Na co dát pozor při nákupu Ladovky?

Moderátor: Moderátoři

Re: Na co dát pozor při nákupu Ladovky?

Příspěvekod Panthymaeus (Honza) » sob kvě 15, 2021 09:15

Raději držte palce, ať si tady náš nový člen přiveze auto odpovídající ceně. Jsem zvědav, co z toho bude :)

Gopnik: Pak se pochlub založením tématu pro své auto a zkus, prosím, udělat víc detailnějších fotek.
otec: Vaz 2102 (1978, 1.2, 4q), Vaz 2104 (1988, 1.3, 4q), Škoda Octavia 1U (2004, 1.9 PD, 6q)
ja: Vaz 21044i (1996, 1.7i, 5q), Vaz 21044i (1997, 1.7i, 5q), Vaz 2104 (1986, 1.3, 4q) bez SPZ, Vaz 2102 (1980, 1.2, 4q) bez SPZ, Škoda Forman (1993, 1.3) bez STK, Škoda Felicia Mystery (2000, 1.3 LPG)
panthymaeus@gmail.com
Uživatelský avatar
Panthymaeus (Honza)
 
Příspěvky: 1382
Registrován: čtv lis 25, 2010 07:47
Bydliště: Praha

Re: Na co dát pozor při nákupu Ladovky?

Příspěvekod Gopnik » sob kvě 15, 2021 13:16

Nakonec jsem se tedy vrátil s nepořízenou. Na karoserii byly sem tam vidět puchýřky a nedokonalosti - pod lakem i ve spojích - což by do budoucna mohly být problémy k řešení. Zkrátka nedokonalostí vzhledem k ceně bylo asi až moc a nedohodli jsme se.
Chtěl bych ale poděkovat všem zúčastněným za vaše vstupy a zvláštní dík patří Panthymaeusovi za názornou ukázku jeho vozu a konzultaci. Cením si toho.
No a já budu hledat dál. A příště bude opravdu lepší poptat asistenci někoho, kdo tomu víc rozumí.
Koho by zajímalo pár namátkových fotek, pošlete SZ (jo mohl jsem si to nafotit už při první návštěvě, nevím co jsem si myslel...)
Gopnik
 
Příspěvky: 13
Registrován: stř dub 28, 2021 19:26
Bydliště: Praha

Re: Na co dát pozor při nákupu Ladovky?

Příspěvekod Panthymaeus (Honza) » sob kvě 15, 2021 20:58

Gopnik píše:Nakonec jsem se tedy vrátil s nepořízenou. Na karoserii byly sem tam vidět puchýřky a nedokonalosti - pod lakem i ve spojích - což by do budoucna mohly být problémy k řešení. Zkrátka nedokonalostí vzhledem k ceně bylo asi až moc a nedohodli jsme se.
Chtěl bych ale poděkovat všem zúčastněným za vaše vstupy a zvláštní dík patří Panthymaeusovi za názornou ukázku jeho vozu a konzultaci. Cením si toho.
No a já budu hledat dál. A příště bude opravdu lepší poptat asistenci někoho, kdo tomu víc rozumí.
Koho by zajímalo pár namátkových fotek, pošlete SZ (jo mohl jsem si to nafotit už při první návštěvě, nevím co jsem si myslel...)

No jo no, udělal jsem klubu ostudu vybitou baterkou :roll: , ale zase si celkem dobře popovídal. :D Jen škoda, že se mi tě nepovedlo přemluvit, aby jsi místo sedanu hledal kombi. :mrgreen:

Radši jdu hledat novou baterii, tahle už nic nevydrží...
otec: Vaz 2102 (1978, 1.2, 4q), Vaz 2104 (1988, 1.3, 4q), Škoda Octavia 1U (2004, 1.9 PD, 6q)
ja: Vaz 21044i (1996, 1.7i, 5q), Vaz 21044i (1997, 1.7i, 5q), Vaz 2104 (1986, 1.3, 4q) bez SPZ, Vaz 2102 (1980, 1.2, 4q) bez SPZ, Škoda Forman (1993, 1.3) bez STK, Škoda Felicia Mystery (2000, 1.3 LPG)
panthymaeus@gmail.com
Uživatelský avatar
Panthymaeus (Honza)
 
Příspěvky: 1382
Registrován: čtv lis 25, 2010 07:47
Bydliště: Praha

Re: Na co dát pozor při nákupu Ladovky?

Příspěvekod Mičun » sob kvě 15, 2021 21:05

ex. Vaz 2108 Lada Samara r.v.92 dovoz SRN
ex. Vaz 2170 Lada Priora r.v.09
ex. Vaz 2107 Lada 1500 r.v. 92 семёрочка
Sehnat zachovalou slečnu je brnkačka, proti sehnání zachovalého Žigulíka... :-) :-) ;-)
Dějiny dělají lidové masy, avšak nedělají je takové, jaké by chtěly...
Uživatelský avatar
Mičun
 
Příspěvky: 1297
Registrován: pát črc 15, 2011 11:03
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Na co dát pozor při nákupu Ladovky?

Příspěvekod Panthymaeus (Honza) » sob kvě 15, 2021 21:12


Ten žlutý se prodává asi dva až tři roky. Někdo někde psal, že není zrovna extra. A ten druhý... No nevím, asi by stál za bližší průzkum. Na druhou stranu u aut z UA bych byl hodně opatrný.
otec: Vaz 2102 (1978, 1.2, 4q), Vaz 2104 (1988, 1.3, 4q), Škoda Octavia 1U (2004, 1.9 PD, 6q)
ja: Vaz 21044i (1996, 1.7i, 5q), Vaz 21044i (1997, 1.7i, 5q), Vaz 2104 (1986, 1.3, 4q) bez SPZ, Vaz 2102 (1980, 1.2, 4q) bez SPZ, Škoda Forman (1993, 1.3) bez STK, Škoda Felicia Mystery (2000, 1.3 LPG)
panthymaeus@gmail.com
Uživatelský avatar
Panthymaeus (Honza)
 
Příspěvky: 1382
Registrován: čtv lis 25, 2010 07:47
Bydliště: Praha

Re: Na co dát pozor při nákupu Ladovky?

Příspěvekod Vašátor » sob kvě 15, 2021 21:46

Puchyrky pod lakem jsou časovaná bomba. Značí korozi, či vodu v plniči. Oboje na práci a hlavně nikdo neví co pod tím je (schnilý natmeleny plech?). Nejdražší opravy jsou na karosérii.
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9310
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

Re: Na co dát pozor při nákupu Ladovky?

Příspěvekod Cory » sob kvě 15, 2021 21:57

Vašátor píše:Nejdražší opravy jsou na karosérii.


Ano, aj casovo najnarocnejsie. Ak je zly motor, prevodovka, podvozok, vzdy sa to da riesit postupne. Najskor jedno, chvilu pojazdit, potom druhe atd...Ale karoseria sa musi robit naraz, co je casovo, financne a aj psychicky velmi narocne.
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Cory
 
Příspěvky: 11568
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Re: Na co dát pozor při nákupu Ladovky?

Příspěvekod Henry » ned kvě 16, 2021 00:19

Podla mna je vzdy lepsi nedokonaly povodny stav (oderky, buchance, vyblednuty lak, ale s dobrymi blatnikmi, prahmi, vezami, vystuhami a nosnikmi - tzv. patinovka) oproti dokonalej GO karoserie. Jednak nic historicky hodnotnejsie ako povodny stav neexistuje, renovacia je nudzove riesenie. A hlavne, zakonzervovany Zigul v povodnom stave v dobrych podmienkach nebude degradovat, renovacia bude po rokoch hrdzaviet aj v suchej garazi. Vsetky tie na kseft generalkovane auta su iba lestene prdy. Uz len preto, ze ani v profi podmienkach si nikto nemoze dovolit elektroforeticke lakovanie ako v prvovyrobe.
Henry
 
Příspěvky: 622
Registrován: ned říj 04, 2009 21:10
Bydliště: BA, SK

Re: Na co dát pozor při nákupu Ladovky?

Příspěvekod Vašátor » ned kvě 16, 2021 11:38

No nevím. První auto jsme zrenovovali před 12ti lety. Pravidelně se s ním jezdí a nenajdeš na něm smítko koroze. Poctivě udělaná karoserie není žádné nouzové řešení, ovšem ano, není renovace jako renovace a lze toho víc zmrvit, než dát doporadku.
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9310
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

Re: Na co dát pozor při nákupu Ladovky?

Příspěvekod Nulašestka » ned kvě 16, 2021 11:48

Rámcově ano. Vždycky záleží, jak se to udělá. Když se ta renovace provede dobře, nemusí to nutně reznout víc než originál. Vždyť do náběhu 2106 se ani na lince nedělala ML metoda. Mě se po 7 letech taky dělají puchýře pod lakem, karoserie byla z půlky opískovaná, lakovalo se to rok, stálo to u topení. Po ostatních útrapách je to ale už spíš úsměvné. Úplně nesouhlasím s tvrzením, že mechanika se dá bez problémů dát dohromady. Je to taky strašná hrůza (kvílející diferenciály, 5q převodovky, různé vibrace, tekoucí kohouty topení, díly karburátorů náhodných průměrů a rozměrů, padělky padělků atd atd). A všechno má stejného jmenovatele - kvalitu dílů. Všechno je totální odpad a když každou věc předěláváš 4x, už potřetí tě to zrovna moc nebaví, zvlášť při představě, jak to budeš za chvíli dělat popáté. A taky buď nejezdíš, nebo to není pro radost, ale pro zlost. Souhlasím ovšem s tím, že lakování a klempířina jsou ještě hoší. Zejména klempířina, kde z nových dílů spousta vzhledem k rozměrovým nepřesnostem nejde použít vůbec.
Nulašestka
 
Příspěvky: 1296
Registrován: úte led 31, 2006 20:53
Bydliště: Kocourkov a Hulvátov

Re: Na co dát pozor při nákupu Ladovky?

Příspěvekod Henry » ned kvě 16, 2021 12:46

Nie je uplne "ferove" porovnavat generalkovane auto, ktore po GO jazdi uz iba za sucha a v lete 3x rocne na nejaky vylet a povodnu karoseriu, ktora spravidla minimalne v istom obdobi jej zivota (vacsina asi v 90. rokoch, kedy Zigule uz nikoho nezaujimali a stali sa aspon docasne autami na dojazdenie v zaplave atraktivnejsich zapadnych aut) sluzila za kazdych podmienok. Zigulov, ktore celu existenciu kontinualne fungovali ako 3-sezonne garazovane auta, je asi minimum. Ale tie odflaknutejsie GO nevydrzia ani tu suchu garaz. A rozptyl kvality GO je omnoho vacsi ako povodna seriova vyroba, takze pri GO nikdy nevies co kupujes, hlavne tesne po jej realizacii, kedy sa (ne)kvalita este nestihne prejavit v trvacnosti. Za tie sialene peniaze, co ludia chcu za vozy po GO, je to priam nepochopitelne, preco to niekto vobec kupuje.

Aplikaciu metody ML si vies spravit aj v domacich podmienkach a bezne si ju ludia robili dodatocne po kupe auta, niekto trebars dutiny voskuje aj kazdy rok. Elektroforeza je ovela dolezitejsi zaklad, ktory uz nicim nedozenies. A nie som si isty, ale povedal by som, ze ju aplikovali od zaciatku seriovej vyroby.

Mechanicke zalezitosti sice tiez trpia nekvalitou, ale je to ovela menej kriticke vzhladom na funkcnost. A opat nerozumiem, naco niekto robi GO mechaniky, ktora este uspokojivo funguje. Tu na fore je kopec tem o tom ako motor po GO nemaze a podobne tragicke pripady.
Henry
 
Příspěvky: 622
Registrován: ned říj 04, 2009 21:10
Bydliště: BA, SK

Re: Na co dát pozor při nákupu Ladovky?

Příspěvekod Vašátor » ned kvě 16, 2021 13:40

První Zigulaci mají uvnitř holý plech. A to i třeba přední blatniky zevnitř.

Cena auta po renovaci většinou není zdaleka taková, kolik stála samotná renovace. Žigul, Škodovka, Moskvič ... tyto auta se z finančního hlediska renovovat nevyplatí. Přesto se renovují. Pak ale není divu, že chce prodejce alespoň část peněz zpět. Ale to jsme už úplně mimo téma.
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9310
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

Re: Na co dát pozor při nákupu Ladovky?

Příspěvekod Gopnik » ned kvě 16, 2021 15:41

Dovolím si zareagovat na jednu větu z komentáře:
Henry píše:Za tie sialene peniaze, co ludia chcu za vozy po GO, je to priam nepochopitelne, preco to niekto vobec kupuje.

Jednoduše proto, že to na pohled vypadá hezky a člověk, co tomu tolik nerozumí a chce pěkné auto bez práce, se kterým může začít hned jezdit, na to slyší. Viz můj případ. Nedostatky jsem samozřejmě viděl hned napoprvé, ale pro zaslepenost z celkově pěkného auta jsem je byl schopen ignorovat / vytěsnit.
Pro mě ponaučení a zkušenost.
Gopnik
 
Příspěvky: 13
Registrován: stř dub 28, 2021 19:26
Bydliště: Praha

Re: Na co dát pozor při nákupu Ladovky?

Příspěvekod Georgius » ned kvě 16, 2021 16:59

tak zase je lepší zkušenost a trocha ztraceného času než rezavý krám v garáži a prázný účet v bance ...
VAZ nemá kaz (2107 1990-2005, 21113 (2005-2017, 2019 RIP),GFL (Červená Vesta Lux) r. 2017 na prodej někdy kolem roku 2030, Tátova Priora r.v. 2009 od 2021)
:wave: YOUTUBE kanál #ladavestacz - dejte odběr :love10:
Vokativ (5.pad, oslovujeme volame) je Georgie (2. deklinace, vzor populus, ze :) )
Uživatelský avatar
Georgius
 
Příspěvky: 4007
Registrován: čtv kvě 12, 2005 18:01
Bydliště: Praha

Re: Na co dát pozor při nákupu Ladovky?

Příspěvekod Henry » ned kvě 16, 2021 18:49

Vasku, ale ty pises asi o komplet renovacii a v tom mas pravdu, ze tie preinvestovane peniaze uz nikdy nedostanes naspat pri predaji. No zdaleka nie kazde auto vyzaduje komplet GO a mne sa zda, ze vacsina tych na predaj v inzercii aj co som osobne videl su iba nejake lokalne opravy tmelom, pripadne aj drobna klampiarina + celolak, v ktorom je "zalakovany aj pes". A v tom pripade OT nie sme, lebo co je relevantnejsie ako upozornovanie na podvodne "GO" v teme "na co si dat pozor pri kupe Lady"? Ti ludia, ktori do poctivej komplet renovacie investuju svoj cas a/alebo peniaze, sa toho auta nezbavia, dokym nebudu v uplne zufalej situacii a to sa az tak casto nestava.

Gopnik: ocividne zaslepeny ignorant nie si, lebo si to nakoniec demaskoval a nekupil :thumbright: Kupit nielen na fotkach, ale aj v skutocnosti dobreho a pekneho Zigula, to vie byt dlhodoby proces a mnohonasobny pokus-omyl na obhliadkach, ak sa ti nepritrafi nejake stastie. Ak ta Ziguliky naozaj zaujimaju, budes trpezlivy a nevzdas to, skor ci neskor sa k niecomu vhodnemu dostanes!
Henry
 
Příspěvky: 622
Registrován: ned říj 04, 2009 21:10
Bydliště: BA, SK

PředchozíDalší

Zpět na Diskuse k modelové řadě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků