma zrcátkama protože z toho není nci vidět osobně bych dal přednost "slabé" černé foiji nebo tonování :wink:


Taky pokoveni je na pi..u.Tohle je presne nevyhoda pokoveni a pry to na slunku hazi dovnitr prasatka.Ale s tou folii s tebou nemuzu souhlasit,ja mam na zadni skle a bocnich 100% zatmaveni (proste do toho nevidis ze zadnyho uhlu (leda pakud v noci uvnitr sviti svetlo vidis siluetu) a videt zevnitr je nadherne,prestoze mam vzadu snizeny vyhled audiem a takovym tim pruhem nahore skla tak zaparkuju podelne v noci a jeste ikdyz nesviti lampy....Jo a zpateckovi svetla mi taky nejdou :lol: Zkratka na folie nedam dopustit a to mam ty nejlevnejsi za 250,-.


Navíc sem zapoměl že jak byly ty hyci tak se mu natom začaly dělat bublyny .... stěma prasátkama nevím ale prostě je to nepoužitelny za šera nedej pambu za tmy :!:


Ted nevim jesli nemluvme kazdej o necem jinym...Pokoveny folie???To je zajimava kombinace....


to sou zrcadloví f'olie.. vypadaj jak pokovení... maj je v každím tuzing shopu...
Little Red Riding Hood
 
Příspěvky: 2585
Registrován: ned zář 25, 2005 21:38
Bydliště: Olomoucity-Brnotown

Příspěvekod capodrak » úte lis 08, 2005 23:22

Little Red Riding Hood píše:
Ondra 07 píše:
capodrak píše:
Ondra 07 píše:
capodrak píše:nechcnu se plíst bratránek má ně šáde pokoveny folie je to pěkny ale stoh auta sá díváš dozadu jen bočníma zrcátkama protože z toho není nci vidět osobně bych dal přednost "slabé" černé foiji nebo tonování :wink:


Taky pokoveni je na pi..u.Tohle je presne nevyhoda pokoveni a pry to na slunku hazi dovnitr prasatka.Ale s tou folii s tebou nemuzu souhlasit,ja mam na zadni skle a bocnich 100% zatmaveni (proste do toho nevidis ze zadnyho uhlu (leda pakud v noci uvnitr sviti svetlo vidis siluetu) a videt zevnitr je nadherne,prestoze mam vzadu snizeny vyhled audiem a takovym tim pruhem nahore skla tak zaparkuju podelne v noci a jeste ikdyz nesviti lampy....Jo a zpateckovi svetla mi taky nejdou :lol: Zkratka na folie nedam dopustit a to mam ty nejlevnejsi za 250,-.


Navíc sem zapoměl že jak byly ty hyci tak se mu natom začaly dělat bublyny .... stěma prasátkama nevím ale prostě je to nepoužitelny za šera nedej pambu za tmy :!:


Ted nevim jesli nemluvme kazdej o necem jinym...Pokoveny folie???To je zajimava kombinace....


to sou zrcadloví f'olie.. vypadaj jak pokovení... maj je v každím tuzing shopu...

To sem myslel :wink:
Uživatelský avatar
capodrak
 
Příspěvky: 224
Registrován: pon pro 20, 2004 23:14
Bydliště: Boskovice

Příspěvekod ARMAN » úte lis 08, 2005 23:56

Podle mě to zhoršuje viditelnost proto pro mě zasadně ne. I když decentni velmi lehky pokoveni vypada dost dobře.

Nechapu ty borce co litaj v noci, viděj ven velky ho**o, litaj z pruhu do pruhu a ani nepouživaji blinkry... :?


Tohle vypada dost dobře ale na svou "Lastočku" bych to nedal :? :( :| 8)
Obrázek <- kliknout
Uživatelský avatar
ARMAN
 
Příspěvky: 196
Registrován: pon srp 22, 2005 11:01
Bydliště: Praha

Příspěvekod Ondra 07 » stř lis 09, 2005 18:01

ARMAN píše:Podle mě to zhoršuje viditelnost proto pro mě zasadně ne. I když decentni velmi lehky pokoveni vypada dost dobře.

Nechapu ty borce co litaj v noci, viděj ven velky ho**o, litaj z pruhu do pruhu a ani nepouživaji blinkry... :?


Tohle vypada dost dobře ale na svou "Lastočku" bych to nedal :? :( :| 8)
Obrázek <- kliknout


To jsou podle vseho ale folie...Taky bych do pokoveni nesel,je to jako jezdit s paskou pres oci...Na druhou stranu verim ze si timhle dirtydriveři vozu schade a jim podobnych davaji alespon timto adrenalin do krve,kdyz uz ne sportovni jizdou....
Uživatelský avatar
Ondra 07
 
Příspěvky: 654
Registrován: stř říj 05, 2005 21:31
Bydliště: Olomouc / Brno

Příspěvekod Patrac » čtv lis 10, 2005 07:32

No včera jsem byl v Autosklo Roger u nás v Brně a porovnával jsem fólie a pokovení. :)
Můj názor je takový že jednoznačně pokovení. :wink: Je odolnější proti poškrábání, při solidním zatmavení je přez sklo vidět lépe než s fóliema. Fólie jsou neprůhledné v obou směrech.Což pokovení pouze ve směru pohledu dovnitř a to právě díky lehkému " zrcadlení".Navíc i profesionálně nalepené fólie nikdy nejsou naprosto kvalitní zůstávají drobné bublinky a pokud auto prochází velkýmy výkyvy teplot, tzn v létě venku na slunci a v zimě taktéž venku tak i když dáváte sebelepší fólie, jejich životnost je omezena. Tvrzení, že fólie se dají v případě nechuti odstranit zamítám. Dva roky jsem se živil grafikou. A můžu vám říct že sundat třeba dva roky starou fólii na kterou svítí slunce a projde mrazem je tak o tom vzít škrabku a oškrábat to asi po 5mm kouscích.Dalším nepříjemným faktorem je hlavně u zadního skla vyhřívání. Pokovení je vůči němu naprosto inertní, což se o fólii říct nedá. A v neposlední řadě finanční stránka. Pokud chcete aby fólie alespoň za něco stály, znamená to okna vymontovat stejně jako při pokovení a v tom případě vás pokovení vyjde o dost levněji... :D
Lada Niva M:1/8,5
Kia Cee´d SW 12.12.2011- ???
21044 - ice dream rising 1.11.2006-19.12.2011
2107 - red storm rising 1.5.2003-1.11.2006
Uživatelský avatar
Patrac
 
Příspěvky: 3739
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field

Příspěvekod Little Red Riding Hood » čtv lis 10, 2005 19:21

Pátrač píše:No včera jsem byl v Autosklo Roger u nás v Brně a porovnával jsem fólie a pokovení. :)
Můj názor je takový že jednoznačně pokovení. :wink: Je odolnější proti poškrábání, při solidním zatmavení je přez sklo vidět lépe než s fóliema. Fólie jsou neprůhledné v obou směrech.Což pokovení pouze ve směru pohledu dovnitř a to právě díky lehkému " zrcadlení".Navíc i profesionálně nalepené fólie nikdy nejsou naprosto kvalitní zůstávají drobné bublinky a pokud auto prochází velkýmy výkyvy teplot, tzn v létě venku na slunci a v zimě taktéž venku tak i když dáváte sebelepší fólie, jejich životnost je omezena. Tvrzení, že fólie se dají v případě nechuti odstranit zamítám. Dva roky jsem se živil grafikou. A můžu vám říct že sundat třeba dva roky starou fólii na kterou svítí slunce a projde mrazem je tak o tom vzít škrabku a oškrábat to asi po 5mm kouscích.Dalším nepříjemným faktorem je hlavně u zadního skla vyhřívání. Pokovení je vůči němu naprosto inertní, což se o fólii říct nedá. A v neposlední řadě finanční stránka. Pokud chcete aby fólie alespoň za něco stály, znamená to okna vymontovat stejně jako při pokovení a v tom případě vás pokovení vyjde o dost levněji... :D


no jo.. ale právě to mi vadí že sou skla jak zrcadlo.. chtěl bych to mít ůplně BLACK!!!! jinak taky myslím že pokovení bude lepšejší.. ale slyšel sem že prej pokovení může dělat prasátka..
Little Red Riding Hood
 
Příspěvky: 2585
Registrován: ned zář 25, 2005 21:38
Bydliště: Olomoucity-Brnotown

Příspěvekod capodrak » čtv lis 10, 2005 21:36

Pátrač píše:No včera jsem byl v Autosklo Roger u nás v Brně a porovnával jsem fólie a pokovení. :)
Můj názor je takový že jednoznačně pokovení. :wink: Je odolnější proti poškrábání, při solidním zatmavení je přez sklo vidět lépe než s fóliema. Fólie jsou neprůhledné v obou směrech.Což pokovení pouze ve směru pohledu dovnitř a to právě díky lehkému " zrcadlení".Navíc i profesionálně nalepené fólie nikdy nejsou naprosto kvalitní zůstávají drobné bublinky a pokud auto prochází velkýmy výkyvy teplot, tzn v létě venku na slunci a v zimě taktéž venku tak i když dáváte sebelepší fólie, jejich životnost je omezena. Tvrzení, že fólie se dají v případě nechuti odstranit zamítám. Dva roky jsem se živil grafikou. A můžu vám říct že sundat třeba dva roky starou fólii na kterou svítí slunce a projde mrazem je tak o tom vzít škrabku a oškrábat to asi po 5mm kouscích.Dalším nepříjemným faktorem je hlavně u zadního skla vyhřívání. Pokovení je vůči němu naprosto inertní, což se o fólii říct nedá. A v neposlední řadě finanční stránka. Pokud chcete aby fólie alespoň za něco stály, znamená to okna vymontovat stejně jako při pokovení a v tom případě vás pokovení vyjde o dost levněji... :D

Dá se tam skla nechat tonovat do černý barvy ale opravdu decentě když řeknu zatmavení cca 20%? nebo prostě lechce nechtěl bych to tálně černý skla kuly celoročnímu ježděšní s autem
Uživatelský avatar
capodrak
 
Příspěvky: 224
Registrován: pon pro 20, 2004 23:14
Bydliště: Boskovice

Příspěvekod Patrac » pát lis 11, 2005 07:51

capodrak píše:
Pátrač píše:No včera jsem byl v Autosklo Roger u nás v Brně a porovnával jsem fólie a pokovení. :)
Můj názor je takový že jednoznačně pokovení. :wink: Je odolnější proti poškrábání, při solidním zatmavení je přez sklo vidět lépe než s fóliema. Fólie jsou neprůhledné v obou směrech.Což pokovení pouze ve směru pohledu dovnitř a to právě díky lehkému " zrcadlení".Navíc i profesionálně nalepené fólie nikdy nejsou naprosto kvalitní zůstávají drobné bublinky a pokud auto prochází velkýmy výkyvy teplot, tzn v létě venku na slunci a v zimě taktéž venku tak i když dáváte sebelepší fólie, jejich životnost je omezena. Tvrzení, že fólie se dají v případě nechuti odstranit zamítám. Dva roky jsem se živil grafikou. A můžu vám říct že sundat třeba dva roky starou fólii na kterou svítí slunce a projde mrazem je tak o tom vzít škrabku a oškrábat to asi po 5mm kouscích.Dalším nepříjemným faktorem je hlavně u zadního skla vyhřívání. Pokovení je vůči němu naprosto inertní, což se o fólii říct nedá. A v neposlední řadě finanční stránka. Pokud chcete aby fólie alespoň za něco stály, znamená to okna vymontovat stejně jako při pokovení a v tom případě vás pokovení vyjde o dost levněji... :D

Dá se tam skla nechat tonovat do černý barvy ale opravdu decentě když řeknu zatmavení cca 20%? nebo prostě lechce nechtěl bych to tálně černý skla kuly celoročnímu ježděšní s autem


Si tam zavolejte jsou celkem dost ochotní alespoň u mne byli jak po telefonu tak osobně. :D
http://www.autoskloroger.cz/
Lada Niva M:1/8,5
Kia Cee´d SW 12.12.2011- ???
21044 - ice dream rising 1.11.2006-19.12.2011
2107 - red storm rising 1.5.2003-1.11.2006
Uživatelský avatar
Patrac
 
Příspěvky: 3739
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field

Příspěvekod Ronoath » pát lis 11, 2005 20:40

Vzhledem k tomu, že jsem proti tuningu, tak folie zcela zamítám. Jak vidím ty blbečky se 120 kterým hnije spodek ale mají tam fólie tmavé jak železniční tunel o půlnoci, tak je skutečně k smíchu. Byl bych asi jen pro decentní pokovení...
Nejlepší je přece to, co máme doma!!!
(Výrok učitele chovu zvířat)
Uživatelský avatar
Ronoath
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv črc 21, 2005 20:21
Bydliště: Severní Morava

Příspěvekod Tomik » sob dub 01, 2006 08:59

ja jsem si nechal na nissana dělat folie od firmy 3M a tyhlety folie jsou naprosto luxusní,zadní boční okynka jsou 35% zadní je 30% a boční predni 25% ve tmě je nadherne vidět ven a krz ty zadní dovnitř vidět moc neni,navíc mam na tom zadku atest.jsou fakt kvalitní
Uživatelský avatar
Tomik
 
Příspěvky: 172
Registrován: ned bře 12, 2006 21:19
Bydliště: PRAHA

Příspěvekod Little Red Riding Hood » sob dub 01, 2006 17:50

u folii mám strach z mechanického poškození a z odlepení.. ale měl sem nejspíš možnost vyděj jen ty co byli (jak to slušně říct) k ničemu.. z nějakýma lepšíma foliema nemám zkušenost.. :roll: a to teprve co pokovení.. :roll:
Little Red Riding Hood
 
Příspěvky: 2585
Registrován: ned zář 25, 2005 21:38
Bydliště: Olomoucity-Brnotown

Příspěvekod Majo » sob dub 01, 2006 19:10

pocujte, davali ste si uz niekto robit to pokovenie? Zaujimalo by ma, ze ci sa to da normalne doniest do firmy, ci tomu napriklad nevadia tie kovove uchyty naspodu a tak. Nejake rady? Planujem to totiz tento rok robit na kombiku. Folie nechcem, okna stejne kupujem nove, takze pred zalozenim pojdu pokovit. A da sa pokovit vyhrievane sklo?
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Uživatelský avatar
Majo
 
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen

Příspěvekod dmatej » sob dub 01, 2006 21:48

Kolega má pokovený skla na UNU a docela nadává - je na tom vidět každej škrábaneček... Ale nic proti.
Jinak nemá žádný "zrcadlo", je to takový dohněda.
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto).
Uživatelský avatar
dmatej
 
Příspěvky: 2844
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov

Příspěvekod Little Red Riding Hood » sob dub 01, 2006 22:08

majo volaly sme to autoskel.. a říkali nám že prej vyhřívání neva.. jinak celí auto (sedan) y měl vyjít do 4000.. majo tim pokovením ale dosáhneš toho že to bude lesklí jak zrcadlo.. neva??. nemáš raři černý okna??.
Little Red Riding Hood
 
Příspěvky: 2585
Registrován: ned zář 25, 2005 21:38
Bydliště: Olomoucity-Brnotown

Příspěvekod Majo » sob dub 01, 2006 22:14

no vsak akosi sa stale neviem rozhodnut. Mozno ich tam nakoniec zanesiem, nech mi na ne nalepia folie. Musim najprv vidiet ako to presne bude vyzerat aby som nezainvestoval do niecoho co sa mi nebude pacit. Ale zrkadlovy efekt mi z principu nevadi, ale hovorim, zalezi na tom, ako to ukaze.
Ako moze byt na pokovenom skle vidno kazdy skrabancek? Na folii by som to skor chapal :?
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Uživatelský avatar
Majo
 
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen

PředchozíDalší

Zpět na Zajímavé úpravy a vylepšení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků