VAZ a GAZ pohřební vůz. Nemá někdo info pls?

Moderátor: Moderátoři

VAZ a GAZ pohřební vůz. Nemá někdo info pls?

Příspěvekod Ice » pát srp 29, 2008 23:54

Zdar všem Ladystům. Potřebuji pomoc. Chtěl bych se zeptat jestli někdo nemáte nějaké fotky, informace, nákresi nebo dokumentaci co se týká pohřebních vozů které jezdily za totáče? Případně jestli někdo z vás náhodou nemá někde na zahradě vrak pohřebáku :lol: Zajímalo by mě jestli třeba jezdil model 2102 a 2104 jako pohřebák nebo volha m22 a m2402? Chtěl bych se pustit do předělání nějakého z těch aut na pohřebák podle původní dokumentace ale problém je že žádnou nemám :( Budu vám vděčný za jakékoli informace. Děkuji.
BA3 21013
Cоветские автомашины навсегда!
Uživatelský avatar
Ice
 
Příspěvky: 104
Registrován: sob led 19, 2008 18:02
Bydliště: Praha

Příspěvekod Michal Pokorný » sob srp 30, 2008 04:14

Ice píše:Zajímalo by mě jestli třeba jezdil model 2102 a 2104 jako pohřebák

O tom dost pochybuji. To by tam museli vozit nějaké toroidní rakve nebo pohřbívat jen skrčence.
To jedině v té prodloužené verzi 2104 co snad jezdila v zemi svého původu jako sanita :?: Ale u nás sotva.
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
 
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvekod rosta » sob srp 30, 2008 06:26

jako pohřebák jezdila škoda1203 :hrob:
když jsem byl malý vozili mě ladou a od té doby....
rosta
 
Příspěvky: 1417
Registrován: ned led 07, 2007 12:53
Bydliště: Moravany u Holic

Příspěvekod Petanek2101 » sob srp 30, 2008 06:31

Michal Pokorný píše:
Ice píše:Zajímalo by mě jestli třeba jezdil model 2102 a 2104 jako pohřebák

O tom dost pochybuji. To by tam museli vozit nějaké toroidní rakve nebo pohřbívat jen skrčence.
To jedině v té prodloužené verzi 2104 co snad jezdila v zemi svého původu jako sanita :?: Ale u nás sotva.

skrčence :lol: :lol:
ale Volha byla peknej pohřebak
Mno a už je po bastlu,ať jsou mu hutě lehké.
Uživatelský avatar
Petanek2101
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob bře 04, 2006 16:56
Bydliště: Trutnov

Příspěvekod autobazareliska » sob srp 30, 2008 07:25

Volha kombik 2402 se jako pohřebák používal běžně. Dokonce jsem tu z něj měl krásný originál plechy se zlatejma křížkama a s bílejma proužkama na sklech, jako měly sanitky :lol: Bohužel mi ale nezbyla ani fotka - docela o to byl zájem....
..."Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům."
Uživatelský avatar
autobazareliska
 
Příspěvky: 90
Registrován: ned bře 02, 2008 15:07
Bydliště: Zderaz 9

Příspěvekod jm3 » sob srp 30, 2008 14:26

2104 se stále používá jako pohřebák v Černý Hoře. Řeknu bráchovi ať sem hodí fotky, je trochu prodloužená :lol:
Jarda

Ex VAZ 2104 (1.3)
Ex VAZ 2105 (1.7)
BMW E3O (2.0i)
Uživatelský avatar
jm3
 
Příspěvky: 56
Registrován: úte led 31, 2006 22:18
Bydliště: Praha 3 - Žižkov

Příspěvekod Marcel » sob srp 30, 2008 16:11

Michal Pokorný píše:To jedině v té prodloužené verzi 2104 co snad jezdila v zemi svého původu jako sanita :?: Ale u nás sotva.
Jako sanitu jsem ji viděl a vyfotil http://marcel2107.rajce.idnes.cz/2104/#album
Marcel 2107
LADA 2107 - Laděnka
Největší abstinent z LKCS :)
http://marcel2107.rajce.idnes.cz/Ladka/#album
Silnice, mé přechodné bydliště
Uživatelský avatar
Marcel
 
Příspěvky: 1122
Registrován: ned led 15, 2006 19:58
Bydliště: Hajnice u trutnova

Příspěvekod Ice » sob srp 30, 2008 17:15

autobazareliska píše:... Dokonce jsem tu z něj měl krásný originál plechy se zlatejma křížkama a s bílejma proužkama na sklech, jako měly sanitky ....


A neudělal bys mi prosím nákres jak to vypadalo nebo mi to aspoň poopiš víc detailně. Na jakym místě ty křížky byly a tak. To by nemusel být zas tak velký problém je na volhu udělat.
BA3 21013
Cоветские автомашины навсегда!
Uživatelský avatar
Ice
 
Příspěvky: 104
Registrován: sob led 19, 2008 18:02
Bydliště: Praha

Příspěvekod Ice » sob srp 30, 2008 17:17

Nevíte jestli měla Volha pohřebák záclonky?
BA3 21013
Cоветские автомашины навсегда!
Uživatelský avatar
Ice
 
Příspěvky: 104
Registrován: sob led 19, 2008 18:02
Bydliště: Praha

Příspěvekod autobazareliska » sob srp 30, 2008 18:07

záclonky tam nebyly - ale na všech oknech od předních dveří dozadu byly taková šedobílý pruhy jako na starých sanitkách , řekl bych že dokonce naprosto stejný - Akorát uprostřed byly přerušený a byl tam zlatej křížek. Jinak barva plechů pochopitelně černá , v rozích zadních dveří nějaký zakroucený zlatý ozdoby, co na dveřích si nejsem schopnej vybavit - spíš až někdo dodá dobový fotky - těžko popsat něco, tak aby se to dalo podle toho udělat, škoda že jsem to neobkreslil :?
Jenže jsem si řikal, kdo by dělal pohřebák :shock: to smrdí nechtěným pobytem v pavilonu 17 :?
..."Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům."
Uživatelský avatar
autobazareliska
 
Příspěvky: 90
Registrován: ned bře 02, 2008 15:07
Bydliště: Zderaz 9

Příspěvekod Medvěd » pon zář 01, 2008 14:17

Nazdar,

Žiguly jako pohřebáky u nás, podle mne, nikdy nejezdily - prostě protože jsou na rakev moc malý a prodlužovat se je nikomu nevyplatilo. Jugoslávie byla plná prodložených 2104 jako sanitek, ale to je daný jejich přístupem k sanitkám (fotil jsem je tam už před cca 20 lety). Pokud vím, tak se vyrábějí stále a mám fotky na několik různých variant. Srbové jsou schopní udělat sanitku z čehokoliv - i ze starýho Golfa, někde mám jako sanitní i klasickou 111-ku - ale to už jsou zase spíš důsledky embarga, nedostatku peněz na "normální" sanitky a levné pracovní síly. Moc pěkný, ale pro nás spíš k smíchu, jsou krabicovitý sanitky na bázi 2107, který jsou stavěný v duchu sanitních mercedesů a podobných velkých aut...

Jinak Volhy 24-02 jako pohřební jezdily běžně. Origo pohřebáků asi moc nebylo, většinou se jen upravovaly klasický kombíky. Většinou se jen přemalovaly na černo a na okna dostaly záclonky, nebo se jim okna zamalovaly jako na sanitkách. Vzhledem k délce rakve ale neměly uvnitř přepážku (sedadlo spolujezdce bylo posunutý dopředu a rakev se vozila zešikma), což se nelíbilo hygieně a auta tak cca před deseti lety zmizela.

Několikrát jsem potkal origo pohřebák (přestavba u nás, rusové takový pohřebáky jako u nás nepoužívali), ale mám bohužel jen pár hodně tmavých diáků. Oproti klasickýmu kombíku se lišil zadníma dveřma, ve kterých měl zvětšený otvor na okno a místo skla měl plexi bublinu - podobnou jako bývala na pohřebních 1202. To totiž byla jediná možnost, jak dostat do auta přepážku i rakev.

Jakékoliv další serepetičky, jako křížky a lampičky se na autech začaly objevovat až po revoluci. Volhy mívaly buď menší obecní pohřebky, který si někde sehnaly vyřazenýho kombíka, protože na 1203-ku neměly příděl, nebo pak po revoluci kdejakej soukromník.

Nevylučuji, že ještě někde nějaká jezdí (podobně jako jsem asi před deseti lety našel ještě jednu provozní origo pohřební 1202), pokud ano, tak bych fotky taky uvítal - jinak se podívám, nějaký klasický kombíky volhy jako pohřebáky jsem kdysi taky nafotil.
www.phsos.cz Policejní historická společnost, o.s.
Uživatelský avatar
Medvěd
 
Příspěvky: 75
Registrován: stř čer 11, 2008 10:17
Bydliště: Brno

Příspěvekod JmJ » pon zář 01, 2008 14:25

Marcel píše:
Michal Pokorný píše:To jedině v té prodloužené verzi 2104 co snad jezdila v zemi svého původu jako sanita :?: Ale u nás sotva.
Jako sanitu jsem ji viděl a vyfotil http://marcel2107.rajce.idnes.cz/2104/#album


ano ano, to byla tak, kterou kdyz sem videl, tak sem rikal Jelenovi, ze kdyby se mi neco stalo a tohle pro me melo prijet, tak at me radeji odnese na zadech.
MFP
wergl I - 2104 - melt down
wergl II - 2104 - rebuild succeded
wergl III - 21113 - sold (Chester's new)
wergl IV - i30 - tout est bleu
Uživatelský avatar
JmJ
 
Příspěvky: 6486
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Příspěvekod Jelen » pon zář 01, 2008 19:42

JmJ píše:
Marcel píše:
Michal Pokorný píše: To jedině v té prodloužené verzi 2104 co snad jezdila v zemi svého původu jako sanita :?: Ale u nás sotva.
Jako sanitu jsem ji viděl a vyfotil http://marcel2107.rajce.idnes.cz/2104/#album


ano ano, to byla tak, kterou kdyz sem videl, tak sem rikal Jelenovi, ze kdyby se mi neco stalo a tohle pro me melo prijet, tak at me radeji odnese na zadech.

Jo, to byla ta v Srbsku, to jsem se modlil, aby se ti nic nestalo :-D
Uživatelský avatar
Jelen
 
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvekod Ice » úte zář 02, 2008 09:55

Medvěd píše:...

Téda. Moc díky za spustu informací :evil3: . Ani jsem si nemyslel že se tu najde někdo kdo toho bude o nich tolik vědět :thumbright: :thumbleft: . Takže pokud jsem to dobře pochopil tak vlastně neexistovala žádná předloha a jednotlivé kraje/pohřební firmy si je zdobily v podstatě podle sebe :?: Myslim ty záclonky, kouřový okna, zlatý ozdoby atd.
BA3 21013
Cоветские автомашины навсегда!
Uživatelský avatar
Ice
 
Příspěvky: 104
Registrován: sob led 19, 2008 18:02
Bydliště: Praha

Příspěvekod Ice » úte zář 02, 2008 09:57

A co Volha M22? Ty byly hodně velký, takže taky musely jezdit jako pohřebáky?
BA3 21013
Cоветские автомашины навсегда!
Uživatelský avatar
Ice
 
Příspěvky: 104
Registrován: sob led 19, 2008 18:02
Bydliště: Praha

Další

Zpět na Diskuse k modelové řadě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron